Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

Nie przypominam sobie, żebyś wytłumaczył to w ten akurat sposób, ale możliwe, że owego dnia czytanie ze zrozumieniem leżało u mnie niczym choinka w marcu.

Tak czy siak mam nadzieję, iż teraz dobrze rozumiem obecne wyjaśnienie ("Nazwać kogoś gimbusem można, ale tylko w 'wewnętrznym' gronie, wobec osoby którą znamy i gdy wiemy, że dana osoba nie odbierze tego personalnie i nie poczuje się takim określeniem urażona").

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zadymek Sprawa jest prosta - na forum nie wolno używać wulgaryzmów w żadnej formie - ani w czystej, ani w częściowo wykropkowanej. Możesz spokojnie napisać %*#&^, czy ****** zamiast wulgaryzmu i to jest OK, bo nie podpada pod żadną ze wspomnianych wcześniej kategorii. Na forum jest filtr przekleństw, który automatycznie zamienia przekleństwa w formie jawnej n [beeep], przy czym jest to dosyć prymitywna blacklista, więc nie wszystkie przekleństwa wyłapie, a czasem wyłapie coś za dużo (np. słowo wyrachuje przez jakiś czas było cenzurowane). Jeśli przekleństwo zostanie wycięte przez skrypt, to jest traktowane tak, jakby go nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zadymek Sprawa jest prosta - na forum nie wolno używać wulgaryzmów w żadnej formie - ani w czystej, ani w częściowo wykropkowanej. Możesz spokojnie napisać %*#&^, czy ****** zamiast wulgaryzmu i to jest OK, bo nie podpada pod żadną ze wspomnianych wcześniej kategorii. Na forum jest filtr przekleństw, który automatycznie zamienia przekleństwa w formie jawnej n [beeep], przy czym jest to dosyć prymitywna blacklista, więc nie wszystkie przekleństwa wyłapie, a czasem wyłapie coś za dużo (np. słowo wyrachuje przez jakiś czas było cenzurowane). Jeśli przekleństwo zostanie wycięte przez skrypt, to jest traktowane tak, jakby go nie było.

Dziekuję za wyczerpujacą odpowiedź.

Jeśli nie masz obiekcji, w razie czego będę się nim podpierał jako eksperyzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko temu, tylko pamiętaj, że nie jestem już modem (ale mniej więcej takim czymś kierowałem się, gdy nim byłem), więc jeśli ktoś z obecnych zielonych/czerwonych/niebieskich Ci tego nie potwierdzi, to jest to niewiele warte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zadymek

Oh tak. I tym ostatnim zdaniem możesz zakończyć dyskusję, która jak zwykle z Tobą, jest wyjątkowo jałowa.

Zdaje się, że ten temat nie służy do dyskusji tylko

Tutaj możecie zadawać pytania na temat funkcjonowania Forum Actionum, niejasnych dla was punktów regulaminu, elementów forum czy oficjalnego stanowiska moderacji w jakiejś sprawie. Krótko mówiąc możecie zapytać o wszystko, co związane jest z funkcjonowaniem FA.

Temat ten służy też, jak nazwa wskazuje, do składania uwag i skarg na pracę moderacji.

Jeśli masz dla mnie oficjalne stanowisko Moderatorów w sprawie którejś z dwóch poruszonych kwestii, wal śmiało.

Zwłaszcza ta druga mnie interesuje, bo jak na razie wypowiedział się tylko ex-moderator, co może (i na bank będzie;) ) być wykorzystane przez wiadomokogo jako podstawa do uznania ekspertyzy za niewiążącą.

IOW Chciałbym mieć w tej sprawie solidną podkładkę pod odwołanie od nadchodzącego bana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć w tej sprawie solidną podkładkę pod odwołanie od nadchodzącego bana.

Nie hamletyzuj... jak na razie nie dostałeś nawet osta, a jedynie ustną reprymendę z prośbą byś tak nie robił. Od tego są właśnie moderatorzy.

Możesz oczywiście dopytać o szczegóły żeby mieć pewność o co dokładnie chodzi. Możesz się nie zgadzać z argumentacją moda - to częste i naturalne wręcz - i przedstawić własne zdanie. Jeżeli jednak uważasz że zostałeś źle potraktowany to napisz do Ghost'a, a nie próbuj udowodnić że to Ty masz rację, a moderatorzy są źli. Tak to działa na FA.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko zapytać, dlaczego użytkownik występujący obecnie na tym forum jako jareq108 nie został jeszcze zbanowany, skoro jest to znany i nielubiany 8azyliszek.

Pisze jak 8azyliszek. Ma te same poglądy co 8azyliszek. Te same zainteresowania co 8azyliszek. I, co najważniejsze, jest równie irytujący co 8azyliszek. To jest 8azyliszek.

