Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

przerazacie mnie z tymi wilkami.

jak gralem pierwszy raz to wogole na to uwagi nie zwrocilem, dopiero z 2 razem jak mi kumpel p[owiedzial ale tez tak zle nie bylo + moim zdaniem w gothicu 3 na potwory jest przewidziany 2 styl walki (prawym przyciskiem myszy) - sprawia to ze co najwyzej wilk (albo dzik?) ugryzie cie raz a nie zala seria (rozwalalem tak trola na poczatku i nawet nie walna mnie ani razu)

a nawet jak walczymy pierwszym stylem to jak wilk zacznie cie gryzc to robimy krok do tylu anie probujemy go na chama walnac .

nie miale tylko systemu na ogrow - najlepiej z kuszy albo luku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogry, rzeczywiście bardzo trudne. Dużo obrażeń zadają też. w ZB kilka razy mi się na głazie ścięły, więc było łatwo ^^ A tak teraz pomyślałem. FAjnie by było jakby zrobiono taką odświeżoną wersję Gothic 1 z dodatkowymi lokacjami itp. Nie chodzi mi o mod, lecz taki projekt studia jakiegoś/ Fajnie by było w podstawke zagrać z jakąś next-genową grafiką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miale tylko systemu na ogrow - najlepiej z kuszy albo luku

Bardzo przydaje tu się CP 1.7 i poprawione blokowanie.

Stawiasz blok tarczą i pozwalasz mu się "odbić", tniesz ze dwa razy, cofasz się, powtórzyć.

Jeśli występują w dwójkach i trójkach, należy je odciągać pojedynczo i kasować gdzieś w oddaleniu od ich obozowiska. Jeśli zaatakują wszystkie naraz (bo trafisz któregoś kiedy pozostałe mają go w zasięgu widzenia) to potrzebny będzie dobry łuk (i obczajona balistyka, żeby walić jak najwięcej headshot-ów). Jeśli możesz przywołać pomagiera w postaci szkieletu lub golema, który rozdzieli atakujących to i lepiej.

Jeśli nadal jest za ciężko. Cóż, po coś w końcu powstał niższy poziom trudności.

W zasadzie jedyne naprawdę trudne walki jakie pamiętam to było wyzwalanie Geldern, likwidacja pierścienia wokół Vengradu i zabójstwo Rhobara.

Edytowano przez boota
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Gothiki (oprócz ZB) bardzo mi sie podobaja. Nie mogę sie doczekac aż wyjdzie Arcania :D Ostanio zaczołem grać sobie w Gothic II Noc Kruka. Normalnie miodzio. Musze jeszcze wypróbować patcha 1.70 do Gothica 3 bo słyszałem że świetny jest :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze słyszałeś. Gothic 3 z tym patchem jest o niebo lepszy niż wyjściowa wersja. Zdecydowanie poprawia grafikę, usuwa wiele błędów, dodaje nowe itemy. :) Ja właśnie na nim przeszedłem po raz pierwszy grę. A no i w końcu słychać wysuwanie miecza.... bo o tym szczególe zapomniano ^^ A w ZB znów go nie ma :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem mi się jakoś ten patch nie spodobał. Może poprawia błędy, ale tnie się o wiele częściej niż bez niego. Walka z balansem też mi nie podeszła. Przeciwnicy w dalszym ciągu machają mieczem bez rozumu, a my walimy tylko w lewy przycisk myszy.

Edytowano przez jacksonheyes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patch systemu walki zmienić nie może, a że gra się cięła to może wina sprzętu... Ja na nowym kompie teraz od nowa grałem, i z owym patchem i gra mi się rzadko zcinała. Ale to optymalizacja no cóż. Ale i tak Gothic 3 premierowy, a z patchem 1.7 ( i nawet tym nowszym) to jak dzień do nocy. A i właśnie grałem też z tym patchem ostatnim który poprawia grafikę i muszę powiedzieć, że na pierwszy rzut oka, zbyt dużo nie było widać, ale po jakimś czasie można było dostrzec brak "kantów" w ognisku, w ogóle ogień wyglądał naturalniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Gohiców nie przechodiłem po 10 razy, ale za to dużo zwiedzałem w świecie gry.Jest dużo jaskiń, questów, broni i innych rzeczy, których warto szukać.Ale chociaż zwiedzałem tyle razy to jeszcze nie udało mi się w trójce wszystkiego wyuczyć.Mam pytanie czy to możliwe??? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli tylko masz w sobie wystarczająco dużo samozaparcia, to można wyuczyć się wszystkiego, co się da. Świat w G3 jest na tyle duży i jest w nim tyle do zrobienia, że można się nauczyć wszystkiego, co nie jest związane z obraniem ścieżki jednego z bogów.

