Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

Właśnie Spli/Second mnie natchnęło do zadania tego pytania xD I o takie trasy jak tam (albo w serii FlatOut) mi chodzi. Pisząc "zamknięte tory" miałem na myśli tylko takie tory do profesjonalnych wyścigów np. Formuły 1, gdzie nie ma żadnych przeszkód. O ile się nie mylę to np. w Forzy takie są.

@Tesu Niestety tylko PC, więc pewnie wchodzą w grę jedynie produkcje typu Gas Guzzlers Extreme albo Blur. Grałeś w którąś i możesz polecić ?

@NewJoker

W zadna z powyzszych. Jesli chodzi o samochodowki na PC, to moja przygoda z nimi ogranicza sie w sumie tylko do roznych odslon Stunts, Test Drive, Need for Speed, Megarace, Motorhead, Colin McRae, Project CARS, Burnout Paradise i Xpand Rally. Za to gdyby chodzilo Ci o symulacje kosmiczne, wtedy moglbym napisac cos wiecej. ;)

• Upvote 1

To może przy okazji poleciłbyś mi jakiś symulator kosmiczny ? Bo o tym gatunku wiem bardzo mało a chętnie bym go spróbował.

P.S. Pewnie nie możesz się doczekać premiery Star Citizen, prawda ? ;-)

Powiedzcie mi, co mam wybrać - Dirt 3 czy Dirt Rally? Która gra oferuje więcej zabawy, ma więcej graczy w multiku, która ma więcej tras itd?

@NewJoker

Star Citizena wsparlem finansowo jeszcze podczas jego pierwszej kampanii fundingowej i wciaz czekam na moj egzemplarz gry, ale jakiegos wielkiego cisnienia pod tym wzgledem nie mam. Jest tak dlatego, ze od blisko dwoch lat dostepny jest Elite: Dangerous, aktualnie najlepsze kosmiczne latadlo, ktore dosc dobrze laczy fikcje z nauka (pola grawitacyjne, fizyka lotu, znany czlowiekowi wszechswiat). Jest to taki troche Euro Truck Simulator 2, tyle ze duzo bardziej rozbudowany i z akcja w kosmosie. To sandboks, ktory od razu rzuca gracza na gleboka wode - zaczynasz w niewielkim wypozyczonym Ci pojezdzie kosmicznym z garscia kredytow w kieszeni, w galaktyce zlozonej z 400 miliardow ukladow slonecznych. Twoim celem jest sie dorobic, by moc sobie pozwolic na przesiadke do jakiegos wiekszego, lepszego statku niz ten startowy. Na chwile obecna w grze jest 29 pojazdow rozniacych sie miedzy soba zarowno parametrami, mozliwoscia rozbudowy, jak i zastosowaniem - sa uniwersalne wielozadaniowce, ale tez i wyspecjalizowane jednostki bojowe, frachtowce czy statki pasazerskie, a w nadchodzacym patchu zostana dodane kolejne cztery. To jak zdobedziesz fortune zalezy tylko od Ciebie - mozesz zostac gwiezdnym kupcem, lowca nagrod, gornikiem, przemytnikiem, kurierem, odkrywca nieznanych systemow, piratem, albo kazdym z nich po trochu. Przy okazji w grze sa rozne wieksze i mniejsze frakcje, przynaleznosc do ktorych daje wymierne korzysci (unikalne dla danego stronnictwa pojazdy, uzbrojenie, wieksze zyski z handlu albo wyzsze nagrody za upolowanych piratow itp.), co tydzien tworcy udostepniaja graczom zwiazany z wydarzeniami w galaktyce minimum jeden Community Goal, ktorego osiagniecie (badz nie) przeklada sie na rozwoj wydarzen i nagrody przyznawane uczestnikom zadania. Nie bede sie tu wiecej o ED rozpisywal, jesli chcesz zobaczyc, jak gra wyglada, to zapraszam do obejrzenia ponizszego filmiku zmontowanego przez jednego z polskich pilotow:

Spoiler

A jesli chcesz poczytac wiecej o grze, to zapraszam do tego tematu na tutejszym forum. 

