Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Generalnie w wiekszosc fajnych juz grales a odrzucajac izometryczny widok pozbawiasz sie zabawy w Wasteland 2 czy tez Pillars of Eternity. Moze w takim razie sprobuj Fallout New Vegas albo moze Dragon's Dogma? Dziwne jest to, ze grales w Riseny a nie spodobal Ci sie Gothic :P Gothic dwa z dodatkiem jest wg mnie lepsza gra od pierwszej czesci, wiec moze warto dac jeszcze jedna szanse temu uniwersum. Z takich niestandardowych RPGow polecam South Park Kijek Prawdy ale tutaj srednio z otwartym swiatem no i klimat gry jest bardzo specyficzny, choc mi sie podobal. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego horroru. Chciałbym aby to nie było nic w stylu Outlasta czy Amnesii, wszelakie gry straszące wyskakującymi monstrami też odrzucam, chodzi mi raczej o taki "japoński" sposób straszenia. Wiecie, bardziej budowanie ciągłego napięcia i uczucia niepokoju, klimat. Chciałbym też aby te gry były w miarę normalnie dostępne, bez szukania po jakichś zagranicznych serwisach i kupowania drogich używek. Dostępne platformy to PC i 3DS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UpiornyOrszak

Z bardziej popularnych gier do głowy przychodzi mi Two Worlds 2. Mnie się nie podobał, ale znam wiele osób, które się nim zachwycają, więc może warto sprawdzić.

@Kiro

Może Alan Wake? Nie jest to horror, a bardziej thriller, ale czuć w nim napięcie, ma fajny mroczny klimat, niezła fabułę i ciekawą mechanikę walki (która po pewnym czasie zaczyna jednak nużyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba 

Dragon's Dogma wygląda ciekawie i chyba przyjrzę się temu tytułowi bliżej. Z kolei na South Park liczę w prezencie od Ubi z okazji 30 lecia. :D

@k0mp0t 

Miałem okazję całkiem dobrze się zapoznać z tą grą u znajomego i przyznam szczerze, że nie specjalnie przypadła mi do gustu także raczej odpada :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiro

Po japońsku to mi się po pierwsze przypomniała seria FEAR z naciskiem na pierwszą, ewentualnie drugą część. Jest to FPS ale też z budowaniem klimatu i scenami jak z japońskiego horroru (tak jest długowłosa dziewczynka)

 

Poza tym poleci ktoś coś na XBOX One aby pograć z żoną ? (szczegóły w moim poprzednim poście na tej stronie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiegoś dobrego RTSa podobnego do The Settlers IV? Zależy mi przede wszystkim na sferze ekonomicznej, tj. rozbudowie miast/osady, tworzeniu wydajnych łańcuchów produkcyjnych, dbaniu o potrzeby ludności itd. Aspekt militarny może być obecny, ale nie powinien odgrywać pierwszoplanowej roli. Jestem otwarty zarówno na nowe, jak i na starsze tytuły, aczkolwiek muszą działać na Windows 10 w rozdzielczości 1920x1080. Grałem już w Age of Empires, Age of Mythology, Alien Nations, Cultures, Knights & Merchants, Stronghold i parę innych, ale może polecicie coś z czym jeszcze nie miałem do czynienia. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0mp0t

Jeśli jeszcze nie grałeś w gry z serii Anno to musisz spróbować - zacznij od Anno 1404, które do dziś wygląda super a i rozgrywka jest na ładnych kilkadziesiąt godzin - a to tylko kampania (jest jestcze gra swobodna)  jesli zaś lubisz klimaty sci-fi itp do 2070 też Ci się spodoba. W nowym Anno 2205 niestety już nie jest tak ciekawie i wymagająco ekonomicznie co w tych poprzednich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś porządnego action RPG gry które ograłem już to :

-Seria Dark Souls 

-Darksiders 1 

-Risen 2

-Dragons Dogma Dark Arisen

-Wiesiek 3 

-Skyrim

Myślę nad Risen 3 ale czytałem, że to gra zupełnie bez wyrazu, a zakończenie podobno cieniutkie.

Zastanawiam się też nad Morrowind,Oblivion,Enderal,Darksiders 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zajelo 25h a nie robilem specjalnie questow pobocznych. Skoro Wiesiek 3 to moze takze Wiesiek 1 i 2? Gry sie zestarzaly, ale to ciagle swietne produkcje z bardzo dobra fabula.

