Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

A sądzisz że będzie kompletna edycja? Bo ja jestem pewien że wszystkiego nie przywrócą. Możliwe że pary rzeczy ale nie przesadnie. Po prostu kaput i tyle. Nawet multi miało być ale popróbowali i nic nie zrobili porzucili na samym początku. Wątpię że dodadzą tyle że kompletna edycja będzie AŻ TAK lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę jak wydają całą zawartość,

Konkrety, waść. To, co mówią efemeryczni "wszyscy", których nijak nie da się sprawdzić mnie nie interesuje. Rozmawiam z Tobą, nie ze wszystkimi. Jeśli masz jaja, to broń swojego zdania.

Podaj mi konkretne elementy rozgrywki, które pojawiły się w Mafii II, a których nie było w GTA IV.

Chodzi mi głównie o misje tutaj. Ich konstrukcja jest zupełnie inna. Te w GTA są strasznie nudne i powtarzalne a w Mafii masz naprawdę ciekawe misje w których dużo się dzieje i jest dużo fajnych skryptów. Nie ma okropnego cover systemu który tak popsuł GTA. Teoretycznie GTA ma to co Mafia a Mafia to co GTA ale w obu produkcjach jest to zupełnie inaczej zbalansowane, toteż obie gry wyglądają w efekcie zupełnie inaczej. Czego w GTA nie ma? Przede wszystkim nawet cienia realizmu i "takich" cutscenek.

A takie "mody" to nic innego jak piractwo, sorry. Mafia II jest jaka jest, nie ma w niej Joe's Adventures czy Jimmy's Vendetta, to elementy dodatkowe. Ja nie kradnę

Ile razy mam powtarzać że nie chodzi mi o TE dodatki, tylko o ewentualne DLC z tym co wycięto.

btw - okropna optymalizacja - "teraz już wiesz, dlaczego konsole są lepsze" tongue_prosty.gif . IMO żadna platforma nie jest "lepsza", bo zależy, co kto lubi.

Raczej każda ma wady i zalety.

Mi to rybka, ale pecetowcy Cię za te "życzenia" gotowi ukamienować.

Cóż opinia wielu pecetowców o GTA IV jest delikatnie mówiąc nieprzychylna, więc jak się nie postarają to wątpie czy byliby gotowi. GTA IV to gra konsolowa- żenująco niski poziom trudności, brak misji na czas, walenie headshotów zza osłony to nie są elementy mile widziane, przynajmniej na PC. Ze starym dobrym GTA ma niewiele wspólnego niestety.

W "świetną" po demku (...) trochę wątpię, ale sądzę, że grać mi się w nią będzie przyjemnie. Mam zamiar Mafię II kupić. Ale dopiero w kompletnym wydaniu.

Ciekawe że wszyscy byli podjarani tym demkiem, z przeciętną w sumie jak na warunki M2(i okrojoną)misją, a tobie jedynemu się nie podobało.Kwestia gustu?

i przereklamowaniu części pierwszej (która MOIM ZDANIEM jest grą dobrą, ale niewybitną)

Na szczęście tylko twoim zdaniem :D Inaczej nikt by o niej nie pamiętał. Musiała coś w sobie mieć.

W skali CDA i tak zasługiwała w tamtych czasach co najmniej na dwie dziesiątki:za grafikę i muzykę. Gameplay to kwestia gustu choć sądzę że większosć też by dostawiła trzecią dziesiątkę.

No, kto wie czy nie odpuszczą - o RDR na PC

Oby nie, z tego co słyszałem to świetna produkcja. Sporo lepsza od naszego CoJ:WK i osławionego GTA IV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Włącz byle jaką misję z GTA IV i byle jaką misję z Mafii 2 to zobaczysz różnicę....a ty nie masz przecież Mafii 2. A poza tym w prawie wszystkich recenzjach jest wzmianaka że gry są na pozór tylko podobne, Te 2 gry są inne. Potwierdzi ci to każdy kto przeszedł GTA IV i Mafię 2, zrozum to.

