Jump to content
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Recommended Posts

Po prostu grz skopiował treść ze swojego starego posta i przekleił do nowego. W domyślnym, graficznym edytorze kopiuje się również formatowanie tekstu. Używa białej skórki, więc skopiował się czarny/szary tekst.

Ogółem patrząc po forum to wielu ludzi nie ogarnia, że kopiuje się także formatowanie - i dlatego jest jak jest :P

Nie wiem, czy we wszystkich przeglądarkach tak jest, ale w przynajmniej Operze i Chrome istnieje opcja wklejenia tekstu bez formatowania za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+V lub odpowiedniej opcji z menu kontekstowego przywoływanego PPM ("Wklej jako zwykły tekst" czy coś w tym stylu).

Mam na forum ustawioną alternatywną czcionkę, więc używam praktycznie tylko "czystego wklejania" ;)

Niektórzy modzi piszą jasnym kolorem i też nic nie widać w jasnym tle.

Może ustalcie jeden kolor na forum, to nie będzie problemów.

Wydaje mi się, że Gofer pisał mi coś o kolorach forum, ale nie dam się głowy ... pozbawić :-)

Edited by grz

@grz - Jak będzie jeden kolor forum, obojętnie jaki, forumowicze z "danego obozu" podniosą larum, jak to jest źle i niedobrze na forum i ucisk i spiski

@grz Bez przesady. Są całe dwie skórki forum. Dobranie koloru tak, żeby był widoczny na obydwóch nie powinno być bardzo dużym problemem.

up i 2 up:

W sumie macie rację z tymi skórkami forum

Pamiętam, że coś takiego podobnego było w typerze ligi polskiej. W pozostałych tematach wszystko było w porządku, a w typerze zmieniało mi kolor.

Po prostu grz skopiował treść ze swojego starego posta i przekleił do nowego. W domyślnym, graficznym edytorze kopiuje się również formatowanie tekstu. Używa białej skórki, więc skopiował się czarny/szary tekst.

Ogółem patrząc po forum to wielu ludzi nie ogarnia, że kopiuje się także formatowanie - i dlatego jest jak jest tongue_prosty.gif

Nie przypominam sobie, żebym coś kopiował. Dawno nie miałem z problemu ze zmianą czcionki.

Edited by grz

No patrz, a ja sobie przypominam że wcześniej był napisany Twój post o takiej samej treści, i nawet go widzę w koszu. Rozumiem, że go przepisałeś od nowa i nie kopiowałeś treści.

up: Dalej sobie nie przypominam, żebym coś kopiował.

Jednak jak się pisze dużo postów, to wszystko jest możliwe.

Edited by grz

Kończąc już temat.

Nie pamiętam dokładnie czy coś kopiowałem. Nie zwracam na to uwagi, dlatego możesz mieć rację.

Teraz będę zwracał już na to uwagę.

Dziękuję za wysłuchanie i Wesołych Świąt :-)

@yojo2 Normalni użytkownicy tego kosza, o którym mówisz, nie widzą, więc grz nie mógł go z tamtego miejsca skopiować. W koszu widocznym dla wszystkich widać cały jeden post i to jest ten post. To jest efekt uboczny którejś aktualizacji skryptu, że usuwane posty nie trafiają do kosza, tylko do jakiejś przechowalni widocznej tylko dla moderatorów.

Co więcej tak na moje oko, to post, który wrzuciłeś nie ma żadnego formatowania (a jakby miał, to byłby dobrze widoczny na ciemnej skórce). Raczej grz 2x napisał to samo w swoich postach.

[edit]

@grz Nie skopiowałeś. Usunięty post jest napisany jasną czcionką, więc nawet jeślibyś to skopiował, to byłoby jasne, nie szare.

Edited by Sevard

1. Myślałem że to będzie oczywiste, ale najwyraźniej nie - grz sam usunął starego posta, więc mógł go skopiować przed usunięciem. Po co usuwał - nie wiem.

2. Usunięty post nie jest napisany jasną czcionką, używa koloru domyślnego dla skórki. grz korzysta z jasnej skórki, na której tekst jest czarny/szary, dlatego skopiowany tekst również taki był.

EOT

• Upvote 1

Da się, wystarczy wejść na swój profil, następnie wejść w jego edycję i tam z bocznego menu wybierasz ustawienia ignorowania, ewentualnie możesz się tam od razu dostać rozwijając strzałkę obok swojego nicku na górze strony (tam gdzie masz ikony PW i powiadomień).

Jak mniemam komentarzy nie da się zasłonić w podobny sposób? Pytam, bo aż mnie ręce świerzbią, gdy czytam wytwory jednego trolla piszącego w kółko te same bzdety :/ Wielokrotne mycie rąk nie pomaga.

Mam na myśli użytkownika mishiu, który najpierw w temacie o Diablo, później w temacie o serii gier Alien, a teraz w komentarzach prowokuje bezsensowne dyskusje o poziomach trudności (i że bardzo łatwy poziom trudności powinien się nazywać "bardzo łatwy", bo jak się tak nie nazywa, to gra jest do chrzanu, że grę po raz pierwszy ZAWSZE się przechodzi na najłatwiejszym poziomie trudności, ...)

Edited by 2real4game

2real4game próbowałeś... nie zwracać uwagi? Nie czytać komentarzy pod newsami?

Polecam ten styl życia, same profity.

• Upvote 2

Czy za pobranie plików gry z internetu (bez cracka i innych plików) i zalogowanie się na oficjalne konto założone przez kod z numeru CDA można dostać ostrzeżenie ? Chciałem sprawdzić czy jest błąd w plikach gry na płycie.

Jeśli to platforma, którą udostępnia wydawca do pobrania gry (steam, origin, uplay itd.) to nie. Kluczowe jest skąd pobierasz.

Podobnie w przypadku pobrania klienta gry ze strony wydawcy np. World of Tanks.

Pobrałem z kilku stron i z strony wydawcy gry ale ona wciąż jest nie grywalna. Pobierałem bez cracka i bez dodatkowych plików tylko pliki która zawiera sama gra.

The First Templar z aktualnego numeru CDA Wersja gry 1.0. Szukałem plików gry z tą samą wersją ale potem z wyższą, bo za każdym razem nie dało się jej nawet uruchomić. Wyczytałem, że MNÓSTWO osób miało ten sam problem co ja i zastosowałem z 5 różnych metod na uruchomienie gry, ale żaden nie podziałał, więc podjąłem kroki wymienione wyżej.

Kluczową częścią pytania było - "skąd pobierałeś". Sądząc po tym, że z wielu źródeł, to sądzę, że wśród tych źródeł znajdą się The Pirate Bay (lub inne podobne strony z torrentami) lub jakieś serwisy typu Rapidshare. Jeśli tak, to są to źródła średnio legalne (czytaj większość plików, które można za ich pomocą ściągnąć znalazła się tam nielegalnie).

Używałem P2M i chciałem zobaczyć czy tylko te pliki są skopane czy w ogóle gra jest nie możliwa do uruchomienia.

Obstawiam jeszcze, że jak wgram system od nowa (oryginalny) to będzie działać, podobnie jak miałem z grą Cabal.

Na pytanie, czy będzie działać, czy nie Ci nie odpowiem. Ale ściąganie tego typu rzeczy przez P2M legalne nie jest.

lel, to znaczy, że jak ciągle będę pisał i kasował jeden i ten sam post to mogę pobić nawet yojca?