Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

Wiem, że wystarczy kogoś zabić albo coś innego zrobić, żeby reputacja spadła. Tyle tylko, że od zawsze mnie irytowało pilnowanie poziomu reputacji żeby móc zatrzymać w drużynie Edwina/Viconie/Korgana. Poza tym mieć dobrego bohatera oraz drużynę złożoną w większości z dobrych postaci i sobie ot tak zabić jakiegoś wieśniaka dla obniżenia reputacji? Minsc i Boo nie pochwalają Twego zachowania chuunin :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w BG Tweaks. Tak swoją drogą to dziwi mnie, że są jeszcze ludzie, którzy grają bez tego.

Przy okazji inny tip: zainstaluj mod na wyższe rozdzielczości, instalując BG Tweaks wybierz maksymalne hp dla wszystkich postaci i stworów, przesuń poziom trudności o jeden lub dwa stopnie w prawo, stwórz sobie całą drużynę od podstaw = w parę minut masz best way to enjoy BG2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- jest sposób. Zainstaluj sobie moda dodającego wysokie rozdzielczości. Gra się zdecydowanie lepiej, bo podobnie grałem w Tormenta (ale nie dlatego, że nie mogę patrzeć na oprawę, tylko po prostu byłem ciekaw, jak gra się prezentuje na wyższych rozdziałkach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerz próbowałem pograć. Zrezygnowałem z prostej przyczyny: po dwóch godzinach nie wyrabiały mi oczy, naprawdę. tak więc chyba nie będzie mi dane. Chyba że jest sposób by grać w wyższej rozdzielczości.

Poczekaj do lata na Edycję Rozszerzoną, tak jak i ja czekam. Co tam - przejdę grę jeszcze raz :trollface: .

P.S. Panie Piotrze F.? Obecność obowiązkowa :cool: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziąć i jak zainstalować takiego moda? Sam wolę nie szukać bo znając swoje szczęście trafię na jakiś badziew :tongue:

Edit: Do NIEZNAJOMEGO, który pryciał mi w poście:

Jeśli grzebiesz mi w poście nawet by poprawić błąd to przynajmniej się podpisz.

@down: dzięki wielkie, popróbuję.

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce pisać nowego tematu z tym problemem, otóż mam pytanie

Otóż mam zamkniętą skrzynkę, a nie mam złodzieja w ekipie, tak więc wyczytałem że można użyć siły aby ją wyważyć..no więc przeciągam ikonkę broni którą mam na zamkniętą skrzynkę i....nic się nie dzieje. a może żle coś robię ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie musisz "przeciągać" ikonki broni. Na dolnym pasku interfaceu poprostu kliknij na wizerunek trzymanej aktualnie broni. Gdy kursor zmieni się w kształt miecza, kliknij nim na zamkniętą skrzynię lub drzwi. Miej tylko na uwadze, że sukces zależy od broni i siły postaci. No i nie wszystkie zamki da się w ten sposób otworzyć. Osobiście radzę drużynę złodziejem lub (przynajmniej bardem) uzupełnić, bo to klasa BARDZO ułatwiająca życie. Jeśli się jednak uprzesz, to przynajmniej maga wyposaż w czary "Otwarcie" i "Wykrycie pułapek".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam sobie gry bez złodzieja. Szukanie i rozbrajanie pułapek czarami jest nieefektywne i tylko zabiera miejsce na znacznie lepsze czary. Z otwieraniem tak samo, szkoda miejsca, a zwojów nie kupowałem. Ponadto złodziejowe wykrycie iluzji ułatwia walki ze złodziejami gdy nie mamy Keldorna w drużynce lub nie mamy/skończyły się czary Prawdziwego widzenia w książce. No a backstab w plery bardzo ułatwia walki z kilkoma magami naraz choć trzeba troszkę ogarniać co się dzieję. Z resztą sam się przekonałem że najlepsze drużynki tworzy się gdy się jest złodziejem lub czarownikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, już mając na myśli BG 2. Czy komuś z szanownych forumowiczów udało się skończyć Twierdzę Strażnika postaciami z Cieni Amn? Ja aktualnie jestem na 3-cim poziomie, zbytnich kłopotów nie mam ale chciałem się rozeznać czy to w ogóle możliwe... Pisząc skończyć mam na myśli

