Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Heavy rain już ograny, l.a. noire właśnie się ściąga ze steam. Teraz sobie ogrywam phoenixa Wrighta i system sądowy jest tam akurat taki na jakim mi zależy. Dzięki za scherlocka, na pewno sprawdzę. Znalazłem jeszcze jedną grę "Danganroppa". Miał ktoś z was może z nią doczynienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy poleciłby mi ktoś ciekawy tytuł z głęboką i wciągającą fabułą? Chodzi mi raczej o gry z przedziału 2000-2009 rok. Może to być jakikolwiek gatunek, oby fabuła wciągała. Dla przykładu gustu dodam, że bardzo podobała mi się fabuła w takich grach jak Max Payne 1,2 ; Bioshock ; To The Moon ; Gothic. 

Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Debonair Enslaved : Odyssey to the west - bardzo przyjemna zręcznościówka z fajną historią i zakończeniem dającym nieco do myślenia wyszła co prawda w 2010 roku ale nie ma jakichś powalających wymagań.  Jeśli lubisz rpgi to spróbuj pierwszego Wiedźmina, Fablea i o ile nie straszne Ci uniwersum Star Wars to obie części Knights of the old republic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 13:03, andzej157 napisał:

Hej, szukam gier o śledztwie, gdzie łączymy poszlaki i ew. łączymy wszystko w sądzie.

Jeśli interesuje Cię gra z świetnym wątkiem prawniczym, jednak z perspektywy przestępcy to polecam nasze rodzime Bohemian Killing. Może graficznie nie powala, jednak klimat wprost wylewa się z ekranu. Brak liniowości, Twoim zadaniem jest takie manipulowanie swoimi zeznaniami by z sądu wyjść z jak najmniejszą karą (a najlepiej jako niewinny). 

9 godzin temu, Debonair napisał:

Czy poleciłby mi ktoś ciekawy tytuł z głęboką i wciągającą fabułą? Chodzi mi raczej o gry z przedziału 2000-2009 rok. 

Mafia 1 i 2, Far Cry, Morrowind, GTA 3, VC, SA, IV, Epizody do IV, seria Metal Gear Solid.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Glockens napisał:

Mafia 1 i 2, Far Cry, Morrowind, GTA 3, VC, SA, IV, Epizody do IV, seria Metal Gear Solid.

Z calym szacunkiem do Far Cry, to ta seria stoi raczej grafika i otwartym swiatem, a nie fabula. Nawet czesc trzecia ze swietnie zagranym antagonista Vaasem obok glebokiej fabuly nawet nie stala.

Co do Morrowinda, jednej z najlepszych gier wydanych w ciagu ostatniego cwiercwiecza w moim prywatnym rankingu, fabula tez jest taka sobie. W zasadzie watek glowny jest sredni. To czym gra najbardziej zachwyca, to rozmach i zroznicowanie swiata (lepsze niz w Skyrim) oraz misje poboczne i brak prowadzenia gracza za raczke - nie ma tu magicznego GPS, ktory wyznacza kierunek do celu, kazde z zadan jest dokladnie opisane w dzienniku i na bazie tego opisu gracz samodzielnie odnajduje droge do lokacji bedacej celem zadania, co bardzo zwieksza imersje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w świat FC3 wsiąkałem dzięki fabule. 

Z Morrowindem zależy co kto lubi. Jeśli ktoś szuka gotowej fabuły prowadzącej za rękę to jest to zła gra, bo Morek to trochę kreator własnej historii, jak Skyrim. 

W sumie to dzięki temu opisowi przypomniałeś jeszcze o SW: KOTOR. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2017 o 15:16, Debonair napisał:

Witam

Czy poleciłby mi ktoś ciekawy tytuł z głęboką i wciągającą fabułą? Chodzi mi raczej o gry z przedziału 2000-2009 rok. Może to być jakikolwiek gatunek, oby fabuła wciągała. Dla przykładu gustu dodam, że bardzo podobała mi się fabuła w takich grach jak Max Payne 1,2 ; Bioshock ; To The Moon ; Gothic. 

