Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Heh, jak zwykle na jesień nosi mnie z grami i co skończę jedną to już bym się brał za coś innego. Pograłem w Guns, Gore & Cannoli. Ostatnio natknąłem się na filmik z rozgrywki w Playerunknown's Battlegrounds i zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Niestety mój sprzęt (laptop lenovo G510 i5 2,6 GHZ, 4GB RAM, Radeon M230 1 GB) nie pozwala mi sięgnąć po ten tytuł ale chęć zagrania w jakieś dobre multi została i tutaj prośba do was. Jakiego shooterka multiplayerowego polecicie kompletnemu żółtodziobowi ? Interesują mnie jedynie darmowe i wolałbym coś z wolniejszym tempem rozgrywki niż w CSie czy Unrealu. Fajnie by było też jakby choć częściowo był po polsku ale nie jest to warunek konieczny. Myślałem nad Paladins ale za bardzo tam akcja jest nastawiona na drużynę a chciałbym też czasem pograć w klasyczny deadmatch. No i też zastanawiałem się nad Team Fortress 2 ale tu znowu jest bardzo szybka akcja a wolałbym coś gdzie miałbym czas na przyczajenie się na przeciwnika. No i boję się tych kultowych gier bo szczerze mówiąc nie jestem mocny w shooterach i w takim np. CSie to w każdym meczu pewnie bym był kulą u nogi drużyny. A i ważna sprawa też żeby nie było tak że gram za darmo ale żeby wygrywać to jednak trzeba płacić bo np ważne ulepszenia są za prawdziwą kasę. Kiedyś grałem w Battlefield Heroes i na początku grało mi się bardzo przyjemnie ale na wyższych poziomach widać było przepaść między tymi co grają za darmo a tymi co płacą bo mieli o niebo lepsze umiejętnośći i mocniejsze uzbrojenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ala89 myślałem o nim przez chwilę ale na pewnej stronie znalazłem taki o to komentarz pewnego gracza o tej grze:

"Gram 3 lata i odradzam, większość dobrych graczy odeszła z kilku prostych powodów. Gra jest pay2play, trzeba kupować VIP'a żeby mieć na naprawę broni, które teoretycznie są za darmo, a w praktyce trzeba albo mieć wielkiego farta przy losowaniu, albo pompować 50 euro / miesiąc w grę, nie licząc skinów itp. Grę może i się odpali na starych sprzętach, ale słaba optymalizacja po stronie serwerów sprawia, że notorycznie pojawiają się kilku sekundowe freezy, teleporty i inne dziwactwa. Po kilku ostatnich patchach, gra stała się niegrywalna do tego stopnia, że żal to odpalać. Wystaczy przejrzeć forum i YT żeby zobaczyć ile bugów i glitchy dochodzi w PVP i to bardzo poważnych, mogących wpłynąć na ukończenie misji bądź CW w PVP. Kolejna sprawa to brak limitu pingów i gracze z całego świata grający na EU (głównie Rosja, Afryka, Bliski Wschód) - dzięki spartolonemu systemowi kompensacji pingu - praktycznie nieśmiertelni i często strzelający do nas zanim nasz monitor zdoła ich wyświetlić, co daje efekt śmierci w ciągu milisekund (często przez ściany itp). Co-op jest monotonny i powtarzalny, boty są tępe i zawsze znają naszą pozycję (nawet przez krzaki i ściany) a czas misji sztucznie wydłużany żeby zwiększyć koszty naprawy (np. oczekiwanie 5min na dojazd czołgu po oczyszczeniu całej mapy).Praktycznie im dłużej gramy i im lepszy mamy ekwipunek, tym więcej trzeba płacić za naprawy aż do momentu w którym musimy grać w podstawowych klamotach bez płacenia za grę by móc odłożyć na przysłowowie "waciki". Poza tym ciężko jest znaleźć team z medykami, większość graczy w quickplay to dzieciaki i każdy chce być snajperem. PVP leży i kwiczy, nie licząc bugów i lagów, jest całe mnóstwo cheaterów, macro i wojowników z mastercard używających tylko OP broni i damskich skinów, które jest ciężko zauważyć. Mapy są małe i tylko pozornie otwarte, w zasadzie tylko tryb podkładania bomby jest warty uwagi. NIE POLECAM."

post ten jest gdzieś z przed roku i najbardziej zniechęcający jest dla mnie w nim fragment z kupowaniem VIPa. Na pewno nie chcę grać w grę w której z czasem musiałbym zrezygnować z lepszego uzbrojenia na rzecz grania za darmo. Zastanawiam się też nad Dirty Bomb, może ktoś się o niej wypowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu skoro interesują Cię samochodówki celujesz w PS4 skoro na Xboksie masz najlepszą samochodówkę, czyli Forzę Horizon 3. :) Tak to warto się jeszcze zainteresować Project CARS, ale to nie do końca to o co Ci chodzi bo miasta nie ma.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić nowego Assasina, tylko że zależy mi bardzo na eksploracji, uwielbiam zostawiać przez jakiś czas wątek główny w spokoju i chodzić, zwiedzać ciekawe lokacje. Warto kupić? Zaspokoi moje wymagania? Jakie gry RPG nastawione na eksploracje jeszcze polecacie, tylko z takich nowszych?