zabicie Demogorgona

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

O ile z samą Twierdzą nie jest zbyt ciężko (choć zdarzają się mocno dające w kość fragmenty) to już sam boss...no łatwy to on nie jest. Nawet dla postaci które opuściły Podmrok. Odpowiadając krótko na Twoje pytanie, TAK, da się i ja Twierdzę postaciami z CA ukończyłem. Nie wiem na jakim etapie gry jesteś, ale sugerował bym wstrzymanie się aż drużyna nabierze krzepy i zdobędzie trochę ciekawego ekwipunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też skończyłem Twierdzę postaciami z CA , tuż przed wyruszeniem do Suldenassar i muszę powiedzieć że jakoś błyskawicznie Strażnika ubiłem. Nastawiałem się na długą ciężką walkę, na wczytywanie, obufowałem się dobrze a okazało się zaskakująco prosto. Być może dlatego że używałem moda Item Upgrade.

Skład Korgan, Keldorn, Aerie (nigdy więcej!), Xan (jako czarownik, suuuper klasa!) i ja jako zabójca (cios w plecy x7 + x1 dodatkowo od Quietus'a z Item Upgrade!) .

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dexter666 w sumie to najbardziej wymagające momenty do tej pory to te z illithidami... No nie cierpię, zwłaszcza że moja główna postać ma inteligencję 9. Jestem na razie na etapie przed-przytułkowym, pamiętam że lata temu Twierdzę skończyłem i miałem ciekawe wyposażenie, więc chciałem to jakoś legalnie zdobyć w Cieniach... Ale już wszystkie interesujące mnie miecze mam (Widmowy Rodzaj, Ostrze Usuno i Angr... Angru... Angruvaldar? Ten długi +4 z dodatkiem od ognia), więc zastanawiam się czy nie pociągnąć dalej głównego.

PS: nawet ten demilisz w Twierdzy jakoś mnie nie pokiereszował, nie zdążył nawet nikogo Uwięzić...

@Doman18 ja lecę bez modów, raz że mi się nie chce tego przerzucać, dwa że chyba mam jakoś źle zainstalowanego Baldura. Ale nie wiem co masz do Aerie, u mnie się świetnie sprawdza... W miarę... No dobra, daje radę ale bez ekscesów. Poza tym jakiego masz moda na Xana?

Tak na marginesie. Zauważyłem że Keldorn z Karsomirem ginie częściej niż mój kensai... a podobno to ja powinienem częściej zbierać w czapę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doman18

Wymienionego przez Ciebie moda nie znam, więc nie będę spekulował jaki mógł mieć wpływ na stopień trudności tej walki. Ja w każdym razie musiałem dwa lub trzy razy wczytywać zapis, nim udało mi się Strażnika pokonać bez konieczności wskrzeszania któregoś z członków drużyny. Podejżewam że postacie które nie odwiedziły jeszcze Przytułku mogą zwyczajnie nie wyrobić. I to jeszcze zanim staną przed finalnym bossem.

Edytowano przez Dexter666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Item Upgrade to mod który daje Cromwellowi nowe recki do zrobienia. Jest ich dość sporo i wykorzystują zazwyczaj rzeczy które wcześniej aż się prosiły o to. Niektórzy twierdzą że sporo z nich jest przekoksowanych (patrz np. ulepszona Dzienna Gwiazda) ale też kosztują sporo i niektóre imo naprawdę były potrzebne ( np odpowiednik Karsomira dla złych :D)

LINK

@BrokenAss

Mod się nazywa ... Xan :DLINK. Podczas instalacji masz wybór co do klasy Xana, chyba są 4 możliwości. Xan to godny następca Edwina tyle że po dobrej stronie i bez naszyjnika. Ogólnie świetna postać zarówno pod względem możliwości jak i fabularnym. W zasadzie nie ma żadnej różnicy w bogactwie i ilości banterów w porównaniu do reszty postaci przyłączalnych a niektóre nawet przewyższa. No i podobno świetny romans z nim jest jeżeli zdecydujemy się grać kobitką.

