Skocz do zawartości
Cardinal

Komiksy II

Polecane posty

Z informacji jakie uzyskałem, wynikało że IM:Pięć Koszmarów, to świetny komiks. Jakiś czas temu zacząłem jednak głębiej interesować się tą pozycją i okazało się, że tak kolorowo jesteś. Moglibyście opisać mi swoje wrażenia? ;]

Co? :P Napisz co miałeś na myśli, bo ja nie ogarniam :P. A jeżeli chodzi o to czy warto to uważam, że tak. Komiks otrzymał Eisnera za najlepszą, nową mini serię komiksową ( o ile dobrze pamiętam kategorie, mogę się mylić) i muszę przyznać, że to nagroda zasłużona. Dobry scenariusz Fractiona, który zmusza do wczucia się w postać Starka w niektórych momentach. Żeby nie było nudno dostajemy też dobre sceny walki. Całość została zilustrowana przez Salvadora Larroce może się podobać, Ostrzegam, że taki styl może nie przypaść Ci do gustu, więc pooglądaj grafiki w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie uzyskałem, wynikało że IM:Pięć Koszmarów, to świetny komiks. Jakiś czas temu zacząłem jednak głębiej interesować się tą pozycją i okazało się, że tak kolorowo jesteś. Moglibyście opisać mi swoje wrażenia? ;]

Co? tongue_prosty.gif

Poprawione :D

Ostrzegam, że taki styl może nie przypaść Ci do gustu, więc pooglądaj grafiki w necie.

Obejrzałem kilka ;] To co widziałem raczej pozytywnie nastroiło mnie do kupna... aczkolwiek twarz Starka wyglądała okropnie -_-

Odpowiesz na drugie pytanie? :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Batmanem będzie trudniej. Interesują Cię tylko komiksy wydane w Polsce czy również wersje po angielsku? Jeżeli będzie to pierwszy komiks to radziłbym sięgnąć po klasykę, czyli Batman: Rok Pierwszy, Zabójczy Żart, Powrót Mrocznego Rycerza. Fabularnie wymienione przeze mnie komiksy są świetne. Są to kluczowe pozycje dla kogoś kto chce zapoznać się z postacią Batmana. Gorzej z warstwą graficzną. Doceniam, np DKR jako całość, ale rysunki zdecydowanie odstają ( w dzisiejszych czasach) od scenariusza. Takie jest moje zdanie. Pewnie kontrowersyjne, ale cóż wink_prosty.gif. Jeżeli nie interesują Cię początki to sięgaj śmiało po Trybunał Sów. W końcu to nowy, stary Batman. Na pewno nie będziesz żałował.

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DM

To opuszczasz np. Secret Wars by kupować twardego Batmana kosztującego tyle co 2 tomy WKKM?? Uuuu to słabo. No chyba, że rozważasz też miękkie TM Semic, to bym polecił sagę Knightfall - Bane i Gacek.

Pięć koszmarów mi się podobało. Fabuła jest dłuższa, nieco bardziej skomplikowana, jest intryga, przebiegły mocny przeciwnik, sporo Peper. Jeśli nie chcesz Iron Manowych tomów od Hachette, to możesz brać. Tylko wydanie Muchy swoje kosztuje.

Historia o Extremis jest b.ważna dla Tonego, bo tutaj są ciągłe do tego odwołania. Rysunek jest nieco lepszy (dla mnie) niż w Extremis, ale ten realistyczny styl dalej do mnie nie przemawia. Fajna scena z Thorem - nie wiem czy chodzi tylko o "Wojnę Cywilną" czy o coś jeszcze. Sama historia też jest IMHO ciekawsza i bardziej rozbudowana niż Extremis, choć motyw rodowej zemsty też jest już bardzo ograny. To zwracanie się ciągle do Tonego "Naczelniku" to mi się z NKWD kojarzy. Fury był dyrektorem SHILD, a Stark jest już naczelnikiem - phi. Maria Hill jest za to świetna (w sensie że wkurzająca i nie do polubienia) - taka jak ją przedstawili w kreskówce. A sam Stark jest również strasznie obłudny i hipokryta z niego. Wywołał wojnę by podporządkować sobie wszystkich herosów. Ale gdy to samo chce się zrobić z jego technologią - mówi nie. To mnie wkurza w Iron Manie po 2006 roku.

