Skocz do zawartości
Cardinal

Komiksy II

Polecane posty

Popieram przedmówcę, anime i komiksy "nie mangowe" pasują do siebie jak pięść do nosa. Tą tezę podpieram zbiorem animowanych krótkometrażówek pod zbiorczym tytułem "Batman: Rycerz Gotham" i chociażby wyglądem Batmana w tej, w której psuł układy między Rosjaninem a Maronim. Ogólnie - koszmar. Jednak sprawdzenie czy fabuła danego filmu nie czerpie zbyt wiele z wydanych już komiksów nie jest zbyt trudne, a jak się już obejrzało, to trudno, mleko rozlane. Z tych możliwych komiksów w WKKM to mnie zainteresują oczywiście "Ostatnie łowy Kravena" (trzeba mieć w końcu na półce, TM Semic to daaawne czasy i czytywałem w bibliotekach), "Narodziny Venoma", "Iron Man - Demon w butelce" (Extremis przeczytam tylko jak mi wpadnie w ręce), "Spider Man Blue", "Wolverine Old Man Logan", "World War Hulk", "House of M" i "Son of M" i "Civil War". Zobaczymy co z tego będzie. Niestety, tu i ówdzie mimochodem podłapałem spoilery niektórych fabuł, jak chociażby przeglądając listę IGN "100 greatest comic book villains of all time"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Mi chodzi o to czy to anime pokrywa się z fabułą oryginalnego komiksu? Bo tą bajkę widziałem a komiksu nie. W tym anime Logan tłucze się z yakuzą o tą Yurico, pojawia się też Omega Red itp. Mi samemu też te 3 japońskie bajki (Wolverine, Iron-Man i X-Men) też nie za bardzo się podobały ale od biedy można było looknąć. Marvel dał możliwość "wyżycia się" Japończykom chyba dlatego, że "Wolverine and the X-Men" padło (a szkoda bo mi ten jeden sezon bardzo się podobał).

Czyli większość z nas zdecydowanie czeka na "Wojnę Cywilną" i wynikającą z niej "Wojnę Światową Hulka". Czytając tą drugą miałem wielką satysfakcję że Stark dostał porządnie po tyłku od naszego wielkiego zielonego przyjaciela. A wszystko przez to, że większość herosów była ścigana przez Thunderboltsów i nie miał kto walczyć z Hulkiem. A poniżej są moje 2 ukochane kadry z Wojny Cywilnej i liczę na ich obecność w polskiej wersji (pobierasz załącznik - wciśnij zieloną strzałkę ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość, że Marvel ponownie będzie wydawał komiksy z logiem Star Wars!

http://www.bleedingcool.com/2012/12/20/star-wars-comics-come-back-to-marvel/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Co o tym sądzicie? Ja się zastanawiam, jak to wpłynie na egmontowski Star Wars Komiks. :) Strzelam, że Egmont za jakiś czas przestanie wydawać tę pozycję. Już i tak coraz większe cięcia są jeśli o nią chodzi.

No i pytanie - jak szybko ujrzymy komiks Star Wars z logiem Marvela na okładce? Za rok? :P

@8azyliszek - to tak jakbyś się pytał, czy jakikolwiek serial animowany Marvela jest na podstawie jakiegoś komiksu. Tak, są wątki zaczerpnięte z serii i wykorzystane w serialu animowanym, ale nie ma żadnego komiksu, który jest kropka w kropkę taki sam jak serial. Czy film aktorski. Jedyne filmy animowane, które czerpią z danej historii komiksowej to na przykład Planet Hulk. A i tak w filmie animowanym Planet Hulk musieli dokonać zmian, gdyż nie mieli praw do wszystkich postaci (chodzi mi o zmianę Silver Surfera [w komiksie był] na Beta Ray Billa [był w filmie animowanym]).

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja akurat jestem przeciw. Te stare serie komiksowe to była ostra jazda bez trzymanki i strasznie rozjeżdżała się z "oficjalną" historią SW. No chyba, żeby to były adaptacje wydanych książek albo historie sprzed albo po książkowym okresie. Bo to jest taka sama sytuacja jak z nadchodzącą nową trylogią. Będzie dziać się ona (prawdopodobnie) 40 lat po roku zerowym. Bo inaczej film z nowymi scenariuszami (nie chcą ekranizować Trylogii Thrawna dranie) rozsadziłby całkowicie "Expand Universe" a to IMHO byłoby całkowicie bez sensu.

