Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Pytania do redakcji cz. 6 [archiwum]

Polecane posty

To normalna praktyka wszelkich spisów, leksykonów itd. Wyobrażasz sobie, jak wiele nazw gier, zespołów, piosenek itd. zaczyna na się "the"? Literka T zajmowałaby przez to połowę spisu, a i ciężko byłoby znaleźć to, czego naprawdę szukamy. Dlatego tytuły podaje się w kolejności alfabetycznej nie uwzględniając tego "the".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pytanie może w niestosownym miejscu, bo redakcja jest z Wrocławia, ale nie wiem po prostu gdzie to napisać..

Wybieram się w tym roku na studia (w Warszawie), chciałbym pójść na grafikę komputerową (jedna z opcji), ale nienawidzę (ładnie mówiąc) matematyki, jestem z niej kompletnie zielony.... z drugiej strony informatykę bardzo lubię (i angielski, była 4 na koniec liceum [z infy 5], ale nie jestem jakimś orłem z anglika)... są jakieś studia informatyczne (lub coś z informatyką powiązanego) na których nie ma matematyki, albo "śladowe ilości" ? Wiem, że wybierając szkołę policealną nie byłoby z tym problemów..ale jednak wolę studiować (z przyczyn oczywistych). Pytanie niewątpliwie do innych forumowiczów.

P.S. W razie czego temat do przeniesienia w stosowne (nie odnalezione przeze mnie) miejsce.

P.S.2 Mam na myśli studia zaoczne/wieczorowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatyka niestety jest nierozerwalnie związana z matematyką. Może na jakiejś Wyższej Szkole Polonistyki i Informatyki będą "śladowe ilości", ale gdy pójdziesz na jakąkolwiek politechnikę (gdzie poziom jest bez porównania wyższy), to matmą cię porządnie przemęczą :). Sporo kolegów idzie na informatykę, więc jestem trochę obeznany w temacie :). Może więc czas najwyższy pokochać królową nauk? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam__R -> O ile można się względnie obyć bez matmy w wielu informatycznych sprawach o tyle w grafice komputerowej masz matematykę na każdym kroku. Góry obliczeń, tony obliczeń - coś o tym wiem, mam teraz laborki z grafiki komputerowej. Na pocieszenie powiem Ci, że wiele rzeczy jest obudowanych w funkcje - wystarczy je wywołać itd. Natomiast żeby naprawdę rozumieć jak to wszystko działa, musisz mieć matematyczne podstawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie pytanie do redakcji i do fanów.

Splinter Cell rządzi, zamietliście CDA pod dywan (porównuję z CDA, bo reszta pisemek rzadko kiedy zaskakuje czymś pozytywnym w kwestii pełniaków

To napisał pewien ktoś w komentarzach na stronie Playa na temat nowego numeru w którym będzie Splinter Cell Pandora...

Nie zgadzam się z tym "zamiataniem pod dywan" ponieważ jest to rzadko spotykany wybryk.

Raz udało się im dać jakąś porządniejszą gierkę i już nazywają ich zamiataczami pod dywan??

Ten splinter ma przecież już-zaraz niech policzę-hmmm...z 4 lata prawie.

czy dali kiedyś grę która została wydana kilka miesięcy wcześniej tak jak wy w numerze specjalnym daliście Runawaya 2??

Tekstami jednak CDA zamiata wami ;), choć klimatem tekstów z kolei zamiatacie wszystkich

To też jest komentarz to tego samego tematu i tego samego gościa.

A to co ma znaczyć??!!??

Jak to CDA zamiata tekstami a Play zamiata tekstami wszystkich Co??!!

Masło Maślane!!

Ja tego nie rozumiem.

Proszę napiście co o tym myślicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to najlepiej zamiata wysłużona szczotka ze sztucznego włosia, którą posiadamy w firmie (u nas nie u nich w CDA). Jeśli chodzi o zamiatanie pod dywan to jest to brzydki zwyczaj i go nie popieram.

Jeśli zaś chodzi o cytowaną wypowiedź, to każdy ma prawo do własnego zdania, mnie by Splinter Cell nie pozamiatał( nigdy za nim nie przepadałem).

A teraz z innej beczki...

