Skocz do zawartości
Cardinal

Komiksy II

Polecane posty

Obejrzałem sobie animację na podstawie komiksu F.Millera "Dark Knight Returns". I jeśli w oryginale Miller tak samo popsuł Supermana (że był sługusem prezia), to ten motyw mi się w ogóle nie podobał). Poza tym historia świetna, epicka, pełna akcji i dobrze poprowadzoną fabułą. Może trochę za dużo przemocy, ale da się przeżyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli animacja jest na podstawie komiksu to zawsze warto przeczytać najpierw komiks, weźmy chociażby "Batman Year One". Inna sprawa, że Superman to taki Kapitan Ameryka uniwersum DC, postać utożsamiana z amerykańskimi wartościami etc. i wiele razy pokazywał, że jeśli taka jest wola większości lub demokratycznie wybranych władz, podporządkowuje się. Przykładem chociażby początkowe starcie z Magogiem w Kingdom Come czy nawet sam początek historii gdy Lex Luthor zostaje prezydentem USA (przykładem animacja "Batman/Superman Wrogowie Publiczni"). Dlatego nie uważam by Miller jakoś "zepsuł" Supermana w swoim dziele. Zresztą, bez tego domniemanego 'psucia' nie byłoby odpowiedzi ze strony Batmana ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wydawnictwo nie podało na tekturce, jaki komiks ukaże się po X-Men: Mroczna Phoenix. sad_prosty.gif

:(

Jak komiks? Myślicie, że jest to historia dość dobra by na jej podstawie powstał dobry film?

I jeszcze dwie rzeczy. :P

1. Nie uważacie, że Iron Man jest obecny w Guardians Of The Galaxy vol. 3, tylko po to by jego postać wypromowała kolejne filmy z nimi(o ile powstaną)?

2. Kto jest aktualnym Venomem? o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komiks? Myślicie, że jest to historia dość dobra by na jej podstawie powstał dobry film?

Eeeee... Nudny to chyba będzie właściwe słowo. smile_prosty.gif

1. Nie uważacie, że Iron Man jest obecny w Guardians Of The Galaxy vol. 3, tylko po to by jego postać wypromowała kolejne filmy z nimi(o ile powstaną)?

Nawet jeśli, to co z tego? Liczy się dobra historia. Jak będzie to dobrze napisane (a ja w Bendisa wierzę), to nie mam nic przeciwko.

2. Kto jest aktualnym Venomem?

Flash Thompson. Tak, ten Flash, który dokuczał Parkerowi w liceum. smile_prosty.gif Symbiont Venoma dostał się w ręce rządu i Flash, jako że jest patriotą, który na froncie oddał swoje nogi za kolegów z oddziału, został wybrany do tajnego programu superagenta rządowego. Na początku wykonywał zadania dla rządu, walczył z terrorystycznymi ugrupowaniami superzłoczyńców i takie tam. Teraz co się dzieje w jego serii to nie wiem, bo nie czytam. Z tego, co mi wiadomo, dołączył też do nowych Thunderbolts.

Edytowano przez Black Shadow
Spoiler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to Mucha Comics zawiesza wydawanie komiksów Marvela na czas trwania Wilekiej Kolekcji Komiksów Marvela od Hachette. Nie ma się co dziwić, skoro WKKM daje dwa razy tańsze komiksy od Muchy. Mam jednak nadzieję, że wydawnictwo się utrzyma te dwa lata, kiedy ma trwać WKKM i po jej zakończeniu będą kontynuować New Avengers.

A w międzyczasie może wydadzą jakieś perełki z DC (Vertigo)... A fajnie by było, jakby sięgnęli też po coś z oferty Image Comics.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm back! :D

Nadrabiając zaległości:

1. Coś mi się zdaje, że skuszę się na "Trybunał sów" (choćby po to, by przeczytać i puścić dalej na allegro).

2. Wolverine'a też już kupiłem, ale nie miałem jeszcze czasu, żeby przeczytać. Pewnie jakoś w weekend nadrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fajnie by było, jakby sięgnęli też po coś z oferty Image Comics.

Święta prawda, Image ma prawdziwe perełki, Drakness, Witchblade, Youngblood, Wild C.A.T.S (choć to akurat sprzedali do DC), Spawn na razie wydawały to u nas tylko Mandragora i TM-Semic, chyba że się mylę... Fajnie było by dostać coś nowego dobrze przetłumaczonego, bo w sumie czasem lepiej czytać amerykańskie oryginały niż te wyroby z translatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło raczej o to, co Image Comics wydaje obecnie, a nie to, co wydawali w latach dziewięćdziesiątych (czyli to, co ty wymieniłeś, CorniC. Szczerze mówiąc tego, co wymieniłeś, nie chciałbym, aby wydawali. :P No może poza Darkness i Witchblade).

