Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

1 Temat - zdjecia uzytkownikow Rl.

2 Temat - najlepsze teksty na forum

3 Temat - najlepszy, najgorszy film

4 Temat - funny games ( z linkami do fajnych gier na necie )

5 Dajcie mozliwosc zakladania tematow - czasem ktos napisze cos sensownego. Niech dyskusja nie zamyka sie w 10 tematach. Forum powinno sluzyc do rozmowy.

PROSZE

btw. to pierwsze forum jakie widzialem gdzie topica nie mozna zalozyc. I jak dyskutowac np. o tym co jest teraz na swiecie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Temat - zdjecia uzytkownikow Rl.

Po co? A jak ktoś chce, to sobie może na "Forumowicze o Sobie" do załącznika dorzucić, jeśli mu się podoba. Są miejsca dedykowane wyłącznie zdjęciom, więc tam można się udać. Nie ma większego sensu zakładać osobnego tematu na forum. Niby jaka debata może z tego wyniknąć?

2 Temat - najlepsze teksty na forum

Po co?

3 Temat - najlepszy, najgorszy film

Pasuje do tematu o filmach, więc po co zakładać nowy?

4 Temat - funny games ( z linkami do fajnych gier na necie )

Do gier siecowych (wszak w internecie) jest zbiorowy temat w dziale "Gramy w Sieci", a dla tych popularniejszych są nawet osobne tematy, więc gdzie w tym sens?

5 Dajcie mozliwosc zakladania tematow - czasem ktos napisze cos sensownego. Niech dyskusja nie zamyka sie w 10 tematach. Forum powinno sluzyc do rozmowy.

Ja tam się cieszę, że nie ma takiej możliwości, bo się z forum nie robi śmietnik. Po co robić dziesięć tematów, jak jeden dobrze wypełnia swoje zadanie?

btw. to pierwsze forum jakie widzialem gdzie topica nie mozna zalozyc. I jak dyskutowac np. o tym co jest teraz na swiecie ?

God bless moderatorium. A jeśli chodzi o dyskusje na temat wydarzeń na świecie to są "Aktualności".

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zrobić ankietę, przecież dawno ankiety tutaj nie było. Ogolnie, mało dzieje sie w wakacje na forach.

Ankieta dla wszystkich użytkowników i pytanie (przyklad);

Czy kupujesz CDA dla gier ?

a) Nie! Jestem fanem.

b ) Tak,czasem dla gier

c) Tak tylko dla gier

Może pytanie tabu, ale ogólnie o ankiete mi chodzi.

PiSss

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Możecie rozwinąć dyskusję na tematy ogólne ? Przecież w cały cda oprócz gier jest też dużo dyskusji na inne tematy niż gra. Stwórzcie działy - Humor oraz info z sieci , Sport , Filmy i książki , Muzyka , Tematy ogólne tylko proszę nie w formie Hyde Parku bo stworzy się totalny spam !!!!!!!!!
Ależ te działy są już stworzone:

- Książki

- Filmy

- Sport

- Humor

Tylko nie mówcie że są już tematy. To nie tyle co działy i nie można porządnie rozwinąć dyskusji a tematów jak na lekarstwo.
Zaraz - w samych działach 'Forumowicze', 'Rozrywka' i 'Poglądy''(a i to jest tylko część działów)tematów jest 21, czyli nie jak na lekarstwo, i każdy ma określony zakres. Nie są stworzone ani w formie Hyde Parku, żeby się przerzucać z tematu na temat, aby 'stworzył się totalny spam', ale nie ma też sensu, żeby rozdrabniać je bardziej, np. Sport na boks, piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, łucznictwo itd, bo to jest jednak forum, na którym zbierają się osoby które łączą głównie gry - dlatego ich temat jest zdecydowanie bardziej rozwinięty.

Wytłumacz więc jaśniej, co twoim zdaniem powinno być w nich zostało zmienione, i dlaczego uważasz, że te rozwiązania nie są dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to idiotycznie i nieco głupio, żeby w pierwszym poście rozpisywać sie na tematy tak duże jak forum ale cóż, moje stare konto sie rozpłynęło ^^, w dziwnych okolicznościach :/, nie wiem czy robiliście jakiś refresh starych użytkowników ale żyć trzeba dalej, prawda ? I tak nie było tam dużo postów więc.... ale nie o tym chciałem.

