Skocz do zawartości

Polecane posty

Chodzi mi o te, które się znajduje pod ziemią. Znalazłem żyłę, w której było około 7 bloków teraz jest tylko jeden bo z tamtych nic nie wypadło.

Musisz rozbijać żelaznym albo diamentowym kilofem, inaczej zmarnujesz surowiec. Żelazny jest podobny do kamiennego, może się pomyliłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % żelazo (nie mógłbym się zresztą pomylić bo korzystam z texture packa, w którym różnica między żelaznym, a kamiennym jest całkiem spora).

Jutro spróbuję rozbić ten ostatni na razie buduję wierze.

Edytowano przez EsDe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem minecraft wiki i trafiłem na kilka ciekawych rzeczy. W tym mobki na które możemy czekać:

- Smoczki :wub:

- Nietoperze

- Wilki, a zarazem możliwe też oswojone w formie piesków :smile:

- Wieloryby :D

Przy okazji dowiedziałem się, że Spider Jockey to jednak normalny mob i miałem okazję już go spotkać :D Szkoda, że Slime wogóle nie widziałem, choć moje kopalnie są ogromne!

Czy wiedzieliście o niewidzialnych już mobach?:

- Rana

- Steve

- Black Steve

- Beast Boy

Najlepsza jest Rana ;] Szkoda, że już jej zapewne nie ujrzymy :C

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeśli kupie z bety kod to jak teraz jest wersja 1.3_01 to za wersje np 1.4 będę musiał dopłacić?

Nie, chodzi o to, że po ukończeniu finalnej wersji ludzie, którzy kupili alfę, będą mieć caluteńki content za darmo, a poza tym kupili MC za 25% cenu. Ci od bety nie będą mieli DLC za darmo, tylko kupują za 50% cenu. Później cena jest normalna, a za wszystkie przyszłe dodatki trzeba będzie bulić.

Od siebie nic nie dodam, ponieważ Minecrafta nie posiadam. Zastanawiam się jednak na poważnie nad kupnem, tylko ciągle nie mogę właśnie się zdecydować - kupno Alfy czy Bety?

Przyznaję, tu mnie trochę zdziwiłeś. Klucze się zwykle kupuje przez PayPala z oryginalnej strony, i liczy się nie klucz, a data jego aktywacji dla konta. Już Alfa jest nie do kupienia, ponieważ gra weszła w fazę Beta. Podejrzewam, że jakiego klucza byś teraz nie użył, i tak będzie się liczyło jakbyś kupił betę. A gość, który wciska ludziom "klucz do Alfy" (pewnie drożej niż zwykłe) jest IMO zwykłym oszustem.

Edytowano przez Sagitt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie? Zawsze tak mam, że jak mam już diamenty, złoto, full żelaza, drewna, siodło, to zawsze mam tak że wykupuję klocek spod siebie i wpadam do lawy. I zawsze ginę na metr od brzegu albo od płomieni. Drugi wariant jest taki, że gdy trafiam na dobrą żyłę (pod koniec zapasu pochodni) to zapominam się, kopię, docieram do drugiej jaskini gdzie czeka na mnie mob. Pół biedy gdy to creeper, najwyżej powiększy mi pzrejście. Gorzej jak to zombie. Jak one mogą mnie wnerwiać... Zombie są zbugowane - ma zasięg niczym noob z commando w Modern Warfare 2, a ja zawsze mam przy sobie co najwyżej kamienny kozik :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh: To widać masz jakieś lagi, bo u mnie nie wiem dlaczego na normalu to zombie mnie tylko popycha :huh: Jak podejdzie od tyłu to dostaję obrażenia. Może to tylko chwilowy problem.

Często tak mam, że jak mi się już dobrze gra w Minecrafta, mam dużo surowców itd. to wpadam do lawy, tracę całe wyposażenie i tak dalej. W takim wypadku przestaję grać żeby trochę ochłonąć, bo mnie już denerwuje ciągłe zdobywanie "EQ". Też tak macie ?

Heh to jest strasznie wkurzające. Raz mi się tak stało i nigdy już nie kopałem pod siebie. Chyba, że robiłem tunel do bedrocka, wtedy nie mam dobrych intemków i mnie to zbytnio nie obchodzi. Chodź dzisiaj już miałem podobną sytuację. Zrobiłem wielką dziurę 15x15 i około 20 w dół klocków, a z tamtąd tunel do bedrocka. Zrobiłem sobie schodki całe z drewana w tej dziurze i chciałem zrobić też niszczarkę, lecz na śmierć zapomniałem, że 3 klocki przerwy w górę od lawy to nadal jest punkt zapalny. Jak wszystko zaczęło płonąć to chwila i już byłem martwy, a połowa intemków wpadła do lawy :C

Nie, chodzi o to, że po ukończeniu finalnej wersji ludzie, którzy kupili alfę, będą mieć caluteńki content za darmo, a poza tym kupili MC za 25% cenu. Ci od bety nie będą mieli DLC za darmo, tylko kupują za 50% cenu. Później cena jest normalna, a za wszystkie przyszłe dodatki trzeba będzie bulić.

