Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Nie odpowiem na to pytanie, bo zrobiłem to samo, co ja.

Ale mam gorszy problem. Gram na PS4 i jeśli chcę splatynować grę (a chcę), to skompletować talię będę mógł dopiero w NG+ , ponieważ po przejściu gry blokuje się możliwość rozmowy z nim, a tym samym możliwość zdobycia karty Triss (przez to nie można też spotkać się z Talarem i Lambertem). Szkoda, że 1.07, który rekonstruował sporo plików, tak napsuł i 1.08 nie wszystko skorygowało... No nic, bo

SAMA GRA TO 10/10 i żaden MGS V czy Fallout 4 mnie tak nie ruszą, jak ten tytuł. Mogą oferować niesamowite możliwości przy rozwiązywaniu problemów, niespotykane rozwiązania, nawet 1500h gry (ojjj, nie w tym drzemała siła Fallouta, Bethesdo, jak już się chwalisz...). Jednakże klimatu, tej wybitnie "książkowej" atmosfery, tak wspaniale potęgowanej przez kreacje bohaterów i rozmach historii (ew. błędy w fabule, jak

motywację i dzieje Avallac'ha

nadrabiane są przez cholernie dobrze poprowadzone sidequesty, wiadomo, które) nie przebije nic w tym roku, ba, dla mnie to najlepszy RPG ostatnich lat, oczywiście w jaki miałem okazję grać. Ba, nawet oprawa wizualna, na którą przez downgrade graficzny spadły gromy, jest świetna, bo ew. niedostatki w... ja wiem, roślinności i ew. renderowaniu oświetlenia... nadrabia konsekwentnym stylem, przez który wschody słońca są tak cudownie malownicze. Zaś co do powszechnie zachwalanej "słowiańskości", kipiącej z każdej pełnej detali wsi, pól i lasów (jak ktoś słusznie zauważył, będącymi faktycznymi lasami, a nie jakiś tam zbiorkiem drzew) oraz z oprawy muzycznej... Nie mam pytań i nic nowego do dyskusji nie wniosę, bo aż się dumnym czuję z wyczucia CDP Red. Percival Schuttenbach - odkrycie, którego muzyki nie wyrzucę z pamięci - nie chcę i nie umiem.

Może dojdę, razem z dalszą dyskusją w temacie, do bardziej konstruktywnych wniosków, ale jeśli po przejściu gry czuję tak dawno niezaznaną pustkę z powodu braku zadań do ukończenia (zadania poboczne też w sporej ilości wykonałem) i tym samym zaciekawienia kolejnymi wątkami, to znaczy coś godnego zapamiętania. Takie AC:Unity, mimo bogactwa, mnie zmęczyło swoją "obojętnością" wobec dziejów Arno i samego Paryża. Jeszcze trochę do roboty jest, z trofikami też, ale szkoda, że nie mogę poznać losów Geralta i Ciri ponownie, bo, jakby to powiedział ze swoim charakterystycznym szykiem w zdaniach Berlin, dobre to jest. Bardzo dobrze, przedobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też mieliście tak zabugowaną jedną z początkowych misji głównych - "Po Omacku?"

Chodzi tu o moment, kiedy walczymy ze swoimi klonami. Co chwila coś mi się buguje, raz Geralt-widmo wpada między stalagmity i nie da się go trafić, drugi raz ja tak mam, trzecim razem Keira-widmo przeteleportowała się gdzieś za ścianę, skąd raziła mnie piorunami... Czy to normalne?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie ekwipunku w Wiedźminie 3. Czy żeby zdobyć porządny miecz czy pancerz to konieczne jest kupowanie \znajdowanie receptury na jego wykonanie , zdobycie składników i zrobienie go u płatnerza\kowala? Gram od niedawna i do tej pory natknąłem się tylko na jednego handlarza który miał gotowy miecz do sprzedania. Trochę mnie martwi że tak będzie przez całą grę. Do tej pory grając w rpgi polegałem na kupowanym lub znajdowanym gotowym ekwipunku i nigdy nie lubiłem zajmować się samodzielnym zbieraniem składników i wytwarzaniem go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zbroi- prawie wszystko poza zestawami wiedźmińskimi do których trzeba znaleźć receptury i je złożyć jest słabe i brzydkie. Jak nie masz cierpliwości to zaspoileruj sobie lokacje receptur.

