Skocz do zawartości
Cardinal

Komiksy II

Polecane posty

Ghost Rider w wersji zombie już był. Marvel Zombies Vol.3 się kłania.

Co do pytania Dartha. Thor i Marvel Zombies to komiksy, które warto mieć w swojej kolekcji. Obie historie są bardzo dobrze opowiedziane. Dla fanów Thora, "Reborn" to pozycja obowiązkowa, ponieważ jest to swoisty "Extremis" dla Boga Piorunów. Zombies to przesycona akcją, bardzo humorystyczna ( ale i często brutalna) historia, która pokazuje jak powinny wyglądać historie w alternatywnych uniwersach. Świetny pomysł okraszony bardzo dobrymi rysunkami. Mam w oryginale obie historię, więc tym razem nie wspomogę WKKM ;).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darthmetalus

To od razu trzeba było mówić, że chcesz kupić tylko 20% kolekcji. Do tej pory tak jasno nie mówiłeś - myślałem, że chodzi ci, że kupujesz tylko najlepsze historie. Jeśli tak stawiasz sprawę to ja jestem za Maevel Zombies, bo po prostu jest więcej postaci. Jeśli Reborn jest czymś w rodzaju Extremisa, który IMHO nie miał efektu WOW przy czytaniu to tą pozycję można opuścić.

Ja jestem otwarty na każdą historię która nie była w TM Semic czy DK. Tyle, że z braku kasy na razie pomijam stand alone. Bo nie iem czy znajdę kasę na Hulka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darthmetalus

Jeśli Reborn jest czymś w rodzaju Extremisa, który IMHO nie miał efektu WOW przy czytaniu to tą pozycję można opuścić.

Lubisz komiksy? Udzielasz się dużo w tym temacie, ale "olewasz" większość tytułów bez uprzedniego przeczytania o nich chociażby pięciu zdań. Na podstawie jednego, małego porównania stwierdzasz, że już możesz odpuścić bo to przecież na pewno nie będzie wow, jak w Extremis. Śmiało mogę powiedzieć, że nie czytając Thora stracisz bardzo dobrą historię ze świetnymi ilustracjami Coipela. Całe piękno tego hobby polega na czytaniu, czytaniu, czytaniu i jeszcze raz czytaniu. Poznawanie nowych postaci w komiksach superbohaterskich daje masę rozrywki. Od razu zaznaczam. Nie narzucam Ci mojego zdania, nie ignoruje Twojego. Daj szansę nowym pozycją bo TM-Semic to nie wszystko ;).

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś do Thora nie mogę się przekonać, denerwował mnie i w Ex Post Facto, i w oryginalnych zeszytach Kapitana Ameryki (a występował w chyba tylko w dwóch, które posiadam), i w filmie. Jeśli możecie to wytłumaczcie mi co jest w nim takiego szczególnego? Da się jakoś napisać bez spoilerowania o czym jest Reborn w zarysie? Na czym dokładnie polega odbudowanie postaci Thora i czy w tym komiksie jest Wow! jak u Franka Millera, czy raczej przechył w stronę wymienionego Extermis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A ty czytasz posty? DarthMetalus pyta się którą z danych dwóch produkcji wybrać, więc ja mówię swoje zdanie - MZ bo sam wolę grupowe historie niż o pojedynczych bohaterach. Tym bardziej, że mało do tej pory było o nich po polsku. To nie ja wybrałem akurat te 2 tytuły tylko DM. Ale w sytuacji "albo, albo" jestem za Zombies.

Co nie zmienia faktu, że Thora ja nie przekreślam. Ma u mnie plusa bo to pierwsze polskie wydanie a "new is always better" :P:D:);). Ale pisałem też o małej ilości kasy. Dlatego mogę niestetynie nabyć ani Thora, ani Hulka, ani Winter Soldiera. Na razie z grupowych tomów byli X-Men i Upadek Avengers - i to mam. Dark Phonix czytałem TM Semic, więc na razie tyle ze mnie. No i gdyby nie to wydawnictwo to w latach 90-tych dalej by ludziom tylko Kapitan Żbik i Tytus był dostępny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś napisać bez spoilerowania o czym jest Reborn w zarysie? Na czym dokładnie polega odbudowanie postaci Thora i czy w tym komiksie jest Wow! jak u Franka Millera, czy raczej przechył w stronę wymienionego Extermis?

Cóż... Kiedyś się spotkałem z opinią, że Thor: Reborn ma w sobie coś z "Amerykańskich bogów" Neila Gaimana. Najprościej rzecz ujmując, Thor odradza się po Ragnaroku i sprowadza Asgard na Ziemię. Gościnnie wystąpi Iron Man, a wszystko dzieje się w okresie post-Civil Warowym, więc panuje nagonka na superbohaterów niezarejestrowanych itp. :) Komiks jest naprawdę świetny, scenariusz J. Michael Straczynski, a rysunki Olivera Coipela (Francuza) są po prostu niesamowite. Problem w tym, że kończy się ta historia jak się kończy - brak zamkniętego zakończenia. A nie sądzę, aby Hachette wydało ciąg dalszy.

