Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

@UP

Jestem akurat w trakcie przechodzenia DS2, zostało mi niecałe 2DLC i końcowe lokacje. Jak przejdę do końca to szerzej się wypowiem, ale póki co odniosę się tylko do kliku rzeczy:

  • Dla mnie (dotąd) najtrudniejszym bossem była Elana plugawa królowa. Co ja się przy niej naplułem jadu... Nie umiałem cholerstwa pokonać i nawet z 2 przywołańcami zajęło mi to ostatecznie ponad 20 prób.
  • Strażnicy Ruin - słyszałem właśnie, że wielu graczy miało z nimi niesamowite problemy, ale mi udało się samemu za 2-3 razem. 
  • Z którymś z rycerzy kuźni na pewno już walczyłem, ale nie pamiętam dokładnie walki, więc nie było za trudno.
  • Konstrukcja świata w dwójce to porażka po całej linii. Nie ma praktycznie żadnych skrótów pomiędzy lokacjami, nie licząc tego między Główną Wieżą i Zaginioną Twierdzą, a nawet on pokazywany jest za pomocą przerywnika.
  • Co do samych DLC wypowiem się tylko jeszcze, że nie wiem jak u ciebie, ale jak dla mnie odblokowanie wejścia co do niektórych praktycznie graniczy z cudem, jeżeli nie wie się, gdzie szukać, bo wskazówki to jakaś kompletna bzdura...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to różnym osobom różni bossowie sprawiają problemy. Eleana niespecjalnie była dla mnie uciążliwa, no ale to DLC przechodziłem na samym końcu, więc pewnie dlatego. Co do odblokowywania dodatków, to nauczony wcześniejszymi doświadczeniami, zacząłem w pewnym momencie nagminnie zaglądać do Darksoulsowej wiki. To mi istotnie ułatwiło mocno sprawę ale faktycznie, samemu za cholerę nie znalazłbym klucza do Korony Pogrzebanego Króla. To już chyba znak rozpoznawczy FromSoftware, że część zawartości jest tak mocno poukrywana. W sumie to polecam przed przejściem do NG+ przejrzeć gruntownie wiki, bo na bank zawsze coś się pominie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark souls 2 jest najgorsze w serii bo zrypali skuteczniosc rolek, tempo picia estusa, tempo atakow a poza tym swiat gry ma slaba konstrukcje i klimat. przechodzilem dwa razy zeby sie upewnic co do tych mankamentow. nie gram w to nigdy wiecej. inne odslony sa idealne, szczegolnie demons souls i bloodborne.

https://psmedia.playstation.com/is/image/psmedia/bloodborne-toh-screen-01-ps4-eu-19oct15?$MediaCarousel_Original$

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturzyn

Szczególnie polecam Sleeping Dogs, to taki klon GTA dziejący się w Chinach, konkretnie w Honkongu, z tym że tu dużą wagę ma walka wręcz, broń palna jest tu trochę na uboczu, ale w paru misjach się przydaję. Trzeci F.E.A.R. nie ma sobie nic z horroru (podobnie było z dwójką, gdzie migające światła w szkole bardziej irytowały niż straszyły), ale to całkiem niezły FPS. To taki Call of Duty w świecie F.E.A.R. - szczególnie we znaki dali się Charonowie oraz mechy.

A co do mnie - pogrywam w Sonic Generations i muszę powiedzieć, że w stosunku do odsłony Lost World ta produkcja jest wściekle szybka oraz ma kapitalne projekty poziomów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arturzyn napisał:

Poszwendałem się po Biedrach i zakupiłem Sleeping Dogs i F.3.A.R., każde po 2 dychy.

W Sleeping Dogs polecam dialogi podczas misji w buddyjskiej dzielnicy. A najlepiej zanim rozpoczniesz zabawe obejrzyj sobie pierwsza czesc Infernal Affairs (made in HK), ktora idealnie wprowadza w klimat Spiacych Psow. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SilentBob napisał:

za dwie godziny będziesz mógł instalować. :P

Ja pitolę. Trzymam w ręku pudełko z sześcioma płytami DVD, które pół godziny temu przywiózł mi kurier, a jakiś idiotyczny steam twierdzi, że gra nie miała jeszcze premiery. Na jakim świecie przyszło nam żyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po godzinie 19:00 mogłem instalować. I teraz garść ciekawostek:

-gra jest na 6 płytach DVD

-płyty numer 4, 5, 6 to pic na wodę; instalacja zachodzi jedynie na trzech pierwszych płytach; pozostałe wkłada się do napędu dosłownie na pół sekundy

- po instalacji z płyt, gra zajmuje 7 giga

- pozostałe 14 trzeba ściągnąć przez steama

top kek

No ale dzisiaj wieczorem w końcu se pogram...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wkładałem płyty do napędu podczas instalacji GTA V. Później i tak trzeba było dociągnąć pliki z neta. Ale dobre kilka godzin z płyt się instalowało.

