Skocz do zawartości
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Polecane posty

Mam pewne pytanko dotyczące tego tematu:

Kiedyś komercyjne, dziś dostępne za darmo

Jak to wreszcie jest, czy temat skupia się na grach dostępnych z okazji free weekend na Steam lub okresów testowych Origin, czy ofert w trakcie których po np: polubieniu x strony na fb otrzymamy klucz, albo tylko podamy email po zarejestrowaniu w danym serwisie?Wydaje mi się że temat dotyczy gier które nie są już płatne, a udostępnione przez twórców i obecnie jest to gra free-to play lub całkowicie darmowe czyli freeware?

Pytam, gdyż od dłuższego czasu pojawiają się tego typu posty dotyczących zwykłych okazji do zagrania/zdobycia x gry, a od tego jest chyba temat "Tanie gry w dystrybucji elektronicznej".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym spytać o możliwość zmiany nicku na forum. To konto bowiem założyłem kilka lat temu pod nickiem innym, a obecnie używam innego. Jeśli da się to zmienić wyłącznie technicznie przez moderatorów to proszę o zmianę mojego nicku na forum na: Toud

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak to jest z przekręcaniem (także celowym i złośliwym) nicków innych użytkowników? Czy nie łamie to netykiety? Pamiętam, że złośliwe przekręcanie nazw firm jest niedopuszczalne, więc przypuszczałem, iż podobnie rzecz się ma i w tym przypadku. Sprawa wypłynęła niejako przypadkiem i chciałbym się po prostu dowiedzieć jakie jest oficjalne stanowisko na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie reagujemy dopóki osoba, której nick jest przekręcany takiej woli nie wyrazi (pomijając oczywiście przypadki, gdy przekręcone nicki zawierają np. wulgaryzmy). I raczej reagujemy tylko wtedy, gdy przekręcony nick jest jawnie obraźliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę np. zażądać od Pzkw VIb, żeby nie przekręcał mojego nicka? W jaki sposób mogę wyrazić swoją wolę (pomijając zwykłe zwrócenie uwagi innemu użytkownikowi)? Poinformowałem go o tym, ale to nie poskutkowało i chciałbym na przyszłość wiedzieć, co mogę w takiej sytuacji zrobić, gdyby próbował taki manewr powtórzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prosiłem, że jak się zwracasz do kogoś, to żebyś zaimek pisał dużą literą. Wymagasz czegoś od innych, zacznij od siebie. Do tej pory stosowałem się do Twojej prośby, ale skoro Ty nie chcesz uszanować mojej, to czuję się zwolniony z obowiązku.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać odnośnie piractwa. Wiem, że rozmowy na ten temat są zakazane a co w przypadku gdy ściaga się wersję piracką jako swego rodzaju demo pełnej produkcji? Ja zrobiłem tak z wiedźminem nowym, TYLKO po to aby wiedzieć czy mi ruszy. Czy mogę tak napisać przy porównywaniu wersji czy niezbyt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zastrzeżenia wobec postu moderatora Pzkw VIb, który w poglądach zarzucił mi, że jestem rasistą, ksenofobem lub bucem. Najzabawniejsze w tej wypowiedzi jest to, że dosłownie w poprzednim poście zarzucił mi ignorancję, a teraz napisał, że to ja uważam się za "dobrego białego pana", traktującego innych z poczuciem wyższości. Zabawne biorąc pod uwagę to w jaki sposób często wypowiada się o innych, którzy się z nim nie zgadzają.

link do posta - http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=239875&st=1580#entry4023720

Może nie jest to jednoznacznie napisane, ale aluzja jest wyraźna. Ponadto moderator ten już wielokrotnie "podgrzewał" dyskusje wplatając często w swoje wypowiedzi wątki personalne. Choć pamiętam jak ja dostałem kiedyś pouczenie, że nie trzeba koniecznie obrażać, a można oberwać za wywoływanie flejmu. Już przywykłem do tego typu wypowiedzi, ale mam wrażenie, że tym razem posunął się za daleko. Tym bardziej, że przytoczony post nie wnosi nic do dyskusji, a jego jedynym celem jest atak personalny. Jestem niezmiernie ciekaw reakcji innych moderatorów.

