Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Tak, potwierdzam, że już działa, ale jak zwykle nie obyło się bez wpadki ;). Ludzie grający są zdania, że jest fajnie ;).

Ja dociągnąłem sobie angielskie głosy, coby ćwiczyć angielski. Ech, już niedługo zacznę grać!.

Co zrobiłeś?! Grzeszysz człowieku :tongue: Taki dubbing w grze, a Ty sobie po angielsku grasz. Nauka nauką, ale nie w Wiedźminie ;) A poza tym grał ktoś na angielskim dubbingu? Jak się gra, bo szczerze powiedziawszy to mi się wydaje, że dość dziwnie. Przyzwyczaiłem się do Rozenka w roli Geralta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś rozjaśnić sytuację odnośnie Wiedźmina, mianowicie nie kleje jak to jest że był już Wiedźmin 2, a teraz jest W2: Zabójcy Królów i nie mogę znaleźć tej części, która była wydana ponad rok temu. Jak to jest z tymi częściami gry, a może W2:ZK to po prostu to samo co W2 + dodatkowa kampania, nie rozumiem tego wszystkiego =.="

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zabójcy Królów == Wiedźmin 2. To po prostu podtytuł drugiej części.

Ja dociągnąłem sobie angielskie głosy, coby ćwiczyć angielski. Ech, już niedługo zacznę grać!.

Szacuneczek, aczkolwiek polecałbym taki zabieg na Mass Effect, nie na Wiedźminie. IMO głosy angielskie (czy raczej amerykańskie) kompletnie nie pasują do tego świata. Po prostu nie mogę zdzierżyć mówiącego po amerykańsku Geralta... : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chciałem odświeżyć Wiesława, ale pierw pobrać oczywiście edycję rozszerzoną. No i tutaj mamy problem. Pomijając fakt, że coś tam nie działa, to ja nie wiem, jak ten patch/rozszerzenie zainstalować...

Ściągłem z thewitcher.com downloader, ten pobrał 10GB danych i....? I właśnie nie wiem ocb. Nie było mnie w domu kiedy kończyło się pobieranie, więc nie wiem czy tam gdzieś jest jakaś instalacja czy coś... Może mnie ktoś oświecić?

Aha i czego mogę się spodziewać w grze /nowego/ poza intrem, oraz jakąś dodatkową misją/misjami które reklamowali w newsach na różnych portalach? Mam na myśli więc poprawki, optymalizację, eliminację bugów etc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli w wybranym przez siebie katalogu masz tylko pliki *.bin to nie pobralo do konca. u mnie jest jeszcze aplikacja ale nie musialem jej uruchamiac bo wszystko sie zrobilo automatycznie. jezeli u Ciebie tak nie bylo to mozliwe ze masz downloader z ktorym byl problem. poczytaj tutaj: http://pl.thewitcher.com/community/entry/205

jak sciagnalem ten nowy downloader to wszystko ladnie poszlo.

co do samych poprawek to lista: http://pl.thewitcher.com/community/entry/166 http://pl.thewitcher.com/community/entry/167

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych kilku godzinach gry - ogólne wrażenie nadal pozytywne, choć rzeczywiście lekko irytujące są "hitboxy" jeśli chodzi o interakcję. Trudno czasem wcelować w odpowiednie miejsce na ekranie :)

Oprawa nadal jak na konsolę mnie zadziwia, a wczytywanie tekstur zdażyło mi się tylko raz na początku 1 aktu po zejściu z łodzi. Ogólnie ... JA chcę więcej! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Tak, tylko czy to jest dział konsolowy? :P

Hmm... ja chyba zaczekam, aż zrobię sobie save z W1 i wtedy przejdę W2 jeszcze raz... tym razem nie na mrocznym - trochę mi to krwi napsuło, szczególnie Pan

Letho-Który-Blokuje-Wszystkie-Ciosy-Robiąc-Kontratak-2x-Potężniejszym-Znakiem

. Poza tym - krwi psują nawet itemy "legendarne"... skompletowanie tych gratów kosztuje fortunę, której nie udało mi się na czas uzyskać... i zadanie przepadło.

Tak swoją drogą, to polecam ściągać całość z GOGa - wersję można spokojnie spolonizować, a ew. patche powinny być od razu na miejscu. A prędkość ściągania przebija nawet Steam. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ok, gram na PC, drugi raz, tym razem na mrocznym poziomie trudności - o dziwo trudniej jest raczej poza walką, typu jedna strzała z muru mnie położyła, walka nie jest póki co wyzwaniem.

Irytuje mnie nowy bug, przynajmniej w danym momencie - Geralt zawsze na początku nowej scenki ma na sobie kurtkę pasów, a ja mu uparcie zmieniam na zbroję kruka.

Graficznie się jaram - w końcu po wymianie kompa mogę grać na wymaxowanych ustawieniach (poza uberem, zbędny i szkoda klatek).

trochę też inaczej chodzi mysz w menu i w grze, na nieszczęście podczas siłowania na rękę, kursor przejmuje właściwości tego z menu, jakieś dziwne mało płynne, nie mogę tego wyczuć.

zobaczymy jak będzie dalej :)

a - fajnei tez ze nei trzeba się juz chrzanic z milionem patchy, ot zainstalowałem, dociągnąłem kilka plikow bo wczesniej mialem juz sciągniętą rozszerzoną i jeden pach - odpalenie jednego duzego update i tyle.

rejestracja jest wyłączona?

bo mi nei chciało przyjąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ok, gram na PC, drugi raz, tym razem na mrocznym poziomie trudności - o dziwo trudniej jest raczej poza walką, typu jedna strzała z muru mnie położyła, walka nie jest póki co wyzwaniem.

