Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

Ponownie zabrałem się za przechodzenie AC: Black Flag. To wciąż jedna z lepszych produkcji w jakie grałem i zaraz obok dwuwymiarowych Raymanów najlepsza rzecz, jaka wyszła spod szyldu Ubisoft.

W sumie jak tak będę odpalał gry które już ukończyłem, to chyba nigdy tych trzynastych Fajnali nie skończę. Chociaż może dobrze mi taka odskocznia zrobi, bo mam ich lekko dość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deathroll2097 A mnie ostatnio jakoś ciągnie do AC2 (bądź kontynuacji) :)

@Tesu

Tak sobie w Elite latam i robię misje na dostarczanie informacji i towarów i tak sobie uciułałem 140000 kredytów, więc pomyślałem żeby to jakoś spożytkować. Teraz latam Sidewinderem, więc może by przyinwestować w nowy statek, tylko nie za bardzo orientuję się jeszcze które są warte uwagi. Eagle jest szybki, ale ma małą ładownię. Hauler znowu wolny. Viper wydaje się być w miarę wszechstronny (choć z nastawieniem na walkę przez sporą ilość hardpointów). Cobra pewnie będzie poza moim zasięgiem jeszcze przez jakiś czas. Doradzisz coś?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sefnir

To zalezy, na co sie nastawiasz jesli chodzi o zarabianie kredytow. Eagle jest w zasadzie zrobiony z papieru, ale nadrabia to duza zwrotnoscia i dobra szybkoscia. Sprawdza sie w walce z prostymi przeciwnikami i ewentualnie do misji kurierskich (bardziej tych z dostarczaniem informacji niz towaru). Viper to stricte walka. Troche wytrzymalszy od Eagle, gorsza zwrotnosc, troche mniejszy zasieg skoku miedzy systemami, ale za to wieksza predkosc w locie poza supercruise. Do wyboru masz jeszcze Haulera bedacego lekkim statkiem handlowym oraz bieda-Cobre, czyli bardziej uniwersalnego Addera, ktory jest troche szybszy i ciut lepiej uzbrojony niz Hauler. Te dwa ostatnie przewiezc moga do 18 ton ladunku jesli nie zrezygnujesz z modulu tarczy, troche wiecej jesli chcesz grac va banque. :) 

Edit:

Co prawda z braku miejsca na SSD nie mam teraz nawet zainstalowanego ED, ale gdybys potrzebowal zastrzyku kredytow, to moglbym sie ktoregos dnia zalogowac, podleciec w Twoja okolice i wyrzucic z ladowni kilka ton zlota, ktore moglbys wtedy przejac i spieniezyc na stacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tesu napisał:

To zalezy, na co sie nastawiasz jesli chodzi o zarabianie kredytow.

Na chwilę obecną testuje opcje. Jakieś misje kurierskie, czy to z transportem informacji do bliskich systemów, czy niewielkich ilości towarów bo 4 tony Sidewindera szału nie robią. Teraz sobie zapolowałem na jakiegoś bandytę przy boi nawigacyjnej, co wyszło średnio bo po walce zostało mi 38% wytrzymałości (walkę musze jeszcze zdecydowanie potrenować). W górnika się nie bawię, bo nie mam z czym. Czyli pewnie najbardziej opłaca się dozbierać do Cobry.

Ewentualnie myślę też czy nie dopakować trochę Sidewindera. Jakieś lepsze lasery i reaktor bo podstawowy pewnie zbytnio rady nie da.

 

1 godzinę temu, Tesu napisał:

troche wiecej jesli chcesz grac va banque. :) 

Nie dzięki :) Już dziś dwa razy próbowano wyciągnąć mnie z supercruise, więc wolę nie ryzykować.

