Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Czy można prosić o wydzielenie w "Poglądach" tematu bardziej ogólnego?

W chwili obecnej toczy się tam dość zażarta dyskusja o feminizmie, homoseksualizmie i równouprawnieniu, co IMHO do działu o Poglądach pasuje idealnie. Gorzej, że nie ma tam w ogóle tematu bardziej konkretnego, do którego można by było przyporządkować tę dyskusję, a więc niejako z konieczności toczy się ona w temacie "Media" - co moim, i nie tylko moim, zdaniem jest balansowaniem na krawędzi offtopicu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz :-)
Ło ło... cóż za szybkość reakcji! Tak w ogóle wies.niak to masz Ty jakieś życie prywatne? Co ja wejdę na FA, to Ty już jesteś :P

Wbrew pozorom posiadam :-) [wies.niak]

Ale ja tu w innej sprawie. Co myślicie, by w Targowisku zrobić system komentarzy, coś na wzór Markolfa ( klik ). Mają bardzo fajny system. Myślę, że przydałby się on i na FA w celu poprawienia bezpieczeństwa transakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie, by w Targowisku zrobić system komentarzy, coś na wzór Markolfa ( klik ). Mają bardzo fajny system. Myślę, że przydałby się on i na FA w celu poprawienia bezpieczeństwa transakcji.
Myślę, że to byłoby zbędne, bo nasze forumowe targowisko to mały bazarek, a nie allegro. Gdyby nam się to rozrosło do olbrzymich rozmiarów IMO wtedy warto byłoby to przemyśleć. Pomysł nie jest zły, lecz IMO na dzień dzisiejszy zbędny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bezpieczniej to nie wiem, przynajmniej nie na początku. Jedynie daje możliwość poinformowania innych, że dana osoba to niewarty uwagi kontrahent-oszust lub ktoś, kto jak coś mówi to się tego trzyma. Wątpię jednak, by na nasze forum przychodziły osoby mają wyłącznie cele handlowe ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry pomysl moim zdaniem. Tylko poza tekstem "pozytyw dla xxx" dodałbym obowiązkowy komentarz, za co (za jaką transakcję) jest dana ocena. W wypadku negatywnej opinii wymagałbym dokładnego uzasadnienia.

Każdy taki wpis zostawiłbym w danym temacie (na linkowanym przykładzie, posty są usuwane) i linkował przy danej osobie, żeby każdy mógł zapoznać się z dokładniejszą opinią. Troszkę byłoby przy tym zabawy, ale mogę coś takiego prowadzić.

Jeśli Ghost zaakceptuje ten pomysł, to się tym zajmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jesteś za i nawet chcesz poświęcić czas. Czyli co, czekamy na decyzję admina? A w temacie z mojego linka, posty są usuwane, fakt, ale zawsze je można przejrzeć w Archiwum. No, ale Twój pomysł również ok, z tym że bardziej pracochłonny.

A, w sumie to trzeba by było dość dokładnie te transakcje sprawdzać, żeby ludzie nie tworzyli kont wydmuszek i nieistniejących w realu zakupów, by sobie podbić ilość pozytywów...

Edytowano przez vainqueur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w zasadzie większych możliwości sprawdzania transakcji, a punkty można sobie nabić względnie prosto i nie widzę możliwości by udowodnić oszustwo. Poza tym IMO lepszy taki system niż w ogóle jego brak, bo przynajmniej część ocen będzie miarodajna, a podejrzewam że będzie to znacząca większość jeśli nie wszystkie.

Myślę, że dałbym też prawo komentarza osobie, która dostała negatywną opinię. Działałoby to na zasadzie PW / maila do mnie, a ja bym doklejał przesłaną mi treść do postu z tym negatywnym komentarzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł całkiem ciekawy. Sporo w sumie zależy od tego, jak bardzo nasze małe targowisko się rozrośnie. Jak na razie ciężko nawet powiedzieć ile transakcji doszło do skutku... Nie spodziewam się, żeby w najbliższym czasie ruch się wielce wzmożył, a tym samym doszłoby do napływu oszustów, ale i tak warto wiedzieć z kim warto robić biznes...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłym urozmaiceniem naszego forum było by dodanie działu w którym byśmy umieszczali solucie, tipsy, tricki do przenajróżniejszych gier :) Wiem, że bardzo łatwo można znałeźć to w necie ale na forum bardzo ładnie by się prezentowało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to wszystko jest w necie to nie ma sensu robić spamu na forum, tym bardziej, że ten temat przyciągnąłby wielu statsiarzy, którzy by po prostu zrobili duży bałagan. Jeśli ktoś ma jakiś problem w grze zawsze może dopisać swój problem do założonego tematu lub (ostatecznym wypadku) założyć nowy temat(o ile już nie istnieje). Trickiami można dzielić się w Komentarzach(choć też można znaleźć jest w necie). Większość tipsów też jest w necie, dlatego też sensu nie widzę by je zamieszczać.

