Skocz do zawartości

Polecane posty

Jakim cudem masz alphę, skoro Minecraft automatycznie ściąga uaktualnienia? Czyżbyś grał na piracie? Powiedz, to może rozwiązać problemy czarnym ekranem. Ale co do innych pytań:

1.Będziesz mógł grać na mapie z alphy. Nic nie powinno się stać, ale dla pewności skopiuj zapis. Po zakupie bety będziesz mógł wrzucić go i cieszyć się mapką. Owszem, nie będziesz miał w pobliżu nowości (Tzn. przykładowo gdybyś miał wersję bez biomów, żaden z nich nie pojawi się w miejscu, które już odwiedziłeś), acz będzie działać. :)

2. Światełka. Narób sobie pochodni i rozstawiaj w koło domku. Potwory nie będą spawnować się w miejscu, gdzie się świeci. Za to w nocy w oświetlonych miejscach będą się zbierać kohorty krówek, świnek, owieczek i kaczek. Więc można robić pułapki. :)

3. Krowa w kopalni, o tym nie słyszałam. Może jakimś cudem tam wlazła? Widocznie to musi być bug. Stwory nie będą się pojawiały w oświetlonych miejscach, ale każde ciemniejsze, to ich istna wylęgarnia. Tak więc, podobnie jak w punkcie wyżej - po zabawie świeczkami, możesz czuć się bezpieczny.

Ostatni problem, to pewnie wina alphy, acz nie jestem pewna.

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krów jak i innych zwierząt w kopalni - zwierzaki respią się na zwykłej ziemi i tam gdzie jest jasno czyli jak w domku za podłogę robi ziemia z trawką i masz pochodnie będą pojawiać się zwierzaki i wchodzić tam gdzie to możliwe, np. wpadając do twojej kopalni... Zmień po prostu podłoże na drewno czy kamień i nie powinny się już pojawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze chciałeś z tymi dwoma kabelkami, a poradnik należy do osoby, którą polecam. Nie tylko jej poradniki, ale i serie Minecraft.

Poradnik -

Poradniki świetne, ale w tym wypadku jest jeden minus - jak zrobię płytkę na zewnątrz, to moby będą mogły mi włazić do domu. Chyba że zrobię sobie tam dźwignię :P Jeszcze sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, oglądacie może jakichś ,,lec plejerów" Minecrafta? Ja oprócz właściciela poradnika, który podałem powyżej oglądam jeszcze ,,lec pleje" użytkownika ,,JJayJoker" na youtubie. Szczerze go polecam, choć koncentruje się na grach z PSP, prowadzi oddzielną serię na komputer - Minecraft :). [Link - http://www.youtube.com/user/JJayJoker]

Edytowano przez arbuzek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbujecie może robić hodowlę zwierząt ? Zapędzacie krowy , świnie czy co chcecie do jakiejś zagrody , zamykacie je i jest. Tylko mam z tym problem mały , czemu moje zwierzęta jakimś cudem znikają, skoro są 2 pary drzwi ZAMKNIĘTE, a samo ogrodzenie ma aż 2 klocki ( nie do przeskoczenia ) ? Nie ogarniam tego :)

BTW , wolicie grać na Peaceful i sobie tylko budować, jak ja, czy na hardzie i bawić się w survival ? Ja osobiście wolę pierwsze - uciekanie przed szkieletami w środku nocy jest zbyt emocjonujące xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krów jak i innych zwierząt w kopalni - zwierzaki respią się na zwykłej ziemi i tam gdzie jest jasno czyli jak w domku za podłogę robi ziemia z trawką i masz pochodnie będą pojawiać się zwierzaki i wchodzić tam gdzie to możliwe, np. wpadając do twojej kopalni... Zmień po prostu podłoże na drewno czy kamień i nie powinny się już pojawiać.

czy ja wiem... to ja chyba nawet więcej tych pochodni powstawiam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Minecrafcie to mnie strasznie jedna rzecz wkurza - jak to możliwe, że przy standardowo włączonym internetem i gg taka gra może mi mulić, na może nie najlepszym, ale całkiem niezłym kompie, podczas gdy reszta "normalnych" gier działa bez problemów ? Notch się nie postarał o optymalizację , czy co ? Nie ogarniam tego ;). Też tak macie ?

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc zaś do modów to co myślicie o:

MineColony

Ja osobiście używam i muszę powiedzieć, że świetny. Polecam każdemu. Zaoszczędza czasu na zbieraniu surowców przy powierzchni :D

Jest drwal, górnik, farmer i listonosz transportujący wydobyte surowce. Niedługo dodadzą więcej ;]

PS. Mam jeszcze drugiego moda, lecz go nie testowałem.

