Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Po pierwsze to nie mów do mnie jak do dziecka, pałki to możesz wystawiać co najwyżej swojemu synowi bądź innymi dzieciom w rodzinie których edukacja i wychowanie spada na twoją głowę :)

Po drugie to nie żaden brak czytania ze zrozumieniem, prawda jest taka, że nie znam nazwy odmian Khajitów mieszkających w poszczególnych regionach Tamriel i szczerze mówiąc niezbyt mnie one interesują, tak więc nazwa Cathy-Raht nic mi nie mówi.

Ja opieram się tylko na suchych faktach które widzę, a Khajit w Morrowindzie jest co najwyżej wzrostem podobny do cesarskeigo, natomiast porównując ich muskulaturę to tak jakby porównać kij od szczotki do Pudziana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast porównując ich muskulaturę to tak jakby porównać kij od szczotki do Pudziana.

Phi, muskulatura. Jakoś nie widziałem, aby miała jakikolwiek wpływ, gdy Bosmer ubiera zbroję płytową po ubitym Nordzie, więc i Khajiitowi nie sprawi ona problemów.

że nie znam nazwy odmian Khajitów mieszkających w poszczególnych regionach Tamriel i szczerze mówiąc niezbyt mnie one interesują, tak więc nazwa Cathy-Raht nic mi nie mówi.

Ajajaj, tyle byków naraz - i nie mówię o literówkach. Naprawdę nie znasz tego świata, więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie mówiłem że jestem ekspertem do spraw świata TES :) Powtórzę raz jeszcze, bodaj już 3ci, że opieram się tylko i wyłącznie na logice i tym co widzę.

Ahh, ale cóż tam muskulatura, masz rację. Koto-podobny humanoid (przecież koty słyną z siły a nie zręczności prawda :icon_mrgreen: ) który ma może 10 cm w bicepsie rzeczywiście powinien móc nosić pancerz ważący ~70kg, czyli 2 razy tyle co on sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze, bodaj już 3ci, że opieram się tylko i wyłącznie na logice i tym co widzę.

To niezwykle ciekawe, gdzie zatem widziałeś te 10 cm w bicepsie? Bo na pewno nie w samej grze, aż sam wyguglałem obrazki i muszę powiedzieć, że nie tylko nie widać, aby ten biceps kota miał "10 cm", ale nawet nie widac by był jakoś specjalnie mniejszy od innych. Jego klata też nie wygląda na mniejszą od innych klat. Odbicie ma to też w ogólnie dostępnych i widocznych w grze statystykach, gdzie Khajiit ma zwyczajnie przeciętną siłę (40). Jestem natomiast niezwykle ciekaw, gdzie zobaczyłeś wagę Khajiita w okolicach 30 kg. Ta sama logika, na którą się powołujesz, dyktuje, że stwory z kocią gębą i ogonem w świecie pełnym magii, smoków itd. nie są tym samym, co koty domowe, a nawet wśród ziemskich kotowatych zdarzają się potężne, 300-kilowe masy mięsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruce Lee też jakimś koksem nie był, a siły raczej to on mało nie miał, tak więc bic - bicem, ale wyćwiczenie mięśni też ważne. Okazji do takich ćwiczeń im pewnie nie brakowało.

Ale, ale ja tu z czym innym. Wie ktoś może jak ma działać ta autoregeneracja hp? Ponoć ma się pojawić w grze. Mam nadzieję, że to tylko jakaś plotka bo mogło by to zdrowo popsuć zabawę. No chyba, że jego działanie było by jakieś rozsądne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do autoregeneracji hp to też mam obawy, że to zaimplementują. Zresztą tak a propos życia, many i staminy, to czy jestem jedynym którego nowy HUD przyprawia o odruch wymiotny? Kompas wsadzony perfidnie na górę ekranu i to nie przy samej krawędzi tylko prawie pcha się na sam środek ekranu. Nasze wskaźniki witalności znikają i pojawiają się tylko w "odpowiednich" momentach (walka), co pośrednio może świadczyć o autoregeneracji hp. W dodatku nie są jakoś ładnie ułożone jeden pod drugim, ale rozwalone są prawie na całą długość ekranu jeden obok drugiego. Bleeeee.