Obecnie Image Comics wydaje Invincible (najlepszy, najlepszy komiks superbohaterski na rynku), Chew, Mind the Gap, Saga, The Strange Talent of Luther Strode oraz The Legend of Luther Strode, Skullkickers... No jest tego mnóstwo i są to niesamowite komiksy, warte poświęcenia im większej uwagi.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytanii Wielka Kolekcja Komiksów Marvela musi się sprzedawać bardzo dobrze, gdyż tamtejsze Hachette rozpoczęło wydawanie (albo niedługo rozpocznie) Marvel's Mightiest Heroes -> http://www.mightiestcollection.com/index.html - czyli innymi słowy Najpotężniejsi Bohaterowie Marvela. Ciekawe jak to będzie u nas. Na razie WKKM wystartowała, ale jak się będzie dobrze sprzedawać, to kto wie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Taaaa... CorniC zwłaszcza niezwykle popularne w Polsce Wild C.A.T.S. których sprowadzenie do Polski było jednym z gwoździ do trumny TM Semic. Naprawdę u nas jest znikome zainteresowanie komiksami spoza DC/Marvel. Kto to jest ten Invincible?? Nie znam człowieka :).

A jedyny problem z WKKMoH (oprócz powtarzania po TM Semic) jest właśnie dokładnie taka sama cena jak na Zachodzie. 10 funtów czy 10 euro to jest dobra cena jak na tamte zarobki. Niestety przeniesienie prawie dokładnie tej ceny (40 zł ~ 9.5 euro) jest wyzwaniem, bo u nas za 10 euro, można kupić 2x więcej niż tam. Szkoda, że nie ma jeszcze wyników sprzedaży/zamówień prenumeraty od ZKDP. Szejdi ma u mnie respekt, że wziął prenumeratę - dzięki takim jak on jest szansa, że Hachette nie przerwie wydawania w kioskach. Dla mnie dobrym prognostykiem jest też to, że w podobnej cenie (35 zł) DeAgostini sprzedaje kolekcję modeli pojazdów ze Star Wars - doszli na razie do 50 numeru.

SilentBob dzięki za info. Dobrze jest mieć świetnie poinformowanego użytkownika na FA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jedyny problem z WKKMoH (oprócz powtarzania po TM Semic)

Uwierz mi, są osoby, w tym i ja, które uważają, że to nie jest problem. :) Wydania TM-Semic pozostawiały wiele do życzenia + były pocięte. Ale o tym była już rozmowa.

Co do ceny w pełni się z tobą zgadzam. Ale cóż poradzić? Komiksy wydawane przez inne wydawnictwa, na przykład najnowszy Batman z Egmontu, będzie miał trochę niższą cenę od tej, którą byś zapłacił za oryginał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

I jeszcze raz pokazana jest wyższość TM Semic nad obecnymi wydawnictwami - ich ceny były dostosowane do polskich warunków. Im taniej tym więcej kasy na kolejne komiksy. I jak pokazywałem - moje egzemplarze się trzymają wink_prosty.gif. Egmont z wydaniami cen komiksów w twardej oprawie trochę przesadza (80-90 zł). I nie chce wydawać ich tak jak swoje tanie Star Warsy. Ale o tym rzeczywiście była już mowa (ja miałem rację tongue_prosty.gifsmile_prosty.gifbiggrin_prosty.gifwink_prosty.gif).

@DOWN

Jak masz lapka/tablet, chcesz wydawać kasę i lubisz czytać komiksy po angielsku, to jak najbardziej. Ja nie lubię płacić za tracić czytane w necie. No i nie mam jeszcze netbooka a czytać na siedząco przed PC dłuzszy txt to mordęga.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając ofertę Image i odkrywając coraz to ciekawsze rzeczy, zacząłem się zastanawiać nad wirtualnym czytaniem komiksów - za pośrednictwem ich sklepiku. Problem w tym, że płacisz za sztukę (nie są to wielkie ceny, ale kilka odcinków to już jest nieco grosza), a w takim Marvel jest np. abonament i praktycznie nieograniczony dostęp do komiksów, co jest zajefajne! Co o tym myślicie? Drogi papier, czy tańszy ekran? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajne i to fajne, ja tam lubie szelest kartek, ale w zatłoczonym autobusie nie ma jak smartfon. Problem jest tylko z dostępnościa. polskich tytułów. ew starszych pozycji, ale za to nowe sa bardzo tanie, a np marvel od czasu do czasu wypuści. za 1$ jakis staroc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komiks to na półce, takie jest moje zdanie :)

Darkness... przeczytałem zeszyty wydane w Polsce i spodobało mi się. Bardzo ciekawa historia, bohater z interesującymi zdolnościami, dobre rysunki. Kupiłbym :D

8azyliszku jeżeli ktoś jest "na utrzymaniu" rodziców, lub ma rodzinę to te 80 zł w miesiącu to sporo. Jeśli jednak ktoś żyje sam, zarabia na siebie i ma niezłą pensję, raczej go stać ;)

Jeśli MMH wydaliby w Polsce, zaopatrzyłbym się w kilka tomów :D Komiksy Marvela w takim wydaniu, które są regularnie dowożone do sklepów/kiosków... miodzio :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Na razie kupmy jedną serię a potem myślmy o drugiej. Najważniejsze by Hachette wydawało to do końca. No i sorry - Hawkaye? Seriously? Facet z łukiem ubrany w fioletowa pidżamę i bez mocy? Ten tom bym odpuścił. I dla mnie 80 zł to 80 zł. Za 2 tomy (nawet w twardej oprawie) to sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...