Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Fallout New Vegas jest lepsze pod kazdym wzgledem. Graficznie obie gry nie domagają, obie mają sporo bugów (choć teraz już pewnie dużo mniej niż na premierę). Moim zdaniem New Vegas ma dużo ciekawszą fabułę oraz lepiej wykreowany świat. Jeśli wybierać z tej dwójki to koniecznie NV, choć w Wastelanda 2 też fajne się grało, miło spędziłem tam 60h. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień jestem fanem escape roomów, szukam gier o podobnym klimacie (zagadki logiczne, zręcznościowe itp). Nie jestem pewien czy określenie takich gier, grami przygodowymi jest trafnym określeniem dlatego zwracam się do was o zaproponowanie jakiś ciekawych tytułów :).  Szczególnie interesują mnie klimaty ala horror. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gier z gatunku escape room jest calkiem sporo, sek w tym, ze w wiekszosci tego typu produkcje ukazuja sie na VR. Jesli posiadasz lub znasz kogos, kto ma HTC Vive, to wartymi uwagami tytulami sa Abode, Escape Bloody Mary, Belko VR: An Escape Room Experiment, VR: Vacate the Room czy Escape! VR - The Basement. Z gier nie na VR to szczerze niewiele przychodzi mi do glowy - moze nie pasuje na sto procent, ale warte uwagi sa gry z serii Zero Escape.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam 35 lat i jestem graczem od ok. 20. Kiedyś, nie mając takiej pracy jak teraz, rodziny, dzieci i innych 'dorosłych' (bleh) obowiązków, miałem czas, aby pogrywać sobie długo i w różne tytuły. Obecnie mam jedynie ok. 2h dziennie (i to nie codziennie), żeby sobie pograć. Grywam głównie w Ligę Legend i ogólnie gry, które włączę, zagram jedną, dwie 'rundy' (np. też Rainbow Six 6, Fifa 17) i tyle. Nie chcę zaczynać ukochanych RPG, które zajmują 70h i więcej (nie przejdę Wiedźmina 3, nowego Mass Effect, czy Numenery) - po prostu skończenie tych gier zajmie mi 2 m-ce :) A wiecie, jak to jest w grach fabularnych - trzeba poświęcić im sporo czasu i sesje ok. 2h nie ma za bardzo sensu.

I teraz do meritum - mam w bibliotece Steam (zagranych i do zagrania) i 'na oku' kilka gier, które, jak myślę, spełniają moje wymagania, tj.:

- nie są długie - max ok 10 - 15h,

- są raczej liniowe, czy sandboxowe - czyli nie dają nam swobody, by dobijać kolejnych 30h gry - mam główny wątek i jest ok

- klimat - zupełnie bez znaczenia.

Te gry, to np.: Outlast, Zaginięcie Cartera, Doom, Limbo, Walking Deads od Telltales.

Czy oprócz innych dzieł Telltales, SOMA, czy nowego Little Nightmares polecacie, biorąc pod uwagę powyższe 'wymagania'? Jak widzicie, klimaty różne, laptop mam całkiem ok, wolałbym nowsze gry, niż takie np. sprzed 5 lat ;)

Edytowano przez jotoriusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jotoriusz

Jakoo ze jestesmy na podobnym etapie zyciowym, to rozumiem Twoj bol. ;)

Opierajac sie na wlasnym doswiadczeniu mogle polecic: Firewatch i The Final Station (niecale 5h), Brothers: A Tale of Two Sons i Deadlight (obie niecale 6h), Spec Ops: The Line (niecale 7h), Dust: An Elysian Tail (10h), Ori and the Blind Forest (ok 18h), Beholder (ok. 6h, ale ma rozne zakonczenia). The Long Dark jest gra survivalowa, przy ktorej mozna spedzic kilkadziesiat godzin, ale najlepiej gra sie w nia w krotkich sesjach, wiec tez tu dorzuce. No i South Park: Kijek Prawdy jest dosc krotki jak na gre RPG, a ja osobiscie choc nie jestem fanem serialu bawilem sie przy tym tytule bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna dorzucic jeszcze Life is Strange (ok 12h), The Wolf Among Us (10h), Max Payne 3 (ok 10), Shadow Warrior 1 & 2 (10-15h). Z krotkich, liniowych i dosc nowych gier polecam Oxenfree - przygodowke, ktora zrobili byli pracownicy Telltale. Gra jest bardzo dobra a przy tym bardzo krotka (5,5h) dlatego polecam ja kupic raczej na promocji niz za pelna cene.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin 3, AC Black Flag i Syndicate, Civ V i VI. W sumie to moglbym wymienic wiecej tytulow wartych swojej ceny i niekrotkich, ale dobrze byloby znac gatunki, ktore najchetniej ogrywasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tesu napisał:

Wiedzmin 3, AC Black Flag i Syndicate, Civ V i VI. W sumie to moglbym wymienic wiecej tytulow wartych swojej ceny i niekrotkich, ale dobrze byloby znac gatunki, ktore najchetniej ogrywasz. 

