Jump to content
Gofer

Uwagi i pytania do moderatorów IV

Recommended Posts

Przy założeniu, że komuś będzie się chciało to sprawdzić. ;) Choć w sumie jest prostsza metoda nabijania postów, która jest nie do wykrycia - pisać post pod postem. Wtedy posty się sklejają, ale licznik się zwiększa.

Edited by Sevard
  • Upvote 1

Choć w sumie jest prostsza metoda nabijania postów, która jest nie do wykrycia - pisać post pod postem.

Jest wykrywalna - kiedy subskrybujesz dany temat, to powiadomienia o poszczególnych postach przychodzą osobno, nawet jeżeli te scalą się z racji bycia napisanymi w krótkim czasie.

Jest niewykrywalna. Możesz sprawdzić kto subskrybuje jaki temat, więc wybierasz taki, którego nikt nie subskrybuje.

Owszem, ale nadmierny ruch w martwym bądź mało popularnym temacie (a te głównie są niesubskrybowane) może wzbudzić podejrzenia.

Pomijam już kwestię podstawową - po co w ogóle nabijać sobie posty.

Nie wzbudzi podejrzeń, bo ten ruch będzie niewidoczny. Liczba postów w temacie będzie cały czas taka sama.

Hehe, wystarczy wejść sobie na forume w środku nocy, kiedy wszystkie mody śpią i literka po literce pracowicie ciułać kilku stronicowy esej o niczym. Genialne! :D

• Upvote 2

Niby jest niewykrywalne, a jednak kilka osób oberwało za takie praktyki. Co prawda kiedyś opłacało się to tylko w Targowisku, a teraz nigdzie, ale jednak.

Btw, ta dyskusja jest bez sensu.

• Upvote 1

Może po kolei:

Posty po kliknięciu "usuń" nie znikają trwale z forum, ale zwykły user traci do nich dostęp i stają się dla niego niewidoczne.

Metoda dopisywania jest wykrywalna, ale wymaga to dobrego oka modów. Pomaga w tym zakładka "najaktywniejsi użytkownicy dzisiaj", gdzie będzie to widoczne. Jak zwykły forumowicz nabił dziennie 500 postów i po przejrzeniu zawartości jest tylko 10 postów, to oczywiste co stało się z resztą.

A jak to nie pokaże, to musi wystarczyć czujne oko moda, który zauważy przyrost punktów u forumowicza.

Ps. Opcja pisanie poprzez sklejanie nie zwiększa już licznika, więc powyższe wywody są do rzyci.

Edited by mateusz(stefan)
  • Upvote 1

@m(s) Zawsze jest potrzebne czujne oko moda. Nawet jeśli użytkownik zacznie masowo tworzyć i usuwać posty, to któryś mod choćby przez przypadek musi zajrzeć do listy ostatnio usuniętych postów (która swoją drogą też nie jest zbyt przejrzysta, ani tym bardziej trwała).

No i szkoda, że sklejanie już nie działa.

Edited by Sevard

Mam pewne pytanko dotyczące tego tematu:

Kiedyś komercyjne, dziś dostępne za darmo

Jak to wreszcie jest, czy temat skupia się na grach dostępnych z okazji free weekend na Steam lub okresów testowych Origin, czy ofert w trakcie których po np: polubieniu x strony na fb otrzymamy klucz, albo tylko podamy email po zarejestrowaniu w danym serwisie?Wydaje mi się że temat dotyczy gier które nie są już płatne, a udostępnione przez twórców i obecnie jest to gra free-to play lub całkowicie darmowe czyli freeware?

Pytam, gdyż od dłuższego czasu pojawiają się tego typu posty dotyczących zwykłych okazji do zagrania/zdobycia x gry, a od tego jest chyba temat "Tanie gry w dystrybucji elektronicznej".

Myślę, że masz rację. Dlatego dodałem notkę z kolorkiem w rzeczonym temacie. Będę też na przyszłość zwracał uwagę, co się tam dzieje. Przyznam - mój błąd, że tego zaniechałem.

• Upvote 1

Pokazuje. Ale każdy post, który napiszesz z użyciem CapsLocka od razu ląduje w koszu. Zapoznaj się z zasadami Netykiety. Rzucenie okiem na Regulamin Forum też nie zaszkodzi.

Witam,

chciałbym spytać o możliwość zmiany nicku na forum. To konto bowiem założyłem kilka lat temu pod nickiem innym, a obecnie używam innego. Jeśli da się to zmienić wyłącznie technicznie przez moderatorów to proszę o zmianę mojego nicku na forum na: Toud

Pozdrawiam

Pytanie: jak to jest z przekręcaniem (także celowym i złośliwym) nicków innych użytkowników? Czy nie łamie to netykiety? Pamiętam, że złośliwe przekręcanie nazw firm jest niedopuszczalne, więc przypuszczałem, iż podobnie rzecz się ma i w tym przypadku. Sprawa wypłynęła niejako przypadkiem i chciałbym się po prostu dowiedzieć jakie jest oficjalne stanowisko na tym forum.