Co nie zmienia faktu, że Thora ja nie przekreślam. Ma u mnie plusa bo to pierwsze polskie wydanie a "new is always better"

W Polsce był już wydany "Thor: Wikingowie".

Co do Marvel Zombies... Jest to pastisz z superbohaterów. Jeśli wolisz bardziej czarną komedię z w miarę zamkniętą historią, to kupuj Marvel Zombies. Nie dlatego, że to tytuł "zespołowy" (co jest totalną bzdurą, to tak jak napisać, że "Civil War" jest tytułem zespołowym. Kompletne mijanie się z prawdą.), tylko dlatego, że to bardzo zabawny komiks i idzie się nieźle pośmiać. Ma też w miarę porządną i przemyślaną fabułę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale czy ktoś już wydał po polsku Reborn wcześniej?? "Wikingowie" to nie to samo. Wiem też, że w Mega Marvel nr. 17 była historia o Thorze.

Takimi postami SilentBob ma świetny talent do namawiania na zapoznanie się z danymi historiami. Mnie namówił.

Kurczę na Allegro MM poświęcone czy to Hulkowi, Thorowi, FF czy Iron Manowi po 10 zł. IMHO kusząca oferta.

@DOWN

CorniC miałeś dłuższe posty pisać :P.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opinię, ale takimi tekstami...

smile_prosty.gif Komiks jest naprawdę świetny, scenariusz J. Michael Straczynski, a rysunki Olivera Coipela (Francuza) są po prostu niesamowite.

Co do Marvel Zombies... Jest to pastisz z superbohaterów. Jeśli wolisz bardziej czarną komedię z w miarę zamkniętą historią, to kupuj Marvel Zombies. Nie dlatego, że to tytuł "zespołowy" (...) tylko dlatego, że to bardzo zabawny komiks i idzie się nieźle pośmiać. Ma też w miarę porządną i przemyślaną fabułę.

... Sprawiacie, że jestem tylko bardziej rozerwany :D Wezmę chyba jednak Thora. Po wszystkich tych świetnych komiksach z WKKM mam na nie jeszcze większą ochotę i chcę je dostać jak najszybciej, a ten ma być już w tomie 8. Do tego, to co napisałeś dodatkowo mnie do niego zachęciło ^^

Za Thorem nie przepadałem(jak już mówiłem) ze względu na ten żałośnie wyglądający hełm(przeklęte skrzydełka) i trochę głupawy strój. Gdyby chociaż brodę mu dali :P Są to chyba jednak trochę głupawe zarzuty, a postać może okazać się bardzo ciekawa(IMHO Thor ma świetne moce :D). Dodatkowy argument przemawiający za gromowładnym ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Bardzo dobra decyzja. Marvel Zombies w UK wyszedł dopiero jako 22 tom, u nas też może być dopiero koło 20. Przez kilka miesięcy możesz zmięknąć - ja tak obstawiam tongue_prosty.gif.

W Angli też, kolejnym "grupowym" tomem po Gifted i Disassembled byli Avengers Forever p.1 a potem Extinction z New X-Men. Avengersów na pewno kupuję, więc ja jestem by jak najszybciej wyszli i u nas.

Czytam sobie teraz "Sąd nad Magneto" z X-Men 5/93. Rozwaliły mnie jego słowa "Nie możecie pozbyć się nas [mutantów]. Nie możecie nas ignorować". Facet ma małą wyobraźnię. Wystarczyła jego córeczka i "House of M" by zredukować liczbę mutantów do kilku setek. Niestety, potem narodził się Mesjasz mutantów i wszystko zaczęło się od nowa smile_prosty.gif.

@DOWN

Jesteś skazany na MZ. Nawet twój Avatar wygląda jak Carnage-zombie :):D.

Edytowano przez 8azyliszek
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up tak, ale do tego czasu może pojawić się inny komiks z mojej listy ;]

Niestety, potem narodził się Mesjasz mutantów i wszystko zaczęło się od nowa smile_prosty.gif.