P.S.Obejrzał ktoś w końcu "Secret Origin: History of DC Comics"??

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darthmetalus - Czytałem "Pięć koszmarów" i muszę powiedzieć, że nie warto brać się za ten komiks jeśli nie przeczytało się wcześniej "Extremis" i "Wojny Domowej" bo wydarzenia dzieją się po tych ukazanych w tych komiksach i w fabule pojawia się sporo nawiązań do wcześniejszych tomów. Co poza tym ? Bardzo groźny i zupełnie pozbawiony skrupułów przeciwnik (chociaż finał mnie nieco rozczarował), trochę zarządzania SHIELD, gościnny występ MODOK-a i Spidermana i ogólnie przyzwoity poziom. Mimo wszystko, dla mnie "tylko" dobry, na 4 + lub więcej nie zasługuje moim zdaniem.

@8azyliszek - ja obejrzałem w zeszłym roku, a o ile pamiętam, SilentBob również. Bardzo dobry dokument, siłą rzeczy jednak omijający bohaterów Marvela, ale mamy i wszystkie ery komiksu, od złotej po współczesną i to co się kryje za danymi tytułami (np. poruszanie kontrowersyjnych tematów w podserii Vertigo lub wprowadzenie pierwszego czarnoskórego bohatera) także mamy splecioną historię wydawnictwa DC z historią XX wieku, a na koniec jeszcze migawki z Comic-Conu. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem "Pięć koszmarów" i muszę powiedzieć, że nie warto brać się za ten komiks jeśli nie przeczytało się wcześniej "Extremis"

Przeczytane ;]

i "Wojny Domowej"

Jeden z tomów WKKM na mojej liście "do zakupienia" ;]

Ogólnie chcę jakiś niezły, w miarę nowy komiks z Ironem po polsku. Nie zauważyłem na naszym rynku lepszej pozycji ;]

To opuszczasz np. Secret Wars by kupować twardego Batmana kosztującego tyle co 2 tomy WKKM?? Uuuu to słabo.

Prędzej czy później kupiłbym coś z Batmanem, bo zawsze strasznie interesowała mnie ta postać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wiedzący powie (jak wie), jaka historia poprzedza "Thor: Reborn"? Gdzie jest opowiedziane

jak upadł Asgard i wszyscy pogrążyli się w pustce??

Ponadto obejrzałem w końcu 2 sezon Iron Man: Armored Adventures. Nawet tam (2011 rok) zrobili odcinek 2x16 i zaadaptowali komiks o Extremis. Dla mnie ciekawostka. A przez pozostałe 10 odcinków już tylko o Extremisie (jak on strasznie pomaga Tonemu i jak go ciągle używa do walki z Mandarynem itp.). Extremis to naprawdę bardzo ważna historia. mam wrażenie, że teraz u Iron mana wszystko kręci się wokół niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz strasznie ciężko wejść na stronę, bo cały świat się rzucił...

Da się, i to bez większych problemów. Tylko trzeba kilkanaście razy wczytać stronę. Problem pojawia się później, jak już sobie komiksy wybierzesz. Otóż trzeba się zarejestrować, co już wywala błędy po żmudnym wpisywaniu danych i nie jest fajne. Ba, jest strasznie frustrujące. Dlatego sobie odpuszczę.

Niemniej, inicjatywa zacna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, inicjatywa zacna.

To dosyć zabawne biggrin_prosty.gif. Marvel daje złotą marchewkę i pokazuje się z dobrej strony wiedząc, że mało na tym straci, ponieważ prawie nikomu nie uda się tego pobrać biggrin_prosty.gif

Jeśli któryś z nas wykona jednak ten niesamowity wyczyn, niech da znać, ok? ^^

Udało mi się zarejestrować. Teraz muszę pobrać Thor: God of Thunder ;]

Edytowano przez DarthMetalus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również udało się zarejestrować i zakupić za free. Wśród komiksów do których udało mi się dorwać są New X-Men, Spider-man Noir i Reign, Deadpool vol1 i kilka innych.

