Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Chciałbym sobie jeszcze raz zagrać ale nie wiem czy w najbliższym czasie spodziewać się jakichś nowych patchy. Nie chciałbym żeby zaskoczyły mnie w środku gry. Czy coś Wam wiadomo na ten temat? ostatnio nie miałem za dużo czasu by śledzić aktualności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was zadanie, związane z wilczym uroczyskiem w W3? Bo tam są kamienie aktywacyjne na igni i ard, a nie wiem jak je aktywować.

Tu jest fajna mapa na której jest zaznaczone to wilcze uroczysko. W pobliżu wsi Konary

https://witcher3map.com/v/#4/-13.03/-71.76

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem :) swoim zwyczajem troszkę popedzilem pod koniec, ale i tak wyszło 60h. Nowy Wiesiu zajął mi w 95% czas przeznaczony na gry od maja. Teraz nie mogę powiedzieć niczego innego, jak to, ze gra jest fantastyczna i mam cholernie wielką nadzieję, że to nie koniec gier z tego uniwersum. Jednocześnie już cieszę się na Cyberpunk, bo CDPR wszedł na taki poziom wykonywania gier, z jakim niewielu może konkurować. Wiedźmin 3 jest genialny, ma fajna historię - nie raz poruszającą, innym razem wywołującą złość, bardzo przyjemny gameplay i piękna grafikę, która po zablokowaniu klatek na 30 mogłem płynnie podziwiać z większością ustawień na wysoki.

Fajnie, że miałem tak dobre zakończenie, bo tylko poprawilo to mój odbiór gry, od której odszedlem z uśmiechem i satysfakcją :) W ciągu najbliższych dni zrobie jeszcze kilka zlecen 30+, których nie tknalem i czekam na rozszerzenie, które już wykupilem.

Brawo CDPR. Dla takich gier warto być graczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem smile_prosty.gif swoim zwyczajem troszkę popedzilem pod koniec, ale i tak wyszło 60h

To bardzo popędziłeś, ja byłem pewien, że Wiesiek zajął mi koło 100h do przejścia. Ale ostatnio zobaczyłem w grze dokładnie ile i się przeraziłem.... 350h. W ogóle nie było czuć tego czasu :D

Teraz NG+ ale tutaj skupiam się już głównie na wątku głównym + kilka ciekawszych/ważniejszych zadań pobocznych także powinno być już szybciej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo popędziłeś, ja byłem pewien, że Wiesiek zajął mi koło 100h do przejścia. Ale ostatnio zobaczyłem w grze dokładnie ile i się przeraziłem.... 350h. W ogóle nie było czuć tego czasu biggrin_prosty.gif

Problem z licznikiem bezpośrednio w grze jest taki, że pokazuje on... właśnie nie wiadomo za bardzo co. Jak przyjrzeć się chwilę, to czasu przybywa na nim w realnym tempie, jednak w końcu osiąga on wartości znacznie przewyższające real-time. Ciężko powiedzieć też czy to dni i godziny w samej grze, w końcu 24h w grze mija szybciej...

Mi przejście gry, według GOG Galaxy, zajęło ok. 110h i wynik ten wydaje się w porządku. Według karty postaci to, po przeliczeniu dni, ponad 330h, nie ma szans że tyle spędziłem przy niej w zaledwie 2 miesiące (ukończyłem w połowie lipca), bo już samo to 110 godzin oznaczało spędzenie naprawdę dużej ilości wolnego czasu w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo popędziłeś, ja byłem pewien, że Wiesiek zajął mi koło 100h do przejścia. Ale ostatnio zobaczyłem w grze dokładnie ile i się przeraziłem.... 350h. W ogóle nie było czuć tego czasu biggrin_prosty.gif

Bardzo ignorowałem znaki zapytania na Skelige, bo mi się za bardzo nie chciało (zwłaszcza, że gra i tak zajęła mi 3 miesiące), do tego nie grałem w ogóle w gwinta i nie szukałem wiedźmińskich kompletów, które mnie nie interesowały, zostając przy najbardziej pomocnym do znaków gryfie. I tak zrobiłem masę zadań i dobiłem do 35-tego poziomu. Teraz jeszcze zrobię te najbardziej wymagające zlecenia, znajdę mistrzowskiego gryfa i zostawiam Wiesia do rozszerzenia. W sumie i tak starczy. Nie wiem, czy zagram drugi raz od nowa po stronie Nilfgardu, bo jakoś mi się taka ścieżka moralnie nie uśmiecha i za wiele przyjemności bym z niej nie miał smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiliście zadanie Jak kot z wilkiem?