Mam takie pytanie: czy w G3 nauczyciele mają jakieś ograniczenia w zwiększaniu twoich atrybutów? Bo np. w G2:NK taki Ingmar (nie jestem pewien, czy tak się nazywa, w każdym razie to jeden z asystentów Hagena) mógł ci podnieść siłę do max. bodajże 300. Czy w G3 też są takie ograniczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siłą czegoś takiego nie doświadczyłem. No i w Gothic 3 wszystkiego można się w chramach nauczyć (czary, energia, wytrzymałość, mana) jest to pomocne dość. Ale w ZB na przykład jak chciałem czarów się wyuczyć to owszem dało się tylko... nie były one opisane ^^ Po prostu nie było nazw, ale wybrać można było :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Bo kiedyś jak grałem w gothica 3 na patchu 1.6 to po wyzwoleniu tak 3 miast spod okupacji orków to automatycznie w innych miastach mnie orkowie atakowali. Czy to był jakis bug czy co?

Zawsze po wyzwoleniu 3 miast zostajesz wrogiem orków, ale dopiero dowódca cie rozpozna. Jeśli wyzwolisz 4 to już każdy się na ciebie rzuci. (nie licząc Ardei) Tak samo jest z Asasynami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie grałem więc niepamiętam gdzie wszyscy są. Możliwe że chodzi ci o takiego który jest ukryty za ścianą (podnosi ją przycisk,poszukaj )przy takich wysuwanych półkach(schodach?). Mi on krwi troche napsuł , bo go szukałem godzinę (jeżeli zabardzo nie wiesz gdzie to jest to może czas skorzystać z poradnika). Wracając do serii Gothic to nie rozumiem dlaczego niektórym się nie podobała 3 część. Według mnie wszystkie części były tak samo fajne.

Edytowano przez mrkATana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwóch latach wróciłem do Gothica 2 NK. Tak sobie grałem, było dosyć trudno ale doszedłem tylko do smoków. Zabiłem bagiennego ale innych nie mogłem ruszyć, a miałem 21 lvl. Teraz gram w samą podstawkę, bez Nocy Kruka i jest o wiele łatwiej. Smoki nie sprawiają większych problemów i jakoś leci. Z początku nie wierzyłem, że NK znacznie zwiększa trudność gry. Ale gdy już zacząłem to rzeczywiście gra w Gothica 2 z NK jest hardcorowa.

A co do Gothic 3 to rzeczywiście nie rozumiem do końca tych, którym aż tak się on nie podoba. Rzeczywiście jestem w stanie się zgodzić z wieloma argumentami przez nich używanych. G3 jest zabugowany, ma słabą fabułę no i ogólnie stracił swą magię, ale Gothic to Gothic. Zagrać musiałem, no i rzeczywiście nie dorównywał poprzedniczkom, ale nie był aż tak tragiczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Bo kiedyś jak grałem w gothica 3 na patchu 1.6 to po wyzwoleniu tak 3 miast spod okupacji orków to automatycznie w innych miastach mnie orkowie atakowali. Czy to był jakis bug czy co?

Funkcja, ale do ominięcia.

Po zniszczeniu jednego miasta dowiesz się że "jakieś mory atakują nasze miasta" (lub coś podobnego u innych nacji), po dwóch że "jeśli nic się nie zmieni to pozabijają wszystkich co do których mają wątpliwości". Po trzecim zaatakują i staniesz się dla nich wrogiem publicznym.

Sposób na to jest prosty: nie rozmawiaj z przywódcami miast jeśli podbiłeś trzy lub więcej. Tylko oni mogą sprawić, że wszystkie orki w miastach będą się na ciebie rzucać bez ostrzeżenia. Podobnie to działa z innymi nacjami.

Jest też bug, powodujący, że atak na Wielki Piec inicjuje powstanie w Faring, czasami "odpala" je atak na patrol między Farnig a Gothą (oba naprawione w community patchu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu nie odbijam na razie miast dopiero jak zdobędę artefakty adanosa. A tak przy okacji to teraz gram droga adanosa tylko że wcześniej wyzwole se miasta mysrtany varantu i oswobodzę nordmar :D taki mały miksik. i tak w ogóle to gram pierwszy raz magiem w gothic 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem gram w gothica 1 już drugi raz i nie mogę znaleźć 4 szamana w świątyni śniącego szukalem wiele razy, moze ktoś podać lokalizację?

Też miałem nie małe problemy z tą misją, tu Ci jedyne co mogę doradzić, to użycie poradnika jakiegoś, tam na pewno znajdziesz dokładną lokalizację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...