True. Niestety Friston, ale nie masz racji. GTA 4 i Mafia 2 są podobne tylko z gatunku. Naprawdę to 2 różne gry. Przeszedłem obie po 3 razy. Fabuła jest zdecydowanie lepsza w Mafii 2, tak samo klimat i misje. W GTA 4 mimo, że misji jest 90 to tak naprawdę 10 z nich jest naprawdę fajnych, a może i to nie. W Mafii 2 każda misja jest unikalna i inna, filmiki są świetne, powiązania genialne, dialogi gangsterskie super, chociaż w GTA 4 też stoją na wysokim poziomie.

Ale jeżeli nie grałeś w Mafię 2 to nie wypowiadaj się na jej temat. Please, bo wtedy się ośmieszasz wyrażając zdanie o grze, w którą w ogóle nie grałeś. No offence. :P

Oby nie, z tego co słyszałem to świetna produkcja. Sporo lepsza od naszego CoJ:WK i osławionego GTA IV

CoJ to FPS, a RDR to sandbox. I RDR>wszystkie GTA. :) No może oprócz Vice City. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True. Niestety Friston, ale nie masz racji. GTA 4 i Mafia 2 są podobne tylko z gatunku. Naprawdę to 2 różne gry. Przeszedłem obie po 3 razy. Fabuła jest zdecydowanie lepsza w Mafii 2, tak samo klimat i misje. W GTA 4 mimo, że misji jest 90 to tak naprawdę 10 z nich jest naprawdę fajnych, a może i to nie. W Mafii 2 każda misja jest unikalna i inna, filmiki są świetne, powiązania genialne, dialogi gangsterskie super, chociaż w GTA 4 też stoją na wysokim poziomie.

Facet, zerknijże no od czego się zaczęła dyskusja. Nie dyskutuję o jakości w ogóle czy fabule (chociaż swoje zdanie o GTA IV już jakiś czas temu wyłuszczyłem - to iskrząca się od nawiązań, błyskotliwa, zaprojektowana z rozmachem i polotem, poruszająca historia, która IMO spokojnie przebija pierwszą Mafię, historię dobrze realizującą ramy i schematy gatunku filmu gangsterskiego w ramach gry komputerowej) tylko o mechanice. I pytam o mechanizmy rozgrywki. Nie o to, czy to jest fajne. Bo na "fajne" znajdziesz tyle opinii, ilu ludzi, a ja mam je wszystkie gdzieś, bo w tej kwestii interesować mnie będą tylko moje odczucia. Trzymajmy się faktów.

Chodzi mi głównie o misje tutaj. Ich konstrukcja jest zupełnie inna. Te w GTA są strasznie nudne i powtarzalne a w Mafii masz naprawdę ciekawe misje w których dużo się dzieje i jest dużo fajnych skryptów.

Patrz wyżej. To są opinie, nie fakty.

Nie ma okropnego cover systemu który tak popsuł GTA.

Cover system w Mafii II jest. "Okropny" = opinia = patrz wyżej.

Czego w GTA nie ma? Przede wszystkim nawet cienia realizmu

Kojarzę, że w Mafii II nie można przekraczać prędkości i są listy gończe. I tyle jeśli idzie o nowinki w zakresie realizmu. Trudno nazwać to znaczącymi mechanizmami. Wszystko to jest wariacją na podstawie zasad pamiętających jeszcze czasy GTA III.

i "takich" cutscenek.

Opinia. Patrz wyżej. Na marginesie - osobiście uważam cut-scenki z GTA IV za rewelacyjne (bodaj pierwsza gra, która tak mnie zachwyciła zastosowaniem mo-cap i reżyserią, dialogi Rockstara to klasa sama w sobie). I zdaje się że cut-scenki były bardzo często wymieniane w recenzjach jako jeden z atutów GTA IV.

Ile razy mam powtarzać że nie chodzi mi o TE dodatki, tylko o ewentualne DLC z tym co wycięto.