Kiedy dacie GTA IV ? :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu redaktorów, jest z wykształcenia dziennikarzami itp. lub chociaż po jakimś kierunku humanistycznym(oczywiście nie chodzi mi tu o dokładną liczbe tylko tak na oko np. jeden, pięciu, kilku, coś takiego)??? Bo chyba nie wszycy???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu redaktorów, jest z wykształcenia dziennikarzami itp. lub chociaż po jakimś kierunku humanistycznym(oczywiście nie chodzi mi tu o dokładną liczbe tylko tak na oko np. jeden, pięciu, kilku, coś takiego)??? Bo chyba nie wszycy???

Większość, choć niektórzy robili studia dziennikarskie pracując już od kilku lat w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość, choć niektórzy robili studia dziennikarskie pracując już od kilku lat w CDA.

No akurat bardziej mniejszosc, niz wiekszosc. I to znaczaca mniejszosc. Dla przykladu - ekonomistow mamy w redakcji wiecej niz dyplomowanych dziennikarzy. Dokladniej dwukrotnie wiecej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące nowego działu na forum, a konkretnie

Targowisko

czy mogę tam wstawić opis sprzedawanego przedmiotu jednocześnie z linkiem do Allegro.

głównie chodzi mi o przedmioty sprzedawane przeze mnie lub przez osobę mi bliską.

czy muszą to być rzeczy tylko z zakresu komputerowego, czy też na przykład telefony, książki, jakieś inne rzeczy?

głównie chodzi mi o kwestię z allegro, ponieważ nie chcę zarobić ostrzeżenia za to że umieszczę w targowisku przedmiot, który jednocześnie wystawiam na aukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące nowego działu na forum, a konkretnie

Targowisko

czy mogę tam wstawić opis sprzedawanego przedmiotu jednocześnie z linkiem do Allegro.

głównie chodzi mi o przedmioty sprzedawane przeze mnie lub przez osobę mi bliską.

czy muszą to być rzeczy tylko z zakresu komputerowego, czy też na przykład telefony, książki, jakieś inne rzeczy?

głównie chodzi mi o kwestię z allegro, ponieważ nie chcę zarobić ostrzeżenia za to że umieszczę w targowisku przedmiot, który jednocześnie wystawiam na aukcji.

A wydawało mi się, że jest wyraźnie napisane? Linków do aukcji internetowych nie można wstawiać.

A zakres towarów i usług dowolny pod warunkiem, że zgodny z prawem polskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że macie napięte terminy odnośnie oddania numeru, zazwyczaj robicie wszystko "na styk", ale czy często zdarzają wam się opóźnienia tak katastrofalne, które mało co nie pozwoliłyby wam wydać numeru? A może duża w tym miara pory roku? Czy np. Boże Narodzenie, podczas którego swoją premierę ma wiele dobrych gier, zakłuca wasze zajęcia? A może są to wypady na targi gier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pytanie może w niestosownym miejscu, bo redakcja jest z Wrocławia, ale nie wiem po prostu gdzie to napisać..

Wybieram się w tym roku na studia (w Warszawie), chciałbym pójść na grafikę komputerową (jedna z opcji), ale nienawidzę (ładnie mówiąc) matematyki, jestem z niej kompletnie zielony.... z drugiej strony informatykę bardzo lubię (i angielski, była 4 na koniec liceum [z infy 5], ale nie jestem jakimś orłem z anglika)... są jakieś studia informatyczne (lub coś z informatyką powiązanego) na których nie ma matematyki, albo "śladowe ilości" ? Wiem, że wybierając szkołę policealną nie byłoby z tym problemów..ale jednak wolę studiować (z przyczyn oczywistych). Pytanie niewątpliwie do innych forumowiczów.

P.S. W razie czego temat do przeniesienia w stosowne (nie odnalezione przeze mnie) miejsce.

P.S.2 Mam na myśli studia zaoczne/wieczorowe

Jest coś takiego jak grafika komputerowa na wszelakich ASP (np. kierunek Grafika Użytkowa) - tam matematyki nie uświadczysz raczej, za to będzie sporo innych humanistycznych i artystycznych bardziej przedmiotów. No i dostać się niełatwo (teeeczkaaa) ale zaoczne/wieczorowe - no problemo, a po jakimś czasie mogą Cię na dzienne przenieść.

Ale jeśli masz zamiar się skupić raczej na grafice niż informatyce - jedyny sensowny wybór.

