Jump to content
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Recommended Posts

W adwokata się bawić nie będę, ale mam luźne pytanie co do tej sprawy:

Ba, z tego co kojarzę to nawet samo Valve używało tej nazwy w kampaniach marketingowych i w komunikacji ze społecznością
Tak, są naprawdę obraźliwe, ale pozwolę sobie to porównać do kradzieży. Nieważne ile pieniędzy ukradłeś, liczy się sam fakt przestępstwa

Jeśli właścicielowi auta nie przeszkadza, że pożyczasz je od niego, to czy można mówić o kradzieży?

• Upvote 2

Jeśli właścicielowi auta nie przeszkadza, że pożyczasz je od niego, to czy można mówić o kradzieży?

Nie rozumiem tego porównania. Czy sugerujesz, że tym firmom nie przeszkadza, że ludzie tak je nazywają?

Z tego co się orientuję mamy tą zasadę, bo ktoś zaczął narzekać. tongue_prosty.gif

Ale zasada została wprowadzona po to, żeby nie musieć roztrząsać każdego przypadku. Jak dla mnie upomnienie było słuszne, gdyż moderator nie musi wiedzieć czy sama firma zezwala na takie określenie, czy nie. Poza tym argument, że sama firma użyła jakiegoś sformułowania jest trochę kulawy. Ja tam mogę się w ramach samokrytyki nazwać się starym bucem, ale ktoś inny raczej nie powinien tego robić.

• Upvote 4

@All

Swoje zdanie na ten temat przedstawiłem, argumentując to regulaminem, który obowiązuje na forum. Jedynie pragnę nadmienić, że obowiązuje tutaj wspomniany już regulamin, a nie zewnętrze przyzwolenia różnych firm. Jeżeli jednak użytkownik czuje się pokrzywdzony, pozostaje mu jedynie odwołanie się do wyższej instancji na forum. Tyle w temacie. EoT z mojej strony.

UP Broń Boże nikogo o nic nie posądzam. Przecież bardzo wyraźnie napisałem w swoim poście, że dziękuję Ci za tylko słowne upomnienie. Napisałem ostrzeżenie, ale w języku potocznym są to synonimy, a z dalszej treści postu można się domyślić o co chodzi. Na forum piszę sporadycznie i nie znałem konsekwencji które mogłyby mnie ewentualnie spotkać, więc ci podziękowałem, ale nie atakowałem lol.

W całej sprawie rozchodzi mi się o to, że jak wiadomo prawo (czyli w tym przypadku regulamin) jest ponad wszystkim, jednak bardzo nie lubię paradoksów w stylu karania niedoszłych samobójców wyrokiem śmierci w wiktoriańskiej Anglii. Nawet na samym forum Steama

Volvo

nie jest uznawane za coś atakującego dobre imię firmy. To tak jakby zabraniało się korzystania na forum z jakiś ksywek i zdrobnień między forumowiczami, bo a nuż ktoś się obrazi.

Poza tym argument, że sama firma użyła jakiegoś sformułowania jest trochę kulawy. Ja tam mogę się w ramach samokrytyki nazwać się starym bucem, ale ktoś inny raczej nie powinien tego robić.

Chyba jest różnica w powiedzeniu do Ciebie buc, a w powiedzeniu do Ciebie dajmy na to "Pezecik". To chyba jednak twój kontrargument jest inwalidą.

No właśnie nie. Ja tam bym już wolał buca. I na tym polega problem, Ty nie wiesz co kto woli i na co zezwala. Były skargi od firm na przekręcanie ich nazw, więc zabroniliśmy tego.

Każdy ma swoje preferencje, ale myślę że jeśli byśmy się spotkali na sali sądowej, to prędzej dostałbym wyrok za buca, niż za "Pezecika". tongue_prosty.gif Nie ma sensu dalej o tym rozmawiać, bo wątpię, żeby chciało się wam zmieniać regulamin dla jednego wyjątku. W większości przypadków ten zapis spełnia swoje zadanie. Niemniej dziękuję za odpowiedź.

