Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Nie chcem być niemiły, ale forum jest nieco nieczytelne. Może tylko dla mnie, gdyż przyzwyczaiłem się do tego na gram.pl, ale myśle, że powinno być tak, że każdy nowy może łatwo się połapać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcem być niemiły, ale forum jest nieco nieczytelne. Może tylko dla mnie, gdyż przyzwyczaiłem się do tego na gram.pl, ale myśle, że powinno być tak, że każdy nowy może łatwo się połapać.

Ja bym z tym nie przesadzał. IMO gram.pl nie jest bardziej czytelne od tego forum a wręcz przeciwnie. Cóż może to rzecz gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wiem, że mój licznik postów do imponujących nie należy (:P), gdyż dopiero po jego odnowieniu (ściślej - 2 dni temu) zainteresowałem się aktywnym udziałem w życiu Forum Actionum i powoli się wdrażam, jednak mam takie małe pytanie:

Zapuściłem kilka wyszukiwań na forum, poprzerzucałem trochę subforów i tematów i w sumie nie znalazłem żadnego tematu, albo podforum traktującym o kreacji modów do gier.

Ponieważ ostatnio zaczyna mi się rysować w głowie dosyć spójna (tak mi się póki co wydaje) intryga, idealna do przełożenia na interaktywną rozrywkę jestem ciekaw, czy istnieje prawdopodobieństwo stworzenia takiego (póki co) małego tematu np w subforum Offtopic -> Twórczość. Czy jest w ogóle jakieś większe zainteresowanie czymś takim wśród forumowiczów? Albo czy można to jakoś sprawdzić?

Sam dopiero będę zaczynał swoją przygodę w tej dziedzinie, póki co pokładów wiedzy będę szukał pewnie gdzie indziej, jednak wierzę, że również wśród czytelników CDA i osób z tego forum jest co najmniej kilka osób, które swoje doświadczenia z gotowymi, ogólnie dostępnymi toolset'ami (nie szukając daleko - Aurora Toolset) mogłyby chcieć przekazać innym.

No cóż, to taki mały pomysł.

-----------------

Odnośnie dyskusji o (nie)czytelności obecnego forum - lata temu uważałem, że najfajniejszym rozwiązaniem, zarówno ze strony użytkownika, jak i moderatora jest Invision Power Board, które to niestety troszkę czasu już funkcjonuje jako płatna aplikacja, więc nie wiem, jak jego funkcjonalność ma się po stronie operatorów, ale IMHO lekko ogarnięty użytkownik nadal może - nie dość, że ogarnąć ten, w sumie dość podobny do phpBB interfejs - to jeszcze przekonać się do niego i stosować o wiele sprawniej niż inne alternatywy dostępne w sieci. Już same możliwości obróbki wiadomości prostym WYSIWYG gwarantuje, że wiadomości pisać i czytać można w większym ładzie i składzie niż zazwyczaj.

IPB=czytelne, przejrzyste i proste, oczywiście osoby, które zjadły zęby na dalece innych rozwiązaniach będą musiały się dotrzeć, ale jak dla mnie - oby tak dalej!

Zgadzam się też z opinią Ghost'a - język polski jest na tyle barwny, że z powodzeniem emotki pełnić w postach mogą jedynie funkcję umilaczy, a 10 umilaczy na raz, to aż nadto :)

Edit:

Shoutbox, czemu nie :]

Edytowano przez .::Fester 3ooo::.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty pierwszy pomyślałeś o modach do gier. Rozważamy własnie czy utworzyć taki dział, a jeśli tak, to jak będzie to wyglądało. Dlatego też liczymy na opinie forumowiczów - od zainteresowania tematem będzie uzależniona jego forma. Zapraszam do głosowania http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=22327.

Od strony "operatorów" jest całkiem fajnie :-) Na pewno IPB ma znacznie większe możliwości. Bawiłem się nim od strony admina (można sobie zapuścić darmowe demko na 8h - info na stronie IPB) i jest dużo opcji, choć w moim odczuciu czasem IPB jest mniej elastyczne niż phpbb. Może to kwestia przyzwyczajenia do phpbb, ale takie wrażenie odniosłem jeśli chodzi o zarządzanie forum.

Shoutbox... nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fester -- coś słabo szukałeś, bo ktoś wcześniej już założył temat (wylądował w koszu z tego co widziałem, pewno w złym miejscu umieszczono). A teraz Pzkw VIb napisał nowy, z ankietą. Dokładnie o modach do gier.

O, tu => http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...mp;#entry655987

---

Ed.