Nowy design CAŁEGO portalu ( dla niedoinformowanych PORTAL to strona główna i forum xD ) trochę odstaje od okładek CDA, w których zawsze typografia jest na najwyższym poziomie tak jak kolorystyka i okładkowe ( najczęściej ) Digital Artworki ( czyli najczęściej screeny z gier w odpowiednich ujęciach ), czasami zdarzają sie Digital Paintingi tak jak w ostatnim wydaniu CDA ( 06/2008 ) ze świetnie zapowiadającej się gry Prince of Persia :).

Natomiast strona internetowa mówiąc łagodnym językiem wygląda troszkę ubogo - flash w buttonach, w newsach (?) i w zasobach :) który często jest niefunkcjonalny. Chociaż co do newsów to flash to bardzo dobre rozwiązanie :).

Tak jak top razi również ten czarny pas po prawej stronie, który jest odpadem topu który z kolei jest za szeroki :(.

W całym tym poście ku przestrodze znawcom nauk wszelakich dążę to tego aby zadać to ważne pytanie:

Czy jest szansa, abym wykonał projekt szaty graficznej dla portalu CDA, lub go dostatecznie zmodyfikował i jeżeli projekt ten byłby dostatecznie dobry zostałby umieszczony w sieci ?

Wiem że to pytanie bardzo ( chyba nie :) ) dziwne ale czy mógłby mi ktoś z administracji udzielić odpowiedzi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje mi tylko odpowiedź na to że nikt nic nie zrobił :/, wszyscy potrafią się zgłaszać ale nikt z niczego wywiazać sie nie potrafi :(.

Ale może jednak znasz odpowiedz na pytanie czy jest możliwe stworzenia CAŁEGO portalu CDA, gdyż z dolepianek często wychodzi fiasko, znam to z doświadczenia :(. Zawsze mogę podjąć sie zmodyfikowania portalu, choć wygodnej byłoby stworzyć coś od nowa :)... Ale to tylko moje pobożne pytania związane z wakacjami :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy design CAŁEGO portalu ( dla niedoinformowanych PORTAL to strona główna i forum xD ) trochę odstaje od okładek CDA, w których zawsze typografia jest na najwyższym poziomie tak jak kolorystyka i okładkowe ( najczęściej ) Digital Artworki ( czyli najczęściej screeny z gier w odpowiednich ujęciach ), czasami zdarzają sie Digital Paintingi tak jak w ostatnim wydaniu CDA ( 06/2008 ) ze świetnie zapowiadającej się gry Prince of Persia :).

Moze jednak nie staraj sie pisac elokwentnie na tematy, o ktorych masz nikle pojecie. :) Troche zabawnie to wyglada, jak ktos sie nadyma i pisze, ze wrzucamy na okladki "screeny w odpowiednich ujeciach". :)

Natomiast strona internetowa mówiąc łagodnym językiem wygląda troszkę ubogo - flash w buttonach, w newsach (?) i w zasobach :)

Nie ma tam Flasha. Jedyny element flashowy na stronie to pokazowa "broszurka" CDA.

Tak jak top razi również ten czarny pas po prawej stronie, który jest odpadem topu który z kolei jest za szeroki :(.

A nie domysliles sie, ze to jest miejsce na reklame? Ciekawe, ze latwiej bylo przyjac, ze jestesmy kretynami, ktorzy nie potrafia wymierzyc odpowiednio elementow strony. :)

W całym tym poście ku przestrodze znawcom nauk wszelakich dążę to tego aby zadać to ważne pytanie:

Czy jest szansa, abym wykonał projekt szaty graficznej dla portalu CDA, lub go dostatecznie zmodyfikował i jeżeli projekt ten byłby dostatecznie dobry zostałby umieszczony w sieci ?

Wiem że to pytanie bardzo ( chyba nie :) ) dziwne ale czy mógłby mi ktoś z administracji udzielić odpowiedzi ?

Rob od zera nowy projekt i slij na cormac@cdaction.pl

Nie podaje takich roznych prostych spraw, jak chocby format, w jakim powinienes dostarczyc projekt (rozumiem, ze masz doswiadczenie, wiec wiesz, jak nalezy dostarczyc grafe, zeby mozna bylo jej uzyc na stronie), wymiary (bo sam sobie pomierzysz w razie czego), wymagania techniczne itp., bo oczywiscie wszystko wiesz. :) Do dziela!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ja tu pobożnie a tu co :), co do okładek, może to dziwnie zabrzmiało ale przecież tak jest, to sie nazywa Digital Artwork, miałem napisać ,,obrazki" :/, wtedy raczej poważniej nie zostałbym potraktowany :(, bo tak zazwyczaj jest, a o czym jest wiem i szczery sarkazm też mógłbys podarować... LUDZIE ?! Co sie z wami dzieje :(...

