Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Przeinstalowałem całego Wiesia i jest git. To pewnie przez to że jak była łatka 1.8 to zamiast tych 7 gb. Pobrałem te 2gb a potem pobrałem te 7gb, jak mi się limit odnowił.

Pewnie w plikach gry coś się spsuło, bo i zadanie na odnalezienie pancerza ze szkoły kota, dokładnie ulepszenie na drugi poziom pancerza, też było coś nie tak, bo nie miałem tego rysunku na ścianie jaskini. Ale jak ją przeszukałem, to znalazłem te ulepszenie, ale nadal w dzienniku jest zadanie żeby go poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w plikach gry coś się spsuło, bo i zadanie na odnalezienie pancerza ze szkoły kota, dokładnie ulepszenie na drugi poziom pancerza, też było coś nie tak, bo nie miałem tego rysunku na ścianie jaskini. Ale jak ją przeszukałem, to znalazłem te ulepszenie, ale nadal w dzienniku jest zadanie żeby go poszukać.

U mnie zaś z butami jest. Buty znalezione, quest dalej świeci, że nie zrobiony.

Edytowano przez Hrabia93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Niestety i u mnie, nic nie mogłem na to poradzić, nawet kod na dodanie jeszcze raz schematu nie działał. Chociaż, było że owy schemat dodał. Pewnie to przez to, że nie było tego rysunku na skale i zostało. Dziś jeszcze pograłem, to mały problemik powstał przy zadaniu, Bestia z Oxenfurckiej puszczy. Nie wyświetlało mi śladów, dobrze że przychodzę drugi raz, to wiedziałem gdzie iść. Potem już było ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Wiedźmina 3 i tak patrzę sobie po allegro i się zastanawiam czemu jedne wersje pudełkowe są za 35zł a inne za ponad 100? W tej za 35zł przeczytałem że brakuje klucza do platformy GOG. Co to oznacza? Czy przez to nie będę mógł zainstalować gry albo pobierać nowych aktualizacji? Zastanawia mnie to mocno bo gra nowa i bardzo popularna to aż dziwne że jest do kupienia za tak niską cenę.

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej za 35zł przeczytałem że brakuje klucza do platformy GOG. Co to oznacza?

Bez odblokowania gry na GOGu nie pobierzesz darmowych DLCków ani żadnych dóbr typu soundtrack, artbook, filmy itp. Sama podstawowa gra będzie działać normalnie. Nie wiem jak z przyszłymi płatnymi dodatkami.

