Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Znalazłem w internecie listę alchemików, którzy w swojej ofercie mogą mieć recepturę na białą mewę. Jedna osoba z tej listy jest w tej chwili nie do osiągnięcia. Pozostali alchemicy w swojej ofercie nie posiadają pożądanej przeze mnie receptury.. Chciałem ulepszyć sobie petardy, jaskółkę, ale bez tego ani rusz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć recepturę na ulepszony eliksir. Przykładowo: posiadasz Jaskółkę, znajdujesz recepturę na Ulepszoną Jaskółkę - aby ją wykonać potrzebujesz kilku składników oraz podstawowej wersji eliksiru. Poza zwykłymi i ulepszonymi istnieją też receptury na wyśmienite eliksiry/petardy - jak poprzednio, aby je wykonać potrzebujesz eliksiru w niższej, ulepszonej wersji.

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tak:

Wątek ma dosyć niskie poziomy. Dzięki temu każdy da radę go przejść. Z drugiej strony zadania z wątku dają tyle XP, że się szybko awansuje. Co zarazem oznacza, że questy poboczne robią się przeterminowane. Tzn. jak je ukończysz zbyt mocną postacią to nie dostajesz dużo XP.

Dlatego to Twój wybór :) Ja robiłem tak, że na jedną misję z wątku głównego trzepałem 3-4 poboczne. Dzięki temu przeterminowało mi się może z 5 zadań.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś, czy są jakieś questy na znajdowanie recept ulepszonych mikstur? Czy może mam szukać tego na własną rękę?

Aha, i jeszcze mam pytania w kwestii podziału mapy - jest mapa Velen, ale z tego, co zauważyłem to znajduje się tam też Novigrad., na północy.

Czy tam, na północy są trudniejsze zadania? Bo byłem w Oxenfurcie i tam wszystko było na mój poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma questów na receptury. Będziesz je znajdować po drodze lub jako nagrody za misje.

Misje analogicznie wraz z rozwojem fabuły będą coraz cięższe, w Velen są niskopoziomowe, w Novigraadzie będą trudniejsze na poziomy od 15 do nawet 30, a na Skellige podstawowe wilki są na 15 lvlach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że na Skellige są też questy na niskie poziomy. Trafiły mi się dwa na 7 poziom doświadczenia, a zaznaczam, że Wysp nie chciało mi się już ogrywać, a potem spaliłem kartę graficzną XD. Więc polecam zebrać dwa tysiące orenów i lecieć po bilet na Skellige. Potem można się przenosić za pomocą szybkiej podróży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawego easter egga w Oxenfurcie - w miejscu biblioteki była sterta notatek, a wśród niej... opis eksperymentu z jednego z questów z Wiedźmian 2 polegającego na wytestowaniu mikstury. Wie ktoś, czy ta notatka jest dostępna jeśli nie transferowaliśmy save?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że na Skellige są też questy na niskie poziomy.

Na kilkadziesiat questow na Skellige dwa niskopoziomowe to dosc malo. Zreszta jesli ktos nie robi tylko i wylacznie glownych zadan fabularnych, ale tez wszystkie badz wiekszosc pobocznych plus zadania wiedzminskie to na brak questow na swoj i nizsze poziomy narzekac nie powinien. Ja praktycznie w kazdej odwiedzonej nowej lokacji mialem przynajmniej kilka zadan oznaczonych na szaro bo staralem sie robic wszystkie poboczne zadania i zlecenia jakie znalazlem w poprzedniej lokacji, przez co moj poziom byl wyzszy od tego, ktory ma osoba ograniczajaca sie tylko do samej glownej historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zapas jaskółki powinien mi się sam odnawiać? Zauważyłem to ostatnio. Podczas jednego zadania staczałem pojedynek na pięści z kilkoma zbirami i użyłem jednej jaskółki, po walce miałem nadal stan 2/3 ale gdy włączyłem medytacje żeby zregenerować całą energię to już miałem 3/3. Czy tak powinno być czy coś z moją grą się popsuło? Gram nie najniższym poziomie tylko tym o jedną pozycję wyższym, mam zainstalowane wszystkie patche do wersji 1.08 i żadnych modów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnawiają się zarówno petardy jak i eliksiry. Nie wiem natomiast jak jest z odwarami. Eliksiry przestają się chyba odnawiać jak skończą nam się zapasy alkoholu, który jest bazą.

Cały czas poszukuję receptury na białą mewę i powoli tracę nadzieję, że uda mi się ją znaleźć.. Odwiedzam alchemików, sprawdzam każdą skrzynię, paczkę czy beczkę i nic. Szkoda tylko, żeby ulepszyć chemikalia potrzeba właśnie białej mewy.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się odnawia ( petardy, eliksiry, odwary, oleje ) na każdym poziomie trudności. Nie wiem czy też pamiętasz, ale tylko do poziomu normalnego podczas medytacji odnawia się też nam zdrowie. Redzi zrobili tym razem nam na ręke z tymi potami, zwłaszcza że osobiście początkowo często ich używałem. biggrin_prosty.gif Ale z czasem i wiekiem coraz bardziej potrzebowałem innych, niż leczących. No i w zapowiedziach było, że potki wszelkiej maści się będą odnawiać w medytacji, tylko HP nie zawsze.

Edytowano przez Hrabia93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z petardami jest identycznie. W grze wystepuje kilkadziesiat roznych receptur na eliksiry, oleje i petardy, a w ktoryms z wywiadow bylo powiedziane, ze system poszukiwania i zbierania konkretnego skladniku na konczace sie szybko zapasy byl dla graczy uciazliwy i sprawial, ze sporo osob niechetnie wykorzystywalo eliksiry i petardy w grze. jedynym ogranicznikiem zdaje sie byc tylko alkohol, ale tego w grze znajduje sie sporo i przynajmniej mi nigdy go nie zabraklo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś modyfikację na picie eliksirów jak w Wiedźminie 2? Pamiętam jak twórcy obiecywali, że będą lżejsze eliksiry o szybkim działaniu, które bę dzie można pić podczas walki, ale też będą silniejsze, które spożywać należy tak jak w W2. Tymczasem mogę najsilniejsze odwary łyknąć jak toast na osiemnastce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...