Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Poleci ktoś jakąś dobrą strategię? Ciężko sprecyzować jakieś dokładniejsze kryteria, bo dobrze bawię się zarówno przy RTSach jak i TBSach. Mile widziane elementy RPG, aczkolwiek mogę się bez nich obyć. Zależałoby mi też na jakiejś kampanii dla pojedynczego gracza, bo skirmish szybko mnie nudzi. Mile widziane budowanie bazy, aczkolwiek jeśli znalazłaby się jakaś strategia "akcji" podobna do Dawn of War II to też nią nie pogardzę.

Grałem w serię StarCraft, Warcraft, Age of Empires, Age of Mythology, Heroes of Might & Magic, The Settlers, Grey Goo, Codename Panzers i wiele innych. Moja ulubiona strategia to Warcraft 3 z dodatkiem The Frozen Throne, ale jego substytuty (Władca Pierścieni: Wojna o Pierścień, Armies of Exigo) też już poprzechodziłem. Mam nadzieję, że będziecie w stanie coś polecić. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0mp0t

Ja ze swojej strony polecam Knights and Merchants (gra to klon serii Settlers, warto do niej ściągnąć fanowski dodatek), Zeus Pan Olimpu Złota Edycja (była kiedyś w CDA w pełnej wersji), Original War, seria Civilization, Tzar: Ciężar Konrony (bułgarski klon Warcraft 2),  seria Anno, Dark Colony, Dark Reign, seria Command&Conquer (można kupić tanio klucz do Origina w sklepach typu Kinguin i G2A zawierający wszystkie odsłony), seria Age of Wonders, seria King's Bounty (warto zaznaczyć, że seria Heroes of Might and Magic raczkowała w tym tytule), seria Disciples (klon Hirołsów),  seria Simcity i City Skylines (strategie polegające na zarządzaniu miastem), seria XCOM, seria Spellforce,  seria Total War, seria Tropico, seria Patrician, seria Majesty, seria Kozacy (trójkę odradzam), seria Empire Earth (coś podobnego do serii Age of Empires), seria Port Royale, seria Ground Control, seria Homeworld, Heagemonia (klon serii Homeworld), Ghost Master, seria Blitzkrieg, seria Master of Orion, seria Cultures (coś podobnego do serii Settlers), polska seria Earth, seria Myth, Faraon+dodatek kleopatra (to taki city builder, coś podobnego do Zeus Pan Olimpu), Kingdom Under Fire, seria Sudden Strike, Submarine Titans (podobna do Starcrafta, tyle tylko że akcja gry ma miejsce pod wodą), Theocracy, seria Cesear (city builder), seria Gangsters (zarządzamy strukturą mafiowską), seria Total Annihilation, seria KKND, seria Seven Kingdoms, seria Dungeon Keeper, seria Polanie, seria Populous.

 

Uważam, że z tych propozycji odnajdziesz coś, w co jeszcze nie grałeś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goliat

Dzięki za obszerną listę, co prawda w większość już grałem, ale z takim Ground Control 2 nie miałem jeszcze do czynienia, a mam na płytce z jakiegoś pisemka, więc postaram się sprawdzić. Może przychodzą Ci do głowy jeszcze jakieś nowsze tytuły, bo na starocie nie mam ochoty? Dodam, że nie przepadam za city builderami i strategiami X4 (no chyba, że znalazłoby się coś łatwego, bez dziesiątków okien ze statystykami). Dopytam jeszcze o serię Total War, od której części warto zacząć swoją przygodę z tą serią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;D zastanawiam się na zakupem nowej części Fify ale nie wiem którą wybrać zaznaczam że nie grałem w Fifę od Fife 10 i gram obecnie na PS3. Aktualne składy nie są dla mnie istotne ;). Chodzi przede wszystkim o fun. Dlatego biorę pod uwagę też PES. W skrócie najlepsza gra piłkarska do piwka z kumplami ;) bez większych udziwnień w mechanice by laik taki jak ja który nie miał styczności z Fifą od kilku lat dawał radę czerpać z niej przyjemność :D. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Zastanawiam się nad zakupem sieciowego shootera. Głównie zależy mi na tym, żeby mieć pewność, że będzie z kim grać przez co najmniej kolejny rok no i żeby rozgrywka nie była zbytnio zobowiązująca. Takie coś do posiedzeń półgodzinnych. Zastanawiam się nad trzema produkcjami, mianowicie: Titan Fall 2(podobno również świetny singiel, co jest dla mnie sporym plusem), Overwatch(drogo, ale cóż, przecież to Blizzard) i Call of Duty: Infinite Warfare(dawno w żadnego CoDa nie grałem, więc nie jestem raczej przesycony tą formą zabawy). W grę również wchodzą inne produkcje, czekam na jakieś ciekawe propozycje i sugestie co wybrać. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xBorysx