Pozdrawiam ;)

Fahrenheit (grałem w starą wersję, dostępna jest teraz hd, ale nie wypowiem się o niej, bo w nią nie grałem), Valiant Hearts: The Great War, brothers in arms: hell's highway i ew. her story, ale tutaj sposób przedstawienia historii jest dosyć specyficzny plus nie podchodź, jeśli masz problemy z angielskim

Edytowano przez andzej157
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czy ze sterowaniem w NieR: Automata na kombinacji klawiatura z myszką jest naprawdę aż tak źle jak mówią? Myślałem o kupnie i jak ewentualne problemy z płynnością czy rozdzielczością mogą być uciążliwe, tak nie aż tak jak nieprzemyślane sterowanie. Bardzo chciałbym zagrać, ale w grze typu slasher/aRPG złe sterowanie to po prostu wyrok i nie wiem czy zwyczajnie nie kupić sobie tańszej Bayonetty. Jednak wszyscy twierdzili, że takie Tales of Berseria na PC ma sterowanie tak złe, że szkoda to komentować, a...gra mi się dobrze, nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Devil May Cry 3 i 4 także skończyłem grając tylko na klawiaturze (tam to nawet nie było wsparcia dla myszki) i bawiłem się świetnie. Co w takim razie radzicie, NieR: Automata i nadzieję, że to wszystko będzie "jakieś" czy Bayonettę, która ponoć jest całkiem fajnie przystosowana do grania na PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiro nie grałem w żadną z tych gier ale na Twoim miejscu nie patrząc na opinię innych kupiłbym tą która bardziej Cię interesuje. Tak jak sam napisałeś ktoś Ci powie że coś jest niegrywalne na klawiaturze a Tobie gra się dobrze. Miałem tak z wieloma grami i pewnie gdybym posłuchał zasłyszanych opini to do dzisiaj nie zagrałbym w wiele tytułów przy których spędziłem miło długie godziny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korci mnie ostatnio by wrócić do Gothica 3. Podstawkę już ograłem wiele razy ale interesuje mnie dodatek Zmierzch Bogów. Miałem go kupować tuż po premierze ale nasłuchałem się opinii że jest strasznie zabugowany i granie w niego to męka. Jak to wygląda dzisiaj po niemal 10 latach od premiery? Ktoś połatał ten dodatek. Trochę przyznam też że zniechęca mnie fakt że świat w nim został skurczony o Nordmar i Varant. Jeśli faktycznie jest taki kiepski to zamiast tego kupił bym Divinity II: The Dragon Knight Saga choć tutaj odstrasza mnie nieco walka która wydaje się nieco zbyt sztywna. Jak to jest? Bliżej jej do takie z Diablo, Sacreda itp. czy raczej to coś w stylu Gothica ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Akurat dzisiaj Zmierzch Bogów jest połatany w bardzo zadowalającym stopniu (najnowsza fanowska łatka to 2.2). Grałem w niego dwukrotnie i całkiem dobrze się bawiłem, choć to nie jest poziom przyjemności z Gothic 3. Dodam, że do gry wyszedł oprócz fanowskiego patcha Content Mod, dodający sporo zawartości, jak choćby nowe zbroje. Wspomnę także, że walki na arenach są tu ewidentnie trudniejsze niż w trójce, czasem musiałem podpakować swoją postać w innych rejonach, aby wygrać z kimś w pojedynku. Długość dodatku to 20 godzin, więc długość jest więcej niż przyzwoita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie jest taki kiepski to zamiast tego kupił bym Divinity II: The Dragon Knight Saga choć tutaj odstrasza mnie nieco walka która wydaje się nieco zbyt sztywna. Jak to jest? Bliżej jej do takie z Diablo, Sacreda itp. czy raczej to coś w stylu Gothica ?
O Zmierzchu Bogów mogę tylko powiedzieć, że był jako pełniak w CD-A, razem z community patchem i chyba jakimś modem. Więc kwestia jego dostania to groszowe sprawy. Poszukałbym na jakichś Bazarach ŁG, olx, gametrade itp.