Tylko pamiętajcie że przed instalacją trzeba tam jakiś mod updatujący zainstalować bo może się gra pokiereszować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dexter666 śmiałem się jak przeczytałem co napisałeś... a teraz ciężkiej nerwicy dostaję. Macie jakieś rady jak w ogóle ugryźć drużynę broniącą tej pieczęci po lewej? Kurde, jakoś nie noszę ze sobą dwóch niemagicznych sejmitarów i niemagicznego dwuręczniaka żeby zabić sukuba, wyłomu na obserwatora nie zdążę rzucić, demon to osobna sprawa, kapłankę jakoś zdejmuję, łowczyni mi problemów nie robi a to... coś... z dwoma mieczami jest niezniszczalne o ile od tego nie zacznę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Aż korci napisać "a nie mówiłem?" wink_prosty.gif. Ale szczerze sam kiedyś popełniłem błąd możliwie jak najszybciej pędząc do Twierdzy. Ja niestety całej ToB na pamięć nie znam. Poza tym ciężko coś doradzić nie znając składu Twojej drużyny, posiadanego ekwipunku i asortymentu czarów. Wiem że to raczej mało pomocne, ale przychodzi mi do głowy w zasadzie tylko jedno rozwiązanie. Opuścić na razie Twierdzę Strażnika i wrócić gdy ekipa urośnie w siłę (o ile wchodzi to w grę, bo z tego co pamiętam w pewnym momencie wyjście z lokacji jest niemożliwe),

Edytowano przez Dexter666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up moja mea culpa, zapomniałem napisać składu :P

Ja (elf kensai)

Keldorn

Anomen

Haer'dalis

Aerie

Jan Jansen

Może nie wygląda zachęcająco, ale raczej jest to skład który daje radę... O ile ja jestem w walce, bo Keldorn strasznie często ginie. Co do czarów - moim błędem jest to, że nie mam żadnych zaklęć zbijających ochrony, po prostu ani razu mi się nie przydały w całej Twierdzy, za szybko eliminowałem magów żeby były użyteczne.

Jak się tak zastanowię to kupię Anomenowi jakąś lepszą wekierę (lata jak kretyn z tą +1 albo +2...), wezmę kilka zaklęć antyochronnych i spróbuję jeszcze raz. Napiszę jak się uda... lub nie. Kibicujcie w każdym bądź razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keldorn to Karsomir a Karsomira się bierze głównie dla jego możliwości zbijania czarów. Cosik pamiętam że chyba on był zbugowany w normalnej wersji i nie ściągał czarów tak często co powinien. Dopiero Item upgrade to łata

Kolejną zmianą są poprawki dotyczące paladyńskich mieczy oburęcznych, czyli Karsomira +5 i Karsomira +6. Otóż po zainstalowaniu Item Upgrade ich specjalna właściwość, czyli Rozproszenie magii przy każdym trafieniu działa jak analogiczna właściwość Kostura magów. Teraz przy zadaniu obrażeń wrogowi magia go ochraniająca jest istotnie rozpraszana (chyba że chroni go Ochrona przed magicznymi broniami?). W oryginalnym BG 2 i TB wbrew pozorom wcale się tak nie działo, usunięcie efektów nie zawsze działało.

Wracając do Aerie - mi nie chodzi że ona jest słaba, bo mag/kapłan to jedne z najsilniejszych postaci w grze, ludzie nimi solują Baldura. Chodzi o samą Aerie której płaczliwość niekiedy mnie do szału doprowadzała. Wolę już patologiczną Viconię czy ordynarnego Edwina niż tą ... Paris Hilton. W realu nigdy w życiu takiej osoby nie wziąłbym do drużynki żeby mi podkopywała morale. Zostawiłbym ją w tym cyrku na stanowisku tresera pudli...

