Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Przyłączam się do chóru głosów proszących o zachowanie jasnej skórki forum jako alternatywy wobec ustawionej jako standardowej, czarnej. Czytanie postów na obecnej standardowej skórce męczy mnie dużo szybciej niż na jasnej, nie widać też, gdzie kończą się cytaty. Pierwsze, co wczoraj zrobiłem, to przełączyłem z powrotem na jasną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już to pisał, nie jestem też pewien czy to dobry temat ale ten o beta stronie jest zamknięty, więc tu napiszę. Chcę tylko zgłosić, że na stronie (nie na forum) nie działa otwieranie linków w nowej zakładce kliknięciem trzeciego przycisku myszy (ani w Firefoxie ani w nowym IE). To taki drobiazg ale dość mocno irytujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie mówione było, że nowa skórka zaburzyła odwieczny porządek SesjiRPG. Większości postów nie da się odczytać bez zaznaczania. To wprowadza bałagan ;/ Powinny być dwa skiny, albo chociaż jasny żeby był, dla tego podforum(da się zrobić, nie?[z technicznego punktu widzenia]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ctrl+A i zaznaczy ci całą stronę :). Jedna skórka jest OK, większa ich ilość wprowadza bałagan. Zresztą, Ghost dopuszcza nowe skórki, ale wszystkie muszą być ciemne - tak jak strona CDA. A na ciemnych stronach dalej nie będzie widać niektórych kolorów, więc trzeba się przyzwyczaić do ciemnych barw i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanko. Właściwie dlaczego tak uparliście się na zmiany? Sę one konieczne? Bo narazie to wygląda tak: Elita robi co chce, a użytkowników mają wszyscy głęboko w poważaniu. Moim zdaniem, skoro forum jest dla użytkowników, to powinniście się trochę bardziej otworzyć na ich proźby, uwagi i sugestie. Powiem szczerze że większość jest trafna. Np. Mi też oczy wysiadają po 30 min. czytania, i tekst się zlewa. I jeżeli to możliwe, to będę walczył o jasną skórkę. I zapewne nie tylko ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do boju kamraci!

Najlepszy argument, to właśnie ból oczu. Kiedyś czytałem i czytałem i było git. Teraz mi oczy wychodzą z orbit... Nie możecie wziąć sobie do serca/głowy naszych próśb? Ja rozumiem, że to wam się mile kojarzy, z jakimiś dosami czy innymi takimi, ale te czasy już minęły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie upatruję w tym żadnych teorii spiskowych. "Elita" CDA nie ma chyba podpisanych kontraktów z firmami okulistycznymi na procent od sprzedaży okularów/soczewek dla biednych forumowiczów, którym wysiadają oczy.

Dla mnie ciemna skórka forum jest w porządku. Na wielu forach jest jasna, na wielu jest ciemna. Wiele czytam i na wielu się udzielam. Nie przeszkadza mi to absolutnie. Przy obu (zarówno jasnej jak i ciemnej kolorystyce) pracuje mi się jednakowo dobrze. Kwestia przyzwyczajenia, kwestia gustu, kwestia widzimisię.

Opcja zmiany skórki na jasną (nie-domyślną): a niech będzie, co mi tam. Nie rozumiem po prostu tak wielkiego szumu wokół kolorystyki. Tymbardziej, że Ghost przecież mówił, że to tylko przejściowa wersja, że konkurs jest, że się zmieni jeszcze, że forumowicze mają głos -- najlepiej go wyrażą przez podsyłanie swoich wersji layoutów. A że ktoś nie umie takiej rzeczy zrobić? To niech nie narzeka, że źle. Litości, to tylko kolor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi paFci0, nie wiem czy zagladasz na Sesje RPG która jest całkowicie pokolorowana i obecnie jest nieczytelna, to raz. Dwa, layout i tak będzie ciemny, więc właściwie na jedno wychodzi czy będzie jeszcze bardziej ciemny czy mniej. Po prostu i tak będzie nieczytelny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sesję RPG zaglądam, wiem jak wygląda niebieski na szarym. Stosuję ctrl+a i żyję z tym jakoś.

Nieczytelność ciemnego layoutu -- rzecz diablo dyskusyjna. Niech argumentem moim będzie ponowne przywołanie faktu, że wiele for korzysta z ciemnego laya i się trzyma świetnie. I nie narzekają na ciemną kolorystykę forumowicze owych for. A jest ich wielu. Dla mnie jest czytelnie, dla Ciebie nie. Co postanowią władze forum, to mi to w sumie obojętne.