Może tak, może nie. Jeszcze raz powtarzam, że nie są to potwierdzone informacje. To, że Notch o tym wspomniał to nie znaczy, iż np. ci z bety tez nie dostaną za darmo przyszłych DLC, jeśli wogóle takie będą.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuuu. Ja dzisiaj dokopałaem się pierwszy raz do lawy (dokonałem tego dzięki mojemu textue packowi- furnance działa jako wallhack :D). Znalazłem po drodze w pip żelaza, złota, i innych ciekawych rzeczy. Dokopalem się już do poziomu lawy, a tam pełno zombi i szkieletów. Dałem radę je wybić. Nagle atakuję mnie grupa zielonych oślizgłych kwadratów o.O. Zabiłem jednego-zmienił się w cztery mniejsze. W końcu ukatrupiły mnie. Pomyśliałem sobie- trudno zaraz zgarnę sprzęt i loot z ziemi. A kiedy wróciłem nie było niczego z moich rzeczy :rage: . Wytłumaczy mi ktoś dlaczego?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często tak mam, że jak mi się już dobrze gra w Minecrafta, mam dużo surowców itd. to wpadam do lawy, tracę całe wyposażenie i tak dalej. (...) Też tak macie ?

Dlatego zawsze warto nosić ze sobą kilka skrzyń. Po uzbieraniu większej ilości surowców wrzucasz do niej wszystko i idziesz kopać dalej.

Nagle atakuję mnie grupa zielonych oślizgłych kwadratów o.O.

Ja jeszcze ani razu nie spotkałem Slima. W którejś wersji alphy znalazłem tylko kilka tych "Slimeball".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często tak mam, że jak mi się już dobrze gra w Minecrafta, mam dużo surowców itd. to wpadam do lawy, tracę całe wyposażenie i tak dalej. W takim wypadku przestaję grać żeby trochę ochłonąć, bo mnie już denerwuje ciągłe zdobywanie "EQ". Też tak macie ?

Notorycznie. Nie zapomnę, jak wpadłam do lawy, po zdobyciu pięciu diamentów i Lapis Lazuli, którego się naszukałam jak nienormalna, o ewentualnych złotach, red stone'ach i żelazie nie wspominając.

Też chcę zobaczyc grupę zielonych, obślizgłych kwadratów! Czekam na screena. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh... Screena nie będzie, wcisnąłem print screen ale zapomniałem skopiować do painta (wybaczcie byłem niesamowicie wkurzony utratą ogromnej ilości sprzętu i kamieni).

BTW. Byliście już w Netherze? Ja niedługo się wybieram. Mam już przygotowany obsydian i diamentowy kilof. Tylko teraz muszę wykombinować jak zrobić by obsydian nie wpadał do lawy :<. Jakieś pomysły?

Nie ważne :). Już wiem.

Edytowano przez EsDe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość - jeśli chcecie uwiecznić jakąś epicką chwilę to wciskacie F2, zdjęcia zapisują się w %AppData%/Roaming/.minecraft/screenshots

Jako, że już sprawdziłem gdzie się fotki zapisują to pochwalę się swoją chatą :trollface:

20110227172617.png

Wczesna wersja, jeszcze dużo się w nim zmieni ;)

Edytowano przez Skreedi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope :). Najpierw obłożyłem kamieniami lawę, robiłem dziurkę i na sekundę nim lawa się rozlała wlewałem wodę :). Obsydian już mam teraz buduję świątynie, w której postawie portal.

Nie ma nic złego co by na dobre nie wyszło. W miejscu niedaleko gdzie zniknąl mój sprzęt znalazłem bardzo dużo diamentów, złota, żelaza i redstonu :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Print Screen? Lepiej naciśnij F2, Minecraft sam zrobi zdjęcie i da do folderu .minecraft, tam, gdzie Save'y. A jak chcesz schować HUD to przed zdjęciem naciśnij F1. Nie trzeba się meczyć z kopiowaniem, itp. =)

Nether... Polecam, jeśli masz dużo czerwonych grzybków, mało brązowych, a potrzebujesz grzybowej w masowych ilościach. :D Szkoda, że (już) nie da sie jeść samych grzybków. Koniecznie przywieź z niego pamiątki, nie ma ich dużo (Soulsand, Red Cobblestone/Netherstone i Lightstone), ale wszystkie się przydają. Netherstone, to NAJLEPSZE pułapki i kominki (wiecznie się palą), soulsand pozwala na zrobienie drzwi bez wyjścia, a lighstone... No cóż, świeci się. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja sobie zrobiłem portal do Nether, jak tylko zdobyłem diamenty na kilof :D Netherstone bardzo przydał mi się przy robieniu wejścia do mojej fortecy. Tylko Soulsanda nie mogę wogóle znaleźdź :C Tak samo małych potworków Slime. Chociaż dokopałem się do tak rozległych jaskiń, że głowa boli.

PS. Math :D Chciałabyś wypróbować serwer z Bukkitem? Bo właśnie sobie zrobiłem i jakbym wgrał też LWC, to w razie czego nikt ze skrzynki niczego nie ukradnie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pełno czerwonych grzybów, a brązowe miałem przed śmiercią a teraz nie mogę znaleźć :(. Dużo porku nie wystarczy?

Będę potem, idę kończyć świątynię :D.

Edytowano przez EsDe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie Pan EsDe zrozumiał. Owszem, ogólnie jadła bierz tam tyle, ile zdołasz unieść (Ghasty to... Szkoda mówić. Wredne bestyje.), ale miałam na myśli, że Nether, to jedna wielka kopalnia brązowych grzybów. :D

A ja także Slimów znaleźć nie mogę... A szkoda. Jego najmniejsza wersja nie zadaje obrażeń, a podąża za Tobą - idealne zwierzątko domowe! =D

Serwer z Bukkitem chętnie przetestuję, co nam szkodzi. Pytanie brzmi - kiedy? Dzisiaj, jutro, za tydzień?

@down

A ja czytałam, że atakują, ale nie zadają obrażeń. =O

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...