To w dalszym ciągu jest piractwo.

Raczej każda ma wady i zalety.

Na jedno wychodzi.

Cóż opinia wielu pecetowców o GTA IV jest delikatnie mówiąc nieprzychylna, więc jak się nie postarają to wątpie czy byliby gotowi.

Opinia wielu innych nie jest. Gry Rockstara to hiciory o ogromnej popularności, czy Ci się to podoba, czy nie. Jakoś kiepski port GTA IV nie sprawił, że ludzie nie czekali na Episodes.

GTA IV to gra konsolowa- żenująco niski poziom trudności

Frankly, grałem we wszystkie części GTA, przeszedłem wszystkie trójwymiarowe, i zabij mnie, ale różnicy nie widzę.

W Episodes pojawiły się checkpointy w trakcie misji, co jest znaczącym ułatwieniem... tyle że gęsto są one rozmieszczone tylko w TBoGT, a TBoGT jest trudniejsze od innych odsłon GTA.

walenie headshotów zza osłony to nie są elementy mile widziane, przynajmniej na PC.

Uno: a automatyczna regeneracja zdrowia jest? ;)

Secundo: niezależnie od headshotów, strzelaniny z osłonami mają podobny flow - i Mafia II zdaje się nie prezentuje tu nic odkrywczego względem standardu znanego z Gearsów, GTA i Mass Effectów.

Ze starym dobrym GTA ma niewiele wspólnego niestety.

Rzeczywiście, szczególnie z San Andreas z auto-aimem. Ech, ta casualizacja. ;)

Ciekawe że wszyscy byli podjarani tym demkiem, z przeciętną w sumie jak na warunki M2(i okrojoną)misją, a tobie jedynemu się nie podobało.Kwestia gustu?

Już pisałem, co sądzę o powoływaniu się na "wszystkich". Mogę dyskutować operując argumentami i liczbami, nie odwoływaniem się do tego, co "wszyscy" mówią (bo "wszyscy" z reguły mówię "wszystko" - czego akurat powołujący się na nich potrzebuje). Nie grałem, więc na razie jedynym miernikiem jakości jest dla mnie niepowalające, powielające schematy z GTA (pojedź do X, strzelanina wewnątrz, osłaniaj, uciekaj) demko i ew. średnia ocen z recenzji (jak na tytuł tej klasy, niska - 74 na konsolach, 78 na PC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron

Szkoda nerwów sobie psuć.

Ja też się tu namęczyłem wchodząc w dyskusję z niektórmi... czapel007 tu ciebie mam na myśli ;]

Zrozumcie że ja, Fristron i masa innych osób woli GTA.

Takie rzeczy to kwestia gustu.

Mi akurat cut scenki bardziej się z GTA podobały zresztą fabuła też i tu nie ma dyskusji bo zdania nie zmienię i już. Nawet zagrałem jeszcze raz w M2 (o czym już pisałem) i to nic nie dało wrażenia praktycznie te same. Oczywiście Mafia 2 to naprawdę super gra z fajną fabuł z klimatem szczególnie wczasie zimy, oprawa graficzna tez niczego sobie i fajny realistyczny model jazdy. Ale te wszystkie zalety u M2 w GTA IV są potęgowane :D Moje zdanie Amen xD

@Fristron

Ale rzeczywiście zanim zaczniesz się o grze wypowiadeć powinneś przejść ją całą :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam sie zdania że każdy ma swój gust i kropka. Ja powiem tak GTA IV ma świetny klimat, ale MAFIA 2 według mnie troszke lepszy, dźwięk obydwie gry mają wspaniały, ale GTA IV według mnie bardziej realny słychać żyjące miasto, grafika jak dlamnie lepsza w MAFI 2, fabuła... i tutaj to już ciężka decyzja, GTA IV wspaniała historia szarego człowieka który wspina się po szczeblach drabiny w amerykańskim gangsterskim świecie, MAFIA 2 piekna historia, świetnie opowiedziana, ale koniec nie był specjalnie fascynujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra prowadzi cie za rączke