Edit:

A za propozycję bardzo dziękuję, ale myślę, że spróbuje do wszystkiego dojść sam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sefnir napisał:

Teraz sobie zapolowałem na jakiegoś bandytę przy boi nawigacyjnej, co wyszło średnio bo po walce zostało mi 38% wytrzymałości (walkę musze jeszcze zdecydowanie potrenować).

Tu polecam strzelac do tych piratow, z ktorymi juz walcza sily porzadkowe. Jest duzo latwiej. Mozesz tez poleciec do low intensity resource extraction sites i tam strzelac do piratow, z ktorymi juz walczy systemowa policja. 

42 minuty temu, Sefnir napisał:

W górnika się nie bawię, bo nie mam z czym.

Zabawa w gornika z mala ladownia i bez limpetow zbierajacych kawalki skal to mordega. Nie polecam.

42 minuty temu, Sefnir napisał:

Ewentualnie myślę też czy nie dopakować trochę Sidewindera.

Teoretycznie mozesz, tylko pamietaj, zeby zawsze miec odlozona kase na jego wykupienie z ubezpieczalni po ewentualnej stracie statku.

42 minuty temu, Sefnir napisał:

A za propozycję bardzo dziękuję, ale myślę, że spróbuje do wszystkiego dojść sam :)

Spoko, popieram, ale w razie czego wiesz gdzie mnie znalezc. ;)

Od siebie tylko dodam, ze najlepiej IMO zainteresowac sie trzema statkami: Cobra, Asp Explorerem i widocznym w mojej sygnaturce Imperial Courierem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tesu napisał:

Tu polecam strzelac do tych piratow, z ktorymi juz walcza sily porzadkowe.

Z rady skorzystałem i zarobiłem 200 tysięcy. 

17 godzin temu, Tesu napisał:

Zabawa w gornika z mala ladownia i bez limpetow zbierajacych kawalki skal to mordega. Nie polecam.

W górnika bawiłem się tylko w samouczku. Niespecjalnie mnie do tego ciągnie, a już na pewno nie w Sidewinderze. Więcej bym się nalatał niż zarobił.

17 godzin temu, Tesu napisał:

Spoko, popieram, ale w razie czego wiesz gdzie mnie znalezc. ;)

W takim razie w razie potrzeby się odezwę :)

17 godzin temu, Tesu napisał:

Od siebie tylko dodam, ze najlepiej IMO zainteresowac sie trzema statkami: Cobra, Asp Explorerem i widocznym w mojej sygnaturce Imperial Courierem.

Asp i Imperia Courier są poza moimi możliwościami, Cabre MkIII mogę kupić bo już mnie na nią stać. Choć pewnie jeszcze trochę odłożę by mieć na jakieś modyfikacje i ubezpieczenie.

A powiedz, gdy poluję na bandytów, to automatycznie staje się bardziej poszukiwany przez nich? I rozumiem inni gracze też mogą mieć status <wanted>?

Jak tam PUBG? Przekonałeś się czy jeszcze nie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Sefnir napisał:

Asp i Imperia Courier są poza moimi możliwościami

Zapomniales dodac "jeszcze". :) Bardziej chodzilo mi o ich wyglad, dzwiek, mozliwosci i kokpit. 

1 godzinę temu, Sefnir napisał:

A powiedz, gdy poluję na bandytów, to automatycznie staje się bardziej poszukiwany przez nich?

Jesli sa z jednej frakcji systemowej i robisz to za dlugo, to moze tak byc. 

1 godzinę temu, Sefnir napisał:

I rozumiem inni gracze też mogą mieć status <wanted>?

Oczywiscie. 

1 godzinę temu, Sefnir napisał:

Jak tam PUBG? Przekonałeś się czy jeszcze nie ;) 

Jeszcze sie nie zdecydowalem, ale moze stanie sie to szybciej niz pozniej. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w Elite jakoś nie zagrzałem miejsca.

Escape From Tarkov też okazał się chyba nieco zbyt hardkorowy i wymagający jak na mój każualowy zasobnik czasowy.