Bo ja

Nie zabiłem kocurka, bo troszkę mi się go żal zrobiło, ale gdy byłem w jego skryjówce, to widziałem te trofea i na myśl przyszło, mi że on już wcześniej dopuszczał się takiej masakry, jak w tamtej wiosce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkdarius

A mi przez głowe przeszło, że

ludzie go oszukiwali, jak Ci w Dobrowie, dlatego trofea zostawił w swojej kryjówce, bo i tak nie dostawał za nie kasy - za zlecenia, a te trofea przypominały mu, że ludzie są oszustami, chcącymi wyzyskiwać wiedźminów

Edytowano przez Hrabia93
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Wieśka i mogę szczerze powiedzieć ze jest to najlepsza gra w histori w jaką grałem.Cała historia i fabuła poprostu cud miód i maliny :)Dla kogoś kto jest fanem Sagi Sapkowskiego pozycja obowiązkowa.Rozczarowała mnie jedyni troszkę końcówka a mianowicie

Żadnej pogadanki z Yennefer nie było na sam koniec a liczyłem na jakąś opcje dialogową. Niewiadomo co się stało z Triss ani z innymi czarodziejkami które też miały plany co do Ciri np.Fillipa niejednokrotnie o tym wspominała a po całej walce z Eredinem nie ma o nich praktycznie wzmianki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz w Wiedzminie 3 nabite 48 godzin i poki co nie czuje sie nim znuzony, jest wrecz przeciwnie. :) Questy sa naprawde niezle przemyslane, dialogi swietne, a otwarty swiat ma swoj urok, tym bardziej ze sporo w nim przyciagajacych oko szczegolow. Niestety moje oko przyciagaja tez sporadyczne niedorobki - problem z wykrywaniem kolizji (zwlaszcza podczas dialogow, kiedy reka postaci przenika przez znajdujaca sie przy biodrze butelke/torbe/bron; w Novigradzie rozmawiajac po jednym z zadan z Triss wygladalo, jakby puszczala ognistego baka, bo jej dlonie wciaz plonely, a kamera byla dosc niefortunnie ustawiona...). Do tego piesn Cyraneczki, ktora nie byla nagrana w calosci, ale podzielona na osobne pliki, przejscie miedzy ktorymi dalo sie uslyszec. No i teksty typu "Wiedzminie, dlaczego nosisz dwa miecze?" kiedy na plecach mialem miecz i topor. Albo widoczne jako cienka czarna linia miejsce laczenia tekstury glowy z reszta ciala, ktore widac u niektorych postaci. No ale i tak gra jest swietnie napisana i gra mi sie w nia przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piesn Cyraneczki, ktora nie byla nagrana w calosci, ale podzielona na osobne pliki, przejscie miedzy ktorymi dalo sie uslyszec.

Tak, też mnie to wkurzało...dalej tego nie narpawili ?

No i teksty typu "Wiedzminie, dlaczego nosisz dwa miecze?" kiedy na plecach mialem miecz i topor.

W wieśku 2 było tak samo...tradycja niezmieniona :)

Czekamyserduszka2.gif na dodatki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz w Wiedzminie 3 nabite 48 godzin i poki co nie czuje sie nim znuzony, jest wrecz przeciwnie. smile_prosty.gif Questy sa naprawde niezle przemyslane, dialogi swietne, a otwarty swiat ma swoj urok, tym bardziej ze sporo w nim przyciagajacych oko szczegolow. Niestety moje oko przyciagaja tez sporadyczne niedorobki - problem z wykrywaniem kolizji (zwlaszcza podczas dialogow, kiedy reka postaci przenika przez znajdujaca sie przy biodrze butelke/torbe/bron; w Novigradzie rozmawiajac po jednym z zadan z Triss wygladalo, jakby puszczala ognistego baka, bo jej dlonie wciaz plonely, a kamera byla dosc niefortunnie ustawiona...). Do tego piesn Cyraneczki, ktora nie byla nagrana w calosci, ale podzielona na osobne pliki, przejscie miedzy ktorymi dalo sie uslyszec. No i teksty typu "Wiedzminie, dlaczego nosisz dwa miecze?" kiedy na plecach mialem miecz i topor. Albo widoczne jako cienka czarna linia miejsce laczenia tekstury glowy z reszta ciala, ktore widac u niektorych postaci. No ale i tak gra jest swietnie napisana i gra mi sie w nia przyjemnie.