Edytowano przez Minamir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tańsze to pudełka z samymi płytami. Zainstalujesz z nich pełną wersję gry, bo jest DRM-Free, ale bez żadnych DLC. Aktualizacje też będziesz musiał pobrać osobno. No i jeśli już, to nie kupuj tych za 35, tylko za 5zł, bo takie też są i jest to dokładnie to samo, tylko cebulowi Janusze, domorośli biznesmeni, sprzedają część drożej licząc na frajerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli wszystkie nowe łatki będą mi działay tylko będę musiał je sam pobierać bo nie będą się mi ściągały automatycznie przy uruchamianiu gry? A jak to jest z płynnością gry na coraz nowszych aktualizacjach? Nowsze przyśpieszają jej działanie? Bo pamiętam że kilka lat temu zainstalowałem najnowszego patcha do rpga który na moim sprzęcie działał na niskich ustawieniach i ten patch dodał jakieś efekty graficzne przez które gra zaczęła zwalniać i troche się boję żeby nie było tak tutaj że zainstaluję jakąś aktualizację i nagle gra stanie się niegrywalna (a na moim sprzęcie pójdzie raczej na niskichj ustawieniach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno patch 1.01 wprowadzał na PC dodatkowe efekty, ale jako dodatkowe ustawienia, których nie trzeba uruchamiać. Kilkanaście postów wcześniej ktoś mówił, że po 1.06 (chyba tym) gra zwolniła i pojawiły się problemy z płynnością. Oficjalna odpowiedź od redów była taka, że gra nic nie straci w działaniu jeśli tylko masz sprzęt z wymagań minimalnych. W przypadku słabszej konfiguracji nikt nie obiecuje, że któryś patch czegoś nie zepsuje, ale sam podejmujesz ryzyko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalnie wielkim fanem tworczosci Sapkowskiego, ksiazki o Wiedzminie uwazam za ciekawe, ale nie na tyle, zeby uwazac je za wielkie dzielo literackie, Geralt nie znajduje sie w czolowce moich ulubionych postaci fikcyjnych, a w plebiscycie CDA na gre roku 2011 Wiedzmin 2 mojego glosu nie dostal. Poki co spedzilem z trzecim Wiedzminem okolo 90 godzinn, chwilowo odlozylem glowny watek na bok, robie zadania poboczne w Skellige i z kazda kolejna godzina coraz bardziej podziwiam ile pracy ludzie z CDP RED wlozyli w ta gre. Owszem, jest w niej troche wspomnianych juz wczesniej bledow, a przedwczoraj po raz drugi moj Geralt zostal nagle teleportowany jakies 200 metrow w powietrze tylko po to, zeby spac i zginac na miejscu chociaz wszystko co chwile wczesniej zrobilem, to wydalem mu polecenie, zeby wsiadl do lodzi. Jednak nawet takie bugi nie przekreslaja mojego odbioru calej gry jako wspanialego rolpleja z otwartym swiatem. Poczawszy od interesujacych, wieloetapowych zadan pobocznych z czesto niespodziewanym finalem, doskonalych dialogow, pieknych lokacji (myslalem ze pagorki i lasy Velen w sloneczny dzien sa ladne, a potem zobaczylem Skellige) bardzo dobrej sciezki dzwiekowej (melodia towarzyszaca eksploracji Skellige i kawalek "The Fields of Ard Skellig" uwazam za jedne z najlepiej komponujacych sie z tym co widac na ekranie monitora utworow w grach) i ciekawej, wywodzacej sie ze slowianskich wierzen gamie potworow, a konczac na w zasadzie nieistotnym dla fabuly, ale jakze wciagajacym elemencie Wiedzmina 3 jaka jest gra w Gwinta. Dziki Gon nie jest gra doskonala i sporo rzeczy daloby sie zrobic lepiej (interfejs jest srednio wygodny, wykrywanie kolizji kuleje, praca kamery pozostawia sporo do zyczenia) i zwiekszyc iluzje rzeczywistosci swiata gry (dziwne, ze kazdy woz na ktory trafiamy jest przewrocony/zniszczony w skutek jakiegos napadu lub stoi (jak ten Talara), a wszyscy wedrowni kupcy poruszaja sie pieszo i dzwigaja caly swoj towar na plecach). Mimo to w porownaniu do konkurencji Dziki Gon wypada swietnie i nawet ja pomimo mojego dosc letniego stosunku do ksiazek i wczesniejszych gier z serii uleglem jego magii. CDP RED zawiesil poprzeczke bardzo wysoko i mam cicha nadzieje, ze Bethesda czy Bioware beda pamietac trzeciego Wiedzmina podczas projektowania questow w swoich grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz w Wiedźmina 3 i jak na razie gra bardzo mnie wciągnęła. Jak dotąd nie uświadczyłem żadnych błędów. Mogę też powiedzieć jedno, Krwawy Baron to jedna z lepiej napisanych postaci pobocznych z jaką się spotkałem. Cieszę się, że w rolę Barona wcielił się Tomasz Dedek, bo po porostu odegrał ją po mistrzowsku.

A wy jak zakończyliście jego wątek i która "ścieżka" była "dobra"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiedźminie piękne jest, że nigdy nie możemy być pewni czy zrobiliśmy dobrze. Z pozoru dobre decyzje prowadzą do fatalnych konsekwencji. UWAGA SPOILER

Jeśli chodzi o Barona, to na samym początku uwolniłem ducha z drzewa, który obiecał, że uwolni dzieci z sierocińca. Wiadome było, że wiedźmy zjedzą tę gromadkę. Decyzja ta spowodowała wymordowanie prawie całej wioski Sztygary oraz przemianę Baronowej w babę wodną. Po zdjęciu klątwy mimo wszystko ona umiera, a Baron popełnia samobójstwo. Teraz targają mną rozterki, bo jakbym zabił ducha to Sztygary by przetrwały, Baronowa również, za to dzieciaki skończyłyby w kotle czarownic. Wiem, że Anna wybłagała u wiedź poronienie, czyli praktycznie zabiła własne dziecko tylko po to, że było one również Barona. Służąc wiedźmom również przyczyniła się do śmierci wielu dzieci. Co do mieszkańców Sztygar, to pewnie również i oni wysyłali dzieci na "słodką ścieżkę".

Sam nie wiem czy dobrze zrobiłem... Jak wy wykonaliście to zadanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj ponownie trafilem do Kaer Morhen i wreszcie moglem sie zabrac za kompletowanie schematow rynsztunku wilka. Niestety przy okazji komputer nagle zaczal mi sie zawieszac. Po trzecim restarcie sprawdzilem na necie i trafilem na tematy na forach GOG, Steam i innych, w ktorych ludzie skarza sie na nieoczekiwane i czeste zwiechy kompow wlasnie w tej jednej miejscowce chociaz przez wczesniejsze kilkadziesiat godzin gry w Velen czy na Skellige takich problemow nie mieli. Wyglada na to, ze problem ten dotyczy glownie posiadaczy GTX 970, czyli identycznej karty jak moja. Do tej pory gralem w Dziki Gon na ultra z wlaczonym Hairworks, ale zeby przejsc ten fragment fabuly bez zwiechy co 5 minut musialem ustawic grafike na niskie detale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun

Uwolniłem ducha, ale jeszcze zanim zacząłem robić zadania dla Barona, więc rozmowa z drzewem wyglądała kompletnie inaczej. Skończyło się tak, że Sztygary zostały zniszczone, los dzieci z sierocińca pozostał nieznany, a Anna popadła w obłęd i Baron wyjechał z nią, aby ją uleczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrYoshi, Perun

Bo to wszystko zależy od tego

czy się zaczęło ten quest, czy nie.

I dlatego to mi się podoba w tych rozwiązaniach w Wiesiu. Tak samo questy na Skellige ..

wszyscy mówią, że Cerys nie nadaje się na królową, a tak naprawde to ona lepiej wypada na tle jej brata - to taka trochę też po części moja opinia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hrabia93

Nwm. czy ukończyłeś grę, jeżeli nie to najlepiej nie czytaj, lecz w moim zakończeniu wyszło, że jej brat prowadził bardzo krwawe rządy, które nie były do końca słuszne. Moim zdaniem to Cerys lepiej by sobie poradziła na tronie i chciałem, aby tak się stało lecz u mnie gra poszła trochę inną ścieżką czego teraz po zakończeniu gry trochę żałuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mówią, że Cerys nie nadaje się na królową, a tak naprawde to ona lepiej wypada na tle jej brata - to taka trochę też po części moja opinia

Ale ona się nie nadaje. Mimo, że sam ją wybrałem. Spójrz na to z perspektywy ludu, który żyje z grabieży i walki. Dumnego ludu. Nagle ten dumny lud zaczyna zajmować się rolą. Z punktu widzenia ludzi wojowników od pokoleń...to jest zła droga. Pomimo, że dla Państwa jest słuszna...dla jednostek już nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ona się nie nadaje. Mimo, że sam ją wybrałem. Spójrz na to z perspektywy ludu, który żyje z grabieży i walki. Dumnego ludu. Nagle ten dumny lud zaczyna zajmować się rolą. Z punktu widzenia ludzi wojowników od pokoleń...to jest zła droga. Pomimo, że dla Państwa jest słuszna...dla jednostek już nie

Po dłuższym zastanowieniu masz rację, ale ja większą sympatią podczas gry darzyłem Cerys, ale to chyba tylko z tego względu, że jej brat po prostu mnie denerwował ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesia ukończyłem 2 razy już. A co do ...

Cerys, to też akurat jestem jej zdania, że wole dobro państwa nad dobro ciąglej walki, wojny, mordobić, etc, postawić na rozwój.

Ale każdy z nas ma swoje zdanie i ja je szanuje.

Wasze 3 ulubione misje w grze ? Ja mam 3 typy:

Ostatnie życzenie - Yen, Geralt, dżin i to zakończenie ... to "posiedzenie na statku". Drugi quest, Ochotnik, gdzie spotykamy Talara, który uczy trolle przeklinać .. i te buty ! Oraz te możliwości ukończenia questa + wypas gadka Lichwiarza. Trzecia, Niebezpieczna gra, gdzie poznajemy Hrabię :D gramy w karty i robimy to co zwykle robił Geralt: troska o przyjaciół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze 3 ulubione misje w grze ? Ja mam 3 typy:

Ulubionych misji raczej w pamięci nie zapisałem, za to było pełno momentów, które mnie rozbawiły np. :

Słyna fraszka: "Lambert, Lambert ty **** ", Melanż w Kher Mohren z Wiedźminami, Kłótnia o ryby krasnoludów, Motyw wyboru między Triss, a Yen, który dla mnie skończył się przywiązaniem do łóżka i tak dalej i tak dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej spodobała sytuacja, gdy podczas rozmowy o rybach Geralt mógł powiedzieć, że wiedźmini polują na nie za pomocą petard, zaś w Kaer Mohren Lambert stwierdził, że tak właśnie czyni. :) Drugą świetną sytuacją była rozmowa z Lambertem, który nabijał się z Geralta i jego odzywek w trailerze "Zabijając potwory". To było świetne. :D

@kaczpersky, niedosyt? Dlaczego? Wydaje mi się, że wszystko zostało wyjaśnione. Może po prostu wolał byś jakiś cliffhanger zapowiadający kolejną część? Są różne zakończenia, każde z odmiennym finałem. Rozumiem, że chodzi Ci o dobre zakończenie, gdzie wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Prawda, wydaje się ono aż zbyt dobre, nierealne. Ale cieszę się, że mi również udało się je osiągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...