Ja pamiętam że Anomena trochę podrasowałem. Mianowicie zabrałem mu z proc bo kompletnie nie trzymało to klimatu postaci i dałem właśnie w wekiery. Pamiętam coś jeszcze odjąłem ale nie pamiętam co. Teraz się zastanawiam czy ja w drużynce miałem Korgana czy Anomena i wydaje mi się że tego drugiego. Woj/Kapłan to baaardzo potężna postać.

Zapomniałem że w drużynce jeszcze Jana miałem. Bo samym assasynem raczej słabo się rozbraja pułapki i otwiera zamki a Jan dodatkowo czaruje.

//EDIT

Zapoznaj się może z tym co napisałem na >TEJ< stronce powyzszego topiku, może coś ci pomoże. Bardzo polecam również podany link do Baals Children bo info tam zawarte nie raz zmienia całkowicie pogląd na różne aspekty, itemy, czary itp w grze.

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy ukaże się odświeżona wersja ? Niestety w tę sobie nie mogę pograć, problem z oczami po jakiejś półgodzinie. Gra jest fantastyczna i czekam kiedy będę mógł do niej zasiąść w pełnym, że tak powiem komforcie.

Jedyne co mi się nie podobało to irytujący, zaciągający jak zza Buga, damski głosik, którejś z postaci.

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podziękowaniami i pozdrowieniami dla tych, którzy się zainteresowali - Demon zabity przed popłynięciem do Przytułku, łatwo nie było ale cóż - liczy się to że uczciwie i o własnych siłach smile_prosty.gif Teraz tylko Kangaxx, zdobycie Młota Gromów, zabójstwa w Dzielnicy Mostów i można jechać dalej z fabułą!

@Doman18 fakt, jej jęki bywają uciążliwe, ale ogólnie ona sama jako postać jest ciekawa - można się trochę, bardzo trochę, dowiedzieć o Avarielach, o których ja osobiście nigdy nie słyszałem poza Baldurem.

@deZoo mówisz o Imoen? Jej głos faktycznie tak wkurzał że ja nie mogę - a to jedyny złodziej dla dobrej drużyny...

Chyba że chodziło Ci o Dynaheir, też bywała denerwująca ale przydatna w walce, uzupełniała się z Xanem.

Edytowano przez BrokenAss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ty faktycznie wcześnie rozwaliłeś tą Twierdzę. Jeżeli chodzi o Kangaxxa to pamiętaj że pewnym sposobem można mieć 2 pierścienie :D. Jeżeli chodzi o walkę z nim to przy pierwszym przejściu gry błyskawicznie go wykończyłem sposobem na wabika. Tuż po przeistoczeniu, podszedłem pod niego jakąś postacią i wrzuciłem kulę Otiluka. Zaraz za tą postacią stał Keldorn z Karsomirem który go lał. Karsomir ma spory zasięg więc bliżej była postać w kuli niż Keldorn. Kangaxx rzucał co miał na najbliższą osobę ale Keldorn sukcesywnie mu ściągał hp. Oczywiście warunkiem powodzenia takiej sztuczki jest uprzednie wyjście na zewnątrz, w czasie przeistaczania się Kangaxxa.

Zabójstwa są proste. Natomiast pamiętam dla mnie bardziej wymagające były Spaczone Runy w dzielnicy mostów (Ten sam dom co porywaczy arystokratki ale wejście z innej strony). Żeby wejść musisz mieć przy sobie kamień łotrzyków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie wierzyłem że Ci się uda, no ale gratulacje! (osobiście nie będę tego próbował, bo by mi pewnie nerwy puściły jeszcze przed ostatnim "piętrem" :D). Jeśli zaś chodzi o Aerie zgadzam się z BrokenAssem, że jest to postać bardzo ciekawa. Dziwi mnie właśnie, że aż tak wiele negatywnych opinii pojawa się na jej temat. Faktycznie jest infantylna i bywa irytująca, ale moim zdaniem taka właśnie miała być w założeniach autorów. To takie duże, naiwne dziecko które bardzo niewiele wie o świecie. Kontrast dla innych, znacznie bardziej doświadczonych przez życie bohaterów, a przy okazji "maskotka" którą musieli by się opiekować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...