Miecze- całkiem niezłe wypadają chociażby z potworów "zleceniowych". Pewnie gorsze od tych z zestawów wiedźmińskich, ale dalej całkiem niezłe i urozmaicone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to pod "pytajnikami" nigdy nie było drogowskazu. Ale zawsze możesz pod nimi znaleźć jakiś drop, ludzi do uwolnienia ( dzięki czemu potem poszerzysz kolekcje kart gwinta ), czy kontraband ( na morzu ). Oprócz tego ja sobie część pytajników w Velen i Novigradzie skojarzyłem z setami dla Geralta, dzięki czemu nie musze nawet jeszcze mieć mapy, a część setu już przy sobie mam ( recepturki, by potem go wykonwać ) :D

Za 1 podejściem gry zrobiłem wszystkie pytajniki w każdej lokacji. Za 2 pominąłem część na Skellige ( bo dużo ich było na morzu ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwartosciowsze z pytajnikow są IMO miejsca mocy. Tyle, że zdarzają się rzadko. Ją osobiście nie odkryłem podczas gry pewnie z 80% pytajnikow ma skelige i z 30% pozostałych. Patrząc na ich zwyczajowa zawartość nie bardzo żałuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wydaje mi sie, ze pod czescia pytajnikow (albo bardzo blisko nich) jednak sa drogowskazy - chocby w Velen na poludnie od Klomnicy znajduja sie ruiny wioski opanowanej przez upiory z ukrytym skarbem oraz drogowskaz wlasnie. Czesc ukrytych skarbow znajduje sie w jaskiniach, a przy wejsciu do nich stoja drogowskazy. Na dodatek niektore z opuszczonych przez mieszkancow i opanowanych przez bandytow/potwory miejsc po oczyszczeniu z przeciwnikow takze odblokowuje drogowskaz.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkryłem wszystkie znaki zapytania w Białym Sadzie oraz Velen/Nowigradzie. Na Skellige odkryłem jedynie pytajniki znajdujące się na lądzie, te morskie pominąłem, gdyż nie było przy nich nic interesującego - trochę złota, składników, poza tym słabe miecze i pancerze, które i tak musiałem za chwile wywalać, bo byłem przeciążony.

Poszukiwanie znaczników zawsze rodziło nadzieje na spotkanie bandytów, z którymi, powiem szczerze, do końca gry walczyło mi się przyjemnie - IMO walka z ludźmi sprawia większą przyjemność niż walka z potworami.

Kilka razy podczas eksploracji natrafiałem na miejsca strzeżone przez monstra o bardzo wysokim poziomie. Odchodziłem obiecując sobie, że do nich wrócę, czego pod koniec gry oczywiście nie chciało mi się robić.

No i muszę powiedzieć, że olałem kompleksowe zwiedzanie Kaer Mohren i okolic - może dlatego, że byłem znużony zwiedzaniem Skellige. Przy następnym podejściu lepiej przeszukam Wiedźmińskie Siedliszcze, bo podobno można tam znaleźć parę Easter Egg'ów i innych smaczków.

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto siedem modów, które dziś zacząłem używać i jestem nimi zachwycony.

1) Mod który ukrwawia Wiedźmina. Przy każdym kontrakcje miecza z ciałem potwora lub człowieka, widzimy piękna i soczystą krwawą smugę. Polecam obejrzeć filmik.

http://www.nexusmods...her3/mods/540/?

2) Za pomocą tego moda, możemy zarządzać HUD w grze. Ale też i to moim zdaniem najfajniejsza możliwość tego moda, to to że jak naciśniemy i przytrzymamy "N", to Geralt wchodzi w tryb medytacji, ale nie otwiera się żadne okno, dzięki czemu widzimy jak czas mija i jak zmienia się otoczenie.

http://www.nexusmods...her3/mods/365/?