Kurczę, ten znów szybszy :P

Jeszcze co do Shoutboxa - kategoryczne nie. Było to zresztą wałkowane już wiele razy.

wies.niaka, to trzeba normalnie zlustrować. On jest szybszy od przeciągu. Pewnie jest z jakiego CIA, albo innego KGB i ma łącza hiperprzestrzenne - Pzkw

Tja, siedzę w serwerowni za szafą i obserwuję diody na kartach sieciowych :P [wies.niak]

a tam. jesteś po prostu botem, nie wiedziałeś? /k0n

No to załamka... Idę się zawiesić - zresetujcie mnie za jakiś czas:P [wies.niak]

A co to za rozmowy w moim własnym poście? Wypraszam sobie :P - paF.

Cicho, gdzieś trzeba :> [wies.niak]

A mogę się czuć choć trochę wyróżniony w takim razie? Proooooszę :3 - paF

Oczywiście... że nie :P [wies.niak]

Edytowano przez wies.niak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolejną propozycję, a dokładnie, czy nie można wstawić jakiegoś "cooldown'a"/ opóźnienia przy edycji posta? Chodzi mi o to, by komunikat "ostatnio modyfikowany przez...." zaczął działać jakieś pięć minut po napisaniu naszego ostatniego posta. Głupio to trochę wygląda jak zauważę jakiś zaginiony przecinek edytuję posta i minutę po edycji post wygląda: napisany 11:00, ostatnio edytowany 11.01 :). Oczywiście niech dzieła ta reguła tylko jeśli nie ma nic pod naszą wypowiedzią.

Edytowano przez j3drz3j
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzeju - mam wrażenie, że jeśli użyjesz pełnej edycji [w szybkiej chyba nie ma], to jest taka opcja w stylu "dodaj linię edytowane przez:". Jak sobie odznaczysz, to nie będzie tego dopisku ;) I chyba działa to właśnie tylko wtedy, gdy nikt się nie dopisał po tobie.

--

Edit.

A jednak nie ma O:

Mimo to, mam wrażenie że GDZIEŚ to na FA widziałem, może w niektórych tematach tylko?

Jest, pod "włączyć emotikony" i "Dołączyć sygnaturę" razem z Powodem Edycji. Przynajmniej ja to teraz tu mam :P - Wikiyu

Ja również tam mam :) - Arnie

No a ja nie mam, ale wy jesteście pr0 mody, to możecie sobie :P - paF

W sumie to coś w tym jest, zresztą my i tak zawsze się podpisujemy to możemy to wyłączyć :P - wikiyu

Edytowano przez wiki-yu
A czemu by nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że taki bajerek, to troszeczkę przesada, wystarczy zastanowić się, ile postów jest symultanicznie wysyłanych na forum.

Pomyślmy sobie teraz, że jakiś (bardzo prosty, co prawda) skrypcik miałby kontrolować taki jeden napis, w każdym poście...

Wydaje mi się, że "Ten post został edytowany przez: nie przeszkadza aż tak bardzo, żeby angażować w to jakąś specjalną kontrolę.

Szary użytkownik nie może ukrywać edycji, byłoby to bez sensu, bo zmniejszałoby kontrolę nad zamieszczaną treścią.

Pzdr

Edytowano przez .::Fester 3ooo::.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób pyta o programy o darmowe programy do xxx. Tym czasem na pierwsze stronie tematu: "programy - dobre, przydatne i darmowe" wszystko jest ładnie wypisane. Moja rada: uzupełnić pierwszy post o nowe dodatki podawane przez użytkowników wcześniej i stworzyć osobny temat/post tyle, że zablokowany. Coś na zasadzie tego, tyle że o programach. Co o tym myślicie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czas i chęci, to ja nie mam nic przeciwko. "Du yt" :-)

Od dawna marzy mi się też zrobienie FAQ z odpowiedziami / rozwiązaniami najczęściej występujących problemów. Ewentualnie baza problemów i rozwiązań. Może w wakacje czas będzie... ale gdyby komuś się nudziło... :D

Świadomość, że czegoś jeszcze nie zrobiłeś na tym forum, jest dla mnie szokująca :3 Myślałem, że Wy boty macie odruchy pedantyczne :3 //slee

Czasami w redakcji potrzebują zrobić kawę, wtedy odłączają mnie od UPSa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że "Ten post został edytowany przez: nie przeszkadza aż tak bardzo, żeby angażować w to jakąś specjalną kontrolę.

Szary użytkownik nie może ukrywać edycji, byłoby to bez sensu, bo zmniejszałoby kontrolę nad zamieszczaną treścią.

