Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Były ładne (w taki "demoniczny" sposób ), klimatyczne i dość monumentalne, ale po 14 razie miało się dość. Ciągle to samo: wchodzisz do portalu, przebijasz się do wieży, wchodzisz na sam szczyt i zabierasz kamień. Normalnie zwariować można, tym bardziej, że zamknięcie iluś tam portali jest wymagane aby pchnąć fabułę dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że nie było nudno, powiedziałem tylko że były monumentalne. Faktycznie za pierwszym razem jest to przygoda, ale daje w kość brak lewitacji. Zauważyłem po Morrowindzie jak człowiek szybko się uzależnia od niby takiej pierdołki. Zaczyna się się od miksturek na 8 sekund, a kończy na hełmie, lub zbroi, lub tarczy, etc.. posiadającej na stałe zaklętą lewitację, fakt że wolno się człowiek porusza ( nie pamiętam jaka była maksymalne możliwa ilość punktów lewitacji w deadrycznej tarczy ( u mnie ) ale poruszałem się wolniej niż biegnąc, no ale za to poruszałem się w powietrzu :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były ładne (w taki "demoniczny" sposób ), klimatyczne i dość monumentalne, ale po 14 razie miało się dość. Ciągle to samo: wchodzisz do portalu, przebijasz się do wieży, wchodzisz na sam szczyt i zabierasz kamień. Normalnie zwariować można, tym bardziej, że zamknięcie iluś tam portali jest wymagane aby pchnąć fabułę dalej.

This.

Co z tego, że budynki w Otchłanii byłby nieźle wykonane skoro w kazdej z bram znajdowaliśmy dokładnie to samo (co tyczy się też pozostałych lokacji)? Co zaś się tyczy misji - nie napisalem, że wszystkie są beznadziejne. Zdarzają się lepsze, ale to tylko wyjątki.

Spilner-> jeśli nie masz ochoty ściagać godzinami modów z Nexusa czy PES by uczynić Obliviona dobrą grą, to słuszny wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz ochoty ściagać godzinami modów z Nexusa czy PES by uczynić Obliviona dobrą grą, to słuszny wybór.

Jakoś nie wydaje mi się, aby ten argument przemówił do ludzi bywających w tym temacie. Przypominam, że Gothic 3 bez ściągania wielkich "komjunity paczy" nie jest grą grywalną, a mimo to i tak roi się tu od lubiących go osób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś się tyczy misji - nie napisalem, że wszystkie są beznadziejne. Zdarzają się lepsze, ale to tylko wyjątki.

Proszę więc o takie wyjątki w G3.

Ja uwielbiam dwie pierwsze części Gothic. Jedynka ma fajny klimat, wciągającą fabułę i nieprzyjazny świat, w którym naprawdę jest niebezpiecznie. Dwójka (oczywiście z NK) idzie o krok dalej i jest o wiele trudniejsza. Czuć śmiertelność bohatera :smile: Gra została też nieco usprawniona (o wiele płynniejsza walka) w stosunku do pierwszej części.

Na Gothica 3 czekałem bardzo podniecony, a gdy wyszedł okazało się, że gra.... ssie. Nie wiem jak to inaczej ująć. TRAGICZNA optymalizacja (a ten CP niewiele pomaga), brak jakiegokolwiek klimatu, denne dialogi i questy. O fabule lepiej nie wspominać. Po zainstalowaniu patcha walka stała się o wiele trudniejsza, jednak była też frustrująca. Gdy w poprzednich częściach ginąłem, wczytywałem grę i po problemie. W G3 wczytywania są tak długie, że skutecznie zniechęcały mnie, by zmuszać się w to grać.

Ogólnie rzecz biorąc, gdyby ta gra nie nazywała się "Gothic 3" to uznałbym ją za jakiegoś przeciętniaka niewartego uwagi. A tak uważam ją za chłam i wracam do starych Gothiców. No i do Risena, którego uważam za prawdziwą kontynuację.

edit: Dla mnie Oblivion>Gothic3 a Oblivion z modami>>>>>Gothic3 z CP

Edytowano przez Rached
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie G3 oprócz fatalnej optymalizacji, był też strasznie nudny. Nudniejszy nawet niż Oblivion... Chociaż na tym drugim się zawiodłem bardziej. Po znakomitych ocenach (samo CDA dało 10), liczyłem na grę for ever. Poza tym jest spłycony, słaba fabuła, nudne zadania, beznadziejny rozwój postaci, który praktycznie nie ma wielkiego wpływu na grę. Morrek bije Obliviona, tak jak Gothic 1 i 2 bije Gothica 3. Dla mnie tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest ciekawszy od Obliviona bo jest bardziej prosty, nie ma tam takiej ilości zaklęć jak w Oblivionie, ani takiej ilości i różnorodności broni i zbroi. Nie ma tam rozwijania postaci poprzez współczynniki, to znaczy poprzez ciągłe korzystanie z długiego ostrza rozwija tą umiejętność i dodaje kolejną cegiełkę do poziomu. W gothicu po prostu tniesz wszystko co się nasuwa po miecz i dostajesz exp. Ponadto świat w Oblivionie jest większy od tego z G3 ( mówię o Oblivionie z oboma dodatkami ), a od czasu Daggerfalla gry TES mają raczej charakter Sandboxowy, to znaczy idź gdzie chcesz, rób co chcesz, a jak ci się znudzi możesz przechodzić dalej linię fabularną. Moim zdaniem jednak Morrowind był ciut lepszy po wzgledem klimatu ( tylko ostatnia walka taka jakaś niemrawa ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż z tego, że Obek ma lepsze tekstury czy bardziej obłe kamienie... Grafika w G3, jak i w całej serii, ma po prostu ten świetny styl, kreskę. I tego chyba będzie brakować przede wszystkim Arcanii.

