Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@barnabaa Ale mówisz o Gamepassie na PC czy konsolach Xbox? Bo oferta jest zdecydowanie bogatsza na konsoli Xbox. Z gier dla dzieci niech wypróbuję New Super Lucky's Tale oraz Super Lucky's Tale, Yooka - Laylee and the Impossible Lair.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, goliat napisał:

@barnabaa Ale mówisz o Gamepassie na PC czy konsolach Xbox? Bo oferta jest zdecydowanie bogatsza na konsoli Xbox. Z gier dla dzieci niech wypróbuję New Super Lucky's Tale oraz Super Lucky's Tale, Yooka - Laylee and the Impossible Lair.

Xbox Series S :) Zapomnialem jeszcze wspomniec ze fajnie by bylo, gdyby gry mialy chociaz polskie napisy, bo inaczej moze byc ciezko - sprawdze podane przez ciebie propozycje, dzieki!

@
Arlekin

dzięki, również sprawdzę!

Edytowano przez barnabaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barnabaa W takim razie w ramach wstecznej kompatybilności polecam wypróbować gry z serii Banjo Kazooie, tylko nie wiem, jak się tam ma sprawa z polskim językiem. Poza jest jeszcze dla młodych pociech Disneyland Adventures, obie części gry Ori oraz gra logiczna Zuma.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, szukam gier gdzie występują klęski żywiołowe na przykład tornada, powodzie, wybuchy wulkanu, lawiny, upadki meteorytów, burze piaskowe. Chodzi o to aby motywem przewodnim właśnie były ww klęski, mogące dynamicznie się zmieniać według pór roku albo losowo.
Gatunki wchodzące w grę to RTS, FPS, RPG - nie symulacje! albo city buildery.
Najlepiej jakby gra była z nie później niż 2015 rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 19:51, piotrekk100 napisał:

Siemka, szukam gier gdzie występują klęski żywiołowe na przykład tornada, powodzie, wybuchy wulkanu, lawiny, upadki meteorytów, burze piaskowe. Chodzi o to aby motywem przewodnim właśnie były ww klęski, mogące dynamicznie się zmieniać według pór roku albo losowo.
Gatunki wchodzące w grę to RTS, FPS, RPG - nie symulacje! albo city buildery.
Najlepiej jakby gra była z nie później niż 2015 rok.

Z takich nowszych, które San ogrywałem w ostatnim czasie, przyszło mi do głowy mass effect Andromeda. Być może nie jest to bezposrednio to o co pytasz, ale duża rolę w grze odgrywaly warunki pogodowe panujące na poszczególnych planetach które odwiedzamy. Na każdej były trochę inne. Na jednej były burze, na innej mróz, jeszcze innej upał czy toksycznosc. Duża część wątku opierała się też na zmianie, naprawie klimatu w tych miejscach. No i bardzo ciekawa, warta ogrania historia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak to na jesieni mam ochotę wsiąknąć w jakąś grę. Proszę o polecenie gier dwóch typów:

1. Coś w otwartym świecie ze zręcznościową walką, może być strzelanka, może być rpg. Najważniejsze by był otwarty świat, dużo zadań do wykonania, zbieranie sprzętu. Myślałem tutaj nad kilkoma grami. Elex - ale odrzuca mnie ta "drewnianość" przekombinowany świat. Fallout 4 - słyszałem, że jest nudny i ma słaby główny wątek, w trójkę grałem ale znudziła mnie a New Vegas to jednak już staroć i ty też zniechęcił mnie po pewnym czasie. Far Cry 5 - trzecia część to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, w czwartą pograłem chwilę ale znudziła mnie przez niemal identyczną rozgrywkę jak w poprzedniej i główny wątek mało mnie ciekawił więc boję się powtórki z rozrywki tutaj. Bo poza tym strzelanie i zdobywanie obozów było super. Kingdom Come Deliverence - tytuł ciekawy ale boję się tego dużego realizmu i czy gra nie ma zbyt wysokiego progu wejścia by dało się ogrywać po kilka godzin ze 2- razy w tygodniu. Grałem już w w Elder Scrollsy, Gothiki, GTA, RDR 2, Asasyny, Cyberpunka.

