Jump to content
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Recommended Posts

Chciałbym zadać pytanie, dot. jednego z punktów regulaminu działów "Pomocna Dłoń".

Chodzi o pkt 3, cytuję:

3. Posty z pytaniami o pirackie wersje gier, cracki, seriale i nieoficjalne spolszczenia będą usuwane, a ich autor zostanie ukarany w zależności od skali wykroczenia. Tak samo traktowane będą osoby udzielające pomocy pytającemu o nielegalne treści.

Konkretnie chodzi o kawałek zdania pokolorowany na czerwono.

W jaki sposób nieoficjalne spolszczenia są treściami nielegalnymi i za pytania oraz odpowiedzi ich dotyczące wymierzane są kary?

Przecież nawet sam magazyn w wielu przypadkach zachęca do instalacji nieoficjalnego spolszczenia, do jednego z dodanych pełniaków. Ba, nawet zdarzają się sytuacje, że samemu zamieszcza je na płycie.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Postaram się to wytłumaczyć w miarę jasno. Wszelkie tłumaczenia są objęte prawem autorskim, ale jest to prawo wtórne w stosunku do pierwotnego prawa nienaruszalności utworu. Oznacza to, że prawo do tłumaczenia leży w gestii twórcy gry, i od niego zależy kto i co może tłumaczyć. Są firmy, które zezwalają na tworzenie nieoficjalnych spolszczeń, są też takie, które na to nie pozwalają. To forum należy do czasopisma, które musi się stosować do przepisów prawa. Generalnie, co do zasady, wszystkie nieoficjalne spolszczenia są be. Wyjątkiem są te, co do których nie ma wątpliwości, że producent gry na nie zezwala. I takie spolszczenia są polecane przez CDA. Natomiast wszelkie inne są zakazane, gdyż trzymanie takiego postu z zapytaniem byłoby naruszeniem ustawy o komunikacji elektronicznej i mogłoby narazić redakcję na proces sądowy.

Witam, chciałbym poznać powód kasacji tematu, który napisałem w tym dziale.

lUo22.png

Ewentualnie Moderator, który to zrobił, niechaj odezwie się na PW...

Pozdr.

Witam, chciałbym zapytać się, dlaczego na moje konto została nałożona moderacja postów przez Smugglera? Niestety, nigdzie (w odpowiednim temacie o ostrzeżeniach oraz w samym okienku które mi wyskoczyło) nie był podany powód takiego zachowania.

Pozdrawiam.

Przypomina mi się Kabaret Olgi Lipińskiej i tekst 'Myszowaty łże jak pies, ukradł rurę wydechową'. Ja tam widzę, że dostałeś to za agresywne/obraźliwe zachowanie i nie wciskaj tu kitu, że Ci 'okienko nie wyskoczyło'. Dostając osta musisz potwierdzić jego przyjęcie, więc wiesz za co dostałeś.

Do tego dochodzi awik i sygna wycięta Ci przez Stilla. Żegnamy, bez żalu.

Tak z ciekawości: na forum wolno rozmawiać o fan editach filmów i podobnych rzeczach, czy to już podpada pod paragraf o piractwie? I czy robi to w ogóle różnicę jeśli można to bez problemu znaleźć na YT?

(Jak sam tytuł subforum mówi) Pytanko: Jeśli się dostało punkcik za granie w pirata (czego się nie wypieram) czy można się zrehabilitować udowadniając posiadanie oryginału i w ten sposób pozbyć się owego "karniaka"? ;)

Nie ma takiej opcji, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że ostrzeżenie dostałeś ponad dwa lata temu.

Joł, państwo moderka, jak to jest że jedna inwektywa z mojej strony i już ktoś w UDM grzmi o bana dla mnie a wasz sekrit klub drży w posadach (palcem nie będę wytykał, który modek by się mnie pozbył bo mu po prostu nie pasuję) od waszej niejednomyślności i niekonsekwencji, a taki Alpha nazywa innych intelektualnym plebem i jest cisza jak makiem zasiał?

Zasada zabawy we własnym gronie jest akurat wam, bywalcom LJ doskonale znana i doskonale wiesz, że póki jakimiś określeniami obrzucacie się w swoim sprawdzonym gronie, my interweniować nie będziemy. Tak też jest w tym przypadku. Nikt się nie skarży, zabawa trwa nadal, więc nie ma powodów do interwencji.