Będzie ciemno? Ok. Będzie jasno? Ok.

Dalej uważam, że nazbyt rozdmuchiwany temat się staje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja jestem przyzwyczajony do ciemnego laya na pewnym forum. Tam od zawsze było ciemno i moim zdaniem takie kolory jak teraz są dużo "łagodniejsze" dla oczu. Jasne strony walą po gałach, bo z monitora robi się wilka żarówka. Ciemne jest ok o ile czcionka nie jest biała, tylko lekko szara. Tu można by spróbować ściemnić ją jeszcze odrobinę ale ogólnie jasna czcionka na ciemnym tle jest mniej męcząca niż na odwrót.

No ale z tą sesją to faktycznie przerąbane, bo jakikolwiek kolor inny niż biały jest tu praktycznie nieczytelny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że generalnie ciemne skiny są nieczytelne, a tylko że akurat ten zaproponowanu tutaj z czytelnością ma niewiele wspólnego. Jeśli ktoś zaproponuje inny, to powinien on oferować wyraźne oddzielenie postów (róneodcienie tła) i wyraźne zaznaczenie cytatów - obecnie cytaty zupełnie zlewają się z tłem.

Oczy jednak nie męczą się aż tak, jak myślałem :P

A w "Sesji" chyba trzeba będzie pomyśleć nad weryfikacją kolorów, te bardziej delikatne w sumie widać.

Nie płaczmy nad jasnym skinem, skoro ma być ciemny to spróbujmy chociaż dostosować go do naszych preferencji, bo chyba nikt nie myśli o bojkocie forum? Nie ma się co się lubi...

Edytowano przez Turambar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tylu sesjowiczów tu jest, to może i ja się wypowiem. ;] Mnie to, szczerze mówiąc, jest obojętne, czy layout jest jasny, czy ciemny. Dla mnie oba są/były funkcjonalne. Nie mówię, że teraz jest źle - wtedy też IMO nie było.

A co do kolorów? Skoro tak, to możliwość wyboru odcienia layoutu jest bezsensowny. To dlatego, że jasnych kolorów na jasnym layoucie nie widać i vice versa. Zresztą skoro mamy ciemny, to trzeba się dostosować. Po prostu wszelkie posty kolorowane np. darkredem trzeba zmienić na kolorowane redem. Po prostu ciemniejsze zamienić na jaśniejsze (darkgreen od biedy może jeszcze zostać, bo go jednak widać - ale lepiej zmienić na green). Ot, i koniec pieśni. Tak zrobiłem na swojej sesji - w dyskusjach napisałem post, który mówi, że trzeba od teraz używać jaśniejszych kolorów, a nie ciemniejszych.

Osobiście też uważam, że taka zmiana przy tylu postach nie wychodzi na najlepsze. To dlatego, że po prostu trzeba zaznaczyć pewne już od dawna istniejące posty, by móc je w ogóle odczytać. Zresztą w sumie faktycznie - cytaty i spoilery częściowo zlewają się z tłem. To samo tyczy się kolorów grup "admin" i "redaktorzy". No ale cóż, to na razie chyba wersja beta strony, więc pewne rzeczy mogą się jeszcze pozmieniać. Ja się nie mieszam w żadne ew. strajki. ;)

A może wypośrodkujemy? Tzn. z layoutu uczyni się ni jasny, ni ciemny - po prostu taki w sam raz. Wiem, admin decyduje, ale co o tym sądzicie?

No i ja tak jeszcze o innej sprawie... Chcę powrotu do starego systemu emotikonek! Starego wyglądu, starej liczby i braku ich limitu na post! Czemu? Ponieważ gdy zobaczyłem te nowe po raz pierwszy, stwierdziłem, że są żenujące. Wygląd czasem fatalny (np. ":D" [:D] - to nie jest jedyny przykład, ale IMO więcej nietrafionych pomysłów na wygląd jest tutaj niż na poprzednim forum). Ich liczba budzi czasami śmiech. A do tego jeszcze limit na post... Kiedy chciałem wysyłać post z cytatami z emotikonkami oraz z tymi wstawionymi przeze mnie, wyskakiwał mi komunikat, że muszę obniżyć liczbę emotikon. A tych może być maksymalnie... 10. Cóż, w normalnych dyskusjach to nie gryzie (wtedy w cytatach wstawiam opisy emotikon w nawiasy ostre), ale w takim "Forumowym <<Pod Obstrzałem>> 2" czy zapisach z sesji online w temacie "Sesja Online"... Nie ma innego wyjścia niż wyłączenie w ogóle emotikonek w danym poście. IMO kiepski popis, tyle powiem. Przyzwyczaiłem się do tych obecnych, ale nadal optuję za starymi. Kto mnie popiera?

