Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

@RIP:

Na upartego to nawet bez rozwijania postaci grę da się przejść. :D

Każdą klasą da się przejść... wystarczy mieć odpowiednie odruchy podczas walki i tyle. Ja wpakowałem wszystko w szermierkę i nie powiem, żeby było szczególnie prosto, ale też nie było wyjątkowo trudno.

Pancerze z Mrocznego są epickie... głównie z nazwy. I kosztów. Trochę żałuję, że się podjąłem przejścia tak gry, bo zbieranie na kolejny kawałek było nie tylko nieludzko upierdliwe, ale niemniej irytujące. Dawno się tak nie nakląłem przy przechodzeniu gry. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP:

Z tego, co wyczytałem podobno pomaga zmiana formatu obrazu na 16:9.

EDIT:

Tak przy okazji, internetowa sława Angry Joe ostatnio gościł w siedzibie RED-ów, żeby zagrać przed premierą w Edycję Rozszerzoną. Nagrał też film z wycieczki po studiu, którego RED-zi nie pozwolili mu opublikować przed 30 kwietnia. Czyżby na koniec miesiąca mieli zamiar zapowiedzieć kolejną niespodziankę (pytanie retoryczne)?

Edytowano przez wojto16
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak to ja się mylę, a nie ty, to wtedy się zgadzam z opinią - to niszczyłoby klimat cyberpunku.

Chyba musisz uściślić, bo zdaje się, że mówisz do mnie, a zupełnie nic nie rozumiem :) Jakiego cyberpunku? :> i jaką rację? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pupy z takimi sposobami, ja mam monitor "kwadratowy" więc w 16:9 grać nie będę... Jak zwykle okazało się, że patch naprawia kilka błędów a dorzuca nowe :).

I co jęczysz, miałem tak samo, zmiana na jeden dialog proporcji to żaden problem, po filmiku sobie zmienisz z powrotem, tyle hałasu o nic, już dawno byś to zrobił.

Podoba mi się że wprowadzono zwierzęta, mała rzecz a cieszy, tu prosiaki się taplają w kałuzy tam się drapie pies, fajnie fajnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dekameron

To właśnie jest problem i nie powinno się zbywać go prostym "nie jęcz". Ja np. strasznie nie lubie gdy takie pierdółki zakłócają mi płynność rozgrywki, dodajmy jeszcze do tego to, że niekórym gra włącza się dłużej albo nie znaja rozwiązania problemu i bajzel gotowy.

Nie uważam żeby błąd był jakiś palący i wymagający natychmiastowego naprawienia, ale takie rzeczy nie powinny zostać zaniedbane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co jęczysz, miałem tak samo, zmiana na jeden dialog proporcji to żaden problem, po filmiku sobie zmienisz z powrotem, tyle hałasu o nic, już dawno byś to zrobił.

Podoba mi się że wprowadzono zwierzęta, mała rzecz a cieszy, tu prosiaki się taplają w kałuzy tam się drapie pies, fajnie fajnie ;)

"Jęczę" jak to zwykłeś brzydko określić bo to kolejny błąd uprzykrzający rozrywkę, gra ma rozluźniać a nie skłaniać do bluzgów. I niby skąd ktoś kto gra pierwszy raz ma wiedzieć kiedy przełączyć na 16:9? LOL, głupotę napisałeś po prostu.

Ponadto jest o wiele więcej błędów niż te black screeny, niektórym, jak mnie gra wywala co jakiś czas do pulpitu, co wcześniej nie miało miejsca. O wsparciu dla monitorów niepanoramicznych nie wspomnę, bo zapewne się go nie doczekamy.

Patch który stwarza nowe problemy ciężko uznać za użyteczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pankamilek

nie ja napisałem głupotę, tylko uważam, ze to po prostu zbędne marudzenie, ok, jest kilka błędów, gdzie nie ma? Fajnie by było jakby gra była bez skazy, ale i tak odwalono kawał naprawdę świetnej roboty, a w momencie jak przywitała mnie czarna plansza, pierwsze co zrobiłem to google i "czarny ekran na koniec prologu wiedzmin 2'. po 2 sekundach miałem odpowiedź na swój problem i grałem dalej zamiast delikatnie przyhejtować grę na forum.

