Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Również jestem za tym, żeby był wybór stara/nowa skórka. O ile oczywiście jest to możliwe z technicznego punktu widzenia. Te ciemne, ponure kolory są strasznie przytłaczające... Wolałbym, żeby forum było jaśniejsze. Dziękuję za uwagę. :)

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielomiesięczne prace nad nową stroną CDA dobiegają końca i już za kilka dni niniejszy serwis zastąpiony zostanie przez nowy - większy, lepszy, ładniejszy.

Z tym się nie zgadzam. Nie dla każdego "Vista look" musi być ładny. Cóż, rozumiem że dodanie standardowej skórki to ogromny problem, tak?

Btw. Ghost, kolor czcionki twojej grupy jest niewyraźny i zlewa się z tłem forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, żeby było coć mniej więcej takiego, jak wczoraj. Po bokach czarno, a przestrzeń w której się pisze i czyta nieco jaśniejsza. Teraz na prawdę sporo kolorów odpadło, a posty w kolorze, na przykład Cardinala albo Chimairy stały się zupełnie nieczytelne. Poza tym "białe na czarnym" bardzo męczy oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracam możliwość wyboru starej skórki, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Proszę liczyć się z tym, że jak opracujemy w pełni nową skórkę forum to zostanie ona ustawione na stałe i prawie na pewno będzie ona ciemna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka możliwość zmiany skórki to duże obciążenie dla forum/serwera/czegośtam? Pytam, bo nie wiem. A jeśli nie, warto by taką opcję pozostawić, ponieważ wielu userom się nowy lay nie podoba, brak tu czytelności et cetera, ale oczywiście decyzja należy do Ghosta.

Howgh!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu i przyzwyczajeń. Mnie sie lepiej pracuje na ciemniejszej skórce.

Ciemniejszej - właśnie. Ale czy ona musi być aż tak bardzo czarna? Gdyby była odrobinę jaśniejsza, wpadająca w szarość, to nie byłoby tylu lamentujących głosów ;) Poza tym pozostaje kwestia ograniczonej palety kolorów - w sesji RPG przy czarnej skórce gdzieś z 20% postów stanmie się zupełnie nieczytelnych...

Wiadomo, że ostatni głos zawsze należy do Admina, ale chyba rzesza niezadowolonych forumowiczów się też liczy? ;)

I dołączam się do pytania POLIPOLIKa - dlaczego nie mogłaby zostać opcja wyboru skórki? Ci, któży lubią czerń by ją mieli, a ci, któży jej nie lubią zmieniliby sobie na przyjaźniejszą dla oczu.

EDIT: K0nrad - bo wziąłem podgląd, a tam mój post pojawił się napistany kolorem białym? Więc musiałem zmienić, bo jakby był biały, to też by nie pasowało :/

Edytowano przez Turambar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dołączam się do pytania POLIPOLIKa - dlaczego nie mogłaby zostać opcja wyboru skórki? Ci, któży lubią czerń by ją mieli, a ci, któży jej nie lubią zmieniliby sobie na przyjaźniejszą dla oczu.

Tak, i kazdy pisalby sobie swoje posty jakims kolorem, np. niebieskim, ktory swietnie widac w jego ulubionej skorce i nie widac w innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemniejszej - właśnie. Ale czy ona musi być aż tak bardzo czarna? Gdyby była odrobinę jaśniejsza, wpadająca w szarość, to nie byłoby tylu lamentujących głosów ;) Poza tym pozostaje kwestia ograniczonej palety kolorów - w sesji RPG przy czarnej skórce gdzieś z 20% postów stanmie się zupełnie nieczytelnych...

Wiadomo, że ostatni głos zawsze należy do Admina, ale chyba rzesza niezadowolonych forumowiczów się też liczy? ;)

I dołączam się do pytania POLIPOLIKa - dlaczego nie mogłaby zostać opcja wyboru skórki? Ci, któży lubią czerń by ją mieli, a ci, któży jej nie lubią zmieniliby sobie na przyjaźniejszą dla oczu.

A powiedz mi, robaczku, czemu zmieniasz kolor posta na czarny? I aby czytelność dla wszystkich, którą tak opiewasz, zagwarantować, to muszę ci tagi z posta wycinać?

Tak, i kazdy pisalby sobie swoje posty jakims kolorem, np. niebieskim, ktory swietnie widac w jego ulubionej skorce i nie widac w innych.

No to faktycznie jest problem, z którego wyjścia 'globalne' są dwa, oba niedemokratyczne - ograniczyć skórki, lub ograniczyć kolory (czyli funkcjonalność tagu , co nie wydaje mi się bardzo prostym zadaniem...)

Albo bawić się ustawieniami przeglądarki (Opera FTW!) tak by pewnych kolorów nie wyświetlała dla określonej witryny ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wchodzę na forum i niezłą zmianę widać. Ogólnie skórka mi się nawet podoba, ALE nie odpowiada mi się to, że tło jest za ciemne. I w quote'ach i w zwykłych postach. W zwykłych postach dlatego mi przeszkadza, bo ciężko dojrzeć spoilery (szczególnie gdy na końca posta są), a w quote dlatego, bo za bardzo zlewa się ze zwykłym postem. Nie można tych kolorów bardziej różniących się od siebie dać? Nie wiem jak na LCD, ale na monitorze CRT wszystko się strasznie zlewa, a tak być raczej nie powinno.