  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i było sarkastyczne i złośliwe, ale nie napisałbym, że było obraźliwe. Sądzę, że z Pzkw prowadziłeś już na tyle dużo różnych dyskusji, że drobne złośliwości nie są czymś, z czym trzeba od razu biec na skargę - lepiej to jakoś inteligentnie skontrować.

Choć z drugiej strony - jeśli czujesz się urażony, to być może rzeczywiście powinieneś się tak czuć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven

Jesteś na forum już od dłuższego czasu, więc powinieneś wiedzieć jakie są konsekwencje piractwa. Otrzymujesz ostrzeżenie za przyznanie się do pobrania nielegalnej wersji gry Wiedźmin 3. Pobranie gry, aby sprawdzić, czy ruszy to też piractwo. Producenci zamieszczają wymagania gry po których można oszacować, czy dany tytuł ruszy na naszym sprzęcie. Piracka wersja to nie to samo co demo. Tyle w temacie.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie skargi FD

A ja powiem wprost - tekst był rasistowski, ksenofobiczny i godny buca rzadkiej maści. I nie jest to moja opinia, ale organizacji zajmujących się prawami człowieka, gdyż takie teksty dyskryminują grupy narodowościowe/rasowe/ wyznaniowe itp. Konstrukcja myślowa takiego stwierdzenia wygląda tak: dana grupa (Ukraińcy, Żydzi, innowiercy, homoseksualiści, wstaw dowolne) to podludzie/banderowcy/zboczeńcy/wstaw dowolne, ale parę jednostek w tej grupie jest porządnych. To te, które znam. Porządnymi stają się przez fakt znajomości ze mną, to ich nobilituje. Bo przecież porządny człowiek nie zadaje się z degeneratami. Z takimi stwierdzeniami, o czym już pisałem w 'Poglądach', spotyka się moja żona. 'Pani nie jest katoliczką? Trudno, ale mimo wszystko jest pani porządnym człowiekiem'. Czuje się wtedy jakby jej ktoś w pysk dał.

@Fejs

Nie, nie przyjmuję tłumaczenia, że Twoje negatywne stwierdzenia odnoszą się do ukraińskiego rządu. Jakbyś napisał, że w ukraińskim rządzie/sejmie/administracji jest paru porządnych ludzi, to byłoby co innego. Ale to Ty zszedłeś na poziom oskarżania całego narodu ukraińskiego. Bo napisałeś, że znasz paru porządnych Ukraińców, ergo reszta jest nieporządna.

I moja reakcja nie ma nic wspólnego z wspólnego z niezgodnością poglądów czy personalnymi uprzedzeniami.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moja reakcja nie ma nic wspólnego z wspólnego z niezgodnością poglądów czy personalnymi uprzedzeniami.

Czyli mam rozumieć, że tekst "Fejs pokazał swoją prawdziwą buźkę", gdzie ewidentnie dochodzi do kpienia z mojego nicka nie jest atakiem personalnym? Na forum moderatorzy bardzo pilnują, żeby nie dochodziło do obraźliwego zniekształcenia nazw firm. Przy czym obraźliwe jest wg nich nawet podmienienie litery "S" w nazwie na symbol dolara. W tym wypadku po prostu zakpiłeś z mojego nicka i się chociaż tego nie wypieraj.

Konstrukcja myślowa takiego stwierdzenia wygląda tak: dana grupa (Ukraińcy, Żydzi, innowiercy, homoseksualiści, wstaw dowolne) to podludzie/banderowcy/zboczeńcy/wstaw dowolne, ale parę jednostek w tej grupie jest porządnych. To te, które znam.