Z tego co pamiętam to tekst o dwóch mieczach odnosi się do ich nagiej wersji i jest aluzją do pewnego wydarzenia historycznego, jakoś nie wyobrażam sobie wersji z toporem...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam już w wiedźminie ponad 200 godzin i mocno "wyczerpanego" save'a biggrin_prosty.gif. Zamiast kończyć na bite 100% to wziąłem się za nową grę + (przechodze drugi raz od początku, będzie trzeci raz od połowy:D) i cały czas mnie ta gra zaskakuje! Inne rozwiązania, inne drogi, co ciekawe- questy, na które wczesniej było już za późno. Czasami pojawiają się też naprawde świetne "smaczki" tj. zupełnie przypadkowe questy znalezione choćby nawet w Novigradzie. Np.

szedłem sobie jedną z setek alejek i spotkałem lekko wysuniętą cegłę ze ściany. Gdyby nie "interesujące" wypowiedziane przez Geralta to nawet bym sie nie zorientował. W cegle jest skrytka ^^.

Co prawda quest niezbyt istotny ale właśnie takie smaczki tworzą ten niesamowity klimat w tej grze. Coraz więcej grając w tą grę, coraz bardziej nie mogę pojąć ile pracy musieli w nią włożyć REDzi.. kapitalna gra. A ile radości dają proste i delikatne nawiązania do książek Sapkowskiego <3

Pierwsza godzina gry - Biały Sad -, klikam 'porozmawiaj' do jakiegoś dzieciaka na gościńcu a tu nagle " a mój tata ma większy miecz! ". Banan na twarz z automatu:D.

Najlepsza zdecydowanie w jaką w życiu grałem smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowała mnie jedyni troszkę końcówka

A to oznacza tylko jedno: czekamy na Edycje rozszerzoną. biggrin_prosty.gif Tak jak było w pozostałych częściach ( a najbardziej w W2, kiedy trochę pozmieniali z zakończeniami ).

Mógłbyś napisać, co dokładnie pozmieniali? Grałem tylko w edycję rozszerzoną obu gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać, co dokładnie pozmieniali? Grałem tylko w edycję rozszerzoną obu gier.

Co do W2 to przykładowo co pamiętam

odnośnie tej inwazji Czarnych. Wcześniej nie było filmiku ukazującego, że wojna już się zaczeła i czeka północ zagładę

Ja w W2 grałem od razu po wyjściu, jak i po patchach i jakoś po zaktualizowaniu full gry, grało mi się lepiej.

PS: Jeśli się myle, niech mnie ktoś poprawi:

Bo bez edycji rozszerzonej W2, nie było tam dodatkowego questu dla Roche, czy Iorwetha - Ci co przeszli podstawke, a potem rozszerzoną wersję będa wiedzieli o jakie te 2 misje mi chodzi - jak i bodajże tych przemówień Jaskra po ukończeniu epilogu, nt. co Geralt zrobił przez całą drugą część.

Edytowano przez Hrabia93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W edycji rozszerzonej, z tego co pamiętam, byl quest polegajacy na odnalezieniu jakiejś porwanej/zagubionej agentki Niebieskich Pasow czy coś takiego. Nie wiem jak to było z Iorwethem. Za dużo ten quest raczej nie wnosił moim zdaniem. Dodatkowo w ER mamy dodatkowe filmiki w grze- intro z atakiem Letho, opowieści Jaskra oddzielajace akty od siebie i filmik konczoncy. Poza tym dużo usprawnień, nowe poziomy trudności, fryzjer dla Geralta itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...