W Twoim przypadku było inaczej i jesteś tego świadomy, więc Twoje wątpliwości są w oczywisty sposób bezzasadne.

A, więc teraz jest spoko, bo nikt się nie upomniał, a w moim przypadku be, bo uraziło to osobę w której stronę inwektywa nie była nawet skierowana?

okej

• Upvote 1

Joł, państwo moderka, jak to jest że jedna inwektywa z mojej strony i już ktoś w UDM grzmi o bana dla mnie

Nikt nie grzmiał o bana dla ciebie. B3rt tylko zwrócił uwagę na zaistniałą sytuację i chwilę potem zakończył temat. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
a taki Alpha nazywa innych intelektualnym plebem i jest cisza jak makiem zasiał?

Jeśli chodzi ci o moje słowa w kierunku lordeona, to były one pół-żartem pół-serio. Jakbyś przeczytał całą dyskusję, to sam byś zauważył, że lordeon innych nazywa plebami, tylko dlatego, że nie zagrali w jakąś tam grę. Nikt z tego powodu od razu jak nadgorliwy przedszkolak nie przybiegł do UdM.

Ogarnij się Sed.

• Upvote 3

Witam,

Jestem autorem tematu na bazarze, w którym oferuję/sprzedaję książki (głównie o tematyce historycznej) oraz stare numery CDA. Chciałbym jednakże zaoferować też na sprzedaż kilka różnych elementów sprzętu komputerowego: dyski, zestawy głośników, klawiaturę, myszkę... Czy mogę założyć na bazarze odrębny wątek? (Niestety nie mogę zmienić nazwy ani opisu istniejącego wątku.)

Pozdrawiam!

Edited by Emigrant

Hej, nie ma problemu z założeniem nowego tematu, jeśli oferta w nim jest inna. Pozostałe reguły pozostają takie same - podbijanie co 7 dni, etc.

Chyba znowu się komuś nudzi, bo z poziomu strony głównej forum widać tematy których nie ma. ;)

Nie wiem czemu, ale mnie to nie pociesza. Niech ktoś w końcu kopnie kogoś z Interii, bo wcześniej czy później ktoś się zorientuje, że skrypt w tej wersji pozwala na dużo więcej niż tylko trollowanie moderatorów.

• Upvote 6

Witam

Dziś dostałem od moderatora gniewny tekst o tym jak to troluję i ignoruję uwagi moderatora.

Problem w tym, że nie widziałem żadnej uwagi moderatora (i nie troluję, ale co się będę produkował...). Po sprawdzeniu na poprzedniej stronie, teraz widzę czerwony tekst. Ale jak miałem to zauważyć wcześniej? Czy są na to jakieś "sekretne powiadomienia", coś jak w przypadku pouczenia ustnego (gdzie trzeba kliknąć w specjalne miejsce w profilu użytkownika)?

BTW Co Sz. grono moderatorskie ma do "nacjonalistycznego zaścianka"?

Wytłumaczę Ci to w najprostszy sposób, w jaki zdołam. PiG jest ostatnią ostoją, gdzie można pogadać na poziomie i są jeszcze moderatorzy, którzy tego pilnują, więc prywatne wojenki tam nie przejdą. Innymi słowy - jeśli chcesz sobie porównać z kimś siusiaki, to rób to w innym miejscu.

Edited by Sevard
  • Upvote 1

Dzisiaj otrzymałem od Quetza osta za "długą listę wykroczeń" i podbicie tematu na Targowisku (w Wycenie) przed upływem 7 dni od ostatniego posta (straciłem trochę poczucie czasu w tym wątku tongue_prosty.gif), i chciałem się zapytać cóż to za "długa lista wykroczeń"? Możecie mi te moje wykroczenia jakoś, no nie wiem - wypisać? Generalnie nawet nie pamiętam kiedy dostałem swoje ostatnie upomnienie/osta.

Edited by iSoyer

Możesz to zobaczyć (jeśli mnie pamięć sprzed moderki nie zawodzi) w swoim profilu pod zdjęciem. Jak klikniesz na ostrzeżenia, to powinny być tam wszystkie.

No zobaczyłem, dwa upomnienia z targowiska z 2014 roku z czego jedno za podbicie a drugie za wycenę konta steam (wycena kont jest zabroniona). Czy to jest recydywa?