Wszyscy moderatorzy chyba znają sprawę 8azyliszka, więc nie mam zamiaru jej tutaj przybliżać.

  • Upvote 13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zadać pytanie, dot. jednego z punktów regulaminu działów "Pomocna Dłoń".

Chodzi o pkt 3, cytuję:

3. Posty z pytaniami o pirackie wersje gier, cracki, seriale i nieoficjalne spolszczenia będą usuwane, a ich autor zostanie ukarany w zależności od skali wykroczenia. Tak samo traktowane będą osoby udzielające pomocy pytającemu o nielegalne treści.

Konkretnie chodzi o kawałek zdania pokolorowany na czerwono.

W jaki sposób nieoficjalne spolszczenia są treściami nielegalnymi i za pytania oraz odpowiedzi ich dotyczące wymierzane są kary?

Przecież nawet sam magazyn w wielu przypadkach zachęca do instalacji nieoficjalnego spolszczenia, do jednego z dodanych pełniaków. Ba, nawet zdarzają się sytuacje, że samemu zamieszcza je na płycie.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się to wytłumaczyć w miarę jasno. Wszelkie tłumaczenia są objęte prawem autorskim, ale jest to prawo wtórne w stosunku do pierwotnego prawa nienaruszalności utworu. Oznacza to, że prawo do tłumaczenia leży w gestii twórcy gry, i od niego zależy kto i co może tłumaczyć. Są firmy, które zezwalają na tworzenie nieoficjalnych spolszczeń, są też takie, które na to nie pozwalają. To forum należy do czasopisma, które musi się stosować do przepisów prawa. Generalnie, co do zasady, wszystkie nieoficjalne spolszczenia są be. Wyjątkiem są te, co do których nie ma wątpliwości, że producent gry na nie zezwala. I takie spolszczenia są polecane przez CDA. Natomiast wszelkie inne są zakazane, gdyż trzymanie takiego postu z zapytaniem byłoby naruszeniem ustawy o komunikacji elektronicznej i mogłoby narazić redakcję na proces sądowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się Kabaret Olgi Lipińskiej i tekst 'Myszowaty łże jak pies, ukradł rurę wydechową'. Ja tam widzę, że dostałeś to za agresywne/obraźliwe zachowanie i nie wciskaj tu kitu, że Ci 'okienko nie wyskoczyło'. Dostając osta musisz potwierdzić jego przyjęcie, więc wiesz za co dostałeś.

Do tego dochodzi awik i sygna wycięta Ci przez Stilla. Żegnamy, bez żalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł, państwo moderka, jak to jest że jedna inwektywa z mojej strony i już ktoś w UDM grzmi o bana dla mnie a wasz sekrit klub drży w posadach (palcem nie będę wytykał, który modek by się mnie pozbył bo mu po prostu nie pasuję) od waszej niejednomyślności i niekonsekwencji, a taki Alpha nazywa innych intelektualnym plebem i jest cisza jak makiem zasiał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada zabawy we własnym gronie jest akurat wam, bywalcom LJ doskonale znana i doskonale wiesz, że póki jakimiś określeniami obrzucacie się w swoim sprawdzonym gronie, my interweniować nie będziemy. Tak też jest w tym przypadku. Nikt się nie skarży, zabawa trwa nadal, więc nie ma powodów do interwencji.

W Twoim przypadku było inaczej i jesteś tego świadomy, więc Twoje wątpliwości są w oczywisty sposób bezzasadne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł, państwo moderka, jak to jest że jedna inwektywa z mojej strony i już ktoś w UDM grzmi o bana dla mnie

Nikt nie grzmiał o bana dla ciebie. B3rt tylko zwrócił uwagę na zaistniałą sytuację i chwilę potem zakończył temat. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
a taki Alpha nazywa innych intelektualnym plebem i jest cisza jak makiem zasiał?

Jeśli chodzi ci o moje słowa w kierunku lordeona, to były one pół-żartem pół-serio. Jakbyś przeczytał całą dyskusję, to sam byś zauważył, że lordeon innych nazywa plebami, tylko dlatego, że nie zagrali w jakąś tam grę. Nikt z tego powodu od razu jak nadgorliwy przedszkolak nie przybiegł do UdM.

Ogarnij się Sed.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem autorem tematu na bazarze, w którym oferuję/sprzedaję książki (głównie o tematyce historycznej) oraz stare numery CDA. Chciałbym jednakże zaoferować też na sprzedaż kilka różnych elementów sprzętu komputerowego: dyski, zestawy głośników, klawiaturę, myszkę... Czy mogę założyć na bazarze odrębny wątek? (Niestety nie mogę zmienić nazwy ani opisu istniejącego wątku.)

Pozdrawiam!

Edytowano przez Emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...