Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

No, ja też z miłą chęcią spotkałbym np. Diega lub Lee. Powinni oni się w tej grze znaleźć... nie wiem dlaczego, ale powinni. Zresztą - skoro jest bezi to jak mogło by nie być ich w tej grze? Bez nich gra straci dla mnie dużo. Nawet(a może zwłaszcza?) nowe postaci mi ich nigdy nie zastąpią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zobaczyć Diega(koniecznie) ,Lestera i kilku najemnikow(Cipher i Wilk na ten przykład).Miło by było ujrzeć też Angara ,Gorna i Miltena.Sądze ,że pojawią sie też Xardas ,Thorus ,Lares i Lee i magowie wody(cała 7).No to wymieniłem właśnie wsystkie ważne postacie ,które mają szanse pojawić się w Arcani(dobra oprócz Ciphera ,bo on raczej nie ma szans).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cipher i Wilk to już się raczej nie pojawią :), zauważmy że Gorn, Milten, Lee i Hector Osch są głównymi podwładnymi

bo w końcu oni uczestniczyli w bitwie końcowej

I myślę że oni nie będą dla nas przyjaźni. A co innego Diego, Lester czy Angar, oni prowadzą swoje własne życie i mamy szanse ich spotkać chociaż by w questach pobocznych. A wiadomo już coś na temat imiona nowego bohatera ? Xardas natomiast jeśli przeżył w co bardzo prawdopodobne też się pojawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Diega jego na pewno spotkamy. Wywiad, która przeprowadziła jakiś czas telewizja Hyper z jednym z twórców tej produkcji wynika, że spotkamy go dość szybko, bo on ma być przynajmniej na początku mentorem naszego nowego głównego bohatera.

Trochę z innej beczki - na Tawernie Gothic jest odnośnik do linku z dubbingiem Mrocznch Tajemnic. Film jest ponad półgodzinny, więc można spokojnie sobie popatrzeć, co wprowadza ta modyfikacja. Wersja z dubbingierm ma się pojawić do końca tego roku.

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gothic nie ma żadnych minusów oprócz zepsutego według mnie kompasu , no i wolne czasy ładowania :wub: :wub: :wub:

Mhm. Czyli powtarzające się misje, kiepskie AI, słabe modele postaci (i nie tylko), często i gęsto pojawiające się bugi, brak wyważonej rozgrywki, a to wszystko podlane kiepską optymalizacją i problemami technicznymi to atuty G3? Ja naprawdę rozumiem, że każdy ma prawo do posiadania swojej ulubionej gry (choćby i Mars:Bunt Robotów ;)) ale w sytuacji kiedy ktoś wypowiada się o tym na forum, czy nie powinno się podać argumentów do swojej wypowiedzi?

Spilner -> raczej tak, nie przypominam sobie żadnych czasów ładowania w poprzednich Gothicach.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak skusiłem się dziś na Zmierzch Bogów, w Topseller za 39zł... no i byłem nastawiony na najgorsze... A tu miła niespodzianka, gram na max detalach, bez żadnego patcha i przycinka to naprawdę rzadkość!! Gra chodzi płynnie. Zadowolony jestem z dialogów bo są takie naturalne i żywe. Tylko gra jest jakoś potwornie uproszczona, zajrzałem do kilku skrzyń i tam od razu było po 500zł po 300zł już mam nóż assasyna i od groma zaklęć, w tym armię ciemności a nawet nie wyszedłem z Silden. Jestem zadowolony. Tylko strasznie mi miga ekwipunek, okno dialogu, postaci itp, da się to naprawić jakoś? <--- błąd naprawiony... po prostu jak wyszedłem do windowsa żeby napisać tą wiadomość już nie miga :) Znów miga ^^ nie kumam. A i już wykryłem fajny bug. Na arenie w Silden jest wciąż Młot Kadoka :)

Wybaczcie, że cytuje tak stary post, ale musiałem zareagować.

Człowieku ! :icon_wink:

Coś ty kupił, bo to chyba nie gra o której mówisz, w ZB takich błędów typu: przedmioty z misji, z poprzedniej części jest na pęczki. W grze można znaleść, między innymi:

-Chełm pierwszego Paladyna

-Młot Kadoka

-Berło Adanosa

-Koronę Adanosa

...(i wiele, wiele innych)...

Albo inny przykład, otóż idąc przez las nietrudno jest natrafić na obozy i ogniska z 3 części (grafiką nie chciało się usuwać, no bo po co?)

Gra umożliwia również graczowi łatwy dostęp do danych gry (nie wiem jak konkretnie to wytłumaczyć, sami sprawdzicie, idąc do tyłu wyjmijcie broń, a pojawią się w dane, które zapewne były potrzebne programistom).

Z jednym masz racje, sświat jest baaaaaaardzoooooo... uproszczony, a może trafniejszym słowem było by nieruszony. Prawie nic się nie zmieniło od 3, turkom nawet nie chciało się stworzyć nowych przedmiotów, tylko wykorzystali to co było do dyspozycji.

