Skocz do zawartości

Polecane posty

Podacie może jakieś fajne paczki ładniejszych tekstur do Minecrafta ? Najlepiej , jeśli możecie , to napiszcie też pokrótce jak je zainstalować :P.

Obecnie w Minecrafcie buduję b. wysoki, kamienny zamek ze szklanym dachem :D .

Szkoda tylko , że na wydobywanie kamienia się traci tyle czasu, że ja cię kręcę...

Dodatkowo przed moją budowlą chytrze czai się naturalna góra, którą też muszę calutką zniszczyć. Zejdzie sporo czasu, ale chociaż zdobędę full materiałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzakollo

Mój osobisty faworyt jeśli chodzi o texture packi to Albion, najdłużej go używałem, tekstury/niebo/woda są naprawdę kapitalnie zrobione i mają klimat oldschoolowych RPG.

Albo możesz spróbować LB Photo Realism Pack, ale radzę uważać - oczy szybko się męczą przy takich teksturach (powstaje efekt "ziarnistości").

By uruchomić te tekstury potrzebujesz HD texture fix, masz tam wsyzstko napisane - krok po kroku, co robić, ale nie zapomnij zrobić kopii Minecrafta zanim zaczniesz grzebać. ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję sobie wgrać obydwa i potem zdecyduję na którym wolę grać. Jest jeszcze ewentualność , iż wrócę do klasycznej Minecraftowatej grafiki :P Dzięki za linki.

No bez jaj, LB Photo Realism ma się ściągać godzinę ?

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko , że na wydobywanie kamienia się traci tyle czasu, że ja cię kręcę...

Jeśli chodzi ci o Cobblestone... masz ,,fabrykę kamienia"? Tu przykładowo poradnik jak ją zrobić : http://www.youtube.com/watch?v=tPFRIsAXg_s . Gdy masz diamentowy kilof wystarczy trzymać lewy przycisk myszy , a kamień sam będzie się wydobywał :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ten poradnik jest świetny ^^. Dotychczas chodziłem po podziemiach i pukałem wszędzie tym kilofem jak głupi, a tu się robi wszystko samo ! Świetne .

EDIT : A jednak nie świetnie. Jak mam nabrać we wiaderko lawy ? Stoję przy niej, mam wiadro w ręce, naciskam PPM. Nic. Naciskam LPM. Też nic. To co mam zrobić ? Woda nabiera się bez żadnych problemów...

Mimo tego sam ten fabryczny budynek , zbudowany ze żwiru i cobblestone'a w wersjji z teksturami Albion wygląda jak jakaś świątynia , szczególnie z tą wodą po bokach.

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - Bo lawę do wiaderka możesz zebrać tylko z ,,źródła". Każde ,,źródło" rozprzestrzenia cztery klocki lawy , których nie możesz zebrać i które znikają po zabrania źródła (jeśli jest tylko jedno). ,,Źródło" to ten nieruchomy klocek lawy... ciężko to wytłumaczyć , ale powinienieś wiedzieć , o co chodzi. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzakollo

W morzu masz niezliczoną ilość wody. Jedno źródło to jeden kubeł wody. Jedno źródło=jeden kubełek lawy. Jezioro lawy ma tyle lawy ile jest kwadratów lawy. Robiąc wodospad z jednego źródła wody/lawy dostajesz jeden kubeł wody/lawy i wodospad znika. Ile wody/lawy wrzucisz do wodospadu i źródełka tyle będziesz mógł wziąć. Z morza można brać nieskończoność.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie jeszcze raz. To jedno wiaderko lawy to jest jedno wiaderko. Jak zabierzesz źrodło((czyli wodospad tam gdzie zrobiles ujscie) to lawa ze źródełka znika. Jeśli twoje źródełko jest powiedzmy 4x4 to jak doniesiesz 4 wiaderka lawy( do źródełka) to bedziesz mogl wziac 4 wiaderka lawy. Nie ma czegos z niczego. Z jednej lawy nie zrobisz 100 :D

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam taki problem, że po prostu nie mogę nabrać wiadrem lawy, naciskam na lawie (używając wiaderka) i LPM i PPM i się nic nie dzieje, dlatego nie wiem jak jej nabrać. Od tego się dyskusja zaczęła :P

Nie da się nabrać tylko lawy która rozprzestrzeniła się od wspomnianego wcześniej źródełka. Niektóre rozprzestrzenione klocki wyglądają jak źródełka ale mogą nimi nie być. Sam się z tym co jakiś czas spotykam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, z lawy nie da się zrobić nieskończonego źródełka, jak w przypadku wody (magiczna studnia :trollface: ). Jednakże jeśli masz ,,lawospad" to musi on wypływać z jakiegoś źródełka, więc dostań się na samą górę, tam powinno być źródełko (drugie też powinno być, bo potrzebujesz dwóch w przypadku tej fabryki). W grze to banalne, ale wytłumaczyć to to istny koszmar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem o co Wam chodzi, przebiję się na samą górę mojego "lawospadu" i tam będą nieruszające się klocki lawy które będę mógł wziąć . Dzięki za pomoc i cierpliwość :D

BTW, znacie jakiś sposób żeby usunąć wodę, ale nie taką, która się nie rusza, ale taką z wodospadu ? Bo wylałem wiadro wody na drzewo , i obok drzew kilkanaście razy i teraz tego tyle jest, że pół wysepki zalane :P. A jak się nie da, to zaleję całą wyspę oprócz zamku, a potem się zrobi most do innej wyspy i będzie gites.

