Skocz do zawartości

Polecane posty

Ale ja nie chcę się tak bawić za każdym razem, chcę mieć jakiś guzik, dźwignę, płytkę naciskową czy coś takiego ale nie wiem jak to zrobić :/.

To tak na przyszłość polecam stronkę z craftingiem wszystkich itemów w Minecrafcie na stan dzisiejszy (wersja 1.3 czyli najnowsza, łóżko już jest :)) - http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting ,a przyciski itd. znajdują się w kategorii ,,Mechanism recipes".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MyLoginIsFaint

Redstone to nic innego jak przewodnik elektryczny. Impuls wysyłany jest z dźwigni, przycisku, płytki naciskowej itd.

Następnie dociera on np. do drzwi lub TNT, co powoduje otwarcie (drzwi) lub wybuch (TNT).

Wszystko opiera się na logice. Możliwości? Nieograniczone. Wyświetlacz, komputer, system obronny - to tylko kilka przykładów.

btw. zasugerowałem się postami w tym temacie i wygrałem mod "Builders". Ilość budowniczych i konstrukcji powiększyłem pięćdziesięciokrotnie, odpaliłem nowy świat i wróciłem do komputera po kilku godzinach. To co zastałem jest ciężkie do opisania. Setki, w większości bezsensownie połączonych budowli, masa małych miasteczek i niesamowite podziemia. Te ostatnie są wprost cudne - aby je stworzyć, potrzebowałbym tygodni. Wystarczyło w kilku miejscach wylać wodę, abym mógł pływać łódką wielgachnymi tunelami, czasami całkowicie ciemnymi, innym razem oświetlone z powodu szklanego dachu.

Wydedukowałem, że powstały one na skutek działalności Treasure Hunterów - to oni kopali rowy aż do surowców, a następnie budowniczy zaczynali pracę od najwyższego punktu, czego skutkiem jest wolna przestrzeń pod budynkami. Awesome!

Edytowano przez Yeenzoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: powstały dwa mody pozwalające budować... statki latające.

Pierwszy mod, dzięki któremu możemy stworzyć steampukowy balon.

Drugi, pozwalający stworzyć samolot.

Rada dla tych którzy korzystają z modu "Builders": pamiętajcie by znaleźć Buildera o nazwie "Home Seeker", dajcie mu książkę (prawy przycisk myszy trzymając książkę w ręce) a zamieni się w burmistrza, zostawcie go na chwilę w spokoju, pozwólcie mu znaleźć 3 innych Builderów i... patrzcie.

Edytowano przez NoobGod
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Samolot to naprawdę godny uwagi mod. Latać w nocy nad Creeperami i Szkieletami, które nie potrafią nas trafić - świetna sprawa. :wink:

Minecraft dzięki modyfikacjom robi się naprawdę ciekawy.

Po zabawie z Builderami, Mo'Creatures, Humans+ nie trudno wyobrazić sobie taki multiplayer offline - builderzy zakładają metropolie; humans+ i mo'creatures toczą wojny między sobą i oryginalnymi, minecraftowymi stworzeniami; w powietrzu latają samoloty i balony; w jaskiniach pracują górnicy, farmerzy opiekują się zwierzętami i roślinami (dodanymi przez różne mody); powstają skomplikowane systemy obronne dla miast, wykorzystujące prąd; linie kolejowe...

To takie moje fantazje, ale na dobrą sprawę to mogą się w niedługim czasie ziścić. Tylko co wtedy będziemy robić my, gracze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co wtedy będziemy robić my, gracze?

Niech pomyślę? Możemy zabawić się w wielkiego handlowca i od nich wszystkich zdzierać kasę :] Zabawić się w grę fabularną i pobyć terrorystą z TNT :D

Jeszcze lepiej, gdy to jest Nuke, jednak najlepiej mieć wtedy ze sobą obsydian, by zrobić bunkier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są plotki, że kupując Alphę masz od razu przyszłe wielkie update(DLC), które będą wydawane dopiero po wejściu gry w stan PEŁNEJ WERSJI, za darmo. Jednak moim zdaniem nie będzie nic podobnego. Według mnie każdy kto zakupił grę w wersji Alpha lub Beta dostanie za darmo(jeśli wogołe takie będą) DLC. Zaś ci którzy kupią ją dopiero po wydaniu pełnej wersji, no cóż. Niech płacą xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak zrobić sieć kolejek w minecrafcie? Nie chodzi mi o jakiś wyrafinowany sposób, tylko by wsiąść do wagonika, który będzie jechał.

Układasz tory tak jak ma pędzić kolejka, tworzysz wagonik i lokomotywę wsiadasz i pędzisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Abuk96

Wiesz co, takie idiotyczne odpowiedzi to byś już sobie mógł darować :pinch: Co za głupota (nasuwają się teraz na język jeszcze inne, bardziej niepochlebne wyrazy) płynie z tej odpowiedzi! Przecież wyraźnie widać, że chłopak pyta o sposób, jakim można wytworzyć tory oraz wagonik. Mógłbyś pomóc naprawdę, a nie tylko wprowadzać zamęt i spamować :confused:

Od siebie nic nie dodam, ponieważ Minecrafta nie posiadam. Zastanawiam się jednak na poważnie nad kupnem, tylko ciągle nie mogę właśnie się zdecydować - kupno Alfy czy Bety?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nic nie wypada z bloków diamentu kiedy je rozbijam kilofem :rage: . Straciłem już 5 bloków diamentu przez to :rage: . Próbowałem różnymi kilofami od drewnianych po żelazne i nic :rage: .

Z tego co wiem (oglądam filmiki na YT) to powinno żelaznym się diamenty wydobywać

A pytanie ode mnie jak kupie bete to będę miał za darmo wersję finalną? bo jakoś 200zł za klucz do alphy to tak średnio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nic nie wypada z bloków diamentu kiedy je rozbijam kilofem :rage: . Straciłem już 5 bloków diamentu przez to :rage: . Próbowałem różnymi kilofami od drewnianych po żelazne i nic :rage: .

Dziwne, na Minepedii pisze że bloki te wyrzucają diament po wykopaniu je żelaznym lub diamentowym kilofem...

Tak z czystej ciekawości: po co tworzysz diamentowe bloki? ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Abuk96

Wiesz co, takie idiotyczne odpowiedzi to byś już sobie mógł darować :pinch: Co za głupota (nasuwają się teraz na język jeszcze inne, bardziej niepochlebne wyrazy) płynie z tej odpowiedzi! Przecież wyraźnie widać, że chłopak pyta o sposób, jakim można wytworzyć tory oraz wagonik. Mógłbyś pomóc naprawdę, a nie tylko wprowadzać zamęt i spamować :confused:

Od czego jest minepedia.com ?

Od siebie nic nie dodam, ponieważ Minecrafta nie posiadam. Zastanawiam się jednak na poważnie nad kupnem, tylko ciągle nie mogę właśnie się zdecydować - kupno Alfy czy Bety?

No to po kiego czorta wgl piszesz? Twój post to spam a nie mój, zaznaczyłem tylko podstawy a o istnieniu minepedii wie chyba każdy gracz minecrafta...

Anyway: http://www.minecraftwiki.net/wiki/Minecart

Diamenty ścina się tylko żelaznym/złotym/diamentowym kilofem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości: po co tworzysz diamentowe bloki? ;-)

Chodzi mi o te, które się znajduje pod ziemią. Znalazłem żyłę, w której było około 7 bloków teraz jest tylko jeden bo z tamtych nic nie wypadło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...