Gorzej z przeczytaniem, wciąż ładuje się strona z "My Comics" ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarthMetalus

Jeśli dobrze zrozumiałem została zawieszona na czas nieokreślony. Można się wpisać do newsletter'a po nowe informacje dotyczące promocji Marvel'a.

http://www.comixolog...30311ceomessage

Sprecyzowanie: http://marvelcomics.pl/news/index/id/21167/Falstart-Marvel-#1

Edytowano przez Kruk7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma już ktoś "Trybunał Sów" albo "Thor: Reborn"?

Z Thorem ja mam ten sam problem, co z poprzednim Hulkiem

kończy się w ciekawym momencie i chciałbym wiedzieć co dalej, a tu ciach. I dlatego też, historie pojedynczych postaci dla mnie są gorsze niż eventy - bo są to wycięte fragmenty dłuższej historii. Bez jasnego początku i z uciętym "końcem". Sama koncepcja uwalenia Asgardu pośrodku niczego, w Oklahomie jest dość kuriozalna ale i śmieszna. Czy to znaczy, że Ragnarok całkowicie wymazał wymiar Asgardu? Mamy teraz tylko 8 królestw a nie 9? Mi się najbardziej podobały te małe gagi w historii - sprzedaż gruntu, stawianie skrzynki pocztowej, zebranie miejskie :). Rozwalenie "Naczelnika Starka" :P też było dobre. Ale później znowu - skąd tu się Doom wziął? Jakby Loki grał w Marvel Ultimate Aliance 1 to by wiedział, że nie należy z doktorkiem wchodzić w układy :D .

Czekam z niecierpliwością na numer z większym eventem albo X-Menów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbieram z empiku "Trybunał sów", mogę zamieścić później swoją opinię lub mini-recenzję. A już za miesiąc wielbicieli Batmana czeka Batman:Detective Comics:Oblicza śmierci (zapowiada się nieźle, skoro nowy wróg, Lalkarz, zaczyna swą karierę od wyeliminowania Jokera), w wakacje New 52:Action Comics:Superman, a na jesień Egmont planuje wydanie kontynuacji "Trybunału sów" czyli "Noc sów". A dla mnie drenaż kieszeni dodatkowo wspomoże wydanie "Grand prix" Marvano i "Czterech jeźdźców apokalipsy" Bisleya, oprócz tych komiksów, które chcę nabyć, a o których wspominałem wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SilentBob - to prawda, dowiedziałem się z "zakładki" papierowej dołączonej do "Trybunału sów".

Przeczytane, zatem o samym komiksie, słów kilka. Podobają mi się rysunki Grega Capullo, chociaż nieco przeszkadza młodzieńczość twarzy Bruce'a Wayne'a, który prawie 2/3 komiksu wygląda jak młody syn bogatej familii. Wszystko by się zgadzało, gdyby nie to, że "Trybunał sów" nie jest takim 100% restartem serii, podsumowanie losów małego Bruce'a, tragedii jaka go spotkała to ledwie parę zdań, a poznajemy go w momencie gdy jest już Tim Drake, Dick Grayson i Damian Wayne (swoją drogą, patrząc na kadr z nimi wszystkimi i Bruce'm, miałem wrażenie ataku klonów o różnych rozmiarach), jest też Batgirl (pojawia się tylko w jednym, jedynym kadrze). Może na restarcie bardziej się skupili w Detective Comics:Oblicza śmierci, nie wiem. Ogólnie jednak kreska jest przyjemna dla oka, pełno szczegółów, odpowiednie operowanie barwami i cieniami, innymi słowy, nie ma się do czego przyczepić i wystawiam sporego plusa. Kolejna uwaga, wzorowanie się na grze Arkham City - strój Batmana i Catwoman (pojawia się w jednym, jedynym kadrze) identyczne jak w grze, samo miasto również - Wayne Tower z gargulcami, układ budynków, a także batkomputer i coś na kształt systemu detektywistycznego z gry. Ciężko ocenić co jest pozmieniane w stosunku do "starego" Batmana, ale zerwanie ze starym widać już na początku gdy Batman udaremnia masową ucieczkę z Arkham, pokonując na raz (!) Two Face'a, Killer Croca, Stracha na Wróble, Mr.Freeze'a i paru pomniejszych złoczyńców. Głównym wrogiem jest Trybunał Sów i Szpon, a problemem, że nie wiadomo kim oni są, a sam Batman nie chce uwierzyć przez długi czas w ich istnienie, mimo wielu dowodów. Sama fabuła... Scott Snyder poradził sobie naprawdę dobrze, ma parę momentów lekko wykraczających poza realizm, ale poza tym się go trzyma, jest parę małych zwrotów akcji (większe zachowane na kontynuację) i ogólnie jest spójna, a sam komiks dobrze się czyta. No i właśnie, nie można ukrywać, że historia kończy się niestety cliffhangerem, a chętni na poznanie dalszego ciągu muszą poczekać na jesienne wydanie "Nocy sów" lub sprowadzić komiks z USA. Wystawiam jednak ocenę bardzo dobrą, ponieważ sowy, nie w postaci Owlmana tylko Trybunału Sów i jego zbrojnego ramienia, wydają się być prawdziwym, dużym zagrożeniem nie tylko dla Batmana, Wayne'a ale i całego Gotham, a Batman, nawet z pomocnikami, to mała grupa. Ciekaw jestem drugiego tomu, szczególnie gdyby np. się wyjaśniło podejście Trybunału do działających w Gotham superzłoczyńców.

