Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

To ciekawe czemu na płycie z dodatkami jest napisane"dodatki z edycji kolekcjonerskiej". Bzdurą by było dodawać płytę z osobnym sprzedawcą do każdej gry. To nie lepiej dodać tego sprzedawcę do samej gry, a nie umieszczać go na osobnej płycie??

Potwierdzam, to nie byla Edycja Kolekjonerska. Az podnioslem sie z fotela zeby sprawdzic. Sliczne pudelko, fajne w dotyku, blyszczace, w idealnym stanie :D Ale nigdzie EK nie pisze :)

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Sagę Baldur's Gate, wrzuciłem do czytnika żeby sprawdzić, czy wszystko w porządku. I tu miłe zaskoczenie - oprócz samych gier jest jeszcze mały dodatek w postaci garści modów, grafik, filmików i muzyczek. Nic rzucającego na kolana, ale się nie spodziewałem - jest dobrze. Wspominanym w reklamach "2x większym poradnikiem", jeśli go rzucicie w kogoś, to nie wyrządzicie mu poważnych szkód fizycznych, ale i tak jest lepiej, niż sądziłem - jest tabelka z czarami, subiektywny przewodnik po romansach, kilka mapek na dobry początek, porady dla początkujących. Pewnie pełna wersja podręcznika z tabelkami itd. jest w wersji elektronicznej na płycie, ale tego już nie sprawdzałem. W sumie jak ktoś ma dosyć żonglerki płytami CD i/lub brakuje mu którejś gry albo dodatku, może spokojnie sobie złotą edycję kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że za tak niską cenę mamy tyle dodatków. Tabelki się nie przydadzą, bo mam wszystkie książkowe instrukcje dodawane do poprzednich edycji, a tam jest tego na pewno więcej. Szkoda tylko, że CD-Project spóźnia się z wysyłką... Innym już wysłali a moje zamówienie nadal "stoi" w miejscu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh przysłali mi dzisiaj Sage. I mam taką prośbępytanie. Czy jest możliwe zainstalowanie wszystkich modów z tych płyt, aby wszystkie razem działały?? I jeśli ktoś może, to niech napisze kolejność instalacji tych modów, bo zwykłego Baldura mam w jednym paluszku i z chęcią pograłbym w "odświeżoną" wersję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc chciałbym połączyć BG1 i BG2 (TuTu lub BGT) i do tego dodać mody:

BG1:

-The Grey Clan Episode I: In Candlelight v1.8.1

-BG1 Herbs & Potions Add-In v1.0.1

-Northern Tales of the Sword Coast v 2.01 wraz z Item Correction Mod v1.1

-Sword Coast Stratagems

-BGT Tweak Pack v6

-(opcjonalnie)Tajemnice Wybrzeża Mieczy v23.3 (demo2)

BG2

-Banter Packs v5

-BG2 Fixpack v4

-BG2 Tweak Pack v4

-Dungeon Be Gone v1.4

-BG2 Herbs and Potions v1.0.3

-Solaufein Romance v102

-Valen NPC Mod v45

-Tower of Deceipton v2

-Tactics Mod v23

-Larsha Mod v0.2

-PoF Kitpack v5

-Key Names v1

-Tortured Souls (wersja współpracująca z BP)

To by było chyba na tyle. Mam nadzieję, że chociaż większość z nich pójdzie razem, a jak nie to proszę Cię o wybranie najfajniejszego zestawu z tych tutaj podanych:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeżeli chcesz połączyć dwie części, to odpada TuTu (on nie łączy, jedynie konwertuje jedynkę do dwójki), NTotSC (jest wersja dla BGT, ale nie ta zamieszczona na płycie - jak będziesz chciał, to podam linka) i TWM (nie jest kompatybilne z BGT), Banter Packs (podobnie). Co do kolejności...

1. BG + OzWM

2. BG II + ToB

3. BG2 fixpack

4. BGT

5. BGT Tweak Pack v6

6. The Grey Clan

7. BG1 Herbs & Potions Add-In v1.0.1 (pamiętaj, żeby podczas instalacji wybrać wersję dla BGT, bo z tego co pamiętam, taki wybór jest...)

8. Tortured Souls

9. BG2 Herbs and Potions v1.0.3

10. Tower of Deceipton v2

11. Tactics Mod v23

12. Solaufein Romance v102

13. Valen NPC Mod v45

14. Larsha Mod v0.2

15. BG2 Tweak Pack v4

Osobiście polecam jeszcze doinstalowanie na samym końcu Worldmapa, inaczej mogą być pewne problemy z TS-em (mówiłem Yarpenowi, że tego moda trzeba umieścić, ale nie zdążył się dogadać z autorem, z tego co wiem).