Dzieki za meila choć wiem że bede potraktowany po macoszemu :(

Edytowano przez nCore
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ja tu pobożnie a tu co :), co do okładek, może to dziwnie zabrzmiało ale przecież tak jest, to sie nazywa Digital Artwork, miałem napisać ,,obrazki" :/, wtedy raczej poważniej nie zostałbym potraktowany :(

Te "screeny w odpowiednich ujeciach" mnie rozbawily. Nie dajemy zadnych screenow na okladki CDA. Najczesciej sa to specjalnie przygotowane rendery/arty, a nie zadne screeny. Nie mam pojecia, w jakiej rozdzielczosci trzeba byloby lapac screeny, zeby po wykadrowaniu nadawaly sie na okladke...

Dzieki za meila choć wiem że bede potraktowany po macoszemu :(

Zalezy co przyslesz. Jesli zrobisz projekt, ktory spodoba sie nam bardziej niz obecny, moze zostac kiedys wykorzystany.

PS Mozesz dac linki do stron, ktore zaprojektowales lub jakichkolwiek swoich prac, ktorymi chcialbys sie pochwalic w swoim portfolio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, rendery, mogłem i tak napisać :/ fucktycznie :), ale spoko, Digital to digital :P...

Grafika to raczej moje hobby, ale jeżeli trzeba zrobić coś na poważnie to potrafie zarwać nocke przy komputerzy żeby coś doszlifować, teraz pracuje nad projektem do raczkującego portalu muzycznego, a do portfolio nadawała by sie jedna jak na razie pracka, space art ,reszta to głównie ( przyznaje sie bez bicia ) niewypały, którym brakowało iskry bożej :P.... Ostatnimi czasy po prostu dużo ćwiczyłem i dlatego chce się podjąć tego ,,wyzwania" :), żeby sprawdzic co potrafie a czego mi brakuje :D. Dużo się naoglądałem i to przynosi efekty :).

Space Art:

http://www.i-point.nazwa.pl/host/upload/1215541769760426.png

( z braku tabletu zakończyłem walke z Digital Paintingami :( )

I nie będe ściemniał że jestem jakiś PRO i pokazywał nie swoje prace żeby komuś zaimponować, O ! :) Zrobimy, zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, rendery, mogłem i tak napisać :/ fucktycznie :), ale spoko, Digital to digital :P...

Nie, stary - render nie ma nic wspolnego ze screenem. Screen to po prostu zrzut ekranu zrobiony podczas grania.

I nie będe ściemniał że jestem jakiś PRO i pokazywał nie swoje prace żeby komuś zaimponować, O ! :) Zrobimy, zobaczymy...

Zrobcie, zobaczymy. Obawiam sie tylko, ze nie wiesz, na co sie porywasz. :) Ale rob i wysylaj. Na poczatek wystarczy strona glowna (serwisu WWW, nie forum, rzecz jasna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że wiem na co sie porywam, pogadamy jak zobaczymy efekty, wszystkie zakładki i pod fora będą rzecz jasna zachowane w takiej formie jak teraz ( wszystkie nazwy i kategorie ).

Wersje finalną zapisze w formacie png. i prześle na e-mail który mi podałeś :).

Edytowano przez nCore
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że wiem na co sie porywam, pogadamy jak zobaczymy efekty, wszystkie zakładki i pod fora będą rzecz jasna zachowane w takiej formie jak teraz ( wszystkie nazwy i kategorie ).

Zaznaczam, ze chce dostac projekt serwisu WWW (www.cdaction.pl), a nie naszego forum. Jesli chcesz robic skorke dla forum, to info na ten temat masz w poscie, do ktorego wczesniej linkowal wies.niak.

Wersje finalną zapisze w formacie png. i prześle na e-mail który mi podałeś :).

Wersje finalna (do ewentualnego wykorzystania) to my potrzebujemy na warstwach, a nie w PNG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje finalną projektu, jeżeli się wam spodoba to wtedy dam wam PSD., to chyba oczywiste...

Moga tez byc screeny w odpowiednich ujeciach. :) Dobra, nie wyzlosliwiam sie juz - podeslij najlepszy projekt, na jaki Cie stac i zobaczymy, co z tego bedzie. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...