PS A, no tak... Nie wiem, czy to uznać za wadę layoutu, czy emotikonek, ale w rogach tych ostatnich znajduje się białe tło. O ile IMO layout może zostać, jaki jest, to już emotikonki, jak dla mnie, należy zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego wyjścia niż wyłączenie w ogóle emotikonek w danym poście. IMO kiepski popis, tyle powiem. Przyzwyczaiłem się do tych obecnych, ale nadal optuję za starymi. Kto mnie popiera?

Ja jestem przeciwko tobie. I nie tylko ja.

Skrypt przewiduje jakąś liczbę emotikonek na post. Nie mam ani czasu ani ochoty siedzieć i go przerabiać aby dostosować do liczby znaków w poście. Zresztą moi zdaniem gra nie warta świeczki. Liczy się tekst. Emotka ma służyć podkreśleniu emocji kiedy z suchego tekstu nie wynika jasno jakie były intencje piszącego. Wkładanie co chwilę podobnej mija się z celem. Mimo pewnej mody nie jesteśmy społeczeństwem emo i nadal obowiązującym się sposobem porozumiewania są zdania i wyrazy a nie nowożytne hieroglify. I trzymajmy sie tego. Pielęgnujmy tradycję ładnej polszczyzny. 10 emotek na post uważam za wystarczające. Jeśli będzie silne ciśnienie na tą sprawę byc może podwyższę tą ilość, ale póki co nie widzę do tego powodu.

To chyba zamyka sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem z 7 postów i mi łzy się cisną... oczy bolą jak cholera... Zróbcie że jaśniej panowie z "elity".

Mart Ty zdrajco, nie po to spiskowaliśmy pół nocy nad powstaniem, żebyś się teraz wyłamywał!

Ja sobie lubię poczytać starsze sesje z Sesji, teraz się po prostu nie da... Ctrl + A powiecie? Ale wtedy wszystko ma ten sam kolor... A zaznaczanie po kawałku wkurza... Co do emot, nie mam zdania. Nie używam zbyt wiele, na Sesji się w ogóle nie używa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem z 7 postów i mi łzy się cisną... oczy bolą jak cholera... Zróbcie że jaśniej panowie z "elity".
A którąż to "elitę" macie na myśli? Wszystko zależy od administracji forum i osób odpowiedzialnych za stronę CDA. Mnie samemu oczka wypływają przy ciemnej skórce, a w takie dni jak dzisiaj to na monitorze widzę tylko odbicie własnej mordy. Niestety, strona www została zrobiona w ciemnych kolorach, a wygląd forum ma być do niej dostosowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich marudzacych - w przyszlym tygodniu (moze jutro, jesli bedzie na to czas, a ja moge go nie miec) przedyskutujemy w redakcji temat skorki. Podstawowa wersja zostanie ciemna (zobaczymy, jak bardzo ciemna), bo musi pasowac do nowej strony WWW. Mysle, ze daloby sie zostawic jakas jasna skorke jako alternatywe dla domyslnej. Jak ktos bedzie sobie pisal na jasnej skorce ciemnymi czcionkami - ma pecha, bo nie bedzie ich widac w skorce domyslnej.

PROSILBYM, ZEBY NA TYM SKONCZYC JOJCZENIE. WROCIMY DO TEMATU, JAK OBGADAMY SPRAWE W REDAKCJI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznac, ze teraz przynajmniej na stronie glownej od razu doskonale widac gdzie jest forum :)

Co do rzeczy do poprawienia- w oknie pisania wiadomosci nie widac odnosnikow do dzialow forum- chyba czcionka po prostu czarna zostala. I jesli jest jakis blad przy wysylaniu wiadomosci (np. za duzo emotek :lol: ), to tez nie widac tresci, biale na bialym jak spoiler jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co nie zauważyli (bo w sumie nie mieli jak zauważyć ;)) - każdy post dotyczący shoutboxa i tylko jego - wywalam. Temat był poruszany wielokrotnie, stanowisko administracji jest w tej kwestii jasne.

I nie ma potrzeby tego komentować w statsiarskich postach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...