W każdym razie teraz nawet nie wkładam płyt do napędu. Od razu ciągnę przez Steama. :P Zresztą ostatnio coraz więcej gier kupuję cyfrowo, więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Gallery - Episode 1: Call of the Starseed uwazam za jedna z najlepiej zrealizowanych i klimatycznych gier na HTC Vive, tym bardziej ze jej ostatnia scena sprawila, ze stalem z szeroko otwarta geba posrodku salonu i tym charakterystycznym mrowieniem przebiegajacym wzdluz kregoslupa. Teraz zauwazylem, ze Episode 2: Heart of the Emberstone od dwoch dni jest juz dostepny. Cena jednostkowa za sam drugi epizod to 27,99 euro, ale jesli kupilbym zawierajacy oba epizody pakiet, to zaplace o 3 euro mniej. Czasami logika przecen na Steam jest poza moim zasiegiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2017 o 17:16, 47 napisał:

Kupiłem pudełko, bo było taniej... Kolejna ciekawostka: postanowiłem grać po polsku (głównie z sentymentu do Gothiców) - kolejne dwa giga do ściągnięcia XD

Też chciałbym zagrać w Eleksa, ale jest taka zasada: jeżeli gra posiada edycję kolekcjonerską i ta nie zostanie wykupiona do zera w momencie premiery, to istnieje duża szansa, że po kilku miesiącach będzie dostępna za bezcen.

Zwłaszcza, jeżeli uboga zawartość, duże pudełko, no i zalega w magazynach. :>

W ten sposób wyrwałem np. Tormenta za niecałe 80 PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się czekać.

Nabiłem na razie 13 godzin, więc mogę już częściową opinię wyrazić. Jako fan dwóch pierwszych Gothików, jestem wniebowzięty. To jest dokładnie to na co czekałem, od czasu premiery Nocy Kruka - godny następca serii. Ja wiem, że to zupełnie inne uniwersum itp., ale i tak Eleksa będę traktować, jako zwieńczenie trylogii. :P Chodzi o to, że ta gra została stworzona wyłącznie do wąskiego grona odbiorców, czyli fanów G1/G2, i to widać na dosłownie każdym kroku. Drewniany gameplay, bugi, bardzo wysoki poziom trudności, niedzisiejsza grafika (choć momenty są), gacie bez dna, niesympatyczni NPC, konkurujące ze sobą frakcje itp, itd. Do tego mamy bardzo duży i ciekawy świat - motyw science fantasy jest jak najbardziej ok - którego eksploracja daje sporo frajdy, zwłaszcza że dysponujemy jet packiem, co pozwala dostać się prawie wszędzie.

No i czym byłby ten krótki post bez słowa "klimat"?

Otóż klimat jest. I to taki, który sprawia, że wszystkie wady i upierdliwości schodzą na dalszy plan, a przecież dokładnie o to w tym wszystkim chodzi. Pojęcie "klimat" jest już oczywiście mocno memiczne, no ale co zrobić... Dla fanów świętej dwójcy, Elex jest pozycją obowiązkową. Natomiast gracze, którzy nigdy nie grali w nic od Piranii mogą się mocno zdziwić. I w sumie sądząc po niektórych recenzjach tak właśnie się stało. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu utłukłem bossa w Final Fantasy XIII z końcówki 10 rozdziału i się załamałem. Dostałem w końcu możliwość przyłączenia do drużyny dowolnego kompana z odpowiednią rolą, ale żeby podkręcić role bohatera, która nie jest jego specjalizacją muszę zapłacić astronomiczne sumy punktów umiejętności. I do takiej np. Fang do roli Ravager muszę uiścić za jeden upgrade na początkowym szczeblu 12000 punktów, a końcowym 42000 gdzie na walkę z siedmioma przeciwnikami dostaję góra 1200. I tu mam pytanie:

@Sefnir  ostatnio pisałeś że grałeś w ten tytuł, więc czy jest jakiś patent by przyspieszyć przyrost punktów umiejętności?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deathroll2097

Ten tego, w Finala XIII grałem z doskoku, najpierw do tego bossa co zmieniał żywioł, potem do akcji w statku powietrznym. I na tym skończyłem, czyli gdzieś w okolicach chyba ósmego rozdziału. Tak więc niestety nie pomogę. Grałbym dalej, ale zawsze coś wypada, a teraz to jeszcze mam Berserię, więc szybko do FF nie powrócę pewnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...