Skocz do zawartości

Polecane posty

Są 4 rodzaje slimów. Duże, średnie, małe i maluśkie. W sumie po zabiciu dużego, średnich i małych powinno wypaść 128 maluśkich. Duże zadają obrażenia, średnie popychają, małe popychają słabiej, maluśkie tylko latają za postacią.

PS. Slimy nie potrafią pływać!!!

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MyLoginIsFaint

Jeśli szukasz slimów, to polecam mod "Slimeageddon" autorstwa niejakiego duckzeus'a z minecraftforum.com

Sprawia on, że slimy mogą pojawiać się wszędzie poniżej 128 poziomu. Autor ostrzega jednak, że może to uniemożliwić normalną grę, dlatego warto zrobić kopię zapasową save'a.

Ogólnie rzecz biorąc, warto zainteresować się modami - powstaje ich coraz więcej, są coraz lepsze i coraz bardziej ingerują w mechanikę gry, co sprawia że można odkrywać MC na nowo. Samolot (Planes v3) jest świetny. Twórca tego moda planuje integrację z Humans+, co ma poskutkować mobami, które będą latać! To co napisałem jakiś czas temu, rzeczywiście może się ziścić. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus

Kupuj kupuj. Chyba, że w przyszłości chcesz wydać więcej xD

PS. Przy okazji... Na początku moja historia w Minecrafcie wyglądała tak, że znalazłem sobie dolinkę. Przytulna itd. zamieniłem ją coś w rodzaju swoistą osadę otoczoną murkiem. Dodałem potem umocenienia itd. Jednak przyszedł update i przez to iż miałem wgrane mody to save się zepsuł. Do tego czasu się trochę nauczyłem i postanowiłem zacząć wreszcie coś budować.

Wygenerowałem nowy świat( nazwa: HELL) i od razu w oczy wpadła mi górka. Z początku nie miałem pomysłu, jak to będzie wyglądać, lecz wszystko się wyrobiło w pracy.

Zacząłem od wydrążenia dziury 15x15 głębokość 20 klocków i wyłożyłem ją całą przetopionym kamieniem. Do tego coś z lawą dla szpicu. A potem drewniane schodki w górę. Dziurę przykryłem pięknym drewnem prosto z drzewa, co jak się okazało nie zawsze jest dobrym pomysłem.

20110305123437.th.png

Początki prac...

Przy małej zabawie z lawą spłonęło conajmniej 400 kawałków drewna w tym schody. Jednak się nie poddałem i krówki mi pomogły...

20110305164555.th.png

Muuuu!

Potem już było lepiej i jestem właśnie na ukończeniu prac. Wystarczy, że wybuduję wielką wieżę po środku mojej świątyni(lub też inaczej mój dom. Nazwa ,,Świątynia" nie pasuje) i dopieszczę detalami ;] Wiem, że doskonała nie jest, lecz pod koniec obiecuję, iż będzie lepsza. Do tego nie wiem dlaczego wszelka zwierzyna złazi się do mnie i zaczyna płonąć przy schodach. Chociaż im więcej ofiar tym lepiej xD

Garść screenów:

20110307230327.th.png20110307230336.th.png20110307230359.th.png20110307230430.th.png20110307230445.th.png20110307230502.th.png20110307230512.th.png20110307230515.th.png20110307230520.th.png

20110307230406.th.png

PS2. A jak to u was było? Ile wypadków z lawą zaliczyliście? Ja raz z zapalniczką spaliłem całą wyspę, no ale to był tylko wypadek :trollface:

PS3. Creepery wkurzyły mnie najbardziej... 3 razy mi rozwaliły schody do wejścia na górę. Musiałem chodzić cały czas po nowy Netherrack...

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś płonący świat. Myślałem, że to po prostu błąd do momentu, w którym zobaczyłem owieczkę radośnie wskakującą w strumień lawy a potem hasającą po okolicy... Następną godzinę spędziłem na ograniczaniu pożaru, świat i tak szlag trafił po reinstalu systemu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się chwalimy, to ja też pokażę co nieco.

Oto moja skromna chata - jest w niej łóżko, mały magazyn, kilka pieców, workbench i nieduża szklarnia.

20110308162700.th.png

Dach ma dość dziwny kształt, ponieważ stoi na nim samolot (mod "Planes v3"):

20110308162635.th.png

Dom jak dom - oprócz samolotu, nie ma tu nic ciekawego. Pod nim znajduje się średniej wielkości magazyn i zejście do prawdziwego domu:

20110308162729.th.png

A tutaj już widzicie prawdziwy dom. Jak widać, sporo jest bedrocka - budowa o kratkę niżej nie byłaby już możliwa. Znajduje się tutaj sporo plantacji, jednak na screenach ująłem tylko te najbliższe "sypialni":

20110308162754.th.png20110308162821.th.png20110308162839.th.png

A oto główny tunel - ma około 500 kratek długości, co jakiś czas po bokach są drzwi do kopalni. Na samym końcu znajduje się wyjście na zewnątrz. Planuję dodać kolejkę, bo podróż piechotą do końca jest dość długa:

20110308162904.th.png

@Shaker

jak już chce by było wszystko widoczne

Od zawsze kopiuje link zwany "Forum" i zawsze pojawiały się miniaturki - może od jakiegoś czasu to zmienili, za chwilę wrzucę miniaturki.

dać upomnienie

A czy w regulaminie jest jakiś punkt, który określa ile maksymalnie obrazków może znajdywać się w jednym poście?

Edytowano przez Yeenzoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin

A nie lepiej mu wykasować te obrazki i dać upomnienie by dawał miniaturki, jak już chce by było wszystko widoczne?

2x@up

Jest powiedziane, by dawać miniaturki. To, że skrypt forum je pomniejsza to nie znaczy, że są to miniaturki.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy zamawiając teraz, mogę to potraktować jako wczesny pre-order, czy później, będę musiał dopłacać za "DLC", które mimo swojej "dodatkowości", będą tak na prawdę, wyjściem płatnej wersji. Bo płacić za betę, chce mieć pewność, że produkt będzie rozwijany, a nie sama gra zostanie lana, a na dlc będzie skupiała się cała uwaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacąc teraz w przyszłości za samą grę znowu płacić nie będziesz musiał, mogą się jedynie pojawić jakieś DLC o których sam notch chyba nawet nie wie, które będą darmowe dla posiadaczy Alphy, a płatne dla całej reszty ale o tym to nic nie wiadomo i w ogóle może tych DLC nie być...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... Ochłonąłem po utracie save i zacząłem od nowa. Co ciekawe "wyspawnowało" mnie na mapier śniegowo-lodowej. Zacząłem grać dzisiaj i po mniej więcej 1,5 h miałem już wszystko z żelaza. Znalazłem też pseudo jaskinię, która znajdowała się na górce (taki jakby tunelik). Postanowiłem tam zbudować dom bo nie wiedzieć czemu na tym 'tuneliku znało pełno dyń D:. Gra mi się świetnie, nawet creepery starają się nie przeszkadzać zbytnio :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sagitt

Bezsensowne pytanie. Pamiętaj, że to jest forum dostępne dla każdego, a nie tylko ludzi w wieku takim jak twój. Jeden będzie pracował od 7 do 16 i znajdzie pół godziny, inny wróci do domu ze szkoły o 12 i będzie grał 10 godzin.

EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...