Grywam generalnie csgo, skyrim, rocket league, gry akcji tpp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprobuj R6 Siege, ktore jest dzieckiem Battlefielda i CSGO urodzonym w szpitalu zarzadzanym przez Ubi. :) Do tego oczywiscie Wiedzmin 3 z dodatkami, jesli jeszcze nie grales. Z innych gier rpg polecam Pillarsy, Tyranny i nowego Tormanta. W przypadku tych gier warto poczekac na czerwcowa wyprzedaz na Steam, na bank beda przecenione. Z gier akcj to moze wlasnie wspomniane Black Flag i Syndicate, do tego nowy Hitman tez powinien na dluzej starczyc, bo kazda z misji da sie przejsc na przynajmniej kilka roznych sposobow. 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogralem poprzednie czesci, ksiazki przeczytalem, ale grajac w W3 wielkiej roznicy to nie czynilo. Jedynie znajomosc losow Ciri w ksiazkach miala w miare duze znaczenie dla lepszego rozumienia jej relacji z Geraltem. Dodatki to oddzielne historie i wszystko czego potrzeba do ich ogarniecia znajduje sie w nich. Przechodzenia teraz pierwszego Wiedzmina nie polecam. O ile fabula jest w nim dobra, to mechanika gry byla mocno siermiezna juz wtedy, kiedy pierwszy Wiedzmin mial swoja premiere i dzis jest tylko jeszcze bardziej upierdliwa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu Ta, ja grając miałem dużo pytań typu, skąd zna sie z Regisem, Dikstrą (i jak było z jego nogą, w grze w leksykonie są ogólne opisy postaci aby), Jaskrem, Zoltanem itd. Książki mi to wyjaśniły, jak i gdzie. No i smaczki pozostają oraz jak wspomniałes losy ciri. Jak mówiłem, w wieśki można grac bez znajomości książek jednakże one dodają szczegółów.

Do W1 moge sie zgodzić dlatego wgrałem moda na walkę i  będę grać na najniższym poziomie trudności żeby aby fabule poznać dobrze. Zaraziłem się od darkdariusa wieśkowym bakcylem i muszę poznać dokładnie losy Geralta.

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W3 bez książek jest bardzo ... hmm ... zubożony? Przypomina mi to trochę różnice między Leonem Zawodowcem z TV a wersją reżyserską emitowaną kiedyś na TVP2 późno w nocy gdzie Matylda podpuszcza Leona i normalnie chodzi z nim na robotę. Te dodatkowe sceny zupełnie zmieniają wyraz scen w komisiariacie. W podstawowej wersji widzimy naiwną nastolatkę która dorwała się do broni. W rozszerzonej już jej zamiary wydają się o wiele bardziej poważne. 

Tak samo tutaj. Relacja Ciri, Geralta i Yenefer są bardzo oderwane od ziemi jeżeli nie przeczyta się książek. Przeciętny gracz może nawet myśleć że Ciri to jakaś córka Geralta. Ich spotkanie dla osoby nie znającej backgroundu może się wydawać dość ckliwe. Natomiast dla tych co czytali ta scena robi piorunujące wrażenie. Ja mam 31 lat, dawno czytałem sagę ale naprawdę ścisnęło mi się serducho. Nie wyobrażam sobie tego przeżyć gdybym nie wiedział co przeszli wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doman18 O tym mówię, jak W2 bez sagi jak najbardziej jest grywalny i nic nie przeszkadza tak w trójce miałem dużo pytań (tak samo w W1). W większości rozumiałem motywy i relacje jednak brakowało mi tego ,,początku" Jak to się zaczęło. Czemu Gon to robi, czemu Ciri jest tak ważna (znaczy wiedziałem ale jak mówiłem ,,poczatku" brakowało) Czułem podczas gry że zaczynam od środka. Ogólnie miałem po skończeniu gry dużo dziur i tym samym pytań. Właśnie jestem w połowie pani jeziora i nie mogę się doczekać zaczęcia growej sagi z uzupełnioną wiedzą. Dzięki temu będę mógł w pełni zagłębić się w grach i czerpać pełnymi garściami historie.