A jeżeli ktoś ma chętkę na tipsa bądź solucję, to pyta o to w Pomocnej Dłoni. //slee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trzeba trochę pozmieniać w dziale "Gry komórkowe". Dlaczego? Dlatego iż powstaje wiele tematów o mało znanych grach, gdzie nie pisze prawie nikt albo w ogóle. W efekcie istnieje masa tematów o niepotrzebnych grach gdzie nikt się nie dopisuje, a powoduje to tylko zaśmiecanie działu. Może warto by wprowadzić tak jak w dziale "komentarze" temat - propozycje nowych tematów? :huh:

Edytowano przez Spooky Albert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę i propozycję.

Po pierwsze, ten temat jest już nieaktualny. Część poszła przez FA (pierwsza udokumentowana transakcja na naszym forum ;) ), część w inny sposób, a resz... jednym słowem, do kosza go.

Natomiast propozycja. Co myślicie o tym, by w targowisku stworzyć temat, w którym użytkownicy zgłaszaliby nieaktualne oferty? I IMO można by było wprowadzić jakiś termin braku aktywności, po którym tematy automatycznie lądowałyby w koszu. Sprzyjałoby to przejrzystości naszego centrum handlowego Stonka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój temat zamknąłem i dodałem dopisek [Nieaktualne] w tytule wątku.

Co do wywalania tematów jestem przeciwny. Raz ze względu na komentarze za transakcje (choć link pozostaje). Dwa, tematy nieaktualne same będą "spływać" niżej wraz z napływem nowych tematów, a jeszcze ktoś może się zainteresuje starą ofertą, która okaże się aktualna. IMO ewentualnie można by zrobić osobne podforum na transakcje zakończone / nieaktualne.

Zamiast zgłaszać nieaktualne oferty w specjalnym temacie, każdym może po prostu w swoim temacie napisać odpowiednią notatkę, albo zrobić tak jak Ty, czyli napisać do nas, a my zamkniemy i otagujemy jako nieaktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "spływanie" tematów to niby racja, ale gdy się tak spojrzy, powiedzmy po roku działania tego podforum, będzie tam tyle tematów, że głowa mała. Co prawda te najświeższe niby będą na górze, ale i tak nie będzie to zbyt ciekawie wyglądać. Jeśli usuwanie odpada (fakt zapomniałem, że mamy linki do transakcji),to myślę, że rozwiązaniem będzie osobne podforum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial wiedziec dlaczego istnieje wydzielone forum dla wielbicieli wybranej muzyki - metalowcow, a nie ma dla milosnikow innych gatunkow muzycznych? Nie mam zamiaru nikogo obrazic, byc moze w redakcji wiekszosc sluchac metalu, nie mam pojecia, moze dlugowlose brudasy (nie ja to wymyslilem, tak sie utarlo. to nie jest diss :P) potrzebuja wybiegu na wylacznosc, a moze przeciwnie - uwazani sa za jednostki wybitne, ktore nie musza dzielic przestrzeni forum z plebsem sluchajacym R'n'b, Hip-Hopu czy jakiegos techno.

Jak jest, czy to rasizm czy dyskryminacja :P;)?

Dla tych wolniejszych, wszystko jest napisane z duza doza ironii, ale mimo tego uwazam, ze powinno byc forum specjalnie poswiecone muzyce, gdzie istnialby podzial na gatunki oraz tematy uniwersalne, ogolne. Sam przerabialem kazda muzyke w swoim zyciu i zarowno rzucilo mi sie w oczy krolestwo metalu jak i brak przypuscmy Malcolm X Ghetto :P Sam chetnie zajalbym sie nawet praca przy takim forum, gdyz siedze w czarnej muzyce i kulturze dosc gleboko.

Pozdrawiam,

Tomek

Co tu dużo powtarzać, zajrzyj do FAQ.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech moderatorzy wybaczą, że może włażę w ich kompetencje, ale to powtarzaliście już tyle razy, że pewnie się Wam znudziło :P

Drogi woleczku - forum o metalu istnieje jedynie z powodu uwarunkować historycznych, albowiem w czasach przedpotopowych założył je Eld. Inne gatunki nie mają szans na oddzielne podfora. To jest taki wyjątek potwierdzający regułę ;)

Poza tym oni szatanem poszczują każdego, kto będzie się domagał likwidacji tego ich czarnego gniazda jazgotu i odwróconych krzyży ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przejrzyj sobie wszystkie strony tego tematu, a z pewnością znajdziesz odpowiedź i to nie raz. (ciesz się, że wies.niak nie wychwycił tego postu, bo zgodnie z obietnicą znalazłby się w koszu).

Wychwycił, wychwycił... tylko ze względu na pytanie 2 zostawił... :> [wies.niak]

2. Mniemam, że chodzi o awatar, więc w czym problem ustawić go na jpg :huh: ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...