@Tesu

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Gra wygląda super, chociaż może mi nie pójść bez zmiany karty graficznej. A znasz coś takiego, ale z tworzeniem własnych statków kosmicznych ?

@NewJoker

Czegos dokladnie tego samego to nie znam, ale warte uwagi sa Faster Than Light (kosmiczny roguelikel 2D z eksploracja, walka z innymi statkami, rozwojem zalogi, zdobywaniem lepszych statkow) oraz podobny do niego Out There (tez sie lata od systemu do systemu, napotyka losowe wydarzenia, pozyskuje surowce itd). Ewentualnie jest tez jeszcze Space Engineers, ale akurat w niego nie gralem, wiec o jakosci rozgrywki wypowiadac sie nie bede. No i nie zapominajmy o Kerbal Space Program, ktory choc nie daje graczowi opcji zbijania majatku w kosmosie, to umozliwia budowanie dzialajacych statkow kosmicznych, ktore nastepnie maja pomyslnie wykonac zlecone zadanie (np. wyniesienie astronautow na orbite albo zadokowanie do znajdujacej sie na orbicie stacji kosmicznej). Statki buduje sie z wielu roznych dostepnych elementow, ktore dzieki zaawansowanemu modelowi fizycznemu maja bezposredni wplyw na to, jak zachowuje sie cala konstrukcja. Wszystko to podlane lekko humorystycznym sosem. Jesli chcialbys sie blizej przyjzec KSP, to na Steam jest jego darmowe demo.  

• Upvote 1

@Tesu

O FTL słyszałem, ale nie przepadam za turówkami. Space Engineers mam i bardzo polecam. Samo latanie nie jest jakieś rozbudowane, ale jeśli chodzi o konstruowanie, to jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Serio, można zbudować po prostu wszystko. Uwielbiam takie gry, chociaż brakuje mi nieco cierpliwości ;-) KSP też znam, ale odstrasza mnie kreskówkowość tej gry i fakt, że chodzi tam głównie o sam start i lądowanie rakiety. Nie mniej jednak myślę, że kiedyś spróbuję (mam to na liście życzeń Steam i czekam na okazję do zakupu).

Kiedyś chyba w CD-Action była taka super strategia 2D ze statkami kosmicznymi i walkami robotów na planetach. Można było trafić do więzienia, uciec z niego używając komend tekstowych itd. Niestety nie pamiętam tytułu.

@Stebcio

Grałem w Zbrodnie i kary, bo kupiłem w tym komplecie od cdp "Gramy w kryminały". Ogółem sprawy są naprawdę ciekawe. Miałem w planach kupienie Devil's daughter, ale po recenzji w CDa zrezygnowałem. A poprzednie części przygód Sherlocka od Frogwares? Dobre?

@Mephistofella

Arcydziełem na ocene 10 nie są ale grało mi się w nie bardzo przyjemnie, najbardziej podobał mi się Testament sherlocka holmesa, ale inne części również są OK. Zagadki nie ultra trudne ale wymagają aby pogłówkować czyli tak jak powinno być, śledztwa ciekawe, także możesz się zastanowić. Gry nie mają dużych powiązań ze sobą (raptem małe smaczki w domu Sherlocka) więc po kolei nie musisz ich przechodzić, zacznij od tych od których chcesz.

• Upvote 1

Żaden Sherlock Holmes od Frogwares jeszcze mnie nie rozczarował, zatem także jestem przekonany, że nowa część będzie świetna :) "Zbrodnia i kara" była naprawdę bardzo dobrą grą.

• Upvote 1

Ratujcie. Cywilizacja 6 i Football manager 17 wychodza niemal w tym samym czacie. Stac mnie tylko na jedna z nich, a nie moge zdecydowac sie na ktora. Obie lubie tak samo, przy jednej serii jak i drugiej spedzilem wiele godzin. Niech ktos mi pomoze wybrac bo oszaleje.