PUBGa za to odpalam regularnie, ostatnio wyszły nowe skrzynki, więc wpadło już z 60zł z nich.

Wyprzedałem też cały ekwipunek z TF2, bo umar. Kolejne złocisze wpadły.

Tym oto sposobem jeszcze 15zł i kupię Nioh.

W międzyczasie zacząłem ogrywać Salt and Sanctuary, jest o wiele lepiej niż się spodziewałem, faktycznie to takie soulsy 2D. Grę po prostu dobrze 'czuć'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Final Fantasy XIII jest niesamowite. Z każdą godziną wciągam się coraz bardziej. Właśnie tego mi brakowało. Właśnie takiej liniowej gry, z wieloma przerywnikami filmowymi i tak świetnie zarysowanym klimatem.
Obecnie jestem na statku-bazie i zrobiłem screena, bo tak bardzo przypomina klimatem Gwiezdne Wojny... :)

Bardzo dobra gra, nie wiem ile jeszcze godzin mi zostało, ale z tego co pisaliście, to raczej dużo. No chyba że nagle postanowią uciąć historię i graj se w XIII-2. To by było chamskie. :P

Tak czy siak, bardzo dobra gra z niezłą historią, która potrafi przykuć na długie godziny... Zobaczymy, co jeszcze mnie czeka... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tesu napisał:

Zapomniales dodac "jeszcze". :) Bardziej chodzilo mi o ich wyglad, dzwiek, mozliwosci i kokpit. 

Oczywiście, jak najbardziej, "jeszcze" są poza moimi możliwościami. Kiedyś to się na pewno zmieni. Nie śpieszy mi się, dopiero 10 godzin nabite, więc powolutku, aż do skutku. 

Bo zgaduję, że czegoś takiego jak magazyn nie ma, znaczy jeśli mam jakiś towar to musze go mieć w ładowni statku, bo jakiegoś banku/magazynu gdzie mógłbym go przechowywać (np. na przysłowiową czarną godzinę) nie ma? Czy nie zauważyłem takiej opcji.

21 godzin temu, Tesu napisał:

Jesli sa z jednej frakcji systemowej i robisz to za dlugo, to moze tak byc. 

To jeszcze jedno polowanko i trzeba się przenieść do sąsiedniego systemu :)

21 godzin temu, Tesu napisał:

Jeszcze sie nie zdecydowalem, ale moze stanie sie to szybciej niz pozniej. :P

Polecam jak najbardziej :) Jeśli się zdecydujesz to można będzie się zgadać i zagrać jakiego duosa czy squada :)

17 godzin temu, ZygfrydQ napisał:

Escape From Tarkov też okazał się chyba nieco zbyt hardkorowy i wymagający jak na mój każualowy zasobnik czasowy.

PUBGa za to odpalam regularnie, ostatnio wyszły nowe skrzynki, więc wpadło już z 60zł z nich.

O, mam podobnie. Udało mi się załapać na 7 dniowego triala do Tarkova i pograłem chwilę, ale stwierdziłem, że to nie za bardzo gra dla mnie. Sama rozgrywka i mechanika/fizyka broni super. Ale kwestia map, wyjść, zapamiętywania wszystkiego, to nie dla mnie. Za to w PUBGu spędziłem miłe 50 godzin, i na pewno na tym się nie skończy. Choć lamię niemiłosiernie i skila mi nico brakuje to bawię się rewelacyjnie :)

16 godzin temu, SilentBob napisał:

Final Fantasy XIII jest niesamowite

Ano jest, tylko kurczę zawsze mnie coś od niego odciąga niestety. Ale muszę przysiąść i skończyć, bo przecież mam całą trylogię. A tu jeszcze Night of Azure, Nier, Atelier Sophie... Niech ktoś zatrzyma czas, albo wydłuży dobę.

edit:

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. @Tesu A w co warto inwestować jeśli chodzi o moduły i broń? Działka laserowe, kinetyczne czy może pół na pół? Bo w sumie i Viper i Cobra mają więcej hardpointów niż Sidewinder, więc można by podkręcić uzbrojenie.