Edytowano przez Reant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Reant napisał:

Planuje kupić nowego Assasina, tylko że zależy mi bardzo na eksploracji, uwielbiam zostawiać przez jakiś czas wątek główny w spokoju i chodzić, zwiedzać ciekawe lokacje. Warto kupić? Zaspokoi moje wymagania? Jakie gry RPG nastawione na eksploracje jeszcze polecacie, tylko z takich nowszych?

Elex, ale tylko jeśli podobał ci się Gothic 1 i 2.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reant myślę że pod względem eksploracji nowy Assassyn powinien Cię zadowolić, zwłaszcza w tej części autorzy postanowili rozwinąć warstwę rpg. Jeszcze sprecyzuj co dla Ciebie jest grą nowszą bo dla niektórych jest to gra z tego roku a dla innych w tym pojęciu mieszczą się gry 5 lat do tyłu. Jeśli chodzi o Elexa to zastanowiłbym się czy lepiej nie poczekać kilka miesięcy z jego zakupem bo gra niestety jest dość mocno zabugowana. Będę bardzo mało oryginalny i polecę Ci Wiedźmina 3 jeśli jeszcze nie grałeś, tam na prawdę wątek główny można odłożyć na długie godziny i cieszyć się zadaniami pobocznymi które są świetnie zaprojektowane. Polecę jeszcze jedną grę która nie jest tak nowa bo wydano ją w 2012 roku i jest to tytuł (niestety) już dość mocno zapomniany - Kingdom Of Amalur: Reckoning. W skrócie to takie połączenie Fable i Skyrima bądź Obliviona. Piękny, baśniowy ,otwarty świat, różne gildie do których można się przyłączyć , wybory moralne w questach zarówno głównych jak i pobocznych, bardzo dobry system walki oparty na zręczności gracza. Jak dla mnie był to jeden z najlepszych rpgów w jakie grałem w życiu i gorąco polecam każdemu fanowi rpg akcji

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin No tak 5 lat do tyłu, a może być nawet więcej, chodziło mi głównie żeby nie były to jakieś 10-15 letnie gry. Wiedźmin (1, 2, 3), Fallout (3, New Vegas, 4) już ograłem. Co do gry którą polecasz, to z tego co widzę jest tylko po angielsku, a w gry wole mimo wszystko grać po polsku, żeby lepiej się wczuć w świat, bo po angielsku to mogę wszystkiego dobrze nie zrozumieć. Elexa z pewnością kupie, ale dopiero za jakiś czas, bo widzę że dużo osób pisze że teraz sie nie opłaca bo zabugowana, ale że wszystkie części Gothica ograłem po kilka razy to w Elexa na pewno zagram. Póki co to chyba kupie tego Assasyna, i szukam czegoś jeszcze. No i tak jak już pisałem, zależy mi na tym żeby w grze był duży otwarty świat, żebym miał co eksplorować. 

Edytowano przez Reant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 47 napisał:

W Eleksie mam nabite chyba z 40 godzin i jedyne bugi na jakie natrafiłem, dotyczą dialogów - czasem postać mówi, co innego, a co innego wyświetla się jako tekst. Niemniej, bardzo rzadko się to zdarza. Cała reszta działa bez zarzutu.

No właśnie opinie są takie mieszane, jedni piszą że warto kupić inni że aktualnie się nie opłaca. A Elex mnie w sumie trochę kusił, bo podobno super świat, a ja właśnie lubię takie otwarte światy. Dużo jest tam takich ciekawych lokacji typu jakaś jaskinia, czy opuszczona wioska i takie tam tym podobne? Ogólnie to zastanowię się jeszcze nad tym, póki co być może kupie tego Assasyna, a potem Elexa, nie wiem, zobaczę. Chociaż w sumie co do tego Assasyna to tez nie wiem, nigdy nie lubiłem gier z tej serii, ale ta część podobno fajna jest, i w sumie to mi sie podoba z tego co trochę oglądałem. Eh, ale ja jestem niezdecydowany ;d.

