Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@k0mp0t

Z ta fabula w Skyrimie to bym nie przesadzal. W teorii jest epicka, w praktyce sprowadza sie do dialogow z drewnianymi, pozbawionymi ekspresji i wlasnego charakteru postaciami, ktorym jest bardzo daleko do tego, co pokazali Redzi w Wiedzminie 3. Same wydarzenia fabularne tez maja znikomy wplyw na swiat gry. Skyrim ogarniete jest wojna miedzy Cesarstwem Tamriel i Gromowladnymi, nadciaga apokalipsa ze strony Pozeracza Swiatow, Alduina, co gorsza nad wioska krazy sobie ryczacy smok, a jej mieszkancy maja to wszystko w nosie, wykonuja swoje codzienne zajecia i w rozmowie z graczem zachowuja sie tak, jakby ich najwiekszym zmartwieniem bylo to, ze jutro ma padac. Swiat Skyrim choc piekny (na modach), rozlegly i pelen miejsc do odkrycia i questow do zrobienia jest mocno oderwany od fabuly gry i przez to niewiarygodny. Dziki Gon zrobil to zupelne na odwrot, tam wydarzenia fabularne czy sytuacja geopolityczna wplywa na wyglad swiata i zachowanie NPC-ow, przez co imersja jest o niebo wieksza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrMieszk0

SoD jest mocno srednie. Fajny klimat, ale zmusza do grania praktycznie codziennie, bo wewnetrzny zegar gry caly czas dziala i jesli zgromadziles zapasy na np. 3 dni, a pozniej nie grales przez 2, to wracajac do gry wiekszosc tego, co udalo Ci sie zgromadzic zostala juz przez Twoja grupe skonsumowana. Port na PC tez byl srednio udany. Kiedy ja gralem tytul nie oferowal wyzszej rozdzielczosc, ktora byla natywna do mojego monitora i sterowanie z klawiatury bylo mocno slabe. Pozniej podobno to poprawiono w jakims patchu, ale do tego czasu zdazylem sie juz z gra pozegnac i to bez zalu.

Fajnym sandboksem jest AC IV Black Flag, ale pewnie go juz ograles.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to o czym mówisz wyklucza SoD, bo nie zawsze mam czas na codzienne granie :/ Black Flaga przeszedłem jakiś czas temu. Ciężka sprawa uświadomić sobie, że nie ma w co grać :icon_confused: ale czekam na dalsze propozycje :D

No dobra w zasadzie jestem otwarty na wszystkie propozycje, gdyż zwyczajnie nie mam w co grać :) chociaż najbardziej zależało by mi na jakimś dobrym sandboxie lub strategii (wojennej czy ekonomicznej). Preferuje gry singlowe, ewentualnie coopowe. 

Edytowano przez MrMieszk0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrMieszko

Hmmm... A moze Elite Dangerous? To kosmiczny sandboks, w ktorym zaczynasz w malenkim, dlugim na 15 metrow Sidewinderze i juz Twoja w tym glowa, zeby dorobic sie fortuny i moc sobie pozwolic na pilotowanie np. Imperial Cuttera o dlugosci blisko 200 metrow. Sposobow na zarobek jest kilka - mozesz np. wyposazyc swoj statek w moduly umozliwiajace dlugie skoki miedzysystemowe i bawic sie w odkrywanie ukladow (ktorych w grze jest ponad 100 miliardow), sprzedajac pozniej gwiezdne mapy i inkasujac kase za odkrycia. Mozesz byc kosmicznym kupcem, latajacym miedzy stacjami, kupujac towary tam, gdzie jest ich nadwyzka i sprzedajac z zyskiem tam, gdzie jest na nie popyt. Mozesz zarabiac przez walke, tymczasowo wybierajac kariere lowcy nagrod i polujac na piratow. Albo zostac gornikiem, ktory w pasach asteroid bedzie wydobywal ze skal cenne mineraly. Nic nie stoi tez na przeszkodzie, zeby zwrocic sie ku ciemnej stronie mocy i zostac przemytnikiem szmuglujacym niewolnikow, bron i uzywki na stacje, ktore ich zabraniaja i zarabiac niezle sumki na sprzedazy ladunku na czarnym rynku. Ni nie stoi tez na przeszkodzie, zebys sam zostal piratem i atakowal podrozujacye miedzy kosmicznymi portami statki towarowe lub wydobywajacych mineraly gornikow. Do tego na kazdej stacji dostepne sa misje (np. przetransportuj towar z A do B, dostarcz nam X ton towaru Y, zlikwiduj cel w systemie Z, uratuj zaginionego pilota na planecie C, przeszmugluj ladunek na stacje D itd.), z ktorych czesc wykonuje sie dla dwoch wielkich stronnictw, Federacji i Cesarstwa, dostaje w zamian reputacje, ktora po osiagnieciu odpowiedniej rangi daje dostep do charakterystycznych tylko dla tych frakcji pojazdow. Na deser sa jeszcze aktywowane na biezaco przez tworcow kilkudniowe community goals, podczas ktorych trzeba dostarczac np. surowce potrzebne do budowy nowej stacji albo jedzenie na ogarnieta glodem planete, w zamian dostajac nagrode proporcjonalna do stopnia, w jakim sie pomoglo w osiagnieciu celu. Wszystko to do rozegrania zarowno w trybie singleplayer, friends only i open, w ktorym wszechswiat dzieli sie z wszystkimi innymi graczami. Swiat gry jest przeogromny, np. lot z Ukladu Slonecznego do znajdujacego sie w centrum naszej galaktyki ukladu Sagittarius A* zajmuje okolo 24 godziny gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordVader33 a moze Deus Ex Human Revolution? To swietna gra z niesamowitym klimatem, fabula, niezla walka oraz skradanie - co prawda nie ma tu za bardzo otwartego swiata ale mnogosc mozliwosci jakie gracz posiada by przejsc dana misje jest niesamowita. A moze Deus Ex Mankind Divided? Co prawda ten drugi ma premiere dopiero za niecale dwa tygodnie ale wszystko wskazuje na to, ze bedzie to samo co HR tylko wiecej i lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrMieszk0

To juz bedziesz musial sam obadac. Jesli Ci to w czyms pomoze, to zajrzyj do tego tematu poswieconego Elite Dangerous na tym forum. No i polecam ten kanal na YT, pozwala przyjrzec sie grze, zobaczyc sporo fajnych widoczkow i posluchac jednego z glownych jutuberow nagrywajacych materialy o ED.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrMieszk0Tak jak radzi @Arlekin polecałbym ci Cień Mordoru. Zrzynka systemu walki z Batmana plus proste skradanie, ale dzięki temu gra jest po prostu przyjemna. Po prostu przyjemnie się gra i tyle. Podobnie Saint's Row 4. Dzięki wprowadzeniu mocy rodem z komiksów o superbohaterach, takich jak bieg szybszy od pojazdu, skakanie nad budynki, gra sprawia sporo frajdy. Na początku tylko biegałem po mieście i zbierałem odłamki potrzebne do ulepszeń. Nie tylko by upgradować postać, ale po prostu było przyjemnie relaksujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu Nie omieszkam zajrzeć i kiedyś przy większym zasobie czasu zagrać w Elite :D

@Arlekin Ac ograłem do Black Flaga, ale te nowe jakoś mnie nie pociągają niestety :/ far cry 3 i 4 przeszedłem. Myślę, że cień mordoru może być ciekawy na teraz, na granie popołudniowe :), więc dziękuję @Arlekin i @Despero23 za propozycję :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam za nie caly tydzień przechodzę operacje wiec z tej okazji będę miał ponad 2 miechy wolnego czasu. dlatego szukam jakiegoś dobrego rpg. zalezy mi na długości i przyzwoitym gameplayu. Jakie gierki polecacie do kupna. Zastanawiałem się nad divinity original sin Dragon age inkwizycja lub westeland 2. Sage Wieska mam już skończoną skyrim tez