FM bo Civka pewnie bedzie niekompletna jak jej poprzednia czesc, ktora sporo zyskala dzieki DLC, za rok wyjdzie nowy FM, z kolei nastepna Civilization dopiero pewnie za pare lat, wiec ja bym wpierw kupil FM, ogral na spokojnie a dopiero potem Civ ;)

Proszę o propozycję jakichś ciekawych gier akcji nastawionych na rozgrywkę wieloosobową. Mnóstwo czasu spędziłem m.in. w TeamFortress 2 i PvZ Garden Warfare, ale trochę mi się już przejadły i chciałbym spróbować czegoś innego. Zależałoby mi na grach nastawionych na współpracę, niezbyt udziwnionych i łatwych do opanowania. Oprócz wspomnianych wcześniej TF2 i PvZ mam za sobą takie tytuły jak Left4Dead (jakoś mnie nie wciągnęło), Killing Floor, Natural Selection 2 (odbiłem się ze względu na zbytni stopień skomplikowania rozgrywki), Paladins, Warframe i Alien Swarm. Może będziecie w stanie polecić coś innego? Chętnie pograłbym w jakieś f2p o ile nie będzie to pay2win :>

Witam, istnieje co prawda temat o strategiach, ale dawno umarł, więc pozwoliłem sobie stworzyć nowy - szukam strategii (najlepiej RTS-a) osadzonego w w miarę współczesnych realiach - XX, XXI wiek, plus sci-fi. Chodzi głownie o w miarę realistyczne jednostki i miejsca, niekoniecznie w 100% ale Command & Coquer na przykład wydaje mi się za bardzo wydziwione na przykład. Nie musi być uber mega trudno-masochistyczne, jak Men of War na przykład, ale może, odrobina wysiłku jeszcze nikomu nie zaszkodziła
W sporo takich już grałem, ale liczę, że coś jeszcze zostało.
Grałem w: Starcraft 2, RUSE, Blitzkrieg, Endwar (ale jakoś mnie nie przekonał), Company of Heroes (ale też mnie nie przekonało, nie wiem dlaczego, chyba za bardzo mikro, za makro strategii), Age of Empires III (inne realia, ale było świetne), kupioną kiedyś kiedyś na stacji benzynowej Desert Rats vs. Africa Corps, nie wiem czy ktoś zna, świetnie ją wspominam
Tak więc, ktoś coś, jakieś pomysły?

Zmiana planu. (edytowane)

Terrarie czy Minecrafta daruję sobie do czasu, jak stanieje sporo. Helsinga postaram się wyhaczyć z jakieś wyprzedaży, zaś Grim Dawn'a jak trochę stanieje.
Co zaś tyczy się jakiś RPG, będę raczej szedł w kierunku antologii TES, i tu mam takie pytanie czy ktoś się orientuję w jakiej one wersji są? Czy są to normalne bez steam czy ze steam? Oraz jakie są mniej więcej różnice między sieciową wersją a singlową? Poza rzecz jasna faktem grania z innymi?

Edited by need12

Opłaca się kupić podstawkę M&M Heroes VII za 60 złotych? Pytam, bo to jedyna gra z serii, której nie mam a słyszałem, że ma mnóstwo różnorakich problemów.

Chciałem zapytać o Battlefieldy na PS3. Obecnie jest promocja na PlayStation Store i interesuje mnie, która z tych części jest lepszym wyborem, jeśli chodzi o PS3: Battlefield 3 czy Hardline? Przede wszystkim ciekawi mnie, która odsłona jest bardziej zaludniona w trybie Multiplayer?

Sprawdz na bf stats jesli chodzi Ci o konkretne liczby ale w Hardline'a gra garstka ludzi. 

BF3 jest znacznie lepszy niż Hardline, więc pewnie znacznie więcej ludzi gra. Hardline to taki mały brat innych Bf-ów. Równie dobrze mogliby go wydać jako trochę większe DLC do BF4

A ja mam pytanie, gra ktoś może w Titanfalla 2 ?

Interesuje mnie on bardziej niż Bf1.

Jak tam z ludźmi ?

Można gdzieś sprawdzić ilość graczy?

Edited by Brox