2. Rpg z turowym system walki gdzie dominuje broń palna. Bardzo podobały mi się starcia w XCOM ale zamiast zamkniętych lokacji i bazy do rozwijania chciałbym własnego bohatera plus drużyna do rozwijania umiejętności i zdobywania coraz lepszego ekwipunku i wykonywanie kolejnych misji i przemierzanie świata gry. Jakby jeszcze zamiast dialogów w stylu obrazek tego co mówi i ściana tekstu były sceny w pełnym 3D jak w Dragon Age to już w ogóle było by cudnie.  Próbowałem w Divinity 2 ale kompletnie mnie odrzuca turowa walka bez karabinów i chowania się za osłonami.

W obu wypadkach wolałbym by były to nowsze tytuły wydane gdzieś po 2010 roku. Najlepiej w języku polskim (wystarczą napisy). Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyc, hyc, hyc    ------> Paczy na swoją półkę z gierłojami ?? ?   ----->???

 

Może Two Worlds I i II z dosyć ciekawą formą craftingu  (i zaklęć) ? Wyglądem nawiązuje do lepszych Goticków, więc nie powinien być uznany za totalny staroć. Co do gry turowej z osłonami część z wymagań spełnia WARHAMMER 40.000 DAWN of WAR II (są karabinki ;-)) kiedyś fajnie się przy niej bawiłem ;-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gatunku "polecacze" na jesienne wieczory:
-Golf Club Wasteland - przyjemniutka gierka, ze znakomitym audio (na słuchawkach to już w ogóle). Tematyka? wbij piłeczkę :)

-Shady Parts of Me - gram obecnie. Platformówka, podlana onirycznym klimatem, w sam raz na wieczorne pogranie po ciężkim dniu (dawkować w rozsądnych ilościach, a nie będzie uczucia znużenia). Skojarzenia z grą Contrast jak najbardziej na miejscu (tylko, że tutaj 2,5D)

-Little Nightmares 2 - również gram/nadrabiam, nie dane było wcześniej. Wspaniały sequel. Jeszcze lepszy i "przystępniejszy" od części pierwszej (jak to w kontynuacjach, więcej-ładniej-lepiej). Dla tych, którzy ukończyli tytuł. Ostatnio wyszedł ogromny patch/aktualizacja, dodająca lepsze tekstury, oświetlenie (Ray Tracing dla kart z serii RTX). Wygląda to jeszcze lepiej, a i tak podstawowa wersja gry (można wybrać podstawową lub enhanced przed rozpoczęciem rozgrywki) jest znakomita.
Mała uwaga: Jeśli chcecie rozpocząć grę z wersją enhanced, radzę zagrać od samego początku. Kiedy wyszedł patch i zacząłem etap, po przełączeniu z podstawki, nie wyświetlił mi się przedmiot potrzebny do popchnięcia fabuły do przodu. Gdy przełączyłem na podstawową, był na swoim miejscu. Widać, gra chce byśmy, jeszcze raz, poznali historię, na wypasie, od początku :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po ciężkim dniu chciałem zagrać w coś luźnego na odmóżdżenie. Przejrzałem co tam mam na Epicu i wybór padł na Enter the gungeon. W dużej mierze przez to, że pobrało się w kilka minut a nie trzeba było czekać na pobranie 100 GB danych. Nie oczekiwałem dużo a bawiłem się świetnie. Odpalam co jakiś czas ale po jakimś czasie stwierdzam, że rogulikei nie są dla mnie. Zniechęca mnie ta powtarzalność. Może ktoś polecić podobne gry do luźnej rozgrywki wieczorem? Zależy mi na małym progu wejścia, bez pobierania na wiele godzin oraz by nie był to rouglike tylko raczej kolejne poziomy. Raczej też do grania solo niż w coopie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...