Cool story bro. ;) Bo w GTA 4 to gra nie prowadzi Cię za rączkę podczas misji. ;)

A Mafii 2 masz misje skradankowe jak ta w

rzeźni gdzie musisz uratować swoich kumpli

, misja w

banku gdzie musisz wykraść kartki na paliwo

i możesz na dwa sposoby, albo po cichu albo zrobić rozpierduchę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra prowadzi cie za rączke

Cool story bro. ;) Bo w GTA 4 to gra nie prowadzi Cię za rączkę podczas misji. ;)

A Mafii 2 masz misje skradankowe jak ta w

rzeźni gdzie musisz uratować swoich kumpli

, misja w

banku gdzie musisz wykraść kartki na paliwo

i możesz na dwa sposoby, albo po cichu albo zrobić rozpierduchę.

i tak na końcu przyjeżdza

policia a w rzeżni gang i jest rozpierducha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy DLC paczkę. Co jest? Źle się sprzedało czy aż tak chcą kasy? Hmmm ciekawe. Ehh ludzie. Po tym wycinaniu z gry to ja wam życzę jednego. Niech na torrentach będzie szybciej leciały megabajty niż kasy w waszych kontach oszuści wycinacze i zdziercy z 2K :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia II, jak na mocno hypowaną grę multiplatformową, sprzedała się źle, więc nie ma się co dziwić na taki krok ze strony 2K. Ja się teraz tak zastanawiam gdzie jest to rzekome pół gry wycięte i wydane w postaci DLC. Trochę ubranek, samochodów, 2 DLC z Jimmy'm, które z fabułą nie mają za wiele wspólnego i jedno prawdziwe, fabularne DLC z Joe. 2K poprzez wydanie zbiorczego zestawu zamyka sobie drogę do dalszego wydawania DLC. Nikt jeszcze tego nie robił. Nie wierzę, że goście w 2K chcą, żeby gracze znienawidzili ich tak mocno. Marka Mafia z pewnością ucierpiałaby na tym niemiłosiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ci gracze sciągnęli Mafię 2 z warezów albo torrentów uznając że po prostu nie zapłacą.

Najbardziej szkoda tutaj Czechów. Z Illusion Softworks(aka 2KCzech)odeszło wielu członków w tym Daniel Varvra, który prawdopodobnie nie mógł się pogodzić z tym co zrobiono z jego opowieści. Szkoda tym bardziej, bo ci którzy odeszli założyli nowe studio z tym że prawa do serii Mafia zostały u 2k niestety.

Stąd też szkoda że Dan Vavra, gość który stworzył dwie ponadczasowe chyba opowieści nie napisze już raczej scenariusza do ewentualnej Mafii 3, a część ludzi którzy wiedzieli "jak to zrobić" nie będzie brać udziału w produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ci gracze sciągnęli Mafię 2 z warezów albo torrentów uznając że po prostu nie zapłacą.

Najbardziej szkoda tutaj Czechów. Z Illusion Softworks(aka 2KCzech)odeszło wielu członków w tym Daniel Varvra, który prawdopodobnie nie mógł się pogodzić z tym co zrobiono z jego opowieści. Szkoda tym bardziej, bo ci którzy odeszli założyli nowe studio z tym że prawa do serii Mafia zostały u 2k niestety.

Stąd też szkoda że Dan Vavra, gość który stworzył dwie ponadczasowe chyba opowieści nie napisze już raczej scenariusza do ewentualnej Mafii 3, a część ludzi którzy wiedzieli "jak to zrobić" nie będzie brać udziału w produkcji.

Co do piracenia gier to uważam że to każdego indywidualna sprawa... Jeśli ktoś che kupić oryginał to kupuje i to samo ze ściąganiem...