Wierz mi jest to wkurzające. Odpowiadam do modów wyżej, ja nie mam takiej opcji jako zwykły szaraczek. Zresztą chodziło mi o to, żeby ta opcję była martwa przez pięć minut lub cokolwiek w tym stylu (jak na forum gametrailers, tylko tam jest forum vBulletin Version 3.6.4). Sama opcja informująca o edycji to świetny pomysł, ale jednak powinna mieć jakieś opóźnienie w działaniu, albo pojawiać się dopiero, gdy jest jakiś post pod nią. Widzę, że nietrudno znaleźć jakiś post z informacją, że "został edytowany minutę później".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to jakaś metoda, ale u mnie się średnio sprawdza, bo nie dodaje nic przeważnie, tylko modyfikuję starą zawartość (z rzadka jak zobaczę jakieś powtórzenia czy coś w tym stylu) bądź dodaję przecinki. Usuwanie wklejanie to też trochę niezbyt praktyczna metoda. Wystarczy sobie wyobrazić, co by się stało gdyby każdy tak robił. Człowiek by już przestał się orientować, czy są nowe posty, czy tylko jakieś głupki (ja), co chwilę wklejają swojego nowego (starego) zmodyfikowanego posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma jakieś znaczenie, że sobie zedytujesz posta x3 żeby poprawić przecinki i pojawi się dopisek, że edytowałeś? Pomijając jakieś szczególne przypadki, ten podpis jest bez znaczenia.

Ja prawie nie zwracam na niego uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to jakaś metoda, ale u mnie się średnio sprawdza, bo nie dodaje nic przeważnie, tylko modyfikuję starą zawartość (z rzadka jak zobaczę jakieś powtórzenia czy coś w tym stylu) bądź dodaję przecinki. Usuwanie wklejanie to też trochę niezbyt praktyczna metoda. Wystarczy sobie wyobrazić, co by się stało gdyby każdy tak robił. Człowiek by już przestał się orientować, czy są nowe posty, czy tylko jakieś głupki (ja), co chwilę wklejają swojego nowego (starego) zmodyfikowanego posta.

Zanim wyślesz posta, zrób jego podgląd. Jeśli zmobilizuje cię to do tego, że dokładniej przemyślisz posta zanim go wyślesz to uważam, że jest to duża zaleta tego dopisku o edycji. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba. Naturalnie, że robię zawsze podgląd, ale zawsze coś się przeciśnie dalej (złowrogie przecinki). W każdym razie powiedziałem, co bym chciał zmienić. Jak się nie da trudno. Jak powiedział wies.niak nie ma to jakiegoś szczególnego znaczenia, jedynie przekazuję to, co bym chciał zmienić. Przepraszam, że zwracam uwagę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba. Naturalnie, że robię zawsze podgląd, ale zawsze coś się przeciśnie dalej (złowrogie przecinki). W każdym razie powiedziałem, co bym chciał zmienić. Jak się nie da trudno. Jak powiedział wies.niak nie ma to jakiegoś szczególnego znaczenia, jedynie przekazuję to, co bym chciał zmienić. Przepraszam, że zwracam uwagę :P

W tej wersji skryptu jaka działa na forum nie znalazłem takiej opcji. A sprawa wydaje mi się na tyle mała, że nie wydaje mi się warta grzebania po plikach skryptu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam drobnostki, ale w nowych stylach ni ma logo CDA i po angielskiemu przyciski są :) Nie wiem w sumie kiedy wprowadzono style, zauważyłem przed chwilą że są ^_^ Więc jeśli dopiero-co-załadowano-na-serwer to sorry, pewnie trza wam czasu na dopracowanie tego.

Szkoda tylko że wszystkie poza domyślnym czarno-szare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym forum znalazłem dosyć dobre rozwiązanie dla spoilerów. Tutaj trzeba się męczyć z odkrywanie czarnego tekstu a tak na tym pewnym forum pisząc posta i chcęc dać spoiler wpisuje się:

[ spoiler ]

Tu info spoilerowe, obrazek, cokolwiek co zdradza coś, czego niektórzy może nie chcieliby zobaczyć.

[ /spoiler ]

Oczywiście bez spacji przy nawiasach. I po tej operacji nasz spoiler wygląda tak:

imagetp4.jpg

Klikając na "Otwórz" rozsuwa się nam cały spoiler. Wygodne, praktyczne i estetyczne. Dla krótkich spoilerów jak np. tam dwa słowa czy jedno zdanie "czarne tło" jest dobrym rozwiązaniem.

Edytowano przez Sev
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesad, jak znowu męczyć? Wystarczy zaznaczyć kawałek tekstu, albo jeszcze szybciej, kliknąć CTRL+A - kombinacja klawiszy "zaznacz wszystko". Nie wiem jak Tobie, ale mi szybciej wdusić właśnie te dwa klawisze, niż manerować myszką w poszukiwaniu przycisku :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk jest zawsze w tym samym miejscu, nie trzeba nic poszukiwać. A w czarnym tekście przypadkiem się kliknie i znowu trzeba wciskać kombinację klawiszy, lub przeciągać myszką tekst. Poza tym, tak jak mówię to jest też dobre pod obrazki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...