1. NIESTETY?!

2. Innymi słowy, Magneto miał rację. Nie można pozbyć się mutantów raz na zawsze biggrin_prosty.gif

Sorki za combo tongue_prosty.gif

Przychodzę z takim pytaniem: Czy Secret Wars to, aż tak dobry i ważny komiks(jak na dzisiejsze standardy biggrin_prosty.gif)? Gdybym pozbył się dwóch części tej historii ze swojej listy, nie tylko mógłbym zakupić i Thora i MZ, ale również Old Man Logan, a nadal kupiłbym tylko 13 komiksów biggrin_prosty.gif Mogę przecież przeczytać streszczenie SW na Avalonie. No więc? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Marvel Super Heroes: Secret Wars, tak? Jak na dzisiejsze standardy ten komiks już nie zachwyca ( w moim przypadku tak jest wink_prosty.gif). Brzydkie rysunki, infantylne dialogi i opisy ( ale to normalka dla starych komiksów Marvela). Jeżeli nigdy nie czytałeś to uważam, że warto komiks zakupić bo to kawał historii ze świata Marvela. Jednak w 2013 to tylko "podobno kultowa" historia, która może bardzo rozczarować. Jak kupiłem wersje Digital przed zakupem papierowego odpowiednika wink_prosty.gif. Mam bardzo krytyczne podejście do starych historii, więc jestem mało wiarygodnym źródłem informacji w sprawie Secret Wars :P. Wolverine z WKKM był dla mnie nudny i nieciekawy, więc sam widzisz :P.

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DM

Secret Wars były pokazywane (ich uproszczona wersja) w 5 sezonie Amazing Spider-Man TAS. Więc jeśli tamte 3 odcinki ci wystarczą to nie kupuj. (I taak kupisz więcej. Nie oprzesz się :P:D:) ). I o czym w takim razie jest "Secret WAR" która była wydana w 2004 roku? To też wyjdzie w WKKMoH i trzeba będzie kupić.

Moim ostatnim zastrzeżeniem do kolekcji (poza wysoką ceną i powtarzaniem po TM Semic) jest brak chronologii. Jestem ciekaw co decyduje o kolejności wydawanych historii. Mnie trochę dziwi i denerwuje, że np. przygody Thora będziemy poznawać od końca. Najpierw Reborn z 2007, potem "Poszukiwanie Bogów" z 1998 a na koniec "Ostatni Wiking" z 1983 r. Brak ładu i składu - szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brytyjska wersja Kolekcji jest ponumerowana tak, że wszystkie komiksy układają się chronologicznie od najstarszego (Iron Man: Demon in a bottle) do najnowszego (Siege). Ale my nie mamy co liczyć na takie traktowanie, gdyż Kolekcja u nas już dawno wystartowała i jest jak jest.

@8azyliszku, ile według ciebie powinna w takim razie kosztować Kolekcja? Rozumiem, że 100 zł za Wojnę Domową od Muchy to dużo. Ale jak w Kolekcji pojawi się ten sam komiks za te 40 zł, to wciąż będzie dla ciebie "wysoka cena"? -_-

Jeśli chodzi o "Secret Wars", to mam podobne zdanie, co Ryba2111. Komiks bardzo się zestarzał i to widać. Oczywiście, że warto mieć takiego klasyka na półce, tym bardziej, że tak tanio i w porządnym wydaniu... Ale, jak wspomniałem, zestarzał się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak już pisałem wcześniej, cena kolekcji to 95% ceny z zachodu - 40 zł ~ 10 euro. Ja wiem, że są wysokie koszty licencji, produkcji no i musi być zysk dla wydawnictwa. Ale osobiście uważam, że takie prawie żywcem przeniesienie europejskiej ceny na nasze warunki jest brutalne. U nas te 10 funtów czy euro jest znacznie więcej warte niż na zachodzie. I mnie sknerusa to właśnie gryzie. Za 1/3 kolekcji (21 numerów) można już sobie kupić np. netbooka, za 30 nr mamy już 32' płaski tv. Robią się poważne sumy jak na dwadzieścia/trzydzieści komiksów. Taka moja uwaga. Znowu - nie musisz się z tym zgadzać.

I co mówisz, że w UK jest chronologicznie? Sam podałeś ten link z brytyjską listą tytułów, a tam też skaczą wg widzimisie. No chyba, że to jest jakaś zła wersja i wikipedia się myli.

http://en.wikipedia....ovel_Collection

P.S. Czy ktoś jeszcze jeśli czyta jakieś komiksy z ekranu komputera/czytnika/tableta robi się senny, czy to tylko ja tak mam?

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest chronologicznie. Zerknij na kolumnę "Volume" smile_prosty.gif.

Osobiście na pewno zakupię Secret Wars w wydaniu WKKM, ponieważ komiksu w wersji papierowej nie posiadam. Też uważam, że warto mieć w kolekcji komiks Secret Wars, jednak swoje na karku ( na grzebiecie komiksu :P) ma i ciężko o tak samo pozytywny odbiór jak 30 lat temu.

P.S. Czy ktoś jeszcze jeśli czyta jakieś komiksy z ekranu komputera/czytnika/tableta robi się senny, czy to tylko ja tak mam?

