Jump to content

nortalf

Forumowicze
 • Posts

  200
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

nortalf last won the day on May 29 2020

nortalf had the most liked content!

Reputation

110 Znakomita

About nortalf

 • Rank
  Krasnolud
  Krasnolud
 • Birthday 09/14/1993

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

6,306 profile views
 1. Hej. Skoro CD-Action zwija swe podwoje, a strona i blogi niedługo przepadną, chciałem zrobić sobie nostalgiczny tour po moich ulubionych blogach, a swego czasu spędzałem tu mnóstwo czasu. Znalazłem kilka najciekawszych twórców sprzed lat, ale ku mojemu rozczarowaniu, blog na który najbardziej liczyłem zniknął. Otóż blog do którego chciałem wrócić najbardziej był praktycznie całkowicie poświęcony grze Train Simulator, z pojedynczymi wpisami o innych symulatorach albo grach o kolei. Pisał o lokomotywach i trasach, prawdziwych i ich odpowiednikach w Symulatorze. O nowych scenariuszach, historii kolei i innych powiązanych tematach i wiem, teraz na pewno myślicie, ze to jakieś nudne bzdury, ale zapewniam was, mogłeś się całkowicie nie interesować koleją ani Train Symulatorem ale wpisy Nano360 były pisane tak ciekawie, że wciągały jak najlepsza książka. Nie wierzysz? Sprawdź nominacje do bloga roku z np. 2013. https://forum.cdaction.pl/topic/241701-nominacje-2013-blogopis-roku/page/2/#comments No i nie ma go, nie ma wpisów, nie ma bloga. Szkoda, bo był niesamowicie dobry. Poszukałem, pogooglalem, nie ma ani śladu. Może ktoś wie co stało się z Nano 360? Może ma bliźniaczego bloga gdzieś indziej? Za umierającą blogosferę, za wspomnienia i za Nano360!
 2. Hej. Zacząłem grać w CS'a odkąd stał się darmowy. Na Steam Worshop znajdują się mapy tworzone przez społeczność i skiny do broni. Nigdy nie interesowałem się tym całym handlem skórkami itd. ale z tego co rozumiem, te skiny do broni są tworzone przez graczy i po zaakceptowaniu są dodawane do gry. Czy Ci twórcy dostają za to jakąś kasę? Druga rzecz to mapy. Fani tworzą mapy ale zastanawiam się jak zagrać na takiej nieoficjalnej mapie. Pewnie trzeba mieć znajomych którzy grają w CS i się z nimi dogadać? Czy mapy tworzone przez społeczność mogą trafić do gry?
 3. Nie, na 100% to było w jedynce. A wydawało mi się że właśnie w trójce już nie było.
 4. Kiedyś w Assassynach jak się wybiło kilku żołnierzy to niedobitki brały nogi za pas. Ale po paru częściach...
 5. Skopiowałem twój kod do mnie i skompilowałem. Działa, kulek skacze w kosmos. Sprawdź klawisze sterowania, zwiększ wysokość skoku. Ja mam problem również. Tym razem z game controlerem. using UnityEngine.SceneManagement; <<Nazwa typu lub obszaru nazw SceneMenagment nie istnieje w obszarze naw Unity (czy nie brakuje odwołania do zestawu?)>> Właśnie taki komunikat otrzymuję.
 6. Mój niebieski kulek skacze odbijając się od powietrza, mimo, że przepisałem kod z ramki. Kod wygląda tak: using UnityEngine; using System.Collections; public class PlayerMovement : MonoBehaviour { private Rigidbody2D m_Rigidbody; private bool m_Grounded = false; public float m_Speed=10; public float m_JumpForce=35; public GameObject m_Target; // Use this for initialization void Start () { m_Rigidbody = GetComponent<Rigidbody2D>()as Rigidbody2D; } // Update is called once per frame void Update () { } void OnTriggerEnter2D(Collider2D other) { m_Grounded = true; } void OntriggerExit2D(Collider2D other) { m_Grounded = false; } void FixedUpdate() { if(Input.GetButton("Horizontal")) { m_Rigidbody.velocity=new Vector2(Input.GetAxis ("Horizontal")*m_Speed, m_Rigidbody.velocity.y); } if(Input.GetButton("Jump")&& m_Grounded==true) { m_Rigidbody.AddForce(new Vector2(0,Input.GetAxis("Jump")*m_JumpForce)); } } } } // Update is called once per frame void Update () { } void OnTriggerEnter2D(Collider2D other) { m_Grouded = true; } void OntriggerExit2D(Collider2D other) { m_Grouded = false; } void FixedUpdate() { if(Input.GetButton("Horizontal")) { m_Rigidbody.velocity=new Vector2(Input.GetAxis ("Horizontal")*m_Speed, m_Rigidbody.velocity.y); } if(Input.GetButton("Jump")&& m_Grouded==true) { m_Rigidbody.AddForce(new Vector2(0,Input.GetAxis("Jump")*m_JumpForce)); } } } Jak widać próbowałem w warunku dać Grounded==true ale to nic nie dało. Tak wyglądają hitboxy(te ramki do wykrywania kolizji) i parametry. Ten boxColider od skakania nachodzi na kulka, i myślałem, że może, choć nie powinno, ale może klasyfikuje jego samego jako obiekt od którego się odbija, więc zmieniłem go tak, żeby się nawet nie stykały, ale to nic nie dało. O co chodzi?
 7. Wydaje mi się, że twórcy chcą aby ilość bohaterów po obu stronach była jednakowa. I o ile dla sił dobra da się jeszcze kogoś wygrzebać, to o tyle z tymi złymi jest ciężko. Obi Wan, Chewbacca i np. ten wspomniany Yoda. Może Lando, na upartego? To już czterech. A dla Sithów kto? Poza tym co wymieniłem wcześniej nie widzę nikogo. Był tam taki generał, co nawet Vaderowi rozkazywał (żeby przestał dusić innego dowódcę) ale jako postaci w walce sobie go nie wyobrażam. Nazywał się Wilhuff Tarkin (dzięki google, znowu).
 8. nortalf