A Egmont niech da sobie spokój z SW i wydaje w takiej formie DC lub Marvela :P:D.

Pytanie - Son of M był przed czy po Wojnie Cywlnej? Bo próbuję sobie poukładać chronologicznie te wszystkie nadchodzące historie od Hachette i nie tylko: New X-Men (od DK), X-Men:Obdarowani, Dom M, Planet Hulk, Wojna Cywilna, Wojna Światowa Hulka itd.

A czy historia o starym Wolverine to nie jest ta sama historia którą wydawała Mandragora??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy historia o starym Wolverine to nie jest ta sama historia którą wydawała Mandragora??

Nie, Old Man Logan to jest inna historia, napisana przez Marka Millara i narysowana przez Steve'a McNivena (tego od Civil War). Świetny komiks tak szczerze mówiąc. Znacznie lepszy od Wolverine: Koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja zaś będę wdzięczny za zielone strzałki.

Będąc dziś w Zamościu sprawdziłem dostępność 2 tomu WKKMoH - X-Men: Obdarowani. W 2 kioskach "Ruchu" był, w Kolporterze był, w Inmedio też był. Nie wiem gdzie trzeba mieszkać by nie było. No dobra - w moim najbliższym spożywczaku na wsi, gdzie sprzedają też prasę, to nie było. Ale to akurat jest zrozumiałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darthmetalus

Obie historie o Iron Manie wydane za granicą przez Hachette są bardzo dobre i ważne dla postaci Tony'ego Starka. Ja osobiście nie potrafię wskazać, który z obu komiksów jest lepszy. Nowy origin Iron Mana kontra alkoholowy upadek Starka. Jeżeli "Demon In a Bottle" wyjdzie w Polsce to na pewno zaopatrzę się w ten numer WKKM.

@8azyliszek

Ja mieszkam w średniej wielkości mieście ( w którym zawsze pojawiały się wszystkie nowości) i drugiego numeru z X-Menami nie uświadczyłem. Widocznie są jakieś problemy z dystrybucją na mniejsze miasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wybrane 8 z 10 tomów, które zakupię i zastanawiam się co dać na ostatnie 2 Chcę, żeby była tam któraś historii z Iron Manem, ale jeśli wezmę ją i BoV będę miał kompletne 10 :/

Chyba nawet nie tyle chodzi o wielkość miast co o województwa :/ Wygląda na to, że w jednych będzie większa dostępność niż w innych. Szkoda, zaczyna mnie się to nie podobać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nawet osobny temat o Białym Orle :). Co do samego komiksu. Na zdjęciu jest pierwszy integral zbierający 3 numery historii pod tytułem "Pierwszy Lot". Fabularnie jest dobrze. Te 3 pierwsze numery to przeplatanka aktualnych wydarzeń z retrospekcjami z przeszłości. Poznajemy postać Aleksa Poniatowskiego ( i to jak został tytułowym Orłem), czarny charakter w postaci byłego przyjaciela Aleksa i jeszcze kilka znaczących dla fabuły postaci ( a trochę tego jest jak na 3 numery). Z początku trochę raziła mnie ta cala konwencja superhero osadzona w polskich realiach, ale po przeczytaniu historii bylem nawet oczarowany naszym polskim superbohaterem :). Biały Orzeł to pierwszy amerykański -polski :P komiks, który tak dużo czerpie od gigantów rynku superhero w USA. Wygląd postaci, sposób prowadzenia fabuły, rysunki ( teraz kolorowane przez Rexa Lokusa!) to wypisz wymaluj Marvel + DC Comics. Osobiście polecam zapoznać się z historią Aleksa. Według scenarzystów ma być tylko lepiej, więc może akurat zostaniesz stałym czytelnikiem Białego Orła ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi zamiast w Białego Orła inwestowałem w Blera jako komiks o polskim superbohaterze... Mam wszystkie 3 tomy Blera, przeczytałem je od deski do deski i nie mam pojęcia, o czym to jest komiks. Poza jednym - wiem, że koleś ma supermoce i może robić praktycznie wszystko. Ale o czym to? Cholera wie.