Co do reszty modów - PoF Kitpack można zainstalować, ale mi nie przypadł do gustu. W pierwszych wersjach podmieniał oryginalne podklasy na nowe, moim zdaniem niezbyt ciekawe. Nie wiem jak w nowszych wersjach, może po prostu dodaje podklasy (jak powinno być od początku). Jeżeli chcesz go zainstalować, to umieść go po Larsha Mod. Dungeon Be Gone sprawia, że omija się Lochy Irenicusa. Bez sensu, bo Tactics bardzo modyfikuje tą plansze...nie będziesz się nudził przechodząc ją ponownie. ;> Key Names to niepotrzebna bzdura. I nie wiem kiedy instalować.

Aha, przed instalacją BGT wejdź do folderu moda, skopiuj plik kpzbg1.exe do folderu z BG 1 i uruchom plik, a następnie skonwertuj plik Dialog.tlk.

I na sam koniec - wszystkie mody instalujemy w folderze BG 2.

Pamiętaj, że nie masz nigdy pewności, że wszystko będzie prawidłowo działać... Ale większe problemy nie powinny nastąpić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, cała instalacji modów trwała prawie 2 godziny ale było warto. Zdążyłem tylko 5 minut popatrzeć jak to wszystko wygląda i od razu jestem pełen zachwytu. BGT-świetny mod. Niepokoi mnie tylko jedna sprawa-czemu BG1 zaczyna się z 7-9 poziomem?? Mam nadzieję, że potwory będą odpowiednio podpakowane do poziomu mojego bohatera. Podoba mi się mapka- umiejscowienie na mapie z BG2 wszystkich lokacji z BG1. Zastanawia mnie jeden fakt-gdzie zmieszczą się wszystkie lokacje z BG1 na tak małej mapce?? Jak pogram trochę(jak mówię, nie zdążyłem z Candlekeep wyjść nawet) to zobaczę co i jak. A wydaje mi się, że spędze przy tej grze całą noc. Jedna jeszcze sprawa. Szkoda, że tworząc postać w BGT nie mozna wybrać nowej klasy z Tronu Bhaala-dzikiego maga. Czy idzie jakoś wykombinować, aby od początku grać dzikim magiem???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie tylko jedna sprawa-czemu BG1 zaczyna się z 7-9 poziomem??

Znowu coś CD-Projekt namieszał. Polska wersja to bodaj jedyna, która ma problemy z doświadczeniem z BGT. :roll: Powinno się zacząć od pierwszego poziomu, niestety. Ściągnij XP Patcher, uruchom i tam gdzie trzeba coś wpisać, wpisz 0 i problem zniknie.

Zastanawia mnie jeden fakt-gdzie zmieszczą się wszystkie lokacje z BG1 na tak małej mapce??

Zainstalowałeś Worldmap? ;> Wtedy mapa jest ogromna. I polecam to zrobić.

Możesz zrobić screena mapy świata, żebym mógł się upewnić, czy wszystko jest ok?

Czy idzie jakoś wykombinować, aby od początku grać dzikim magiem???

Powinno się dać bez problemów. Podklasę wybiera się jak specjalizacje maga (mistrz zauroczeń etc.)

. Zna ktoś może stronę gdzie są zgromadzone te wszystkie mody [i polskie wersje] do ściągnięcia?

Taką stroną jest Wieża Ramazitha, niestety w tej chwili jest przekroczony miesięczny limit transferu, ale od jutra strona powinna działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie CD Projekt namieszał tylko ja... Po prostu chciałem szybko zobaczyć jak gra wygląda na BGT i wybrałem gotową postać z dwójki, więc była na 7 levelu... Co do dzikiego maga to też się zgapiłem i go po prostu nie zauważyłem. Jeśli chodzi o mapkę to wszystko niby się mieści, ale jest takie małe, zobaczymy jak będzie wyglądać w późniejszym stadium gry... Moja mapka wygląda tak(jest to oczywiście skromny wycinek)

21e539c40461a1dam.jpg

Cała wydaje się być ogromniasta:)