EDIT : Co się będę patyczkował, porobiłem tamy wszędzie i woda nie cieknie :happy:

Co się da zrobić z przedmiotami o nazwie "Ink Sac" ? Potrzebne toto do czegoś?

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na minecraft wiki pojawił się nowy mob ! Giant, czyli duży i wyskoki zombie. Jednak Giant jest w dziale niewykorzystanych mobów, więc chyba go nie zobaczymy.

Co do pomysłów notcha, to słyszałem że Notch chce wprowadzić pogodę, jestem tym zaciekawiony.

Mam też pytanie do wszystkich fanów Minecraft, co byście chcieli żeby Notch stworzył do minecraft, bo ja trochę więcej zwierząt i klapę czyli: wchodzimy po drabinie i jak jesteśmy na samej górze to otwieramy taką klapę i wychodzimy np. z kopalni, była by to też świetna pułapka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, co było już zapowiadane na facebooku, odbył się livestream Machinimy z Notchem i Seanannerem. Co najlepsze gdzieś jakoś po cichu przeprowadzili konkurs by się dostać na serwer Machnimy, jako fani. Nam raczej nie było to dane.

No to zaczynamy.

Transmisję można było oglądać od godz 7 pm do, jak mniemam 4 am. Ja wysiadłem przy 1 am. Z tego około półtorej godziny była rozmowa z Notchem, a potem już mógł wreszcie sobie pograć w swoje dzieło i pooglądać twory Machnimy oraz fanów, którzy wygrali konkurs i dostali się na serwer. Seananners też odpowiadał na pytania z Facebooka, jak Notch. Jednak wszystkich nie udało się zadać bo zebrało się około 19 tyś pytań na fb... Co do samego serwera Machinimy to muszę powiedzieć, że genialne twory tam mają. Szkoda, że nie rozglośnili tego konkursu na fanów wcześniej i tak byśmy my Polacy mogli też wiedzieć.

182687_10150116262444897_614739896_60924

Serwer i...

No ale do rzeczy... na samym serwerze był konkurs dla fanów, jak wiadomo polegał na zrobieniu jakiejś ciekawej budowli. Notch wybrał wygranego, a był nim niejaki david(całego nicka nie pamiętam). Zrobił ,,Burning Pub", co spodobało się widać najbardziej. Do wyboru miał jeszcze wielki miecz z ostrzem z lawy. Samego gracza w wielkiej wersji z koszulką Machinimy. Wielkie logo Mojang i jakąś postać z nieznanej mi gry. Do tego był jeszcze wielki kurczak i mały drewniany domek. No dobra macie mnie był jeszcze wodospad i przez tego samego gracza wielki ebonitowy, no wiecie o kształcie creepera tylko nie creeper :trollface: Tutaj można było wygrać podpisaną koszulkę Machinimy. Potem była bitwa na śnieżki, w której chodziło, żeby nie spaść w dół ze śniegu i wybrał ,,cookie monster"= Nova, który sprytnie wykorzystał drewnianą łódkę...

Można było też wygrać pierwszą fizyczną wersję Minecrafta podpisaną przez Notcha(tylko dla fanów z serwera).

Na to czekaliście najbardziej...

Przechodząc do głównej części, czyli pytań. Było ich naprawdę wiele z czego część nie odnosiła się wogóle do samej gry. Do tego głos był tak cichy na youtube live, że nie można było wszystkiego zrozumieć do tego lagi, co 10 sek dla ludzi ze słabszym łączem(zauważyłem, że 90% komentarzy opierało się o lagi i za cichy głos). Chociaż i to było lepsze niż Ustream, gdzie były lagi, co 1-3 sek, a głos był lepszy. Przechodząc do pytań to usłyszeliśmy, że Notch myśli o wprowadzeniu większych zmian pogodowych. Mogłbyby być nawet wulkany, trzęsienia ziemi i tsunami, choć to już wymaga więcej pracy. Część graczy pytała się o coś ala Zombiesiege, co zostało potwierdzone. Dowiedzieliśmy się też, że uwielbiany(lub też nie) i opowiadany w mitach Herobine to rzeczywiście mit. Było także pytanie o Human NPC, jednak tutaj Notch powiedział, że to trochę grubsza sprawa i będzie musiał nad tym pomyśleć, choć nie wyklucza. Nadal też nie zamierza zmienić wyglądu gry, jak i wyglądu uzbrojenia. Było pytanie o storyline w Minecrafcie, lecz powiedział iż Minecraft to nie Oblivion dla przykładu i nie będzie tu po prostu historii. Zatem możemy się spodziewać interesujących update do Minecrafta w przyszłości. Aha i zapomniałem o tym, że dostaniemy fajerwerki(!) i Notch to zapowiedział(po wcześniejszym zapytaniu).