Strzeż się Trybunału Sów,

co wszystko widzi wokół.

I rządzi Gotham tak jak chce,

choć nie wychodzi z mroku.

Trybunał wie, co dzieje się

W twym łożu i umyśle.

Gdy choćby "sowa" szepniesz, on

za tobą Szpona wyśle.

Swoją drogą, lekko podobny pomysł był realizowany już w czytanym przeze mnie niedawno "Batman: City of Crime", ale z gorszym efektem - tam wszystko było dobre, rysunki, wątki poboczne, charakter Batmana, brutalna historia bez happy endów dla dużej liczby postaci, ale kulał wątek główny, a tu się skupiono na głównym, dopracowano szczegóły i wypełnia on zdecydowaną większość komiksu. "City of Crime" też w sumie polecam, bo ten kulejący wątek główny pojawiał się tam szczątkowo, całą masę czasu zapełniało śledztwo go dotyczące, w "Trybunale" mamy odwrócone proporcje - śledztwo, ale ciągłe trzymanie się głównego wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvel NOW! to inicjatywa Marvela, która zakładała zamknięcie starych serii, wyzerowanie licznika i rozpoczęcie wydawania tychże od numeru 1 ze zmienionym składem autorów. Nie jest to jakiś event czy crossover. Nie jest to relaunch ani reboot. Nie wiem, czy trzeba wiedzieć coś więcej w tej materii.

Tutaj masz podane serie, które są wcielone w inicjatywę Marvel NOW! Jest tego dużo i jeszcze trochę, bo to dotyka teraz praktycznie każdego komiksu Marvela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho o WKKM, a wiele się w tym temacie dzieje.

Po pierwsze, tom 10 to będzie Spider-Man: Ostatnie Łowy Kravena, tom 11 to Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz.

A do tego jeden z użytkowników forum Avalonu znalazł taką oto informację na zagranicznym forum:

In Poland and the Czech Republic will have 4 other volumes, extras: it was not listed in UK. But of course, 4 drop from list

We do not see:

- Avengers Forever (Part 1)

- Avengers Forever (Part 2)

- Captain Britain A Crooked World

- Captain Britain and MI13 Vampire State

But we will have for them:

- Captain America Winter Soldier (Part 1)

- Astonshing Thor

- Iron Man The Five Nightmares

- Avengers Standoff

In Poland Captain America Winter Soldier (Part 1) will be 11 issue

Oczywiście to nie musi być prawda, ale jest to bardzo możliwy scenariusz. Scenariusz, który bardzo mnie boli, bo bardzo liczyłem na Avengers Forever i Kapitana Brytanię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...