Edytowano przez Reant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskiń za wiele nie ma (ale parę się znajdzie). Jest natomiast dużo opuszczonych domów, fabryk, stacji benzynowych, moteli, ośrodków badawczych itp. itd. Lokacje są mega klimatyczne, przez co ich zwiedzanie sprawia sporo frajdy. A gdy w pobliżu kręcą się jeszcze mutanty (czyli w sumie zawsze :P), to już w ogóle robi się ciekawie, zwłaszcza nocą; lootujesz sobie spokojnie jakąś chatę, aż tu nagle zaczynasz słyszeć obrzydliwe bulgotanie i warkot krwiożerczych bestii. Wyglądasz przez okno - nikogo nie ma, a dźwięki co raz głośniejsze, co oznacza, że już są w środku i możesz żegnać się z życiem. :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za pomoc. ;p Myślę, że kupie faktycznie tego Elexa, bo nuda i nie ma w co grać, a od premiery planowałem go kupić, tylko że opinie mnie trochę odstraszały. Gothic 3 mi nie przeszkadzał, a nawet bardzo podobał, to i z tym sobie poradzę. Do tego kupie może Assasyna, no chyba że ktoś poleci coś innego.

Edytowano przez Reant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Reant napisał:

 Co do gry którą polecasz, to z tego co widzę jest tylko po angielsku, a w gry wole mimo wszystko grać po polsku, żeby lepiej się wczuć w świat, bo po angielsku to mogę wszystkiego dobrze nie zrozumieć. 

Oficjalnie Kingdom Of Amalur wyszło po angielsku jednak na internecie bez problemu znajdziesz nieoficjalne spolszczenie. Rozumiem Cię doskonale bo dla mnie również to czy gra jest dostępna w języku polskim jest ważnym elementem. W tym wypadku pierwszy raz grałem po angielsku, po jakichś dwóch latach - gdy już było dostępne spolszczenie- zagrałem ponownie i miałem o wiele większą frajdę.  Polonizacja jest na całkiem dobrym poziomie więc spokojnie kupuj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten AC jest optymalizowany pod kątem X1 (z pewnością X1X), więc myślę, że olbrzymiej różnicy w jakości między PS4, a PS4 PRO nie będzie. Możesz oczywiście poszukać porównania grafiki i samemu ocenić. Jako posiadacz mocniejszej konsoli Sony jestem zadowolony, ale niektóre bajery graficzne na X1X wyglądają naprawdę ładnie. Moim zdaniem warto, choćby po to, by nacieszyć się przyjemną i odświeżoną rozgrywką... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, zastanawiam sie nad jakas relaksujaca gra z gatunku MMO/pochodne, na przerwy miedzy Overwatch i singlowymi tytualmi (obecnie W3 z dodatkami, ktorych wczesniej nawet nie tknalem).

Moja uwage zwrocilo Destiny 2 PC- dobra ocena w CDA (wersji konsolowej, bo nie widzialem recenzji na PC), ciekawy swiat itp. Widze jednak, ze oceny graczy sa rozne od ocen ekspertow (np. na Metacriticu) i dlatego kieruje pytanie tutaj: co sadzicie o tej grze? Jak prezentuje sie spolecznosc w grze? Albo jakie sa rokowanie wzgledem rozwoju tego tytulu?

Poza tym: Batman: AK, Just Cause 3 czy Elex (nadrabiam tytuly z paru lat...)? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Destiny 2 nie grałem, to za bardzo się nie wypowiem. Ale z tego co wyczytałem na właśnie Metacriticu, zarzucają mu głównie pustki na serwerach i nudę, ale skoro nie ma z kim grać to i gra się robi nudna. Jak jest z tymi graczami to by ktoś grający musiał się wypowiedzieć. A reszta komentarzy to sztandarowe narzekania: bo grafika słaba (chociaż większość chwali zwłaszcza recenzenci), bo to nie FPS jak zwykłe FPSy, ani RPG jak zwykłe RPG. A bo już DLC zapowiedzieli chciwce jedne, itp. itd. Możesz jeszcze przejrzeć opinie na necie, albo czekać na darmowy weekend (o ile będzie)