  Deadpool

  W Idiokrcji była tak scena, w której dowiadujemy się, że ileś tam lat w przyszłości, wszystkie oskary wygrał film zatytułowany bodajże "[beeep]" w którym przez 90 min jest jedno ciągłe ujęcie na męskie pośladki. Tak właśnie widzę ten film. Przygnębia mnie sukces tej produkcji ale trudno. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego ludzie mówią ale te filmy z Sandersem żałosne. Same żarty o dupie, genitaliach i seksie (no może jeszcze jedzenie chrupek wyciągniętych z nosa). Albo a ten Wywiad ze Słońcem narodu taki żałosny. Same żarty o dupie i.... I nagle: ale ten deadpool wspaniały! Same żarty o dupie, genitaliach i seksie. No ale cóż, to jest ludzkość po prostu.
 9. Myślę, że niewielka ilość bohaterów może być spowodowana tym, że w starej trylogii nie ma zbyt wielu złych postaci których można w takiej roli osadzić. Jasne Vader, Imperator i Boba Fett. I co dalej? Jest co prawda ten robot droid łowca nagród (IG 88, dzięki google) ale poza nim? Jaba się wybitnie nie nadaje. Może od biedy imperialny gwardzista, ale to już bardzo na siłę.
 10. Ja jestem pozytywnie nastawiony do nadchodzącego filmowego Assasyna, a to głównie dzięki ludziom którzy za nim stoją i dzięki faktowi, że film nie jest adaptacją, ale jest osadzony w świecie AC. P.S. Ani sowa o NFS?
 11. Mój ojciec ma taki problem, że jego koło wędkarskie usunęło stronę pozostawiając jedynie swój profil na FB. Nie chodzi tu o rozmawianie z innymi wędkarzami, bo to mogłoby być zrozumiałe, ale to koło wystawia pozwolenia itp. więc jednak własna strona internetowa z godzinami otwarcia itd. to chyba jednak coś oczywistego. Taka ciekawostka.
 12. Ale widziałeś ją kiedyś czy mówisz tak bo tak Ci się wydaje? Bo ja jeszcze jakiś czas temu mógłbym się podpisać pod tymi słowami, ale zrozumiałem o co chodzi. Zresztą dopóki nie poszedłem do galerii na wystawę Beksińskiego, kojarzyłem sztukę współczesną np. z czerwonym krzesłem (bo i takie dzieło sztuki też widziałem). Chciałem jeszcze zaznaczyć, że to co da się wygooglować nazwiskiem Beksińskiego, wygląda gorzej niż w rzeczywistości, a dodatkowo przez to, że nie nadawał tytułów obrazom nie mogę znaleźć najlepszych.
 13. Serio nie wiedziałem, że to jest takie popularne. Algorytmy YT sprawdzają się idealnie, podrzuca mi to co mnie może interesować (czasami aż za dużo), a śmieci którymi gardzę odrzuca. Czyli nie oglądaj śmieci, a YT za jakiś czas sam Ci się ustawi. I żyjesz w błogiej nieświadomości. YT widzi, że lubię The Film Theorists to podrzuca mi because sience od Nerdist. Widzi, że lubię frame by frame i every frame is a painting podrzuca CineFix. Żadnych pranków i reactionów. Czasami rzuci jakiś eksperyment jak Test Tube News. Tak cały ten akapit jest krypto polecaniem fajnych kanałów. Serio przejrzyjcie sobie.
×
×
 • Create New...