Edited by LekhimorPL

Co może zrobić moderacja z osobami, które zakładają dużo multikont?

Z tego co pamiętam, to pisaliście, że usuwanie ich zajmuje wam kilka sekund. Tylko jak ktoś zakłada co jakiś czas nowe konta, może być to dla Was trochę monotonne.

Co jednak z osobami, którzy zakładają je np. z innego IP lub korzystają z innych sposobów?

Czy zdarzyły się jakieś przypadki, że zgłaszaliście to np. do dostawców internetu.

down: Czyli obowiązuje Was tajemnica zawodowa smile_prosty2.gif

Edited by grz

Jest jakiś prawny przepis na zakładanie multikont na jakimś forum, skoro tu nie ma podawanych żadnych danych osobowych, pomijając mail?

Przepis pewnie by się znalazło, ale trzeba by to naprawdę nieźle uargumentować, żeby władze się tym zajęły, ale jeśli odpowiednio długo truje się dostawcom internetu, to ci dla świętego spokoju blokują użyszkodnikowi dostęp do jakiegoś serwisu. Taka jest teoria. W praktyce to również nie działa, bo część dostawców olewa takie prośby, a część je uwzględnia dopiero po którymś kolejnym żądaniu. Poza tym w obecnych czasach zmienienie dostawcy lub ukrycie się za VPNem lub w TORze to nie jest problem.

Po pierwsze - Still nie moderuje /lj/

Po drugie - gdzie w jego poście znalazłeś/aś/oś wyśmiewanie?

Po trzecie - skąd wniosek, że Still nie może wypełniać swoich obowiązków?

• Upvote 1

Niech mnie ktoś z moderacji poprawi, jeżeli się mylę, ale czy moderator nie powinien z zasady zatwierdzać postów (w sytuacji, w której posty nie naruszają regulaminu forum)?

1. Nie ma żadnego obowiązku moderować forum, do którego się nie jest przypisanym. Dotyczy to również super moderatorów i administratorów.

2. Jeśli na wersji mobilnej naprawdę nie widać że post jest niezatwierdzony (nie korzystam to nie wiem), to nie jego wina i ciężko wymagać, by się specjalnie przełączał na pełną wersję.

Potwierdzam, z komórki nie da się moderować, bo ukryte posty się wyświetlają jak normale posty. Tylko Duch Święty by się połapał.

@UP

Z ciekawości - koloru nie ma, ale naprawdę nie ma też guzika "zatwierdź" pod postem? Jeśli tak to szkoda, ale przecież nie wy robiliście wersję mobilną.

@EDIT

No ale wiesz @R1P - Still użył guziczka "cytuj", więc jest to możliwe. Nie wiem jak wygląda moderatorska wersja mobilna, ale na chłopski rozum powinien znajdować guzik "zatwierdź". Ale jeśli nie ma, to nie ma o co kruszyć kopii. To drobiazg.

Edited by 8azyliszek

Może i jest (nie wiem - nie chce mi się sprawdzać), ale nawet jeśli, to wszystkie opcje dotyczące posta jak np. edycja albo usuwanie w wersji mobilnej są dostępne dopiero po kliknięciu paluchem na dany post, a nikt się w coś takiego bawić nie będzie, jeśli akurat będzie przeglądał forum z komórki.

Opcję zatwierdzenia postu nie widziałem. Wersja komórkowa forum to absolutna podstawa, na dodatek bywa, że skrypt się czasami sypie, jak coś próbuje kombinować.

Cześć,

takie pytanie - czy na Targowisku mogę sprzedawać itemy c Counter Strike Global Offensive? Niby w regulaminie jest punkt o grach MMO ale nie wiem czy csgo jest gra MMO (chociaż pewnie jest) "oferty sprzedaży kont, złota, przedmiotów, postaci itd. w grach MMO (obchodzenie tego zakazu poprzez "sprzedawanie czasu poświęconego na grę" i podobne fortele będzie traktowane ostrzej jako próba ominięcia regulaminu)"

Tzn. temat informujący o tym że mam na sprzedaż byłby w Targowisku ale transakcja odbyła by się przez Steam.