Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

Temat został zamknięty, a zapowiadała się bardzo ciekawa ankieta i dyskusja smile_prosty2.gif

http://forum.cdactio...ic=274818&st=40

Można było edytować ankietę lub od razu dawać osty jakby ktoś coś napisał obraźliwego.

Żart był kiepskiej jakości i tu nie ma o czym gadać. Jednak nie widzę powodu, żeby zamykać temat, tym bardziej jak to napisał Aiden :Dobra, jeśli jeden niesmaczny żart ma doprowadzić do jakichś animozji i uszczypliwości ... - czyli jak ktoś rzuci niesmaczny żart, to zaczniecie zamykać tematy.

Może od razu zamknijcie Lj, bo tam są tylko niesmaczne i głupie żarty smile_prosty2.gif i o dziwo moderacja też pisze, kogo zbanować, bo ..... to jest rak, to jest troll... itd

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może moja reakcja była przesadzona, fakt. Temat zamknąłem jednak, bo padły w nim dość ostre słowa, a dyskusja nie wyglądała na taką, która sama umrze. Jeśli mogę mieć o coś do siebie pretensje to o to, że Trepli nie miała szans się wypowiedzieć, ale mam przesłanki aby przypuszczać, iż istotnie czułaby się urażona. No i nerv0 nie było, żeby poprawić ankietę i ukrócić gadanie.

Nie zrozumcie mnie też źle, nie chcę się bawić w policję obyczajową i krzewić tolerancji. W LJ często padają grube, czasami średnio zabawne dla niektórych żarty, ale kiedy ktoś zaczyna się czuć faktycznie zraniony, to należałoby się zastanowić, czy to ciągle jest zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się będzie czuł urażony/a, to jak to sami piszecie jest przycisk raportuj.

down: W sumie to nie moja sprawa, ale szkoda tego tematu. Czy ktoś kogoś obraził lub napisał coś nieodpowiedniego, to już nie mnie oceniać.

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grz

Ty się ciesz, że sprawę załatwił Aiden. Bo ja posprzątałbym w zupełnie inny sposób. Akurat Trepilev jest u mnie na cenzurowanym, ale nie zwalnia mnie to z trzymania porządku na forum. Nie ukrywam, że LJ uważam za wylęgarnię trolli i nie zaglądam tam, gdyż normalnie mam ciśnienie 220/180 i nie chcę mieć wyższego. Ale czasami mam wrażenie, że tę stajnię Augiasza trzeba trochę posprzątać.

  • Upvote 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać, dlaczego mój temat o Minecrafcie na Windows 10:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showforum=323

Został przeniesiony z działu "programy" do "gry"? Rozumiem, że Minecraft to gra, ale z jego treści ewidentnie wynika, że problem nie dotyczy samej gry tylko Sklepu Windows 10 - a to już aplikacja. To aplikacja, z której pobiera się grę wywala mi błąd, a nie sama gra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy systemu. Przynajmniej nie bezpośrednio. Jeśli już to co najwyżej można to było umieścić np. w Programach niezbędnych do grania, które kiedyś były nawet częścią Pomocnej dłoni. Programy są jednym z ostatnich miejsc, w których szukałbym podobnego problemu.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave

Piszę w sprawie użytkownika SferisPL. Jak powszechnie wiadomo i nie jest to ukrywane, jest to reklama tego sklepu i ma błogosławieństwo Ghosta.

Lecz czy nie dałoby się trochę ukrócić działań tego użytkownika.

Mówię głównie o dziale komórkowym, ponieważ w nim się udzielam, jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu.

Przykładowe posty z dzisiaj, które są zupełnie nieadekwatne do reszty tematu, a służą temu, aby chyba roboty Google częściej widziały linki do nich.

Jeżeli chodzi i iPhone 5S warto być czujnym w tym przedziale cenowym, dużo osób sprzedaje refubrished lub po prostu chińskie wydania. Myślałeś może o Motorola Moto G 3RD?

W temacie w którym Stillborn w pierwszym poście zaznaczył że nie chce już żadnego telefonu z Androidem.

Sony Xperia Z3 to bardzo dobry model, jednak w tym przedziale cenowym nowy nie będzie do zdobycia. Może warto poszukać LG G2, Sony Xperia Z2 lub może nowa Motorola Moto G 3rd.

Kompletnie zlanie tego, że użytkownik także przeszukuje oferty u operatorów, a nie tylko nowe telefony, z obowiązkowym podlinkowaniem do swojego sklepu i do modelu, który chyba niedawno wszedł do oferty

Można jeszcze poszukać Motoroli Moto G w tym przedziale cenowym. Całkiem niedawno nastąpiła premiera nowego modelu Moto G 3rd, więc pozostałe powinny być tańsze. Sam LG L65 spisze się przy podstawowych czynnościach typu Facebooku, Snapchat itp.

Ponownie mamy sytuację, gdzie w sumie sam twórca tego postu zaznacza że ten telefon jest nie do osiągnięcia w tej cenie(ponad dwukrotnie przewyższa cenę podanego w temacie telefonu), ale obowiązkowy link musi być.