Chciałoby się aby żadnych usterek nie było ale to raczej niemozliwe ;)

dziś na przykład zablokował mnie na schodach jakiś dzieciak, który nie chciał się przesunać po tym jak za mną tam wbiegł, drzwi były zamknięte i load gotowy, kilka minut w plecy, niby niewiele ale irytujące, ale trudno, jakby tych błędów była cała masa to pewnie bym się uzewnetrznił ze swoimi żalami tutaj że spartolili taki kawał dobrej giery, a tak po prostu prę dalej.

Nie ma czegoś takiego jak 'nie znam rozwiązania' bo w googlach są odpowiedzi na wyciągnięcie palców do klawiatury.

Nie wiem, może bronię Wiedźmina bo naprawdę jestem pod wrażeniem całości, dziś również podziwiałem projekty strojów w grze, zwróciliście uwagę? coś genialnego. Do tego grając na fulla - wszystko ostre jak brzytwa, tekstury, detale, ME3 albo DA leży i kwiczy. A to tylko same stroje.

Obawiam się, ze już dawno minęły czasy bezbugowych gier, szkoda nerwów, chyba po prostu musimy zakładać (co smutne w sumie jest) z góry, ze zawsze jest ewentualność jakiejś wtopy.

Ale do sedna - nie miej pretensji do gry, że ty masz mocno przestarzały sprzęt - w tym przypadku monitor. to tak jakbyś miał żale że nie chodzi ci na gf2 mx ;) kwadraty już dawno wyleciały z obiegu u graczy, stoisz w tyle - licz się z niedogodnościami.

a zmiana formatu na dwie minuty naprawdę nie jest uciążliwa, gorzej jak się napotyka problem o jakim napisał @mewho.. tu już trochę faktycznie skucha :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekameron - co innego małe, głupie bugi, co innego błędy, które uniemożliwiają lub znacząco utrudniają grę. Jak ktoś się uprze to będzie nawet bronił kupy, że pachnie, tak jak Ty w tej chwili. To samo było z TW1 w przypadku któego niedługo po premierze grałem na full detalach na GeForce 8600 GTS, czyli zwyczajnei niezbyt dobrej karcie. Zaś po zmianie karty na Radeona 5770 TW1 zaczął świrować z teksturami, wywalać do pulpitu i wiele innych... Że już nie wspomnę o błędach, które gracze zgłaszali na oficjalnym forum - zajrzyj i poczytaj. Koszmar. Jeśli idzie o technikalia to oba TW1 a zwłaszcza TW2 to niestety crapiszcza. Fakt, jak się ma kompa za kilka tysi niekoniecznie pomaga. ZNowu odsyłam na forum wiedźmina - ludzie z naprawdę mocnymi kompami mają problemy z ilością klatek.

I zawsze znajdą się tacy, co powiedzą: "Nie narzekaj, nie marudź, jak nie potrafisz się posługiwać kompem albo masz przestarzały sprzęt". I nie wypowiem swojego zdania o tych ludziach bo się nie nadaje do cenzury. Mój komp spełnia praktycznie wymagania zalecane, a na każdych mozliwych ustawieniach (czy to minimalnych czy najwyższych) mam taką samą ilość klatek - 22. I to przypadek jest?

A co do monitora to, TW2 jest jedyną grą z jaką miałem do tej pory problem. Wszystko w co grałem i gram wspiera 4:3 i problemów nie ma z tym jak widać, jeśli się chce.

Jestem wielkim fanem Wiedźmina ale nie znoszę partactwa, ja bym spokojnie jeszcze z 2 miesiące na tą Edycję Rozszerzoną poczekał, a twórcy mieliby czas na dopracowanie patcha... jak to w ogóle brzmi, to już nawet patche trzeba łatać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pisany z perspektywy ludzia, który wcześniej W2 widział na PC, ale nie zgłębiał tajników rozgrywki, fabuły itp.

