Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

1 godzinę temu, ChodzNaGrzyby napisał:

Jakis rouglike bylby spoko nawet, ale poza darkest dungeon nie znalazlem niczego fajnego.

faster than light - wypas

@ChodzNaGrzyby

Wspomniany juz wyzej FTL, jego troche lzejsza wersja, czyli Out There, do tego z ciezszych i powazniejszych klimatow Beholder i This War of Mine, dobre sa tez Darkest Dungeon, Project Zomboid, Don't Starve oraz postapokaliptyczne 60 Seconds! 

41 minut temu, Tesu napisał:

@ChodzNaGrzyby

Wspomniany juz wyzej FTL, jego troche lzejsza wersja, czyli Out There, do tego z ciezszych i powazniejszych klimatow Beholder i This War of Mine, dobre sa tez Darkest Dungeon, Project Zomboid, Don't Starve oraz postapokaliptyczne 60 Seconds! 

Przejrzałem wszystkie te gry, w dont starva i szczególnie w darkest dungeon zagrywalem się jak dziki.

@ChodzNaGrzyby

A The Long Dark? Fajny survivalowy rogalik.

Przypomnialy mi sie tez takie gry jak Sunless Sea oraz Invisible Inc.

Fallout New Vegas jest lepsze pod kazdym wzgledem. Graficznie obie gry nie domagają, obie mają sporo bugów (choć teraz już pewnie dużo mniej niż na premierę). Moim zdaniem New Vegas ma dużo ciekawszą fabułę oraz lepiej wykreowany świat. Jeśli wybierać z tej dwójki to koniecznie NV, choć w Wastelanda 2 też fajne się grało, miło spędziłem tam 60h. 

Na co dzień jestem fanem escape roomów, szukam gier o podobnym klimacie (zagadki logiczne, zręcznościowe itp). Nie jestem pewien czy określenie takich gier, grami przygodowymi jest trafnym określeniem dlatego zwracam się do was o zaproponowanie jakiś ciekawych tytułów :).  Szczególnie interesują mnie klimaty ala horror. 

Gier z gatunku escape room jest calkiem sporo, sek w tym, ze w wiekszosci tego typu produkcje ukazuja sie na VR. Jesli posiadasz lub znasz kogos, kto ma HTC Vive, to wartymi uwagami tytulami sa Abode, Escape Bloody Mary, Belko VR: An Escape Room Experiment, VR: Vacate the Room czy Escape! VR - The Basement. Z gier nie na VR to szczerze niewiele przychodzi mi do glowy - moze nie pasuje na sto procent, ale warte uwagi sa gry z serii Zero Escape.

Hej,

mam 35 lat i jestem graczem od ok. 20. Kiedyś, nie mając takiej pracy jak teraz, rodziny, dzieci i innych 'dorosłych' (bleh) obowiązków, miałem czas, aby pogrywać sobie długo i w różne tytuły. Obecnie mam jedynie ok. 2h dziennie (i to nie codziennie), żeby sobie pograć. Grywam głównie w Ligę Legend i ogólnie gry, które włączę, zagram jedną, dwie 'rundy' (np. też Rainbow Six 6, Fifa 17) i tyle. Nie chcę zaczynać ukochanych RPG, które zajmują 70h i więcej (nie przejdę Wiedźmina 3, nowego Mass Effect, czy Numenery) - po prostu skończenie tych gier zajmie mi 2 m-ce :) A wiecie, jak to jest w grach fabularnych - trzeba poświęcić im sporo czasu i sesje ok. 2h nie ma za bardzo sensu.

I teraz do meritum - mam w bibliotece Steam (zagranych i do zagrania) i 'na oku' kilka gier, które, jak myślę, spełniają moje wymagania, tj.:

- nie są długie - max ok 10 - 15h,

- są raczej liniowe, czy sandboxowe - czyli nie dają nam swobody, by dobijać kolejnych 30h gry - mam główny wątek i jest ok

- klimat - zupełnie bez znaczenia.

Te gry, to np.: Outlast, Zaginięcie Cartera, Doom, Limbo, Walking Deads od Telltales.

Czy oprócz innych dzieł Telltales, SOMA, czy nowego Little Nightmares polecacie, biorąc pod uwagę powyższe 'wymagania'? Jak widzicie, klimaty różne, laptop mam całkiem ok, wolałbym nowsze gry, niż takie np. sprzed 5 lat ;)

Edited by jotoriusz

@jotoriusz

Jakoo ze jestesmy na podobnym etapie zyciowym, to rozumiem Twoj bol. ;)

Opierajac sie na wlasnym doswiadczeniu mogle polecic: Firewatch i The Final Station (niecale 5h), Brothers: A Tale of Two Sons i Deadlight (obie niecale 6h), Spec Ops: The Line (niecale 7h), Dust: An Elysian Tail (10h), Ori and the Blind Forest (ok 18h), Beholder (ok. 6h, ale ma rozne zakonczenia). The Long Dark jest gra survivalowa, przy ktorej mozna spedzic kilkadziesiat godzin, ale najlepiej gra sie w nia w krotkich sesjach, wiec tez tu dorzuce. No i South Park: Kijek Prawdy jest dosc krotki jak na gre RPG, a ja osobiscie choc nie jestem fanem serialu bawilem sie przy tym tytule bardzo dobrze.

Mozna dorzucic jeszcze Life is Strange (ok 12h), The Wolf Among Us (10h), Max Payne 3 (ok 10), Shadow Warrior 1 & 2 (10-15h). Z krotkich, liniowych i dosc nowych gier polecam Oxenfree - przygodowke, ktora zrobili byli pracownicy Telltale. Gra jest bardzo dobra a przy tym bardzo krotka (5,5h) dlatego polecam ja kupic raczej na promocji niz za pelna cene.

Witam poszukuję gry która będzie warta zakupu przy której idzie spędzić długie godziny i nie jest krótka może być zarówno single player jak i multi cena nie gra roli 
procesor: amd 5800k karta graficzna: Radeon 7770

Wiedzmin 3, AC Black Flag i Syndicate, Civ V i VI. W sumie to moglbym wymienic wiecej tytulow wartych swojej ceny i niekrotkich, ale dobrze byloby znac gatunki, ktore najchetniej ogrywasz. 

4 minuty temu, Tesu napisał:

Wiedzmin 3, AC Black Flag i Syndicate, Civ V i VI. W sumie to moglbym wymienic wiecej tytulow wartych swojej ceny i niekrotkich, ale dobrze byloby znac gatunki, ktore najchetniej ogrywasz. 

Grywam generalnie csgo, skyrim, rocket league, gry akcji tpp

W takim razie sprobuj R6 Siege, ktore jest dzieckiem Battlefielda i CSGO urodzonym w szpitalu zarzadzanym przez Ubi. :) Do tego oczywiscie Wiedzmin 3 z dodatkami, jesli jeszcze nie grales. Z innych gier rpg polecam Pillarsy, Tyranny i nowego Tormanta. W przypadku tych gier warto poczekac na czerwcowa wyprzedaz na Steam, na bank beda przecenione. Z gier akcj to moze wlasnie wspomniane Black Flag i Syndicate, do tego nowy Hitman tez powinien na dluzej starczyc, bo kazda z misji da sie przejsc na przynajmniej kilka roznych sposobow. 

• Upvote 1

W Wiedźmina 3 niby można grać bez znajomości poprzednich części (i także książek) jednakże jeżeli chce zagrać w W3 to polecam (i zalecam) ograć obie poprzednie części. Nie zmuszam jednakże dużo się traci.