Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Nadal nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie cytuję: "Zmniejszyło mi podpis tak samo jak koledze nad wies.niakiem... Czemu? Nigdy czegoś takiego nie było. Podpis mam taki malutki i jeszcze mi go zmniejszono? No bez przesady smile.gif"

I propozycja, co myśli "góra" o shoutboxie? Tam, by ludzie sobie upuszczali chęć spamu i np składali życzenia ludziom, którzy mają urodziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak obstaję twardo przy IRC-u. Z moją argumentacją na ten temat możecie się zapoznać na 2 bodajże stronie tego wątku. Shoutbox jest zbyt chaotyczny i rzeczywiście kwitnąłby tam przede wszystkim spam oraz lecące wyzwiska na temat Smugglera, jaki to on nie jest. Już to widzę ;P. IRC-a też widzę, aczkolwiek zależy jeszcze czy widzą go inni ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to róbcie IRC'a - jakiś czas temu, nie tak dawno był stworzony przez forumowiczów i padł śmiercią naturalną. A nikt nie będzie przecież oficjalnie firmował swoją nazwą czegoś, nad czym nie ma 100% kontroli, ergo - tylko stricte prywatne inicjatywy a o tych nie ma co pisać tutaj.

Shoutbox - przecież nikt nie będzie siedział i moderował każdą wypowiedź... Patrzcie też na praktyczne podejście do tematu, ludu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to róbcie IRC'a - jakiś czas temu, nie tak dawno był stworzony przez forumowiczów i padł śmiercią naturalną. A nikt nie będzie przecież oficjalnie firmował swoją nazwą czegoś, nad czym nie ma 100% kontroli, ergo - tylko stricte prywatne inicjatywy a o tych nie ma co pisać tutaj.

Powstał na czas wakacji, po ich zakończeniu zaczęła się szkoła, studia i ekip się wykruszyła. Był dobrym zjawiskiem, nawet przez poewien czas miał status oficjalnego forumowego kanału, ale władze uznały że nie mają nad nim komtroli, jak to powiedział slee, co po jakimś czasie doprowadziło do zgonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to status oficjalnego kanału został odebrany po jakimś incydencie, czy ogólnie coś tam się podziało. Sam nie korzystałem, ale pamiętam, że były dość gorące dyskusje w tej sprawie. Dlatego też nie liczyłbym na oficjalny kanał, jak już to we własnym zakresie i nieoficjalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak komuś tak bardzo zależy na kanale IRC związanym z Forum Actionum, niech się pakuje na #sesja_rpg na POLnecie, tylko z góry ostrzegam, że nie siedzą tam normalni ludzie, a w RPG gra się tam ostatnio tyle, co nic. Nie mniej zapraszamy!

Chociaż z drugiej strony taki bardziej ogólny kanał FA też by się przydał, osobiście bardzo miło wspominam czas spędzony na FAIRCCu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któryś z modów mógłby poprzeklejać tematy o grach multipltaformowych z działu pc do działu konsol, ew. (jeżlei forum jeszcze nie jest do końca ukształtowane) stworzyć osobne działy dla gier multiplatformowych, pecetowych i konsolowych (choć to imho gorsze rozwiązanie).

ogólnie, mogę pomóc, kontaktując się z kimś (tzn z osobą która ma moc przeklejania ;) ) via GG or smth, zamiast statsować w wielu tematach 'prosze przekleić do działu konsol" bo zbyt podniecające to nie jest (no i na privie szybciej pójdzie).

Teraz jest bajzel z tymi grami na FA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, zmiana statusu? Pierwsze słyszę. Może ta magiczna bariera 1000 postów odblokowuje tą możliwość edytowania, bądź to zależy tylko i wyłącznie od tych z Góry. Ale o tym dowiemy się więcej z czasem, gdy komuś się to zdarzy. :)

Słyszałem, że wiele razy tworzono Irca, i wiele razy go usuwano. No cóż, może gdyby coś urozmaicić, jakieś mini wywiady z redaktorami CDA, czy coś w tym stylu, może wtedy lud zbierałby się na Actionowym Ircu regularnie. Ale skoro po miesiącu zawsze stawał się pustym miejscem, to tylko strata czasu dla założyciela.