No, wczoraj i ja dorwałem się do Wieśka. Po przejściu prologu w jednym rzucie uważam, że gra nie ma czego wstydzić się przy swojej PC-towej siostrze. Graficznie, jak na możliwości 360, to najwyższa liga. Testowałem grę z dwoma kumplami i zgodnym chórem orzekliśmy, że CD-Projekt odrobił zadanie domowe - design jest fpytę, otoczenie tonie w detalach, ale co najważniejsze animacja podczas 6 godzin z grą nie zakrztusiła się ani na moment. Przy tym, co widać na ekranie, przy tych teksturkach i całej reszcie to plus jak cholera - niech ktoś podrzuci tą grę Bioware i pokaże im paluszkiem, jak powinny wyglądać RPGi na konsole. Dla porównania odpaliłem na chwilę DA:O i tylko uśmiechnąłem się pod nosem. Za oprawę graficzną chylę czoła przed developerem - na 360 nie wyjdzie już chyba ładniejszy erpeg.

A gra sama w sobie to miooodzio jak cholera. Nawet w pierwszym Wieśku nie przywiązywałem takiej uwagi do przygotowań przed starciami - tutaj normą jest, że trzeba poświęcić tyle samo uwagi piciu eliksirów, czytaniu opisów potworów i naostrzenia sobie mieczyka co walce samej w sobie i taktyce, jaką w niej obieramy. W końcu wrogowie nie są grupami siepaczy, których wyrzynamy jedną ręką, drugą popijając sobie herbatkę (no dobra, w DA starcia też były wymagające, ale nie aż tak), tylko realnym zagrożeniem, którego nie należy lekceważyć (zwłaszcza, jeśli walczymy z większymi grupkami). Fabuły oceniać nie będę, bo na to przyjdzie czas po skończeniu gry, ale po prologu mam autentyczną chęć poznania dalszej części historii.

A sterowanie jest w porządku, wystarczy trochę się przyzwyczaić. Jakimś super RPGowym wymiataczem nie jestem, ale jak do tej pory walczyłem z przeciwnikami na ekranie, a nie z padem w dłoniach. Chociaż lockowanie na celu faktycznie potrafi wkur.wić, ale to kropla w morzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady :] dla mnie nie jest kupą ani żadną uciążliwością zmiana formatu obrazu na chwilę.

nie nazwałbym też W1 ani W2 crapiszczem, bo większych problemów z nimi po prostu nie miałem. W2 przeszedłem bez żadnych nieprzyjemnych zgrzytów raz, teraz przechodzę drugi i w sumie jedyny problem póki co to było właśnie owe 'zczarnienie' ekranu po prologu, kilak sekund i załatwione, gram dalej.

z klatkami problemów nie mam żadnych, kompe nie jest super wypasiony ale gram na full (bez ubersamplingu) w 1680x1050 w 45-50 klatkach na i5 250 / gf 560ti i 8gb ramu.

z przestarzałym sprzętem chodziło mi jedynie o monitor, nic więcej.

wiecznie nie będziesz miał tego monitora wspieranego podobnie jak wiecznie XP nie będzie wspierany jako system - to przykład, ale sam lubiłem bardzo XP jednak czasami przychodzi moment kiedy trzeba pójść naprzód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma człowieka kilka dni, a tu masa postów...