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inkwizycja jest juz dosc tania wiec polecam bo gra starczyla mi na 50h, jest gorsza od Wiedzmina ale calkiwicie do przelkniecia. Wasteland 2 takze gralem, jesli lubisz gry izometryczne z turowa walka w klimacie post apo to bedzie to swietny wybor, bardzo dobrze sie przy tym bawilem - zajelo mi to 60h a spokojnie mozna wycisnac wiecej. W Divinity nie gralem ale ma bardzo pochlebne recenzje. Od siebie z dlugich i fajnych RPGow dodam takze Pillars of Eternity. Falloutem New Vegas tez z warto sie zainteresowac + seria Mass Effect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fallouty grałem do 4 sie nie przekonam no chyba ze mocno stanieje, 2 pierwsze ME ograłem, 3 mnie znudziła po kilku godzinach. Zastanawiam się nad modami do warbanda ale jest ich tak duzo ze trudno coś dobrego znaleźć. W inkwizycji podobno duzo jest łażenia po tych samych drogach(od obozu do jakiegoś punktu idzie po x raz musimy isc zeby wykonac kolejny nudny quest) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragon dogme mam na pc ale po walce z jakimś smokiem w lesie straciłem zapal do gry. Co do gier to jestem wielkim fanem Gothicow które przeszedłem po kilka razy wiec starsze gry również mogą być. A jak wygląda fable 3 grałem w 1 ale słyszałem ze trzecia cześć jest mocno średnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zekron16 trójka jest średnia, bardzo okrojony rozwój postaci, mniej rzeczy do roboty, mniej ciekawych questów, historia nie jest zła. Ciekawe jest to, że starając się być dobrym można źle skończyć. Osobiście jako fan pierwszej części byłem rozczarowany trójką. Skoro jesteś fanem Gothików to polecam serię Risen, a zwłaszcza pierwszą i trzecią część. Pierwsza jest najbardziej zbliżona klimatem do Gothika, druga moim zdaniem jest najsłabsza (nie podobała mi się walka i pójście w pirackie klimaty). Trzecia część co prawda pozostaje w pirackim świecie jednak można zostać np. magiem lub dołączyć do innej frakcji (polecam sprawdzić łowców demonów) no i system walki dużo lepszy od kulawego z dwójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zekron16 a próbowałeś serię Dark Souls? Jakby nie patrzeć, również jest to RPG. Osobiście jedynka bardzo mi się podobała, czekam na jakąś promocję dwójki i obniżkę ceny trójki. Tak jak napisał kolega powyżej, możesz chcieć sprawdzić Risen, bo są to gry dość podobne stylem do Gothika. Fable również trójkę bym odradzał, już dwójka zawierała kilka irytujących rozwiązań. Jeśli FPP Ci nie przeszkadza w erpegu, to ostatni i nadchodzący Deus Ex też chyba należą do kategorii RPG? Tak samo jak seria Borderlands (chociaż tutaj masz bardzo klasyczne celowanie, tylko obrażenia zależne od statystyk posiadanej broni).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograłem już 2 pierwsze części risena ale dobry pomysł na 3. Dark soulsow nie lubię ze przez na mechanikę lubię stary system lvlowania tzn. rozwijać charyzmę percepcje czy coś w tym stylu. DS są dla zręcznych graczy ja natomiast lubię gry gdzie trzeba pomyśleć czy polevelowac do konkretnego zaklęcia itp tak jak w g1 gdzie musieliśmy zabić trolla. Zdecydowałem się na divinity ze względu na mechanikę gry oraz stalkera cop 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zekron16

Od siebie dorzucę jeszcze The Banner Saga, masz tam dość wymagającą walkę w turach, niepowtarzalny klimat, świetną oprawę graficzną i fabułę z wyborami, które mają znaczenie. Nie jest to co prawda gra, która wystarczy na kilkadziesiąt godzin grania, ale warto dać jej szansę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może mi ktoś polecić coś w stylu DMoM&M? Wiecie, system walki w stylu JK:JA, różne metody działania, od skradanki, pomaga i wojownika.

Dodam, że próbowałem Wiedźmina 3 i skyrima, i zwyczajnie nie trawię sandbox-ów. Może wydać się to dziwne, ale nawet fabuła w DM była dla mnie ciekawsza niż ta z W3 czy Skyrima, a dzięki zamkniętej budowie - lepiej prowadzona. Wiecie, zrzucanie ścian świątyń na cyklopa, Wywern wlatujący przez dziurę w kopule świątyni, podpalanie strzał od pochodni, i nieszablonowe zaklęcia. (zamrożenie, które może zamrozić przeciwnika ale też np ziemię, a gdy przeciwnik na nią wejdzie - upadnie i pozwoli na egzekucję)

Podsumowując potrzebuję RPG z systemem walki w stylu JK:JA/DMoM&M, zamkniętym światem, i filmowym prowadzeniem fabuły (jak np, uncharted itp). Ciekawym elementem była by też fizyka obiektów, jak w ostatnim deus ex, czy DMoM&M

 

Dodam tylko, że poza wyżej wymienionymi grałem w P&P, Goticki (3 nigdy nie skończyłem) Risen 1-2 (klimat 2 do mnie nie trafił)

 

 

Ewentualnie jakiś klon zeldy/darksaiders 1 na PC. 

 

 

Edytowano przez kiogu1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...