Ostatnie moje pytanie. Czy w BG1 korzystając z BGT nie ma muzyki?? u mnie jest tylko jeśli walczę w domostwach, bądź w jaskiniach. Czasami w oberży włączy się muzyczka, ale tak ogólnie to jest głucha cisza i jakoś tak dziwnie się gra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta może ktoś, gdzie włączało się opcję Maksymalna ilość PŻ przy poziomie?? Pamiętam, że gdzieć w BG2 coś takiego dało się włączyć... Bo denerwuje mnie ciągłe awans-wczytaj-awans-wczytaj i tak aż do momentu, kiedy dostaję max PŻ:)

Zauważyłem jeden dość istotny błąd ułatwiający grę na samym początku w BGT. Już z Candlekeep można wyjść magiem na 2 poziomie. Jak? Za każdy dobrze przyswojony czar dostajesz 2000 punktów doświadczeniana każdy poziom czaru. Więc moja drużynka dość szybko awansuje, wystarczy pójsć do sklepu i kupić trochę czarów:) Wiem, że dostępny jest mod, którym mozna zmniejszyć ilość PD dostawanego za tą czynność, ale kto będzie sobie utrudniał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeden dość istotny błąd ułatwiający grę na samym początku w BGT. Już z Candlekeep można wyjść magiem na 2 poziomie. Jak? Za każdy dobrze przyswojony czar dostajesz 2000 punktów doświadczeniana każdy poziom czaru. Więc moja drużynka dość szybko awansuje, wystarczy pójsć do sklepu i kupić trochę czarówSmile Wiem, że dostępny jest mod, którym mozna zmniejszyć ilość PD dostawanego za tą czynność, ale kto będzie sobie utrudniał?
Nie wiem, czy w BG też tak jest, ale w BG2 ilość otrzymywanego expa za nauczenie się czaru to było 1000*poziom czaru :wink: No i w BG2 mamy to ułatwienie, że za rozbrojenie pułapki i otworzenie zamka również dostajemy punkty ^_^

A co do BG - może i jeżeli ma się bohatera-maga to szybciej się expi, ale kiedy ma się bohatera-łotrzyka z wysokim otwieraniem zamknów można się włamać do jednej z szafek w gospodzie i zdobyć Kamień Łotrzyków warty 1000 sz x]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Nie 2000 tylko 1000 doświadczenia. A gram w BGT więc zasady są z dwójki. W zwykłej BG1 nie było doświadczenia za zamki czy czary. Jednak fajnie, gdy po nauczeniu się paru czarów i odkliknięciu pauzy 2-3 członków zespołu awansuje na wyższy poziom:)

Granie dzikim magiem sprawia mi tyle uciechy, że głowa boli. Raz przy wyczarowaniu magicznego pocisku dostałem klejnoty warte 500 szt. złota:) Innym razem za to przy próbie uleczenia się(zdolność, którą dostałem podczas snu) poszło coś nie tak i wybuchła kula ognia. Nie trzeba mówić, że padło pół zespołu, w tym mój główny bohater;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta może ktoś, gdzie włączało się opcję Maksymalna ilość PŻ przy poziomie??

Przed awansem przełącz na najniższy poziom trudności.

Zauważyłem jeden dość istotny błąd ułatwiający grę na samym początku w BGT.

True, dlatego polecam moda, który zmniejsza liczbę expa za czary/pułapki (np. Ding0 Experience Fixer). Ba, osobiście polecam całkiem to wyłączyć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja zabrałem się za BG I i jestem już w samych Wrotach Baldura. Wrażenia są pozytywne, chociaż wydaje mi się, że BG II i Amn jest dużo ładniejsze i ciekawsze od Wrót. Najlepiej w drużynie spisuje się strzelec Kivan obdarzony w magiczny refleksyjny łuk, szyje we wrogów z ogromnej odległości ma największy bo, aż 33% udział w zabójstwach drużyny, a dołączył do niej jako ostatni.

Mam takie zapytanie co do Tronu Bhaala. W Saradash jestem po ciężkiej walce ze strażnikami zaraz na początku. Sarevok i ja jesteśmy mocno obici. Poszedłem do oberży, żeby się wyspać, jednak pomimo tego, że udajemy się na odpoczynek i śpimi w najlepszych pokojach nie leczymy w ogóle żadnych obrażeń.

Raaistlin ---> Ja gram na średnim, więc nie dostaje żadnych punktów doświadczenia za pułapki czy naukę czaró :D . Powiedzcie gdzie można znaleźć Edwina(w Nashkel odmówiłem mu pomocy w ubiciu Dynaheir i on gdzieś polazł) bo Xan suxxx :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...