Bardzo bogatą ofertę mają też w tym względzie uczelnie zagraniczne, niejednokrotnie oferujące kierunki typu "Graphics for Video Games Design", ogólnie mocno sprofilowane rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem o to już dawno zapytać, ale ciągle zapominałem.

Konkretnie - wiele razy na łamach pisma było wspominane wasze zamiłowanie do pizzy. Więc moje pytanie jest takie: z jakiej pizzeri zamawiacie ów pizzę?

Oczywiście jak już ktoś o to pytał to trudno, ale 116 stron bez mała to dużo do czytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem o to już dawno zapytać, ale ciągle zapominałem.

Konkretnie - wiele razy na łamach pisma było wspominane wasze zamiłowanie do pizzy. Więc moje pytanie jest takie: z jakiej pizzeri zamawiacie ów pizzę?

Nie wydaje mi sie, zeby to bylo istotne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moje pytanie, albo raczej sugestia, do redakcji tyczy się działu "Modulator". Otóż, przy okazji, że nowym numerze CDA zamieszczona została recenzja Bumshaka - modu do Gothic'a 2: Noc Kruka, pomyślałem sobie, że dobrze by było, gdyby ktoś z redakcji; np. Cormac, który - tak jak ja - bardzo lubi Gothica, mógł zrecenzować dość obszernie mod "Mroczne Tajemnice". Chociażby na miarę GTA 4.

Dlaczego? Już wyjaśniam. Otóż "Mroczne Tajemnice" to, jak na dzień dzisiejszy, największa modyfikacja polskiej produkcji do pierwszej części Gothic'a. Jest tym dla jedynki, co "Noc Kruka" dla dwójki. Czyli oferuje wiele, innowacyjnych zmian w grze, w tym zupełnie nowy świat, jak i nową, poboczną fabułę, która ingeruje w główną fabułę gry, i oferuje mnóstwo godzin dodatkowej zabawy. Ba! jest on do pobrania za darmo ze strony twórców modu - The Poziomkaz.

Akurat tak się składa, że w przygotowaniu jest polski dubbing do tejże modyfikacji (w którym, nie chwaląc się zbytnio, sam biorę udział wraz z ojcem :)). I jest już "prawie" na ukończeniu.

Oczywiście - nie traktujcie treści tego postu jako jakiegoś żądania z mojej strony, czy coś ten teges, co to to nie. Chciałem po prostu zasugerować pewną pozycję, której warto się baczniej przyjrzeć, jeśli ktoś (nadal) lubi Gothic'a, rzecz jasna ;).

Pozdrawiam całą redakcję CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zakładaliście CD-A byliście "młodzi i pełni zapału". Obaliliście kilka mocnych pism. Czy nie boicie się że teraz nadejdą nowi młodzi i zmiotą CDA tak jak wy kiedyś innych?

Beda musieli sie mocno napocic. A to,ze kiedys umre nie przeszkadza mi cieszyc sie zyciem i tym, co niesie. Przy czym smierc jest pewna, a owe zmiecenie tylko mozliwe, wiec... :)

Ponawiam pytanie:

mac Abra jest wtedy raczej wulgarny niz agresywny, a nerwy czasem puszcza kazdemu, wiec pytanie w sumie sensu nie ma. Wk... sie ten, co akuratnie ma powody i juz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac Abra jest wtedy raczej wulgarny niz agresywny, a nerwy czasem puszcza kazdemu, wiec pytanie w sumie sensu nie ma. Wk... sie ten, co akuratnie ma powody i juz.

Nie rozumiem, czytałem, że Mac Abra potrafi być "niegrzeczny" , ale, że wulgarny? Myślałem, że to Eld jest wulgarny ; czytałem ostatnio w "Pamiętniku praktykanta", że Mac Abra jest bardzo potulny.

Mam jeszcze jedno pytanie: miesiąc temu ogłosiliście konkurs "odjazdowe biurko" i napisaliście, że ogłoszenie zwycięzcy będzie w nowym numerze czyli 13 maja, no więc kupiłem nowy numer (dzisiaj) i nic, patrzę, a tu rozstrzygnięcie innego konkursu. Moje pytanie jest takie: kiedy będą ogłoszone wyniki tego konkursu? Albo jeżeli już są to gdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...