Na szczęście powyżej wymienione bolączki moderzy ogarną niedługo po premierze :D! Oby...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z całkiem innej beczki, które pewnie się już pojawiało: jak rozwiązać ten głupi bug w Oblivionie - białe tekstury? Wiem, że dużo osób ma z tym problemy, a nigdzie nie potrafię znaleźć rozwiązania. Radeon HD 5470 1 gb vram jak coś, z tym że jakieś pół roku temu grałem w tego samego Obliviona (Pomarańczowa Kolekcja), na tym samym laptopie i tego problemu nie było. Anyone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@0o0o

Wyjście z lochu nie ma nic wspólnego z "niewłaściwą" postacią, bo gra jest skonstruowana tak, że jednakowe szanse ma każda profesja. Jeśli chodzi o postać "najłatwiejszą" w prowadzeniu to proponuję Redgarda-wojownika, któremu obok zdolności bojowych rozwijasz również do pewnego stopnia talenty magiczne...tak by można było stosować rozmaite czary wzmacniające i leczące (kilka pomocniczych też może się przydać, ale ich dobór zależeć powinien od Twojego stylu gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie plotki, tyle tylko, że nie ma żadnego miasta ? znajduje się tam natomiast

zatopiona świątynia Deadrycznego Bóstwa, które w nagrodę za wykonanie pewnego zadania wręczy nam specjalne ostrze

. No i dotarcie tam będzie dużo łatwiejsze, jeśli rozpoczniesz poszukiwania nie z Gnaar Mok, tylko z ruin Ashurnibibi...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie plotki, tyle tylko, że nie ma żadnego miasta ? znajduje się tam natomiast

zatopiona świątynia Deadrycznego Bóstwa, które w nagrodę za wykonanie pewnego zadania wręczy nam specjalne ostrze

. No i dotarcie tam będzie dużo łatwiejsze, jeśli rozpoczniesz poszukiwania nie z Gnaar Mok, tylko z ruin Ashurnibibi...

Ok dzięki za informacje tak czy siak z chęcią się tam wybiorę kiedy tylko ponownie zasiądę za morrowindem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bethesda opublikowała niedawno imponującą kompilację twarzy wszystkich ras z TES V ? można je obejrzeć np. w tym miejscu.

Fajnie wyglądają rasy zwierzęce, trochę gorzej moim zdaniem prezentują się natomiast merowie ? w szczególności kobiety, które są niezbyt atrakcyjne, chociaż sądząc po liczbie opcji w kreatorze postaci stworzenie takowej nie powinno być problemem...

EDIT: Oczywiście wszyscy zainteresowani już wiedzą, że Skyrim będzie zintegrowany z platformą Steam?

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej imponuje mi PR Bethesdy ? przed paroma dniami na Twitterze Pete Hines oznajmił, że rezygnują z elementu "zużywania" broni i pancerzy, tymczasem teraz dowiadujemy się, że jednak nie jest to ostatecznie rozstrzygnięta kwestia, i być może jednak rozwiązanie to zostanie zaimplementowane...

Poza tym ? czy tylko mnie nie przekonują te wyjaśnienia co do usunięcia z rozgrywki możliwości tworzenia czarów? Cieszę się, że twórcy poświęcili dużo czasu i pracy temu aspektowi, ale co to właściwie ma w tym kontekście do rzeczy? Podobnie jak kwestia immersji?

