Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

Ty chyba w Morrowinda badz w Fallouta nie grales :P. Baldurs jest skomplikowany dla poczatkujacego gracza gora, przez pierwsze 30 min - godziny ;P.

W Fallouta grałem, w obie części, i z niecierpliwieniem czekam na 3. Osobiście nie uważam się za gracza początkującego, ale po prostu czułem sie przytłoczony ilością możliwych wyborów, cech, statystyk, czarów. Poza tym, ten system kostkowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nazwalbym Gothica' rasowym RPG to bardziej skladak gry zrecznosciowej z elementami RPG

tu się jednak zgodzę...

po prostu czułem sie przytłoczony ilością możliwych wyborów, cech, statystyk, czarów.

Przecierz to jest właśnie esencja dobrego RPGa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jest za dużo rzeczy do uwzględnienia, to bardziej sie zastanawiam, czy lepszy jest Wielki Miecz Przeznaczenia +3 czy Buława Poświęconego Drzewa +2 dodająca 20% do obrony przed żywiołami... Ja chcę grać w grę, a nie przez pół godziny rozważać różnego typu statystyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jest za dużo rzeczy do uwzględnienia, to bardziej sie zastanawiam, czy lepszy jest Wielki Miecz Przeznaczenia +3 czy Buława Poświęconego Drzewa +2 dodająca 20% do obrony przed żywiołami... Ja chcę grać w grę, a nie przez pół godziny rozważać różnego typu statystyki.

Istnieje na to bardzo prosta metoda - olej to wszystko z góry na dół. Bierz to, co ma najlepsze +ileśtam, zbroje które dają najwięcej ochrony, resztę sprzedawaj, wyrzucaj, rozdawaj na ulicy. Ja tak zrobiłem i miałem poważny problem z tylko kilkoma przeciwnikami w trakcie gry (Gaut/Obserwator za mostkiem, gdy się szło do tego avatara czy kto to tam był, Demi-liszem, Większym Łakowilkiem i jeszcze kilkoma, których już nie pamiętam), gdy trzeba było opracować jakąś lepszą strategię.

Krótko - lepiej grać i czerpać przyjemność z grania, zamiast niepotrzebnie kombinować, przecież gra nie wymaga męczenia się z doborem oręża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym majac w druzynie 6 postaci to jak dla mnie fajnych przedmiotow wręcz brakowało :)

a jakie były wasze ulubone itemki z Baldura? mi najbardziej zapadła w pamięć Furia Niebios (nazwac tak miecz, szacun :)) i oczywiscie Krosomir +5 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIĘCIU NAJLEPSZYCH!:

1-Power Armor

2-Pas zmiany płci - a jakże!

3-Pierścień Gaaxa - Obniża klasę pancerza, dodaje punktów życia oraz trzy razy dziennie pozwala na ulepszone przyspieszenie siebie samego.

4-Varsconia - dobry miecz (+2, +1 od chłodu - jednoręczna!)

5-Ten gadający miecz - śmieszny jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lirancor rulez razem z Misciem stanowili świetną parę

Moje zabawki:

-zestaw "i ty zostaniesz balduranem"

-miecz berserkera (BG1)

-mróz północy (BG1)

-sakiewki na klejnoty :P

-zbroje ze smoków

-Karsomir

Dream team

1-ja

2-misc

3-Aerie

4-Jaheria

5-Imoen

6-ktośtam

Nie biore dwuklasowców

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nazwalbym Gothica' rasowym RPG to bardziej skladak gry zrecznosciowej z elementami RPG .

Ja nie nazwałbym BG rasowym RPG. To bardziej hybryda RTS z elementami RPG.