Będę musiał się zainteresować Białym Orłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wiadomo, że jedynym prawdziwym polskim superbohaterem jest Wilq ;) Reszta to jakieś chłystki :PRyba2111, widzę na półce wśród Twojej kolekcji album Nawiedzony Rycerz, o którym wspominałem gdy się ukazał, a zapowiadałeś, że na ten właśnie album postawisz po przeczytaniu mojej krótkiej recenzji. Jak wrażenia ? Chciałbym się przekonać na ile mój opis historii zawartych w tym tomie był obiektywny :)

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Zgadzam się - Wilq jest najlepszy w Polsce, bo ma wsparcie CDA i żadne Orły mu nie podskoczą :P. Pamiętacie ten komiks w urodzinowym CDA jak Wilq wpadł do redakcji i w końcu zrobił porządek? :P:D:) Co do zdjęć Ryby2111 to tylko jedna sugestia - nie fotografuj grzbietów zeszytówek bo to mi nic nie mówi. Wyłóż je na stół czy tam biurko. Poznałem tylko, że masz Dobre Komiksy (ale nie wiem jakie) i nic więcej. Zaraz wrzucę jeszcze fotkę moich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś po grzbiecie zeszyty z Dobre Komiksu to i zgadnij pozostałe tongue_prosty.gif. Podpowiem, że są tam tylko komiksy DC i Marvela tongue_prosty.gif. A tak na serio to jak będę miał chwilkę czasu to zrobię zdjęcia tych zeszytówek. Obiecuję.

@Roschach

Obiektywność 100%. Żadnego zbytniego zachwalania ani krytykowania i Twój opis tylko podkręcił moją ciekawość, która zmusiła mnie do kupna tego komiksu. I po lekturze byłem trochę rozczarowany, bo historie te nie przypadły mi zbytnio do gustu. Taki wstęp do Long Halloween, ale nie aż tak dobry jak samo Halloween. Błędem było czytanie Long Halloween przed Nawiedzonym Rycerzem wink_prosty.gif. Zachwyciła mnie za to strona graficzna. Nie żałuję zakupu i wracam do tych historii bardzo często. Mimo jakiś tam wad komiks ten ma siłę "przyciągania" i często po niego sięgam smile_prosty.gif.

I jeszcze nowy news od Mucha Comics. W maju 2013 w nasze ręce trafi wielkoformatowe wydanie komisu The Four Horsemen of Apocalypse autorstwa Simona Bisley'a ( rysunki). Co Wy na to? Ktoś z Was będzie zainteresowany?

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Przeglądałem Nawiedzonego Rycerza w Empiku. I oprócz ceny, oprawa graficzna też mi się nie podobała. Ale może to wina mojego spaczonego gustu. Za komiksy spoza DC i Marvela ja podziękuję. Z takich pozycji to mi się tylko "Y-Ostatni z mężczyzn podobał (świetna historia smile_prosty.gif).

Ma ktoś z was wszystkie Dobre Komiksy jakie wyszły? A przynajmniej Batman i Superman oraz wszystkich X-Men?. Bo ja nie wiem kto kupował Street Fightera, Soul Sagę czy nawet Silent Hill - za mała popularność w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryba2111 - w takim razie miło mi. Ja jeszcze mam przed sobą przeczytanie "Long Halloween" więc może to trochę zmieniało mój odbiór Nawiedzonego Rycerza, ale jeśli zachowałem obiektywność, to się cieszę smile_prosty.gif

Przeglądałem w internecie plansze z "Four Horsemen of Apocalypse" i muszę przyznać, że zapowiada się niezwykle smakowicie. Jedna z recenzji nazywa ten komiks "najbardziej Bisleyowatym jaki Simon Bisley kiedykolwiek zrobił" biggrin_prosty.gif Jeżeli nie będzie przesadnego obrazoburstwa ze strony scenarzysty to jak najbardziej będę zainteresowany tym komiksem.

Wie ktoś czy będzie wydanie zbiorcze "Mureny" ? Ewentualnie, gdzie pytać, zasięgać informacji ? Czytałem te pierwsze tomy wydane po polsku i ta krwawa historia odrobinę przesyconą motywami fantastycznymi przypadła mi do gustu (chociaż seriali typu "Rzym" czy "Spartakus" nie oglądam), ale te 10 lat jakie minęły od wydania pierwszych tomów u nas, sprawiły, że ciężko je obecnie zdobyć. A z zapowiedzi wynika, że Taurus zamierza wydać tylko tom 5 w przyszłym roku i ewentualnie kolejne. Pewnie problemem może być to, że pierwsze tomy publikował Egmont i raczej na wznowienia nie ma co liczyć...