No i powiem jeszcze jedno - wolę gry, do których nie udostępnia się publicznie edytora, ponieważ po roku od wydania gry wypadałoby ściągnąć te giga, dwa modów, by wsio poprawić i ulepszyć - jak w Oblivionie. A ja wolałbym po prostu usiąść i grać (choć tu CDP ładnie postąpiło z Wiedźminem i dołączyło przygody dodatkowe, choć co prawda nie sądzę, by zmieniały one grę w sposób jakiś zdecydowany). I chociaż CP ma 900 mega, to jest to przynajmniej jeden plik, a nie któryś z drugiej setki, jak w przypadku Obka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzy dni temu skończyłem (znów) Gothic 1 i jestem wielce zadowolony. Mimo iż gra jest mała to zawsze znajdę coś nowego w jej trzewiach a jestem eksploratorem terenu i najmniejszy skrawek mi nie umknie!!! (Mimo to zawsze coś umyka!!!)

1 i 2 z NK są fenomenalne!!! 3 kuleje ale można jeszcze pograć, nie zbadałem jej jeszcze tak dogłębnie jakbym chciał, mimo to lepsze od Obliviona!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż z tego, że Obek ma lepsze tekstury czy bardziej obłe kamienie... Grafika w G3, jak i w całej serii, ma po prostu ten świetny styl, kreskę. I tego chyba będzie brakować przede wszystkim Arcanii.

Właśnie jak przeglądałem styl graficzny Obliviona to wydał się bezstylowy, tak jak Two Worlds.

A Arcania niby wychodzi za parę miesięcy, to już po filmikach widać błąd - paski życia nad mobkami i ich poziom w nawiasie. Charakter MMOwy gwarantowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w Obka nie grałem... muszę kupić własnie(i mnie nei obchodzi z całym szacunkiem zdanie tutaj piszących:)), ale mimo wszystko stawiam na Gothica. Jedynka i dwójka ma to coś dzięki czemu smoki zabiłem w 1 dzień siedząc 6h przed kompem:) O obku przeczytałem parę niezłych recenzji... i musze zagrac.

A tak w ogóle to czy w Gothiczku 1 mieliście taki sam @$@^ problem z szamanem numer 3 z mieczem? Idiote mi wcieło o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę więc o takie wyjątki w G3.

A ja proszę o wskazanie mi w którym miejscu napisałem, że Gothic III ma ciekawsze misje albo w ogóle porównywałem Gothic z Oblivionem (oprócz klimatu)?

Jakoś nie wydaje mi się, aby ten argument przemówił do ludzi bywających w tym temacie. Przypominam, że Gothic 3 bez ściągania wielkich "komjunity paczy" nie jest grą grywalną, a mimo to i tak roi się tu od lubiących go osób.

Bynajmniej nie jest to argument ''przeciw'' Oblivionowi. Osobiście sprawiło mi sporo satysfakcji graficzne poprawianie Obliviona, ale był to proces strasznie czasochłonny (podejrzewam, że o wiele bardziej niż ściągnie CP do Gothica III)...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już dość podstarzałego kompa i nie przypominam sobie, abym w Gothica 3 bawił się kiedykolwiek niekomfortowo. Owszem, zdarzały się po 8 godzinie grania zacięcia, a po 90 wygranej godzinie płyta się zarysowała i przycinała się. Niegrywalna? Czy twoim zdaniem wszystko zależy od optymalizacji i ogólnej warstwy technicznej? Gothic 3 ma bardzo wysoka grywalnosć i ja nie ściągnąłem ANI jednego patcha i przez kilka miesięcy bawiłem się znakomicie, może nawet doskonale. Jak ty wolisz, możesz ściągać patche, to nie zajmuje wielu godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze Spilnerem. Grałem z 1GB ramu i kartą graficzną GeForce 7900GS bez żadnych patchy po za tymi obecnymi w polskim wydaniu i przeszedłem całą grę bawiąc się świetnie. Nie przeszkadzały mi ani błędy ani przycinki.

Voz G3 to bylo tak, że czasami na starych kompach chodził lepiej niż na najnowszych maszynach. Ja nie wiem czemu się tak działo, no ale faktem jest że takie zjawisko miało miejsce. Ja osobiście wole grać z patchem niż bez patcha :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegrywalna? Czy twoim zdaniem wszystko zależy od optymalizacji i ogólnej warstwy technicznej?

Nie będę zagłębiać się w ówczesną konfigurację komputera, ale wiem, że przed wyjściem patcha 1.12 co jakieś 20 minut wywalało mnie do pulpitu z cudami pokroju "gdzie jest guru" lub definitywnie zawieszało się i jedynie restart pomagał. Więc odpowiedź na twoje pytanie - tak, w TAKIM przypadku "ogólna warstwa techniczna" jest dla mnie najważniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowym kompie, zainstalowałem Gothica 3, max detale najnowszy patch (grę wcześniej już ukończyłem) no i cóż śmiga bardzo dobrze, jest o wiele lepiej niż rok temu chociażby. A mam pytani, czy ktoś skończył ZB? Ja go miałe male komp za słaby był, teraz wychodzi do Topseller to mam zamiar kupić, mimo błędów chcę trylogię doprowadzić do końca :) CZy są już jakieś lepsze patche które poprawiają trochę grę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też nie wiem, czy kupować ZB. Z jednej strony, uwielbiam Gothica 3, ale boję się, że będzie tak beznadziejnie chodzić. Może pomożecie ocenić?

Windows XP Home service pack 3

AMD Athlon 64x 4800+ (dwurdzeniowy)

2 GB RAM

Ge Force 8600 GTS

Sterowniki nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...