Czytam tak rzadko, że nie zauważyłem dotychczas skutków ubocznych biggrin_prosty.gif.

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8azyliszek - Gadanie. A co mają powiedzieć w krajach ze słabszą walutą i niższą średnią płac? Nikt nie broni jechać do UK, tam zarabiać, a komiksy sprowadzać z USA. Nie namawiam do rozrzutności, bo oszczędzanie to cnota, ale równie dobrze możesz marudzić jak policzysz ile pieniędzy tracisz kupując droższy produkt zamiast tańszego substytutu. A kupowanie jedzenia i picia na mieście ? Hohoho, toż to fortuna przeciekająca przez palce ! Co do komiksów, to ja mógłbym drzeć szaty z niepokoju o to jak znajdę pieniądze na wszystko co chcę kupić, bo listę mam długą - "Murena tom 5" około 35 zł, "Strefa bezpieczeństwa Gorazde" około 95 zł, "Batman Trybunał Sów" 75 zł (w promocji 56), "Zabójca tom 4" około 35 zł, "Blueberry tom 3" 99 zł, a jeśli dodać do tego komiksy jakie czytałem, a chcę mieć... jest w sprzedaży ponowne, drugie wydanie "Phenianu" Guya Delisle, cena - 50 zł o liście komiksów jakie czekają na zakup, a jest długa, to nawet nie wspominam. Plus oczywiście niektóre tomy z WKKM. Trzeba jakoś sobie radzić.

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8azyliszek - w podanym linku do artykułu z Wikipedii spójrz na tabelę. Pierwsza pozycja to "Issue", a druga to "Volume". Teraz kliknij na te strzałeczki przy "Volume". I co? I się układają wszystkie pozycje w od najwcześniej wydanej do najpóźniej. Nie wiem czy wiesz, ale wydanie z UK ma na grzbietach numery nie z "Issue" tylko z "Volume".

Tutaj masz zdjęcie grzbietów komiksów wydanych w UK w tej Kolekcji.

http://img402.imageshack.us/img402/3479/zdjciesc.jpg

Jak widać, Spider-Man: Powrót do domu ma przypisany numer tomu 21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dzięki wam.

Myślałem, że jest jak u nas - na grzbiecie jest numer tomu. Kurczę, Hachette Polska mogło to wyłapać, skoro macierzyste wydawnictwo tak się przyłożyło do tego szczegółu. Kto u nas pracuje, że dał ciała?

Za linka dałbym plusa, ale w końcu ponownie zlikwidowali tą facebookowość na naszym FA biggrin_prosty.gif. I dobrze.

Miesiąc się kończy... ma ktoś jakiś pomysł która komiksowa scena mogłaby się załapać jako obrazek miesiąca? smile_prosty.gif

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up scena walki między Bestią, a Wolverinem, zdecydowanie ;]

Myślę, że nie wydawali tego chronologicznie tylko z jednego powodu - pieniądze. Gdyby wydawali to po kolei, w miarę współczesne komiksy dostawalibyśmy w okolicach 30 numeru. Założę się, że starsze numery sprzedawałyby się gorzej :/ Kolekcja upadłaby do tego czasu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To można zrozumieć. Choć i tak tyle kasy na komiksy wydadzą tylko fani tacy jak my tongue_prosty.gif, więc mogliby dawać chronologicznie. Ale dlaczego nie numerują tak samo jak w Anglii?? Czemu jest różnica w kolejności wydawania tomów (już powinni być ci nieszczęśni Ultimates)? Kto w Hachette Polska o tym decyduje??

Na mnie Old Man Logan zrobiło wrażenie.

No jak bohaterowie mieli wygrać, skoro sam Wolverine rozwalił wszystkich X-Men? Bez pomocy wszystkich mutantów reszta bohaterów nie miała szans by pokonać koalicję superzłoczyńców. Jak w końcu Logan powiedział prawdę Hawkeye'owi, ja byłem w szoku. I pytanie - skoro to było takie proste (omamić Wolverine) to czemu nikt wcześniej na to nie wpadł. A potem jak wyszło na to, że prezydentem został Red Skull. Uuuu... to też było mocne. A potem zabił i prezydenta i Banersów. Kolejny szok, że Bruce stał się kompletnym psychopatą. Mam nadzieję, że to rzeczywiście promieniowanie spaczyło jego mózg. Bo to, że Hulk stał się najokropniejszą kreaturą sam z siebie, jest dla mnie nieakceptowalne. A na koniec parafraza nieśmiertelnego "A zabiję ich wszystkich" :D Priceless.

I oczywiście to jest chyba historia ze świata alternatywnego? Bo nie chciałbym by nasz kochany 616 tak skończył.

I znalazłem obrazek miesiąca :D:P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...