Tyle, że w jednym zdaniu napisałem, że ukraińscy politycy honorują UPA, a w następnym, że trudno jest mi zaufać do końca Ukraińcom. Wydaje się oczywiste, że nie miałem na myśli całego narodu, ale raczej Ukrainę jako państwo. Zresztą powszechnie używa się tego typu stwierdzeń np. "Rosjanie wprowadzili embargo na polskie jabłka", wtedy też ktoś ma na myśli całe społeczeństwo rosyjskie?

'Pani nie jest katoliczką? Trudno, ale mimo wszystko jest pani porządnym człowiekiem'. Czuje się wtedy jakby jej ktoś w pysk dał.

Ja cały czas słyszę, że jako ateista jestem złem wcielonym, bo w końcu ateiści nie przestrzegają żadnych norm moralnych. Podany przez ciebie przykład nie odnosi się do tej sytuacji, bo ja nie napisałem "ktoś jest Ukraińcem, ale mimo to porządnym". Pisanie też, że "poznani przeze mnie Ukraińcy są nobilitowani" nie ma większego sensu. Taki przykład: nie tak dawno mój dom malowali Ukraińcy. Mam różne doświadczenia związane z polskimi "fachowcami", a oni nie tylko wykonali świetną robotę, ale i zachowywali się znacznie lepiej od swoich polskich kolegów po fachu. Raczej ciężko by mi było nobilitować kogoś kogo znałem tak krótko, po prostu stwierdziłem fakt, że są porządni. To nie znaczy, że uważam każdego Ukraińca za kogoś gorszego, z małymi wyjątkami. Po prostu oznacza to, że nie mogą powiedzieć o spotkanych przeze mnie Ukraińcach złego słowa.

A ja powiem wprost - tekst był rasistowski, ksenofobiczny i godny buca rzadkiej maści.

Czyli dochodzimy do głównego punktu programu. Wg regulaminu nawet jak ktoś wypowiada się durnie, to nie można określić go mianem kretyna. Ty wprost wyzywasz od buców, bo po prostu masz we krwi obrażanie innych, przyzwyczaiłeś się do tego przez lata. Zarzucasz mi wywyższanie się ponad innych, a sam traktujesz swoich dyskutantów z poczuciem wyższości.

Edytowano przez FaceDancer
  • Upvote 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja w dalszym ciągu czekam na odpowiedź na moje drugie pytanie, bo z oczywistych względów nie jestem zainteresowany tym, co ma do powiedzenia Pzkw VIb (jest stroną w sprawie). Czy oznacza to po prostu, że złośliwe przekręcanie nicków jest na forum dozwolone, dopóki nie jest to jawnie wulgarne? Bo takie odnoszę wrażenie z ogólnej postawy moderacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się tylko wtrącę: swego czasu proponowałem zmianę w regulaminie, przez którą punkt 10 byłby również rozciągnięty na nicki czy nazwiska. Nie przeszło, więc najwyraźniej administracja nie miała woli obwarowania regulaminem przeinaczania nazw osobowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1450821,Czolowi-dzialacze-FIFA-aresztowani-w-Zurychu-Oskarzenia-o-korupcje

Kilka razy to podnosiłem, ale wobec kolejnych dowodów wracam do tego jeszcze raz. Proszę o zniesienie mojego trzeciego ostrzeżenia, które wystawił mi Pzkw VIb, za post w którym pisałem o korupcji w FIFA i przyznaniu organizacji Mundialów Rosji i Katarowi za łapówki. Nie mogłem złamać art 212 KK (na który to przepis powołał się moderator), jeśli napisałem rzecz prawdziwą. Za pisanie prawdy w temacie do tego przeznaczonym regulamin Forum Actionum nie przewiduje ostrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w jednym zdaniu napisałem, że ukraińscy politycy honorują UPA, a w następnym, że trudno jest mi zaufać do końca Ukraińcom. Wydaje się oczywiste, że nie miałem na myśli całego narodu, ale raczej Ukrainę jako państwo. Zresztą powszechnie używa się tego typu stwierdzeń np. "Rosjanie wprowadzili embargo na polskie jabłka", wtedy też ktoś ma na myśli całe społeczeństwo rosyjskie?