3) Ten mod zmienia wygląd Geralta. ja zainstalowałem tylko te oczy, oczy dziwoczy.

http://www.nexusmods...her3/mods/390/?

4) Też bardzo przydatny modzik, dzięki któremu my mamy kontrolę nad mieczami Geralta, a nie on.

http://www.nexusmods...her3/mods/319/?

5)Ten mod sprawia, że możemy zeskoczyć z wierzy w Nowigradzie i przeżyjemy. smile_prosty.gif

http://www.nexusmods...her3/mods/352/?

6) Ten sprawia, że mamy większe szanse na odcięte kończyny, przecięcie przeciwnika na pół lub odrąbanie mu głowy.

http://www.nexusmods...her3/mods/519/?

7) Ten z kolei, podmienia tekstury olejów i eliksirów na te z jedynki lub z dwójki. Ja mam tekstury na eliksiry z jedynki, a na oleje z dwójki.

http://www.nexusmods...her3/mods/542/?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na achivy nie licz, bo musiałbyś kupić grę bezpośrednio na Steam, a jeśli teraz się podepniesz to dopiero od tego momentu Steam zacznie naliczać czas gry. Nie ma możliwości (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem) żeby Twój czas gry i achivmenty przetransferować na Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up To musisz zrobić tak jak ja.

1) Klikasz dodaj grę spoza Steam.

2) Klikasz przeglądaj.

3) W okienku które ci się pojawiło, przechodzisz na partycję gdzie masz zainstalowanego wiedźmina.

4) Potem wchodzisz w główny katalog Wiedźmina 3, następnie w folder bin i w folder x64. Tak jak u mnie.

E:\GRY\Wiedźmin 3 Dziki Gon\The Witcher 3 Wild Hunt\bin\x64

5) W folderze x64 klikasz na witcher3 i dodajesz to do steama.

6) Potem za pomocą steama zmieniasz nazwę witcher3 na Wiedźmin 3 Dziki Gon i gitara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanie odnośnie pancerzy. W które najlepiej inwestować? Czy te ciężkie bardzo spowalniają szybkość ruchów Geralta? Puki co natknąłem się tylko na lekkie pancerze i wobec tego zastanawiam się czy to nie jest tak że na najniższych poziomach są lekkie potem średnie i na najwyższych ciężkie? Czy są też wysokopoziomowe lekkie pancerze? Przepraszam jeśli pytam o oczywistości ale gram od niedawna i nie miałem jeszcze czasu się dobrze rozeznać w świecie gry. Chodzi mi oczywiście o Wiedźmina 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie, średnie i ciężkie pancerze są w całej grze, dla postaci o każdym levelu. Czym się różnią? Szybkością odnawiania staminy oraz delikatnymi różnicami w parametrach obronnych (ciężkie są trochę lepsze niż średnie/lekkie). Istnieją na przykład zestawy pancerzy wiedźmińskich: przede wszystkim Szkoły Niedźwiedzia - ciężki, Szkoły Gryfa - średni, Szkoły Kota - lekki + niedawno dodany pancerz Szkoły Wilka, który, tak mi się wydaje, należy do średnich. Tak więc - przez całą grę masz dowolność w wyborze typu pancerza i nie ma wyboru idealnego.

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz w Wiedźminie, która mi nie pasuje. Mam 25 lvl i teraz większość zadań, które napotkam są skierowane dla postaci nisko levelowych, a co za tym idzie strasznie ciężko jest nabrać doświadczenia. Boję się, że dzięki temu z trudem osiągnę wyższe poziomy. Przed wątkiem głównym skupiłem się na zadaniach pobocznych. Wróciłem właśnie ze Skellige i za zadania główne dostałem tyle doświadczenia co kot napłakał.. Pojawią się później jakieś zadania o wymaganym wyższym poziomem? I jeszcze jedno pytanie, gdzie znajdę recepturę na białą mewę?

A co do Białego Sadu, to odpalasz mapę, przełączasz na widok całego świata i wybierasz Biały Sad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...