Co powiecie na towarzyszkę w Minecraft? Będzie za wami biegać. Zabijać potwory itd. Jednak jak zginiecie to ona was już nie pozna, a jak zginie to już nie wróci...

http://www.minecraftforum.net/viewtopic.ph...on+mod#p1859412

PS2. Prawie dostałem przed chwilą zawału. Byłem w jaskini i właśnie odkrywałem nowy kawałek. Skończyły mi się pochodnie i chciałem zrobić nowe, a wtem zauważyłem, jak w tle przebiegł Creeper. Szybko uciekłem. Chwilę potem zaglądam i .... nie ma Creepera :C Boję się!

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minecolony i towarzyszka brzmi ciekawie. Acz ja jednak jestem sceptycznie nastawiona do modów. Możliwe, ze coś źle wgrywałam, acz po bataliach z Mo'Creatures, gdy mod niemal zawsze postanawiał, że gra się nie włączy (Raz mi się udało i... WYSZŁA BETA. I od nowa. Miałam dosyć. :D ). Wywalałam te złe META pliczki, kopiowałam wszystko kilka razy, robiłam, chyba, dokładnie to, co w instrukcji było (oczywiście wersja modu była dobra) - nic. Dlatego nigdy więcej takich "skomplikowanych" cudaków. Choć brzmi ciekawie, przyznam. :)

Znikający Creep... No cóż, lepiej tam nie wchodź. On się czai, wyskoczy Ci z podziemi. Jak mi! =D

O czym mówię? O tym . Jeju, gram sobie z koleżanką, wychodzę z domku i widzę dwa Creepy. Uciekam i nagle... Jeden wyrasta (!) mi przed nosem, zatapia się (!!) i znika (!!!). A potem... No cóż, widać na obrazku, pojawił się za mną. Ta gra jest cudna, nie ma co... =)

@down

Mam ModLoadera i nic nie pomaga. Ale teraz ściągnę go jeszcze raz (czyściłam Minecrafta, więc trzeba wszytko od nowa), potem te wszystkie zaktualizowane mody, o których NoobGod wspomniał... I podzielę się relacjami. :D

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uruchomić mody potrzeba ModLoadera ;] Jak chcesz to ci wszystko wytłumaczę. Jednak pod wieczór dopiero.

Dodatkowo dam tutaj sposób na czarny ekran. Ja miałem zawsze po wgrywaniu modów i przestał się pojawiać :D

http://mycraft.pl/?p=2123

@up

No właśnie to wyglądało, jakby Creeper dosłownie latał pod ziemią :C Notch chce nas zgnębić...

Edit:

Użyj sposobu na czarny ekran mi pomogło i mody już chodzą.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Minecolony, Humans+, Mo'Creatures i Builders Minecraft zamienia się w pseudo MMO/RTS, w moim świecie zaczęły się robić wojny między frakcjami Ludzi/Bandytów/Creeperów - Potwory napadały na miasta (w Builders NPC budują własne budynki ze sklepami etc.), Wędrujący rycerze polowali na Szkielety i Ogry a Eksploratorzy i Górnicy próbowali przeżyć w kopalniach porozrzucanych po wyspie.

Teraz trzeba poczekać na trochę update'ów do tych modów i Minecraft będzie WIELKI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mój Win 7 64 bit nie pozwala mi instalować żadnych modów, prócz MineColony i ZanMap. Jak zrobie i zainstaluje poprawnie np. Mo'Creatures to mam czarny ekran :C

Edit:

Zaznaczam, że mam ModLoadera i AudioModa.

Nie fajno...

PS. Builders weszło, reszta nie. Tylko, że moi budowniczy budują byle gdzie :O Ani im się śni budować miasta po prostu walą wszystko obojętnie gdzie.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem już tworzyć nowego tematu z zapytaniem więc pytam się tutaj ( jeżeli nie może tutaj być to usune)

Chciał bym się dowiedzieć czy kupienie Minecrafta z allegro jest do końca legalne? Bo z kluczami z allegro do np. steama już niestety nie jest.

Jeśli tak to jeśli ktoś z was kupował mógłby mi powiedzieć w jaki to sposób polega?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma konto na minecrafcie to może zakupić tzw. 'gift code' i podarować je komuś. Zapewne tak to się odbywa. Cena tego kodu = cena zwykłego zakupu, czyli $14,95 (okolo 60zł).

Jak jest w praktyce, to Ci nie powiem, bo kupiłem przez paypala. Nie ufam alledrogo.

Edytowano przez inzaghi89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przez allegro, załatwienie transakcji trwało 3 minuty. Po zakupieniu klucza napisałem do użytkownika, potem on sprawdził czy zapłaciłem (zapłaciłem przez płacę z allegro tak więc już po chwili widać, że zapłaciliśmy) i zostałem poproszony o zmianę hasła konta na minecraft.net na qwerty, potem sprzedawca w chodzi na nasze konto i kupuje klucz, po chwili koleś pisze, że już kupione, wchodzę na konto, zmieniam z powrotem na swoje hasło i gram.

Tak to mniej więcej wygląda, trochę chaotycznie opisane jednak wszystko dzieje się bardzo szybko.

Jakby co to kupowałem stąd: http://allegro.pl/minecraft-gift-code-kod-...1466783745.html

Edytowano przez Skreedi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...