 

@down  Bardzo fajny action rpg w swiecie Heroesow, mimo kilku lat na karku nadal calkiem ladnie wyglada, takze mi sie pryzjemnie gralo i polecam ;)

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brox: Dark Messiah zdecydowanje polecam. Wiele razy wracałem do tej gry ze wzgl. na genialny system walki.

@UpiornyOrszak: Ciężko to porównać, bo Catalyst odpowiada bardziej tym pełnoprawnym Asasynom, ale ja bym bez wątpienia wybrał Catalyst (świetny parkour, swoboda).

 

A mi ktoś mógłby polecić dobrą ścigałkę na PC, w której można wpychać przeciwników (celem ich eliminacji) na różne elementy otoczenia podziwiając efektowne kraksy ? Chodzi mi więc o grę bardziej arcadową niż symulację i nie wyścigi na zamkniętych torach tylko trasy miejskie/wiejskie itp. Coś w stylu FlatOut 2 albo Burnout Paradise ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Spli/Second mnie natchnęło do zadania tego pytania xD I o takie trasy jak tam (albo w serii FlatOut) mi chodzi. Pisząc "zamknięte tory" miałem na myśli tylko takie tory do profesjonalnych wyścigów np. Formuły 1, gdzie nie ma żadnych przeszkód. O ile się nie mylę to np. w Forzy takie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NewJoker

W zadna z powyzszych. Jesli chodzi o samochodowki na PC, to moja przygoda z nimi ogranicza sie w sumie tylko do roznych odslon Stunts, Test Drive, Need for Speed, Megarace, Motorhead, Colin McRae, Project CARS, Burnout Paradise i Xpand Rally. Za to gdyby chodzilo Ci o symulacje kosmiczne, wtedy moglbym napisac cos wiecej. ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NewJoker

Star Citizena wsparlem finansowo jeszcze podczas jego pierwszej kampanii fundingowej i wciaz czekam na moj egzemplarz gry, ale jakiegos wielkiego cisnienia pod tym wzgledem nie mam. Jest tak dlatego, ze od blisko dwoch lat dostepny jest Elite: Dangerous, aktualnie najlepsze kosmiczne latadlo, ktore dosc dobrze laczy fikcje z nauka (pola grawitacyjne, fizyka lotu, znany czlowiekowi wszechswiat). Jest to taki troche Euro Truck Simulator 2, tyle ze duzo bardziej rozbudowany i z akcja w kosmosie. To sandboks, ktory od razu rzuca gracza na gleboka wode - zaczynasz w niewielkim wypozyczonym Ci pojezdzie kosmicznym z garscia kredytow w kieszeni, w galaktyce zlozonej z 400 miliardow ukladow slonecznych. Twoim celem jest sie dorobic, by moc sobie pozwolic na przesiadke do jakiegos wiekszego, lepszego statku niz ten startowy. Na chwile obecna w grze jest 29 pojazdow rozniacych sie miedzy soba zarowno parametrami, mozliwoscia rozbudowy, jak i zastosowaniem - sa uniwersalne wielozadaniowce, ale tez i wyspecjalizowane jednostki bojowe, frachtowce czy statki pasazerskie, a w nadchodzacym patchu zostana dodane kolejne cztery. To jak zdobedziesz fortune zalezy tylko od Ciebie - mozesz zostac gwiezdnym kupcem, lowca nagrod, gornikiem, przemytnikiem, kurierem, odkrywca nieznanych systemow, piratem, albo kazdym z nich po trochu. Przy okazji w grze sa rozne wieksze i mniejsze frakcje, przynaleznosc do ktorych daje wymierne korzysci (unikalne dla danego stronnictwa pojazdy, uzbrojenie, wieksze zyski z handlu albo wyzsze nagrody za upolowanych piratow itp.), co tydzien tworcy udostepniaja graczom zwiazany z wydarzeniami w galaktyce minimum jeden Community Goal, ktorego osiagniecie (badz nie) przeklada sie na rozwoj wydarzen i nagrody przyznawane uczestnikom zadania. Nie bede sie tu wiecej o ED rozpisywal, jesli chcesz zobaczyc, jak gra wyglada, to zapraszam do obejrzenia ponizszego filmiku zmontowanego przez jednego z polskich pilotow:

Spoiler

 

A jesli chcesz poczytac wiecej o grze, to zapraszam do tego tematu na tutejszym forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...