Mały edit: Bardzo podoba mi się to, że mniej zajmują informacje po lewej (avatar, grupa, liczba postów itd.) tylko ostrzeżenia są chyba poziom za wysoko

Edytowano przez j3drz3j
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie 1, sygnaturka jest dosc duza jako dopuszczalna 600 na ile stam... Czy awatar moze byc 120 na 120 czy tez nie za bardzo?

2. Czy na stronie glownej klikajac na forum mozna bedzie zostac od razu przekierowanym czy trzeba kliknąć tekst ktory sie ukaze pod "FORUM" ? BO to troszke IMO utrudnia wejscie, nieznacznie ale gorzej niz poprzednio;}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej sobie zrobić skrót w przeglądarce? Jesteś częstym gościem, więc pomogłoby Ci.

Co do większego avatara, zobacz sobie na dowolne forum, gdzie takie coś jest i zobacz, jak to dziadowsko wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nowy wygląd wprowadzony został już na stałe. Cóż, moim zdaniem jest troszkę za ciemno, bom przyzwyczajony do stylowego jasnego skinu. No ale cóż, zmiany zmianami, człowiek się z pewnością do tego przyzwyczai. Gdyby jednak był do wyboru jasny bądź ciemny wygląd, wybrałbym chyba ten pierwszy, ponieważ teraz nawet gubię się przy wpisywaniu nicka i hasła- nie zauważam ramki. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z tego powodu, że jest to nowy, problem, ale, żeby podkreślić, że wielu to przeszkadza:

Mi również doskwiera obecny stan rzeczy i cieszę się, że zrodziła się koncepcja możliwości zmiany skórki.

Siedzę od 20minut przy kompie i już czytać postów nie mogę...

Rozumiem, że czarny kojarzy się z Linux'owym (lub Unix'owym) terminalem, albo dos'ową linią komend, ale osobiście wolę biegać po łące rozświetlonej lekko przesłoniętym przez chmury słońcem, niż czołgać się w mrocznych katakumbach, dokąd przesłanki o świetle docierają jedynie w formie jęków tych, których dni ostatnie są w śliskie ściany owych lochów wpisane... Że tak się wyrażę w długiej inwersji zawartej w paraboli :]

Stronka jest spoko, dużo fajnych funkcjonalności doszło, których zdecydowanie brakowało.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V

Jest jeden "mały" problem - sposób podany przez Ciebie zmienia rozmiar wszystkich czcionek jak leci, przez co kolumny inne, niż "Nazwa tematu" puchną niepotrzebnie a czcionka w postach (sama treść jak i teksty w okolicach avatarów) staje się zbyt duża. Nie wspominając już o tym, że pod SeaMonkey mogę sobie kręcić tym kółkiem ile dusza zapragnie :D.

Jestem za tym, by forum miało jakąś jaśniejszą skórkę choćby nawet tylko jako alternatywę w stosunku do domyślnej w ciemnych barwach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórka zdecydowanie lepsza od poprzedniej, jeśli chodzi o moje zdanie. Jakoś zawsze bardziej pasowało mi pisanie białym/szarym pismem na czarnym/szarym tle, niż na odwrót. Nie jestem jednak pewien powodów, dla których musi być tylko jedna skórka, ustawiona na sztywno. Kilka alternatywnych, z punktu widzenia zupełnego laika, pozwoliłoby wszystkim użytkownikom na takiej wersji, która by im odpowiadała. Co stoi na przeszkodzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dołączę do psioczących na czarną skórkę. Aktualnie używam tej starej, jasnej, która jest dla mnie 100 razy lepsza. Ciemna męczy oczy i jest imo bardziej nieczytelna.

Pozwolę sobie zacytować Białego, ponieważ zgadzam się z nim w zupełności:

Aktualnie korzystam z tego poprzedniego i niezbyt cieszyłbym się z zapowiedzi usunięcia wyboru.
Edytowano przez vainqueur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobytowałem z nową skórką i o ile do jej czarnego koloru idzie się przyzwyczaić, to kilka rzeczy strasznie mierzi:

- Sąsiednie posty w tym samym kolorze - "na pierwszy rzut oka" ciężko odróżnić, gdzie kończy się jeden, a zaczyna drugi. Gdyby różniły się odcieniem, to byłoby ok.

- cytaty - ich tło powinno się znacząco różnić od tła posta

- oznaczenia podfor/tematów o nowych postach - też powinno się na pierwszy rzut oka stwierdzić, że są nowe posty. Zalecane różne kolory oznaczeń

- i po ostanie - czy naprawdę forum musi być tak bardzo czarne? Szarość ma wiele odcieni, IMO byłaby lepsza.

Oczywiście, do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale gdyby ostateczna skórka zawierała wymienione przeze mnie elementy, byłoby o wiele czytelniej i wygodniej.

No, tym razem wyszło bez jęków, tylko z w miarę sensownymi argumentami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...