Od biedy mogę i ja Ci go wysłać, gdybym tylko wygrzebał stare płyty z CD-A. Myślę, że jakiś symboliczny, tani/zbundlowany indyk, który by mnie interesował byłby w porządku. ;)


Co do Divinity 2 - to jak najbardziej polecam, jeden z ciekawiej wymyślonych światów, rozbudowa własnej twierdzy i zabawa w skórze smoka są świetne. Do tego dochodzi specyficzny humor (Bellegar :D), chowaniec, sporo niezłych questów pobocznych, no i właśnie system walki, który sprowadza grę do hack'n'slasha w 3D, ale to chyba nic zdrożnego, skoro seria z slasherowymi korzeniami zerwała dopiero wraz z premierą Grzechu Pierworodnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wakacje w pełni więc ogrywam grę za grą :D w końcu nie zdecydowałem się ani na Gothica ani Divinity 2 tylko na pierwszego Risena i bardzo miło spędziłem z grą blisko 20 godzin ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. Teraz nachodzi mnie na jakiegoś sandboxa strzelanego. Chciałbym pograć w GTA 4. Grałem chwilkę w nie u kolegi lata temu gdy to był świeży tytuł. Zniechęciło mnie wtedy to że gra potwornie długo się uruchamiała (ekran ładowania trwał dobre kilka minut) i ogólnie była bardzo słabo zoptymalizowana przez co zdarzały się czasami zacięcia gry bez powodu w przypadkowych miejscach ( a kolega jak na tamte czasy miał dość mocny sprzęt). Jak to wygląda dzisiaj? Pojawiły się jakieś łatki poprawiające optymalizację i szybkość uruchamiania? Myślałem może żeby kupić GTA 5 ale mój komputer ledwo ledwo mieści się w wymaganiach i nie chciałbym go zbyt mocno obciążać. Warto zainteresować się GTA 4? Jeśli nie to może mi ktoś polecić inne gry sandboxowe w podobnych klimatach? Tylko nic najnowszego bo mi nie pójdzie i wszystkie części GTA przed 4 już ograłem lata temu. Słyszałem o seri Saints Row ale jak dla mnie jest zbyt pokręcona i wolę coś bardziej serio. Grałem też już w Sleeping Dogs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA 4 jest świetne, ale żeby grać w to na PC ktoś musiałby przyłożyć mi pistolet do głowy. Są łatki, które większości osób naprawiły tę grę, ale nie mi. Co ciekawe, GTA V działa mi lepiej niż IV.

Polecam Mafię. 1 przede wszystkim, ale chyba tylko handel używkami Ci został. 2 w sumie też fajna, ale nie aż tak. 3 nie ruszałem.

Sprawdź sobie również Just Cause. Fabuła wprawdzie jest tylko po to by była, ale jest to typowa piaskownica, a rozwałka jest cały czas na pierwszym miejscu. W 3 nie grałem, ale w 2 spędziłem przynajmniej ze 100 godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glockens dzięki za informacje :) W obie Mafie już grałem i obie są świetne. Dwójka zostawiła by w tyle GTA gdyby nie to że poza misjami głównymi nie było co w mieście robić a szkoda bo miasto było zrobione przepięknie. W Just Cause grałem przez chwilkę ale jakoś nie przypadło mi do gustu. Chyba jednak zaryzykuję i kupię GTA 4, może znajdę się w gronie tych szczęśliwców u których działa dobrze :D Natknąłem się jeszcze ostatnio na Ojca Chrzestnego 2, może mi ktoś powiedzieć czy jest dobry? Grałem w pierwszą część i podobało mi się przejmowanie kontroli nad różnymi biznesami w mieście i kontroli nad dzielnicami. Fajnie też główny bohater został wpleciony do wydarzeń znanych z filmu

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Jeśli szukasz dobrego sandboksa to ja ze swojej strony Sleeping Dogs: Definitive Edition, to takie azjatyckie GTA, przy czym dużą rolę gra tutaj walka wręcz, strzelanie jest mało w porównaniu do serii GTA, ale tak bawiłem się świetnie przy tym tytule. A co do GTA 4, to całkiem niedawno tytuł ten dostał na Steamie łatkę naprawiającą problem techniczny z ostatnią misją. Moim zdaniem powinieneś wypróbować czwórkę wraz z dodatkami, bo to naprawdę zacna gra. Z optymalizacją powinną być dobrze, bo od czasu premiery do wersji PC łatek trochę wyszło, które m.in. poprawiały wydajność gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...