Dokładnie tak. Gram (a właściwie grałem, bo w związku z ER zacznę od początku) i cały pierwszy rozdział nie miałem żadnych absolutnie problemów z poziomem trudności walk. Przy pierwszym przejściu na normalu zaraz po premierze męczyłem się znacznie bardziej.

trochę też inaczej chodzi mysz w menu i w grze, na nieszczęście podczas siłowania na rękę, kursor przejmuje właściwości tego z menu, jakieś dziwne mało płynne, nie mogę tego wyczuć.
aaaa...bo o to chodzi w tej minigierce, żeby nie było to tylko wodzenie kursorem, bo byłoby to jeszcze banalniejsze, niż jest :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnotowuje kompletny fail ze strony tego launchera i pobierania patchy. Zainstalowałem Wiedźmina na laptopie i chciałem go tak kontrolnie odpalić żeby zobaczyć jak będzie chodził, ale nie drogi Abyssie, musisz ściągnąć 10 GB żeby włączyć grę... Ja wiem, że to trzeba ściągnąć, ale przydałby mi się jakiś wybór KIEDY. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie, ale czy może mi ktoś powiedzieć, czy grając w Wiedźmina 2: Zabójcy Królów na Xbox 360 możemy zapisywać stan gry w dowolnym momencie, czy są jakieś checkpointy? Pyta nierozeznany PC-towiec ;) .

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a na Metacritic mamy powoli krucjatę kilku (albo jednej osoby) wrzucającej ciągle ocenę 0 i narzekającej na ogólny spisek, że recenzje branżowe są pisane na zlecenie gdyż ukazały sie 4 dni przed premierą i są oszukańcze.

Jak to dobrze, że poza tymi 3ma przypadkami każdy kto zagrał wystawia tej grze ocene w granicy 9,5 ->10 i pisze, że jest to wspaniała produkcja mimo swoich kilku wad :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Teorie spiskowe że to pracownicy BioWare in 3... 2... 1... : p

Zacząłem sobie ostatnio ponownie grać w W2 z okazji ER, jako że drugi raz nigdy gry nie udało mi się dokończyć (zaczynałem parę razy, raz dotarłem do drugiego aktu - i mimo iż był kompletnie odmienny to jakoś mnie nie wciągnął). Dwie kwestie; raz, czy dodatkowy content z ER dotyczy tylko III aktu, czy można liczyć na jakieś niespodzianki również w pierwszym? Dwa, gram na Mrocznym poziomie trudności i chcę rozwinąć Geralta jak najsensowniej - kwestia taka, że wiedźmagiem już grałem, a system walki na miecze mi się nie podoba (dalej są lagi, które miały zniknąć w wersji 2.0, dalej jest okropny i w ogóle niepotrzebny auto-aim), w związku z czym chciałbym sobie rozwinąć dobrego alchemika. Słyszałem jednak o nim kiepskie opinie, warto w jego drzewko w ogóle inwestować, są jakieś sensowne buildy?

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się podejście CDP RED do ludzi, którzy już zakupili grę. Ten cały nowy content za darmo robi wrażenie, choć tu i ówdzie ludzie płaczą, że za wiele on nie dodaje. Jeśli tylko będzie mnie stać, mam zmiar kupować każdą grę REDów, bo takie podejście trzeba premiować.

Mam też takie pytanko - czy żeby zobaczyć nowe Questy w rozdziale trzecim, muszę rozpocząć grę od nowa, czy mogę grać na swoim save z rozdziału I?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron

Alchemik na Mrocznym? Oszalałeś? Pakuj wszystko w Quen i w Yrden.

Praktycznie nigdy nie zostawaj w jednym miejscu, czyli roll all day all night.

Praktycznie olej crafting armorów bo większość potworów i tak załatwi cię po jednym/dwóch uderzeniach.

No i wiadomo rozwiń czewko szermierza przynajmniej do połowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exactly...mam wrażenie, że każdy, kto tutaj raczy jechać po alchemiku, nigdy nim nie grał. Przecież jeśli poświęci się trochę czasu na sporządzanie pułapek, petard i mikstur i na rozkładanie tych pierwszych, to w zasadzie można przejść grę ze znikomym kontaktem z przeciwnikiem... Dla mnie alchemik to najbardziej przypakowana specjalizacja w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sam mam zamiar sprawdzić alchemika i liczę na dużo zabawy. Co prawda, nie podjąłem się wyzwania grania na mrocznym poziomie trudności, ale i tak pewnie łatwo nie będzie, a o to mi głównie chodzi, bo granie szermierzem było banalnie proste. Draug na 3 silne ciosy ? No proszę ... No i jeszcze trzeba znaleźć zachętę do grania, bo jakoś nie mogę znaleźć motywacji, żeby grę uruchomić ^^

Czy żeby zaktualizować grę do najnowszego patcha trzeba mieć poprzedni ? Miałem z nim nie lada problemy i obecnie grałem bez niego, bo nie wprowadzał do gry single żadnych zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...