Tak sobie czytam i czytam i doszłam do wniosku, że kupienie W2 na klocka było najlepszym posunięciem z mej strony. Nie musiałam nic ściągać ( a mam neta 17Mb/s - więc przy dobrym sedzie poszłoby szybko), grałam już 13 kwietnia (więc nie musiałam czekać do 17 kwietnia), nie musiałam wściekać się na serwery i wiedźmińskie forum. No i 37" + łóżko w mojej norze dają frajdę większą niż monitor i krzesło. A tu 3 strony postów o problemach. Nie twierdzę, że gra na konsolę jest mega, full wypas i the best. Cieszę się po prostu, że nie miałam problemów jakie są tutaj opisywane i bezstresowo mogę cieszyć się grą. Jedyne czego żałuję to to, że nie mogę zaimplementować save-ów z W1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego żałuję to to, że nie mogę zaimplementować save-ów z W1.

To już możesz uczciwie całkowicie przestać żałować, bo W2 nawet nie sili się na to, by nawiązywać do wydarzeń z pierwszej części. Parę zdań we wstępie, które nie mają absolutnie żadnego wpływu na przebieg rozgrywki sequela to naprawdę nic, czego możnaby w jakikolwiek sposób żałować. Szkoda, że CDP olał zupełnie ten aspekt :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem to jeśli w jedynce opowiedzieliśmy się po odpowiedniej stronie, to w 3 akcie możemy spotkać starego znajomego, co nam wiele spraw ułatwi. Podobnież w 1 akcie, jeśli nie zabiliśmy pewnej persony z W1, dostajemy od niej dość ciekawy list. Kilka nawiązań jednak jest, nie mówię, że jest ich zatrzęsienie, ale jednak miłe smaczki się do W2 przedarły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to można tylko dostać kilka fantów i parę wzmianek w grze jest, jednak TW2 od początku był tak robiony, żeby konsolowcom nieobeznanym z TW1 ułatwić wejście w świat i bohatera. Imho nie ma czego żałować, bo takie ME jakoś również decyzje ze wszystkich części sprowadziło do pupy. Chociaż brak Wrexa może jest bardziej dotkliwy niż brak Zygfryda ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie szukać smaczków i nawiązań do poprzednich części, to zapraszam do mass effecta. między wiedźminami były spore różnice platformowo/gameplayowe, przez co wiele osób grających dowiedziało się o grze przy okazji megawyhajpowanej dwójki.

w sumie dobrze, ze nie dali wielu nawiązań do decyzji z 1, bo nie udało mi się przerzucić save'a. jednocześnie mam nadzieję, że w w3 wszystko zadziałała i będzie można wstawić trochę więcej tego typu rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem wszystkie ME mam za sobą. Nawet mimo różnic platformowych, to czemu nie? W ME2 na PS3 wybrnięto z tego w ładny sposób - komiks. W W2 też to kiedyś planowano, niestety pomysł nie wszedł w życie. Szkoda, pozwoliłoby to zapoznać się ze starą historią i podjąć pewne decyzje, a co za tym idzie, można by bardziej urozmaicić W2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. nawiązań jest sporo, do tego dostajemy na dzień dobry dwa wypasione miecze z jedynki (sihil i .. nie pamiętam ;) ) i zbroję kruka, z którą skończyłem W1, mocno ułatwia to sprawę na starcie, zwłaszcza na mrocznym poziomie, jest też wyjaśnione czemu na samym początku w łóżku leży Triss a nie Shani, jeśli mieliśmy z nią romans (o co niektórzy krzyczeli, że oni wybrali Shani, a tu start gry i Triss.. widocznie nie gracie i nie czytacie uwaznie wszystkiego).

Zygfryd, list ;)), kilka ułatwień, starzy znajomi z jedynki, nie ma tego wiele, ale jest i fajnie że jest.

mogli to lepiej zrobić fakt, ale mimo wszystko z importem ODROBINĘ fajniej się gra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też wyjaśnione czemu na samym początku w łóżku leży Triss a nie Shani, jeśli mieliśmy z nią romans (o co niektórzy krzyczeli, że oni wybrali Shani, a tu start gry i Triss.. widocznie nie gracie i nie czytacie uwaznie wszystkiego).

Starałem się przechodzić grę jak najdokładniej, ale nie znalazłem żadnej informacji na temat Shani. Mógłbyś rozwinąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...