Ja jak na razie na forum nie narzekam- ciekawie się tu zrobiło. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któryś z modów mógłby poprzeklejać tematy o grach multipltaformowych z działu pc do działu konsol,(...)

Jeżeli coś jest multiplatformowe to będzie istnieć w dwóch działach, osobno PC i Konsole - będą sobie dwa osobne topiki. Nie ma sensu rozsądzać czy temat o danej grze jest bardziej konsolowy czy pecetowy. Raczej pozostanie w dotychczasowym dziale, jeno będzie się tam gadać tylko np. o pecetowej wersji, natomiast o konsolowych sie utworzy taki sam w adekwatnym miejscu.

Jeżeli masz chęć, to przeleć tematy i wyłów wszystkie stricte konsolowe, a listę ich podrzuć opiekunowi danego działu lub supermoderatorowi.

Co do bałaganu - normalka po modyfikacjach, za miech będzie zapewne wszystko działać na pełnych obrotach i nikt nie będzie narzekał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego robić taki bajzel? gry są identyczne przecież?

Nie ma sensu rozsądzać czy temat o danej grze jest bardziej konsolowy czy pecetowy

dokładnie, i nie o to chodzi.

skoro jakas gra ukazała się zarówno na pc i konsole, to wystarczy by miała jeden identyczny wątek - tylko wklejony zarówno w jednym jak i drugim dziale, mam wypisywać swoje opinie nt. danej gry, wysyłac posta w jednym dziale, a potme go kopiowac do drugiego? o___O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a to tak się da? Jeden temat tak zrobiłem i nawet jak pozostawiłem odnośnik na starym forum, to napisanie nowego posta "podbijało" go tylko w nowym dziale, ale już nie w starym. Więc siłą rzeczy spadał na samo dno listy.

[edit]

Sprawdziłem raz jeszcze - tak właśnie jest. Czyli nic nie da przeniesienie tematu, bo na liście tematów będzie uaktualniany tylko w nowym dziale, w starym szybko spadnie na dno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to suche dośc rozwiązanie, myślałem, że można to rozwiązać tak żeby i tu i tu działał tak samo :/

w takim razie, chyba, póki forum młode, możnaby stworzyć dział gier multiplatformowych (tzn tych wydanych i na pc i na konsole) inaczje będziemy się rozdrabniać w nieskończoność... tzn, kto co o tym myśli?

bo chyba robienie paru takich smaych tematów o jednej grze, jest niepotrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym tutaj:beztytuuxa0.th.jpgprócz numeru ostatniej strony, umieścić też z dwie wcześniejsze. Kiedy nie jest się na forum kilka dni, łatwiej bedzie znaleść pierwszy nieprzeczytany w temacie post (teraz trzeba przejsc do ostatniej strony, i dopiero cofnąć się do poprzedniej. Trochę bez sensu...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na tematy z nowymi postami. Widzisz po lewej stronie od nazwy takie kwadraciki pomarańczowe z kawałeczkiem białego? Kliknięcie na taki obrazek przeniesie Cię do pierwszego nowego dla Ciebie posta.

Możesz też kliknąć na te białe kwadraciki po lewej stronie nazwy tematu - pojawi się okienko do wpisania numeru strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze umieszczam 'problem' w odpowiednim temacie, choc nie dotyczy on sam w sobie funkcjonowania forum.

Dawniej podczas rejestrowania mozliwosci zapisu loginu byly zwiekszone (obecnie tylko cyferki i literki), czy to wkrotce wroci do normy? Skoro jestem juz Szkaradna, to chcialabym chociaz, aby bylo to mniej szkaradnie zapisane. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...