Nic nikomu nikt za to nie zrobi bo policja na takich nie poluje jak coś no na większą skale jak ktoś ściągnie i tym handluje... takie życie :/

Mi tam nikogo nie jest szkoda sami sobie nazłość robią :D

Swoją drogą ciekawe czy kiedykolwiek wyjdzie Mafia 3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy DLC paczkę. Co jest? Źle się sprzedało czy aż tak chcą kasy? Hmmm ciekawe. Ehh ludzie.

Tak, M2 sprzedała się źle. Podawałem na poprzedniej stronie dane - 1,1 mln na 3 platformach (wg vgchartz) to wynik słaby.

Ja się teraz tak zastanawiam gdzie jest to rzekome pół gry wycięte i wydane w postaci DLC.

W sumie też jestem ciekaw, czy pojawi się to jako DLC, czy po prostu gra jest okrojona na amen, bo Czesi nie zdołali zrealizować zamiarów. Przejrzyj fora - wyśledzono, że początkowo w M2 miało być 10 misji więcej, drugie miasto, misje poboczne, multiplayer.

2K poprzez wydanie zbiorczego zestawu zamyka sobie drogę do dalszego wydawania DLC.

Skąd ten wniosek?

Nikt jeszcze tego nie robił.

Borderlands miało paczkę pudełkową Dr Ned + Mad Moxxi. Potem wyszły jeszcze dwa DLC.

Fallout 3 miał dwie paczki po 2 DLC. Ogółem DLC było pięć.

Red Dead Redemption dostanie pudełkowe Undead Nightmare z dodanymi wcześniejszymi DLCkami, a trochę mało prawdopodobne, że R* już rezygnuje ze wspierania tego tytułu.

Więc to nie jest w żadnym wypadku bezprecedensowa sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak Fristron słaby wynik. I dobrze to jest kara. Może przejrzą na oczy. :D Może jestem menda ale taka prawda że za wycinanie pół gry się należy. Ale podobno część rzeczy wróci z DLC. Głównie...... te DLC które podobno też były w grze :P No tak to jest. Najelpszy jest przekręt ze Star Warsem najnowszym :D Tam też kombinują. Właśnie szkoda że z Mafii nie zostawili więcej plików. Moderzy by się nimi zajęli ^^ (Ahhh ten sadystyczny uśmiech ^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także jestem oburzony całą tą sytuacją ale niech się dzieje jak chce.Przyznam się ,że M2 sciągnąłem i jestem z tego bardzo ucieszony bo jak bym miał wydać ponad stówkę na taką grę to bym się wkurzył i to bardzo.Wolę ta kase wydać na kino z dziewczyną,ciuch niż 15h zabawy.Chciałbym wrócić do historii Vita ale nie mam po co bo po 1 przejsciu nie ma praktycznie do czego wracać...no może w grudniu !

Na M2 czekałem kupe czasu,kasę odkładałem żeby mieć tą fantastyczną grę...powiem szczerze ,że nawet chciałem aby wakacje szybko minęły aby tylko móc zagrać w Mafie no ale rozczarowałem się :)

Dziękujemy za info. A w nagrodę ost za piractwo i urlop. Za całokształt. Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC do Mafii II... Dla mnie to sprzedawanie wątku głównego osobno, a misji pobocznych osobno. Podstawkę przeszedłem, nie powiem, z przyjemnością, ale DLC sobie darowałem po paru misjach, bo misje poboczne mają być uzupełnieniem rozgrywki, a nie jej sednem.

Mafia II miała świetną muzykę, niezłą grafikę i fajny klimat (dla mnie początek rządzi! chciałbym całą grę z akcją podczas panującej zimy) - reszta, to sprawa dyskusyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak na końcu przyjeżdza

policia a w rzeżni gang i jest rozpierducha

W przypadku

kartek wystarczy odłączyć alarm i nie ma rozpierduchy

A ja się nie mogę doczekać Mafii II w Kolekcji Klasyki za 20 zł. Za ten "wypatroszony" z kodu twór nie dam ani złotówki więcej.

Nie chcę cię martwić, ale gry z Kolekcji Klasyki kosztują 30 zł. No to musisz czekać by spadło jeszcze dalej. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...