Ogólnie właśnie myślę, by kupić i Vipera i Cobrę. Ten pierwszy do polowań (zdaje się ma lepsze tarcze, ale gorszy pancerz i jest nieco szybszy), drugi jako maszynę wielozadaniową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sefnir napisał:

Bo zgaduję, że czegoś takiego jak magazyn nie ma, znaczy jeśli mam jakiś towar to musze go mieć w ładowni statku, bo jakiegoś banku/magazynu gdzie mógłbym go przechowywać (np. na przysłowiową czarną godzinę) nie ma? Czy nie zauważyłem takiej opcji.

Magazynu na towary nie ma. Masz tylko magazyn na nieuzywane aktualnie moduly statku, dzieki czemu osoby czesto zmieniajace konfiguracje statku z np. handlowej na bounty huntera nie musza juz sprzedawac starych modulow i kupowac nowych, jak to bylo przed patchem z inzynierami.   

Godzinę temu, Sefnir napisał:

Polecam jak najbardziej :) Jeśli się zdecydujesz to można będzie się zgadać i zagrać jakiego duosa czy squada :)

Pewnie sie zdecyduje. Przy okazji bede mial powod, zeby wreszcie podlaczyc mikrofon do kompa, bo od roku lezy w szufladzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzucilem sie z piatku 13 na gta online, jesli chodzi o dyzurna gre multiplayer. przestalem grac dawno temu i teraz mam co nadrabiac, rockstar dodal fure zawartosci.

bardzo ciekawi mnie nadzchodzaca gierka, remothered. jodie foster jest tutaj znakomitym dodatkiem. zapowiada sie na sporo skradania i uciekania z mocnym klimatem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sefnir napisał:

Choć lamię niemiłosiernie i skila mi nico brakuje to bawię się rewelacyjnie :)

Spoko, ja mam już 215h na liczniku, a solo chyba tylko 2 razy zdobyłem kurczaka. Ale przynajmniej dość często trafiam do top10 albo chociaż kończę rundę z kilkoma zabójstwami na koncie.

@Tesu no, kupuj tego PUBGa, może uda nam się na niego lepiej zgadać, niż na EfT :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że za bardzo już wychodzę myślą w przyszłość, ale czy Final Fantasy XIII-2 korzysta z save'a po ukończeniu XIII?

Na razie robię rozpierduchę na tym statku wielgachnym. Co krok walka i walka, aż mi uszami wychodzi... :D Przynajmniej obszar poruszania się jest prosty do ogarnięcia. ;) No i wiele tych CP się zdobywa, szybciej się postacie rozwija. Na razie historii nie posunąłem do przodu, bo jak napisałem, jestem na tym statku wielkim, właściwie to wskoczyłem do tej dziury w nim i chyba jestem na prostej drodze do bossa tego chaptera. Aż się boję. Walki z bossami w tej grze są naprawdę czasochłonne. Ale jaką dają satysfakcję, jak się już uda pokonać. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Pierwszy testowy meczyk PUBGa za mna. Skonczylem z 13. lokata ginac podczas lootowania innego gracza. Pewnie gdybym bardziej ogarnial to menu ekwipunku, to bym sie z nim szybciej uwinal. :/  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SilentBob napisał:

Wiem, że za bardzo już wychodzę myślą w przyszłość, ale czy Final Fantasy XIII-2 korzysta z save'a po ukończeniu XIII?