Nie jest to oczywiście nowy proceder, przykładowo tutaj

Sony Xperia w wersji compact będzie tutaj ideala smile_prosty.gif

Podaje telefon przekraczający budżet o ponad 500zł.

Nie da się skrócić takich działań?

Czy jeśli sam będę polecał telefony zupełnie nieadekwatne do tego co chce zakupić użytkownik, też to zostanie zaakceptowane przez moderacje?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgodnie z poradą Kawalorna zdecydowałem się tutaj napisać o nieoczekiwanym (?) efekcie moderacji postów. Zgodnie ze słowami Smugglera (cytat dam na końcu) moderacja powinna być tylko na wpisy na forum, a nie też komentarze pod niusami (wow, nius to poprawne słowo). Także tego, moglibyście sprawdzić, czy tak ma być, ewentualnie odblokować mi możliwość pisania komentarzy bez moderacji? Dzięki wielkie, tutaj wiadomość od smg

"Nie, modercja obejmuje forum i tam tez mozesz pisac ale kazdy twoj post pojawi sie dopiero, gdy przyklepie to moderator. Koemtarzy nie blokuje. Ale moderacja to takie pogrozenie palcem wiec jak znowu ci sie zrobi literowka taka fajna jak ostatnio albo cos bluzniesz, to wiesz - juz zostales ostrzezony i moze sie zakonczyc dluzszym urlopem od forum albo i banem."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Smuggler nie ma racji, gdyż moderacja treści dotyczy zarówno postów na forum, jak i komentarzy na głównej. Mało kto tam zagląda z poziomu forum, więc takie są efekty, że komentarze wiszą bardzo długo niezatwierdzone. Moim zdaniem system jest odpowiedni, bo przecież zachowanie nie zależy od miejsca czy sposobu wysyłania swoich myśli w internet. Staram się tam zaglądać gdy tylko mam czas, bo szkoda mi tych nieświadomych owieczek, ale po prostu uzbrój się w cierpliwość. Może tam dyskusja jest trochę dynamiczna (jeżeli na forum w ogóle cokolwiek jeszcze można nazwać dyskusją), więc może to być uciążliwe, ale tak już jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przybywam z pewną sprawą. Mianowicie:

metalus jesteś głupi

taki oto post dzisiaj zamieścił jeden z naszych moderatorów w LJ.

Ja za podobny:

Alpha, spędzanie dużej ilości czasu na forume sygnalizuje, że przegrywasz w życie, bo nie masz nic lepszego do roboty. Popadłeś w stagnację, nie masz w życiu żadnego celu, więc spędzasz go na odśnieżaniu jednej strony.

Tzn. podobnie jest z grami widjo, ale dobra gra > forume.

Poważnie. ;_;

Ty jesteś po prostu głupi. EOT.

otrzymałem 1 punkt ostrzeżeń.

I tutaj moje pytanko: jak to jest tutaj, co? Zakrawa to trochę o hipokryzję i logikę "co wolno wojewodzie". Żeby było śmieszniej, ja miałem akurat powód do uniesienia, kiedy ktoś mi jak pijany z pokrzyw wychodzi z docinkami w stylu "przegrywasz w życie, bo mnie bozia oświeciła".

Najważniejsze - nie robię tego, żeby mi odjąć punkt (bo mam to gdzieś), ani ukarać podbiela (bo po co? przecież ma rację trollface.gif). Po prostu sprawa mi śmierdzi i chce poznać na ten temat opinię innych.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alpharadious: Zauważ, że w LJ w ogóle więcej wolno. Sytuacja jest zupełnie inna, ponieważ stwierdzam głupie zachowanie DMa, który nie przeczytał, albo udawał że nie przeczytał. Ty pisałeś to z wyraźną chęcią obrażenia naszego naczelnego eksperta od spraw wszelakich. Już nawet nie chce mi się tutaj wyciągać faktu, że z Metalusem mam do czynienia ostatnio codziennie na team speaku, gdzie mówimy do siebie pełnym uczuć i szacunku co najmniej 'ty debilu'. Z mojej strony tyle, pragnę jeszcze po przyjacielsku zaznaczyć, że bawienie się w adwokata oraz wracanie do dawno zamkniętych spraw z podejściem 'a on zrobił to samo, ale inaczej' nigdy nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie odpowiedziałeś:

- podbiel napisał to w formie niegroźnego żartu;

- Ty napisałeś to chcąc kogoś obrazić.

Nie czuję różnicy jeśli mam być szczery tongue_prosty.gif.

@Up Nie wracam, chciałem poznać opinię innych i poznałem. EOT cool_prosty.gif

Ja tam czuję ~podbiel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa o której pisałem jest "w trakcie rozważania w gronie moderatorskim", czy nie jest rozważana bo Ghost już raz wyraził opinię? :)

Ok, Ghost wrócił z urlopu i się odezwał. Konsekwencją tego jest wysłanie przeze mnie PW do Sferis o zaprzestanie spamowania i trzymanie się roli, na jaką administracja się zgodziła (czyli eksperta). Dodatkowo za niedługo któryś z obeznanych lepiej ode mnie moderatorów pokasuje spamerskie posty Sferis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...