Po ostatnich informacjach mam też dość ambiwalentne odczucia odnośnie małżeństw. Z jednej strony ? fajnie, zawsze jest to jakieś urozmaicenie gameplay'u, ale z drugiej ? możliwość wiązania się z praktycznie każdym, niezależnie od płci i rasy (czyli np. Khajiit będzie mógł wejść w związek z prawie każdym Argonianinem, i na odwrót)? Ponadto cały ten aspekt wydaje się bardzo uproszczony ? teoretycznie są np. zaręczyny, ale już sama możliwość zawarcia małżeństwa uzależniona jest od stosunku danego NPC do naszej postaci, co z kolei będzie najprawdopodobniej opierało się na znanej z Obliviona minigierce ? nieznacznie zmodyfikowanym systemie perswazji. No i możemy w sumie zapomnieć o jakichkolwiek bardziej złożonych interakcjach, bo nasz małżonek będzie w gruncie rzeczy kolejnym zwyczajnym NPC, z tą tylko różnicą, że wspomagającym nas za darmo w walce, noszącym część naszego ekwipunku i gotującym posiłki...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie naszło, żeby znowu spróbować Obliviona. Znajomy mi kiedyś opowiadał o modzie, który zmieniał level scaling, a także mieszał co nieco w zaklęciach, szczególnie tych początkowych. Nie pamiętam jego nazwy, pomoże ktoś?

A co do Skyrima - z racji tego, że Gothic już nie istnieje, Dragon Age zepsuli, a Mass Effect nie jara mnie w najmniejszym stopniu... Pewnie zagram w Skyrima ;3 Choć akurat ze wszystkich części TESa wciągnął mnie tylko Morrowind, Oblivion odrzuca mnie od siebie właśnie lvl scalingiem - co za gamoń wymyślił, że od pewnego lvlu każdy bandyta biega w daedrycznej zbroi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie naszło, żeby znowu spróbować Obliviona. Znajomy mi kiedyś opowiadał o modzie, który zmieniał level scaling, a także mieszał co nieco w zaklęciach, szczególnie tych początkowych. Nie pamiętam jego nazwy, pomoże ktoś?

Może Oscuro's Oblivion Overhaul? Ten mod w pewnym stopniu eliminuje level scaling, dodaje nowe potwory, itemy, itp. Wprawdzie daedry nadal zdają się levelować razem z graczem, ale bandyci już nie. Zresztą, OOO wywala sporą częśc generycznych bandytów i zastępuje ich bardziej unikalnymi i nie skalowanymi przeciwnikami, przykładowo w okolicy Brumy spotkasz bandy Nordów, zaś przeklętą kopalnię koło Skingradu zamieszkują amazonki (twarde babki - każda na lvl 17).

A od siebie polecę jeszcze jeden mod - Deadly Reflex. Cudeńko to radykalnie zmienia system walki, dodaje sporo nowych ciosów (pchnięcie tarczą, rzut bronią/pochodnią, kilka rodzajów uników, kilka rodzajów kopnięć, poderżnięcie gardła niczego niespodziewającemu się delikwentowi itp) i ogólnie zmienia nudnawą walkę z Obliviona na taką bardziej w stylu Dark Messiah of Might and Magic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim Mam nadzieję że dorówna Oblivionowi. Ja tam wolę skyrima od Wiedźmina, Uncharteda i batterfielda 3 razem wziętych! Na razie gameplaye są bardzo obiecujące i walkę widać że usprawnili. Jedyne co mi się nie podoba to że usunęli klasy. Nie zbyt mi pasuje ufalloutowienie serii TES

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fanów Obliviona, mianowicie: Jakie gildie kończyliście/do jakich należeliście/jakie lubiliście, grając w Obka? Mi osobiście do gustu przypadła Gildia Wojowników (

potyczka z Kompanią z Czarnego Lasu to bardzo fajny fabularny smaczek

), potem zrobiłem wszystkie questy dla Mrocznego Bractwa (

Kiedy wszedłem do jabłecznego sadu i dowiedziałem się, co zrobili z Lucienem L, nie mogłem uwierzyć... Notabene: Czy także według was wspomniany były przełożony Bractwa miał najlepszy głos w całej grze?

), a teraz zastanawiam się nad przystąpieniem do Gildii Złodziei lub, z innej beczki, przemianie w wilkołaka. Jakieś rady? :wink:

Edytowano przez jaskier95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...