Nie wiem jak jest na PC i po ukończeniu gry, bo sam jeszcze nie skończyłem XIII, ale na PS3 po wykryciu save'a z trzynastki dostałem w nagrodę motyw do systemu konsoli (Lighting w zbroi Valkirii na pulpicie i zmieniony wygląd ikonek. Nawet z tego korzystam, bo fajnie to wygląda). Co do samej rozgrywki, to nie wydaje mi się by save'y z XIII miały jakiś na nią wpływ (w XIII-2 są inni główni bohaterowie i jest ich dwoje), ale mogę się mylić. Najpewniej jakaś kosmetyka i wzmianki w fabule do poprzedniczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tesu napisał:

Hmmm... Pierwszy testowy meczyk PUBGa za mna. Skonczylem z 13. lokata ginac podczas lootowania innego gracza. Pewnie gdybym bardziej ogarnial to menu ekwipunku, to bym sie z nim szybciej uwinal. :/  

Nieźle. Jaka mapa? Ja za pierwszym razem zginąłem w okolicach Wenecji (to zatopione miasto niedaleko ruin) od strefy. Bo zająłem się lutowaniem budynków na jednym końcu mapy, a strefa utworzyła się na kompletnie drugim końcu i nie zdążyłem dobiec :) 

Ekwipunek to kwestia przyzwyczajenia. Widziałem jak gościu naprawdę szybko lootuje. Ogólnie to możesz przeciągać przedmioty, i jeśli robisz to odpowiednio szybko to jakby omijasz animacje podnoszenia. Ja zwykle po prostu klikam prawym i liczę, że nikt mnie wtedy nie ustrzeli. A ten, jeśli w ekwipunku klikasz na dodatki prawym do broni to automatycznie zakładasz je na broń, nie trzeba przeciągać ich. Ot taki mały tip.

Z takich innych, szkoda trochę, że twórcy zablokowali deszczową i mglistą pogodę na Erangel. Bardzo fajne się grało.

15 godzin temu, SilentBob napisał:

Walki z bossami w tej grze są naprawdę czasochłonne. Ale jaką dają satysfakcję, jak się już uda pokonać. :D

No, potrafią dać w kość. Ja długo męczyłem tego co zmieniał żywioły a w drużynie była tylko Lightning i Hope. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... No więc doszedłem do tej wielkiej lokalizacji, o której mówił @Deathroll2097 i.... o ludzie, ale ja jestem słaby w tę grę! Pierwszy Behemoth jest dla mnie jak potężny boss pod koniec rozdziału. Kto to wymyślił? Czy przypadkiem coś mi się porąbało w grze i się samo z siebie zmieniło na trudniejszy poziom? Teraz lamię jak się patrzy. W ogóle każda walka stanowi wielkie wyzwanie, którego notorycznie nie pokonuję. To jest wkurzające. Czyżbym źle rozwijał postaci? Nie wiem. Ale szlag mnie trafia, bo chcę wiedzieć, co będzie dalej, a równocześnie jak widzę Behemotha, to kieruję się w przeciwną stronę. I jeszcze te ogromne istoty... nawet do nich nie podchodzę, bo pewnie jednym ciosem całą drużynę mi rozwalą.

:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pogralem 10h w PUBG w trybie solo i... znudzila mnie ta gra. Pierwsze piec minut szybkiego czyszczenia domkow i modlenia sie o dobre RNG, potem w wiekszosci przypadkow nudne bieganie przez pol mapy i dopiero ciekawsza koncowka, kiedy z setki graczy na okrojonym terenie zostaje ich mniej niz dwudziestu. Moze w co-opie jest ciekawiej, ale poki co efekt kontaktu z PUBG jest u mnie taki, ze po ponad szesciu miesiacach przerwy wrocilem do multi w BF1. Tam przynajmniej caly czas cos sie dzieje, a i starcia sa o wiele bardziej intensywne niz w PUBG czy w ogrywanym ostatnio, ale dosc sterylnym WW2. Mam tez chrapke na kupiona jeszcze w Early Access, a wydana kilka dni temu Subnautice. Fajny klimat, tyle ze to nie jest gra na 2-3 wieczory i trzeba sie w nia wczuc.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...