OK. Przyjmuję Twoje wyjaśnienie, ale proszę Cię, staraj się pisać tak, żeby było wiadomo co masz na myśli. Z dwóch zdań 'znam kilku Ukraińców i są to porządni ludzie' i 'znam kilku porządnych Ukraińców' to drugie jest dyskryminujące i obraźliwe dla narodu ukraińskiego. A ja jestem bardzo uczulony na wszelkie przejawy dyskryminacji.

W tym wypadku po prostu zakpiłeś z mojego nicka i się chociaż tego nie wypieraj

Nie wypieram się tego, że użyłem gry słów. Natomiast gdzie Ty kpinę z nicka widzisz?

Ty wprost wyzywasz od buców

Odniosłem się do jakości Twojego tekstu. Jeśli odniosłeś wrażenie, że wyzywam Cię jako osobę, to przepraszam, być może ja też niezbyt dokładnie coś napisałem. Moją intencją nie było obrażanie Cię, a zwrócenie uwagi na niestosowność tego co napisałeś i przemyślenie tego. Dobitnie, ale naprawdę nie mam tolerancji dla przejawów dyskryminacji.

http://www.polskiera...enia-o-korupcje

Kilka razy to podnosiłem, ale wobec kolejnych dowodów wracam do tego jeszcze raz. Proszę o zniesienie mojego trzeciego ostrzeżenia, które wystawił mi Pzkw VIb, za post w którym pisałem o korupcji w FIFA i przyznaniu organizacji Mundialów Rosji i Katarowi za łapówki. Nie mogłem złamać art 212 KK (na który to przepis powołał się moderator), jeśli napisałem rzecz prawdziwą. Za pisanie prawdy w temacie do tego przeznaczonym regulamin Forum Actionum nie przewiduje ostrzeżeń.

Nie. Bo w momencie Twojej wypowiedzi było to pomówienie. Nie przedstawiłeś żadnych dowodów. Nawet jeśli zapadnie prawomocny wyrok, a jeszcze nie zapadł, to i tak nic tego nie zmieni. Najwyżej w ramach rekompensaty możemy Ci przyznać honorowy tytuł forumowej wróżki.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Postawiono im łącznie 47 zarzutów, dotyczących oszustw, wymuszeń i prania brudnych pieniędzy w ciągu 24 ostatnich lat."

Cały świat widział, jak przebiegał ten zjazd podczas którego, pierwszy raz w historii, przyznawano organizację aż dwóm krajom na raz. Chodziło o wielkie pieniądze i ostatecznie teraz zarzuty korupcyjne formułowane już wtedy, zostały potwierdzone. Właśnie o tym wtedy pisałem. Jak na własne oczy widzisz że dzieje się jakieś przestępstwo, to nie musisz czekać do wyroku sądowego by nazywać go złodziejem.

Po drugie, co też podnosiłem nie musiałem od razu przedstawiać dowodów bo art 212 to przestępstwo prywatnoskargowe a nie ścigane z urzędu. Czyli poszkodowany najpierw musiałby złożyć wniosek o ściganie mnie, by w ogóle sprawa się zaczęła. A jeśli nawet by się zaczęła, to mógłbym się wybronić opierając się na tym że moja wypowiedź była prawdą, zgodną ze stanem faktycznym. Jak pokazały już w zeszłym roku artykuły prasy brytyjskiej a teraz zarzuty amerykanów i Szwajcarów, te wszystkie twierdzenia z roku 2013 mają pokrycie w materiale dowodowym. Dlatego jako że to była prawda nie można mnie oskarżać o łamanie KK.

Po trzecie - należałoby już ukarać minimum dwóch użytkowników FA którzy w LJ też oskarżają działaczy FIFA o korupcję bez podawania dowodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...