PS. skoro zaczęło się pokazywanie swych kolekcji to i ja być może to uczynię, chociaż z bólem muszę przyznać, że niektóre serie mam niekompletne jak chociażby Rork, gdzie brak mi tomu 3 i 5, chociaż czytałem całą serię, albo tomu 3 Blacksad'a, również czytanego.

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i patrze i stwierdzam, że macie za dużo pieniędzy. :P Zobaczyłem chyba każde miejsce w mieście gdzie był sens szukać i nie znalazłem Obdarowanych. Mała jest szansa na to, że w ciągu niecałych dwóch tygodni pojadę gdzieś gdzie będę miał okazję zaopatrzyć się w top2 WKKM :(

Również planuję zakupić album z pierwszymi 3 tomami Białego Orła. Chciałbym zobaczyć jak prezentuje się poziom tego komiksu ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze nowy news od Mucha Comics. W maju 2013 w nasze ręce trafi wielkoformatowe wydanie komisu The Four Horsemen of Apocalypse autorstwa Simona Bisley'a ( rysunki). Co Wy na to? Ktoś z Was będzie zainteresowany?

O, Simon Bisley? Jeeez, wieki nie czytałem niczego, do czego on przyłożył rękę, więc na pewno sięgnę po ten tytuł. Uwielbiam jego trochę niedbałą kreskę, podczas gdy w rzeczywistości gościu rysuje z niesamowitym rozmachem. Do tej pory ciepło wspominam komiksy z Lobo, które rysował.

Btw., pamiętam, że kiedyś czytałem coś na temat tego, że S. Bisley już podobno nie chciał nic w ogóle rysować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to chyba coś źle przeczytałeś. ;) Tutaj -> http://dccomics.com.pl/Artykul/700 jest wywiad z Bizem z 2011 roku. Ostatnio dla DC Comics rysował okładki z Deathstroke'em. Tylko że później serię przejął Rob Liefeld i już Liefeld rysował okładki.

Nie śledzę za dokładnie gdzie co rysuje Bisley, ale te jego okładki pamiętam dosyć dobrze, bo były baaaaardzo fajne. O tu masz próbkę -> http://blogofthenorthstar.com/wp-content/uploads/2012/01/simonbisleydeathstrokecovers.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tego newsa czytałem z 10 lat temu (jeśli nie więcej), więc możliwe, że coś pokręciłem. Za dużo czasu minęło, bym obstawał przy swojej wersji.

Co do okładek, to prezentują się one nieco inaczej, niż kadry w komiksie. Tutaj nie mamy tej niedbałości, natomiast pozostaje przede wszystkim rozmach i dynamizm. Tak czy inaczej, mimo iż (co nie dziwne) jego kreska mocno wyewoluowała, to nadal mi się bardzo podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darthmetalus

Ale tak serio - w jakim powiecie ty mieszkasz, że nie ma?? Zrobimy jakąś mapę czarnych punktów.

A co do pieniędzy - "wszystko ma swoje priorytety" smile_prosty.gif. Na dobre komiksy, za rozsądną cenę kasa się zawsze znajdzie. Jedyny wyjątek zrobiłem z Punisherami od Mandragory w twardej oprawie - rzuciłem się na nie mimo strasznej drożyzny. Mucha trochę drogo sobie liczy ale 40 zł na Wojnę Cywilną itp. od Hachette to odżałuję. Zwłaszcza, że i tak 3 kolejnych tomów nie kupię - zobaczymy co będzie w 6 tomie.

Zaglądam do pierwszych numerów TM-Semic X-Men i znowu się okazuje, że to wydawnictwo było potęgą i basta :). Na pierwszej stronie mamy kadr z uciekającą Kitty Pride - ten sam który mamy we wprowadzeniu w Obdarowanych. A ponieważ TM-Semic opublikował też Dark Phonix saga, to jest to kolejna pozycja której nie kupię z listy Hachette.

Niestety mam tylko 2 numery Mega Marvel sad_prosty.gif.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm a man of my word, zatem zrobiłem zdjęcia swej kolekcji, bez uwzględniania Gigantów sprzed kilkunastu lat i tym podobnych. Mam nadzieję, że będzie widać te cieńsze albumy. Niestety nie mam tak grubego portfela i miejsca by zakupić wszystkie komiksy jakie czytałem albo chciałbym przeczytać smile_prosty.gif

post-69999-0-83001500-1356259063_thumb.j post-69999-0-48798300-1356259106_thumb.j post-69999-0-79066600-1356259144_thumb.j

Edytowano przez Rorschach
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...