179996_500395210813_551655813_6216327_61

Ocena:

Przechodząc do oceny livestreama to nie było to przygotowane z myślą o wszystkich. Do tego pojawiały się z początku przerwy w transmisji. A Notcha nie było przynajmniej do 21 wieczorem, a oglądający czekalni na niego nawet od 18(choć prawdziwa transmisja była od 19). Był przez półgodziny. Potem zniknął na następne pół, jednak był potem półtorej i przesiadł się, by pograć razem z fanami. Były też problemy ze zbyt cichym dzwiękiem tak, iż nawet włączenie wszystkiego na max dużo nie pomagało, a jak w słuchawkach pojawił się pewien drażniący dźwięk to można było ogłuchnąć. Jednak to lepsze niż wielkie lagi na ustream.

181959_1652625028059_1010014934_31412802

Plusy to: był Notch, Seananners, do tego nie było nudno(zbyt nudno, gdy były pytania to było ciekawie), mogliśmy zobaczyć serwer Machinimy i dowiedzieć się czegoś dot gry od Notcha.

Minusy: słabo przygotowany livestream, cichy głos na youtube, strasznie zlagowany ustream, chwilowe nudy, gdy nie było Notcha.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaker

Dzięki za relację/recenzję Shaker, dobrze wiedzieć że Notch'owi jeszcze nie brakło pomysłów na powiększenie tej gry. :-)

btw. o co chodzi z tym "Human NPC" o którego Notch został zapytany?

Edytowano przez NoobGod
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human NPC, czyli dokładnie o NPC wyglądające, jak gracze. Dzięki temu możnaby stworzyć historie z wykorzystaniem zaprogramowanych ,,botów", a narazie tworząc jakąś przygodę trzeba korzystać z pomocy innych graczy ;] Dlatego wiele osób czeka na możliwość programowania zachowania Human NPC.

PS. Zredagowałem to jeszcze na blogu, bo nie zawsze do wszystkich docierają posty z tego tematu: TU.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na fajny pomysł, abyśmy ponakręcali filmiki przedstawiające nasze budowle i tak dalej. Równie szybko zauważyłem, że takie prezentacje trwały by po 10 minut, a komu chciało by się to oglądać na YouTube ? Mało pewnie byłoby takich osób.

Dlatego o wiele lepiej byłoby, jakbyśmy porobili kopie zapasowe naszych światów i powysyłali je sobie. Postaram się w najbliższym czasie wrzucić na jakiś server mój zameczek i lochy , aby Wam je pokazać ^^.

Proszę :

http://www.speedyshare.com/files/26850390/Mazzakollo.mcworld

A jeśli chcecie mieć takiego fajnego userbara który przenosi na temat Minecraft na FA , to piszcie na PW.

By the way - jak otworzyć stalowe drzwi ?

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka gra i tak mało stron? :o

To może coś, żeby rozkręcić temat. Co sądzicie o zbliżającej się aktualizacji?

BTW, zapraszam na mojego bloga dot. Minecrafta, możecie tam przeczytać moje przypuszczenia związane z zawartością wspomnianego update - www.minecraftcorner.rox.pl

Edytowano przez Xidi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By the way - jak otworzyć stalowe drzwi ?

Stalowe drzwi można otworzyć tylko za pomocą mechanizmu (dźwignia, przycisk, pressure plate), jeśli jednak chcesz zrobić podwójne drzwi z pressure plate to musisz użyć Red Stone , bowiem gra bez tego ma dziwny bug , jedne drzwi będą otawrte, a drugie zamknięte, ale łatwo można to zmienić, jakby co dam link do poradnika/znajdź sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jednak chcesz zrobić podwójne drzwi z pressure plate to musisz użyć Red Stone , bowiem gra bez tego ma dziwny bug , jedne drzwi będą otawrte, a drugie zamknięte, ale łatwo można to zmienić, jakby co dam link do poradnika/znajdź sam.

<FACEPALM> Dłubałem przy tych drzwiach chyba godzinę i nie mogłem do tego dojść. Chciałem zrobić dwa "kable", potem płytki na nacisk, w końcu rozkopałem wszystko i zrobiłem jedno skrzydło z przyciskami po obu stronach. Trzeba się spieszyć, ale działa.

Mimo to zapodaj ten poradnik, nie mogę tego znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich znudzonych już singlem lub ciekawych jak wygląda multiplayer zapraszam na serwer mycraft.pl

Gram tam od 3 dni i nie mogę się oderwać, wciąga bardziej niż singiel... może dlatego, że są akcje których w singlu nie uświadczymy jak np. zalewanie całego osiedla przez jakieś dzieci, a potem ratowanie tego przez administratorów... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić dwa "kable", potem płytki na nacisk, w końcu rozkopałem wszystko i zrobiłem jedno skrzydło z przyciskami po obu stronach. Trzeba się spieszyć, ale działa.

I dobrze chciałeś z tymi dwoma kabelkami, a poradnik należy do osoby, którą polecam. Nie tylko jej poradniki, ale i serie Minecraft.

Poradnik -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...