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam proste pytanie (aczkolwiek kto wie): nowa Zelda w wersji Wii U, Rakuen czy Regalia: Of Men and Monarchs? Jako, że nie dawno zakupiłem Wii U ogrywam sobie The Wonderful 101 i jestem nim wniebowzięty, a na PC FFX HD Remasterd (i jako, że jest to moje pierwsze podejście do słynnej dziesiątki też jestem mile zaskoczony). Gry, które wymieniłem praktycznie nie mają ze sobą nic wspólnego, wiem to, ale dalej...nie mogę się zdecydować. Zelda jest teoretycznie oczywista: w tym przypadku myślałem po prostu żeby zostawić sobie ją na później, kiedy ogram te nieco mniej istotne tytuły (w kolejce jest Xenoblade Chronicles X i patrząc na to jak dużo jest od Breath of the Wild tańszy mógłbym pozwolić sobie na kupno zarówno jego jak i Rakuen/Regalii). To The Moon z kolei jest jedną z moich ulubionych gier, a na pewno jest jedną z tych gier, które niesamowicie mnie poruszyły. Soundtrack autorstwa Laury Shigihary też robi swoje. Regalia z kolei...sam nie wiem co dokładnie mnie w niej kusi. Prawdopodobnie dosyć przyjemna oprawa graficzna i lekka stylistyka, a jako, że niedawno skończyłem Fire Emblem: Awakening jestem głodny taktycznego RPG. Tutaj jednak z kolei odstraszają mnie niektóre opinie na jej temat (nie koniecznie negatywne, ale zwracające uwagę na niektóre niesamowicie irytujące aspekty). Dodatkowo w mojej Steamowej bibliotece od dawna czeka Disgaea w którą przegrałem może z 10 godzin, z czego zdarzyło mi się zacząć od nowa (nie jestem nawet pewien dlaczego), a więc ten czas spokojnie można podzielić na dwa, bo daleko nie zaszedłem. Co w takim razie byście poradzili? Przez głowę przeleciała mi też Tales of Bersria, ale na dobrą sprawę dopiero co skończyłem Zestirię i zacząłem Symphonię, po czym po formacie PC nie miałem ochoty jej znowu pobierać, ale zapewne po ukończeniu FFX HD Remastered wrócę do tych właśnie Tejlsów, z tym większą chęcią jeżeli nie będę musiał zaczynać ich od samego początku (nie jestem pewien obsługi Steam Cloud dla tego tytułu). Z góry dziękuję wam wszystkim za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś polecić jakiegoś rpga w stylu Diablo 3? Myślałem nad Torchlight 2 ale podobno historia jest tam niezbyt ciekawa a wolałbym zagrać w coś z ciekawszą historią. Wolałbym też tytuł w którym nie gra się całą drużyną a jedynie głównym bohaterem. Nie musi to być najnowszy tytuł gdyż nowa gra raczej mi nie odpali (laptop lenovo g510, 4GB ram, core i5 2,6-3,2 GHZ, Radeon R5 M230) i dobrze by było gdyby można było grać bez połączenia z internetem. Zastanawiam się nad Sacred 2. Co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Arlekin napisał:

Witam. Może mi ktoś polecić jakiegoś rpga w stylu Diablo 3? Myślałem nad Torchlight 2 ale podobno historia jest tam niezbyt ciekawa a wolałbym zagrać w coś z ciekawszą historią. Wolałbym też tytuł w którym nie gra się całą drużyną a jedynie głównym bohaterem. Nie musi to być najnowszy tytuł gdyż nowa gra raczej mi nie odpali (laptop lenovo g510, 4GB ram, core i5 2,6-3,2 GHZ, Radeon R5 M230) i dobrze by było gdyby można było grać bez połączenia z internetem. Zastanawiam się nad Sacred 2. Co myślicie?

van helsing

grim dawn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ala89 a coś z bardziej klasycznym podziałem na klasy postaci? Bo w Grim Dawn brakuje mi wyposażenia dla maga i podziałów typu to kostur i szata dla czarodzieja a ta zbroja jest dla wojownika. Chciałbym grać magie a gra uporczywie cały czas wciska mi miecz do ręki. Chyba że tak jest tylko na początku a dalej czarodziej dostaje jakiś np kostur?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...