A co do reszty: Batman AK jest świetny, ale jeżeli chodzi o optymalizacje na PC tragedia. Na moim kompie, który całkiem ładnie radzi sobie z GTA V i Wieśkiem 3 było strasznie. Wszytko na low, jedynie rozdzielczość odpowiednia, a cieło się strasznie, zwłaszcza podczas jazdy batmobilem, nieraz klnąłem na 2 sekundowe przycinki. Na piechotę było znośnie. Ceny Batka są niskie, widziałem poniżej 20 zł, to możesz zaryzykować za takie pieniądze.
Just Cause 3 też mi się nawet podobał, ale kwestia taka czy nie przeszkadza ci że to trochę nadmuchany sandbox, który na dłuższą metę wynudza. Główny wątek ma nawet spoko misje, ale fabularnie szału nie ma, a poza tym zostaje niszczenie obiektów propagandowych w miastach i baz wojskowych (co jest przyjemne dla mnie :)), czynności dodatkowe jak strzelnice, wyścigi na punkty, za które kupuje się ulepszenia, znajdźki, kolekcjonowanie pojazdów i takie tam. Ukończyłem grę, wyzwoliłem całe państwo i nie chce mi się na razie do niej wracać. Ale też nie żałuje spędzonego czasu.
W Elexa jeszcze nie grałem, ale skoro mówią że to Gothic, to pewnie zagram, ale jak stanieje :P Jeśli dla ciebie to też wystarczająca rekomendacja to chyba możesz brać. Poza tym skarżą się na bugi (podobno u jednych mniej, u innych więcej) i słaby system walki. No ale jednak coś się w tej grze ludziom podoba.

Edytowano przez Despero23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz!

Czytalem np. reddita i gracze stwierdza, ze jak na razie, bez DLC rozgrywki starcza na okolo 150 godzin, co jest tak czy siak calkiem niezlym wynikiem. Jednak obawiam sie czegos innego- pustek na serwerach, co w grze, wydaje mi sie, semi-mmo jest niedopuszczalne.

A Warframe? Klimatem chyba podobny, do tego darmowy i na rynku ma juz ugruntowana pozycje. 

Co do B:AK to problemy z optymalizacja nie zostaly naprawione? Cos gdzies czytalem, ale z racji, ze mialem tylko laptopa do grania nie interesowalem sie zbytnio jak temat byl swiezy.

Z tymi grami mam problem, bo albo sa trzecimi czesciami trylogii, w ktore gralem i sie switnie bawilem (Batman i JC), albo sa "duchowymi spadkobiercami" trylogii, w ktore sie zagrywalem godzinami (Elex, bo wiem, ze i tak, pomimo bluzgania na bugi i walke wsiakne w gre tak samo jak w Gothica 1, 2 i 3 i wszystkie Riseny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman: Arkham Knight działa cacy i w ogóle. Nie wiem jak wyglądała sprawa zaraz po premierze gry, ale teraz jest pięknie. Problemem są tylko jakieś bugi, czasem postać się zablokowała, czasem nie chciała się wczytać cut-scenka... Ale ogólnie moje wrażenia są pozytywne. Spośród tych trzech gier (Batman: Arkham Knight, Just Cause 3 i Elex) brałbym Batmana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kudzu wybierając między Batmanem, Just Cause 3 a Elexem zastanów się jaki gatunek gier bardziej ci odpowiada? Jeśli wolisz rpgi z otwartym światem i różnymi frakcjami do których możesz się przyłączyć to bierz Elexa. Jeśli masz ochotę na dobrą rozwałkę, wpadanie do bazy przeciwnika załatwianie wszystkich i wyjście z wybuchami w tle to bierz Just Cause 3. Jeśli chcesz otwarty świat ale zamiast broni palnych wolisz walki na pięści i nieco mroczniejszy klimat to bierz Batmana.

Co do pytania o MMO to interesują cię raczej darmowe tytuły czy płatne? Z abonamentem czy bez? Czy to obojętne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem duzo w WoW'a, ale chce troche odpoczac od tej pozerajacej czas, ale jak dla mnie bardzo dobrej gry. Gralem w GW2, ale moja relacja z tym tytulem jest raczej skomplikowana, od milosci do nienawisci w bardzo krotkim czasie. Gralem w TERE- malo, ale mi sie podobalo. I jeszcze w pare innych MMO-RPG.

Teraz, jak pisalem, gram troche w OW ze znajomym, ale myslelismy, zeby sprobowac rozrywki bardziej nastwaionej na kooperacje (bardzo dobrze bawilismy sie w specjalnych trybach, np. Junkenstein's Revenge).

Dlatego tez pierwsze co mi wpadlo do glowy to Destiny 2 (drugie bylo Warframe)- gatunek podobny i tak dalej. Dlatego robie maly "research", jaka jest obecna, seciowa kondycja danych pozycji, spolecznosc, dobieranie "randomowej" ekipy, zaludnienie serwerow, perspektywy itp.

Wiem, ze z trzech singlowych tytulow prawdopodobnie przy kazdym spedze duzo czasu, ale mnie mam czasu, zeby grac w dwie gry single-player na raz :D Dlatego pytalem o rade na zasadzie "ktora gra bedzie miala wiecej za, ta wybiore". Chyba, w tym wypadku, padnie na Batmana- dodatkowo bardzo mnie ciekawi kontynuacja historii z Arkham City.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...