:)

Zmagam się z konwerterami engine BG1 do BG2 bo podobno coś to pomaga w odbiorze. Ale gdzie tam. Nadal po wyczyszczeniu kopalni Nashkel przechodzi cała ochota do gry. Ale że się uparłem przenieść postać do dwójki to kiedyś ukończę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja BG1 przeszedlem jednym tchem ale to bylo dawnooo :)

a jesli mam byc szczery to BG2 mnie zniechecal jakos po wyjsciu z podmroku i czesto wtedy stwierdzalem ze zaczne od nowa z innymi postaciami i tak zaczynam zaczynam i nie moge skonczyc -przynaje sie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi Baldurs pozwalał na wybranie całkiem ciekawych klas. Od Dzikiego Maga, zamieniającego swoją kulę ognistą, na magiczne jagódki, bo uber przegiętego (i prywatnie mego ulubionego ;)) barda fechmistrza. Tylko pozostaje żal, że w innych DeDekowych produkcjach nie ma tak odjazdowych klas postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nazwałbym BG rasowym RPG. To bardziej hybryda RTS z elementami RPG.

Tu się nie zgodzę - to raczej hybryda hack' n' slasha z RPG (co się tak na mnie patrzycie?), a nie RTS-a z RPG... Od razu wytłumaczę (no zabierz stąd ten nóż!) że to: po pierwsze - (uważaj z tym karabinem) to jest moja subiektywna opinia, a po drugie - gra (Hej, masz zezwolenie na broń?) polega w większości - tzn. ok 90% na walce (Uważaaaaajjj!!!) - a to przecież cecha hack' n' slashy... (Uważaj bo spalisz ten lasek) w Tormencie dla przykładu za rozmowy dostawało się duuużo exp, a w falloucie można było wogóle nie przejmować się fabułą, tylko zająć się biznesem - tego mi brakuje w BG... (Arrrrghhh...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem - a ja piłem do ciągłej walki :)

Czy walka jest aż tak piekielnie częsta -> polemizowałbym i wskazał paluszkiem w stronę pierwszego Icewind Dale. Czy ma to coś wspólnego z hack & slash? Zdecydowanie nie -> h&s są zręcznościowe, a walka w BG taka nie jest.

@Rankin

cRPG to taki dziwny twór, w którym nie można jednoznacznie wskazać charakterystycznego dla gatunku sposobu rozgrywania starć / perspektywy gry. Co za tym idzie -> BG będzie nazywany hybrydą RTSa z RPGiem, do Gothica zostanie doczepiona metka: "zręcznościowy" itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że komentowałem małą sensowność wypowiedzi odnośnie Gothica...

Aj, aj, aj... Chciałem jeno walnąć maksymalnie stereotypowym określeniem, nic osobistego. ;)

Co w takim razie doczepi się do Might and Magic, powiedzmy, World of Xeen? A do Wizardry 8?

W mej wypowiedzi nie chciałem się skoncentrować na przypinaniu łatek do gier, tylko na przypomnieniu, że cRPG jest piekielnie zróżnicowanym gatunkiem (stąd wrzucenie BG i Gothica). Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mej wypowiedzi nie chciałem się skoncentrować na przypinaniu łatek do gier, tylko na przypomnieniu, że cRPG jest piekielnie zróżnicowanym gatunkiem (stąd wrzucenie BG i Gothica). Tyle.

Z tym się zgodzę - jak się zastanowić to w czym jest BG podobne do Gothica, albo Dungeon Siege do World of Warcraft? Rozwojem. I po tym poznaje się dobrego (i każdego innego) RPG-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Gothic odbiega za bardzo od RPG, moze za krotko gralem, ale jakos mi sie nie spodobal, w ogole nie uswiadczylem w nim jakiegos sensownego rozwoju postaci.

Wrocmy jednak do tematu

Drugi Baldurs pozwalał na wybranie całkiem ciekawych klas.
Icewind dwojeczka sie klania :P. Tam masz multum klas, tylko sama gra jakas taka no nudna jest troszke (za duzo walk).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka również może być pasjonująca - właśnie BG. Ale rzeczywiście - co za dużo to niezdrowo...

PS. Gram od nowa, i nie wiem na jaką klasę i rasę się zdecydować hmm... może półelf - mag iluzji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...