Sprawdź Team Fortress 2, jeśli chodzi o niezobowiązującą rozgrywkę to w moim mniemaniu nie ma nic lepszego. Gra jest darmowa, jak się nie spodoba odinstalujesz i po kłopocie. Z płatnych alternatyw warto rzucić okiem na PvZ Garden Warfare 2 - świetny gameplay, mnóstwo dodatkowej zawartości do odblokowania, a ponadto cały czas pojawiają się nowe eventy (kilka w miesiącu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w Guitar Hero Live na PS4? W końcu cena zestawu supreme party jest znośna i zastanawiam się czy warto. Dalej gram w wersję PS2/WII/PC (jakoś tak się złożyło, że za grosze kupowałem te gitarki i gry) i świetnie się bawię. Nowa wersja dalej jest tak przyjemna na imprezy czy denerwowanie sąsiadów czy lepiej dać sobie z nią spokój?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiałem się ostatnio nad jakimś mmo typu buy2play. Rozważam tesa online i guild wars 2. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat obu tytułów? Jakie edycje i za ile opłaca się nabyć? Która z nich zaoferuje najwięcej zabawy? Byłbym wdzięczny za pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K4SP4R

To jeden z najlepszych RTS, jakie ukazaly sie w ciagu ostatnich kilku lat, swietnie pokazane walki, czesc misji dzieje sie takze w okpowanej Polsce. COH2 bylo warto kupic juz za premierowa cene, teraz tym bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, otóż jest na GoG'u przecenione dodatki do Wieśka 3,  jednakże zastanawiam się czy warto? Czy sporo rzeczy dodano, ile czasu itp? Drugim pytaniem jest czy jeśli kupować serię TES, to polecacie kupować pojedyńczo czy lepiej w antologi, która jakoś nie chce bardziej z stanieć xD..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, need12 napisał:

Mam pytanie, otóż jest na GoG'u przecenione dodatki do Wieśka 3

Oba dodatki do Wiedzmina 3 opowiadaja swietna historie i sa warte swojej ceny.  Do tego ciesza sie bardzo dobra opinia wsrod graczy zarowno polskich, jak i zachodnich. Serca z kamienia to kilkanascie godzin rozgrywki, Krew i wino to ok 30h. Kiep, kto ich nie ogra. ;)

2 godziny temu, need12 napisał:

Drugim pytaniem jest czy jeśli kupować serię TES, to polecacie kupować pojedyńczo czy lepiej w antologi, która jakoś nie chce bardziej z stanieć xD..

Wazniejsze jest to, w jakim jezyku beda. Jesli ze spolszczeniem kinowym to warto brac. Wersja full English nawet dla osoby mowiacej dobrze po angielsku bywa meczaca. Warto przy tym pamietac, ze obecnie Arena i Daggerfal sa niezbyt grywalne, nawet dla ludzi, ktorzy ogrywali je w latach 90. Morrowind warty jest poznania, Obliwion tez, choc mniej, do tego oczywiscie Skyrim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...