Podziwiam Cię Janos, że pomimo tego wszystkiego potrafisz w to grać z uśmiechem na ustach. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak skusiłem się dziś na Zmierzch Bogów, w Topseller za 39zł... no i byłem nastawiony na najgorsze... A tu miła niespodzianka, gram na max detalach, bez żadnego patcha i przycinka to naprawdę rzadkość!! Gra chodzi płynnie. Zadowolony jestem z dialogów bo są takie naturalne i żywe. Tylko gra jest jakoś potwornie uproszczona, zajrzałem do kilku skrzyń i tam od razu było po 500zł po 300zł już mam nóż assasyna i od groma zaklęć, w tym armię ciemności a nawet nie wyszedłem z Silden. Jestem zadowolony. Tylko strasznie mi miga ekwipunek, okno dialogu, postaci itp, da się to naprawić jakoś? <--- błąd naprawiony... po prostu jak wyszedłem do windowsa żeby napisać tą wiadomość już nie miga :) Znów miga ^^ nie kumam. A i już wykryłem fajny bug. Na arenie w Silden jest wciąż Młot Kadoka :)

Podziwiam Cię Janos, że pomimo tego wszystkiego potrafisz w to grać z uśmiechem na ustach. ;)

Fani zrobią wszystko, ja sam w końcu nie wiem, czy w to zagrać.

A skoro pisał, że kupił ZB, to kupił ZB, G3 jest nadal za 6 dych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz grać na minimalnych lub na średnich w niskiej rozdzielczości to kup.Gra ma dosyć dobry dźwięk i dosyć przemyślaną fabułę.Dla fana Gothiców i tak pozycja obowiązkowa.Grze niczego nie brakuje.Tylko ta optymilizacja jest koszmarna i dużo gorsza niż w Gothic 3.Ale da się grać.:)Ja grałem na maksa nie przejmując się zacinkami. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie myśleli ze jesli to Gothic to i tak fani kupia mimo bledow ale to co oni zrobili to kompletne olanie graczy i zrobienie czegos w co sie nie da grac.

I tak było, przez pierwszy miesiąc gra schodziła głównie dlatego, że fani (niczego nie świadomi) dobrali się tytułu, *Indyjczycy Hindusi :P - Ran

wykorzystali okazje łatwego zarobku. Myślę, że ich taktyka opierała się na podstawowym "stworzymy tandetę, sprzedamy ją fanom gry, którzy nie mogą się już doczekać premiery, a jak sprzedaż mocno spadnie, to grę wsadzi się do taniej serii i znów zacznie się zarabiać". Ale nie mówię inaczej, w grę da się grać, ale w moim przypadku, tylko w fazach które opisałem parę postów temu (zaznaczę tylko, że może nie fanatycznym, ale jestem dużym fanem gry i, aż do premiery Zmierzchu Bogów, co do poprzednich części nie miałem zastrzeżeń)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwisie Arcania Center znajdziesz interesującą Cię informacje. Według znajdującego się tam licznika do premiery Arcanii pozostało (w chwili w której skopiowałem informację):

1 Miesięcy | 4 Dni | 14 Godzin | 15 Minut | 41 Sekund

Co do nadziei o powrocie do korzeni, to osobiście szczerze wątpię. Nie wykluczone, że nowym twórcom uda się ''uratować'' klimat gry, choć nikt nikt nie zrobiłby tego lepiej niż sama PB. Jeśli szukasz gry, która czerpie z Gothica pełnymi garściami lepiej zagraj w Risen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jestem pełen optymizmu w stosunku do Arcanii. Pewnie to nie będzie to samo co Gothic I i Gothic II, oraz dodatek Noc Kruka (wymieniam je, ponieważ właśnie w tych częściach twórcy popisali się najbardziej: klimat, fabuła i świat, cudowne!), ale

mam nadzieję, że Spellbound stworzyło kolejny wielki tytuł RPG, który zapoczątkuje, kolejne części...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to nie będzie to samo co Gothic I i Gothic II, oraz dodatek Noc Kruka (wymieniam je, ponieważ właśnie w tych częściach twórcy popisali się najbardziej: klimat, fabuła i świat, cudowne!)

Raczej nie będzie. Rzadko której grze zmiana developera wyszła na zdrowie. Ale nie zapeszam, może podejdą z szacunkiem do tytułu który im powierzono (na co liczę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że nazywanie gry: Gothic IV, byłoby błędem, ponieważ twórcy mało nawiązali do fabuły poprzednich części, a sama akcja Arcanii, ma się odbywać długo, długo po wydarzeniach z poprzedniego Gothic-a. Więc ja nową grę, będę traktował, jako zupełnie inną bajkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem wczoraj w Risen, coś tam Gothicowego było ale to nie to samo co kiedyś. Pamiętam jak pierwszy raz siadałem do jedynki, odcisnęła na mnie piętno dzięki któremu wiem jak ma wyglądać klimatyczne RPG. To samo miałem z Baldurs Gatem czy Icewind Dale.

A ja nadal się boję zaufać twórcom, bo najczęściej leją wodę jak dobry wóz strażacki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku nie miałem pewności co do Z.Bogów, a z Arcanią jest inaczej, potwierdzają to chciażby gameplay-e, aaach zapowiada się wspaniale :) :). Sam ten świat, wyjątkowo lepszy niż w Gothic 3 i ZB, dużo bardziej realistyczny, ciekawe jak będzie z fabułą...

Tu macie link do gameplay Arcanii:

http://www.youtube.com/watch?v=f5K4yoxLKVY...feature=related

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...