Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

http://mafiascene.com/forum/viewtopic.php?f=95&t=20310

Tutaj mod na odblokowanie ekstremalnego poziomu trudnosci w grze(który oczywiście został wyciety z gry). Dla tych dla których M2 na hard była za łatwa.

Tylko...jak to zainstalować? Bo ja zrobiłem raz tak że wypakowałem to tam gdzie pisało w instrukcji ale nie zadziałało. Coś zrobiłem źle? A chciałbym na tym extreme'ie zagrać. Pomoże ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej grze w ogóle wycięto mnóstwo rzeczy. Czytam tak i nowe rozdziały. Zakończenia (chociaż o tym mówili) free ride mod też był. Wycięli mnóstwo gry! Podobno strzelanie z samochodu też miało być! No bez jaj! Ciekawe co jeszcze. Podobno twórcy którzy byli przy Mafii jedynce czyli Illusion Softwork to niektórzy z nich odeszli od 2K Czech. No dziwię im się. Wydawca sobie zażyczył DLC żeby zarobić. ehhh... Jak tak można?! Co to się dzieje. Kiedyś się robiło gry dla graczy. Dla tego by być sławnym i szanowanym jak twórcę gier. By być uważany za tego co wie najlepiej co chce gracz. A dziś? Priorytetem są pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zakończeniu gry i jeszcze szukam szczęki na podłodze. Ale po kolei.

Pierwsze co się rzuca w grze to świetnie opowiedziana historia, przedstawia głównych bohaterów, historię, miasto. Potem już gramy Vitem jako

żołnierzem

, co bardzo fajnie wprowadza w świat gry. Taki samouczek. Filmiki wyreżyserowano genialnie, postacie są żywe, świetna mimika ust, tylko brakuje mi trochę emocji na twarzy bohaterów. Grafika jest moim zdaniem bardzo dobra, co raz zatrzymywałem się, żeby podziwiać świetną trawę czy kołyszące sie na wietrze drzewa. Miasto jest małe, ale ocieka w detale. Tu ktoś reperuje samochód, tutaj dwóch gości opiera się o mur i palą paierosy, tam tworzy sie korek i kierowcy trąbią próbując się przedostać do przodu szybciej. Dźwięk, dźwięk, jest FENOMENALNY. Odgłosy samochodów to po prostu istne cudo, odgłos szybkich aut to muzyka dla moich uszu. Radio też jest naprawdę świetne, szczególnie spodobało mi się w latach 50-tych. Bomba. Misje to po prostu istne palce lizać. Na początku krótkie, wprowadzające w świat gangsterski, ale później coraz ciekawsze, dłuższe, zapierające dech w piersiach, zaskakujące, jak choćby misja, w której

Chińczycy zmasakrowali Henrego albo misja w wieżowcu i końcówka gdy zabili przyjaciela Joeya.

Natomiast końcówka totalnie mnie rozwaliła. Siedziałem z padem w łapach z rozdziawioną gębą i pełen złości na

Leo, że skazał na śmierć najlepszego kumpla Vita. Przywiązałem się do gościa, mimo, że miał luźne podejście do życia.

. Oczywiście tak jak w jedynce to i w dwójce mamy prędkościomierz, ogranicznik jego oraz policję, która za każde przestępstwo jest gotowa aby nam wlepić mandat, a w najgorszych przypadkach podziurawić jak sito. Niestety, ale policja nie jest najbystrzejsza więc wystarczy przycisnąć gaz do dechy i skręcić w jakąś boczną uliczkę, a dają nam spokój, gorzje gdy jesteśmy pieszo. :) System osłon, ktory jest spisuje się bardzo dobrze, fajną rzeczą jest, że za pomocą jednego przycisku możemy przejść za róg bez wstawania i kolejnego przyklejenia się do osłony. Fizyka w grze to już totalna masakra. Gdy podczas misji miałem za pomocą Tommyguna rozwalić

bar Żeli

to szczęki szukałem na podłodze. Na PC widziałem masakryczny efekt, ale na konsoli też on daje czadu. Wsyzstko się pięknie niszczy, odpadają litery, drewno, pęka szkło, belki itp, od filarów odpadają kawałki betonu. Cudo, mała rzecz a cieszy.

Z minusów zauważyłem, że bardzo źle są rozstawione checkpointy. Raz z 10 minut toczyłem walkę, aby na końcu przez małe zagapienie dostać kulkę i zobaczyć napis: NIE ŻYJESZ z automatycznym zacznięciem rozgrywki w miejscu, w którym byłem 10 minut temu. Irytujące. Następna rzecz to brak Free Roamingu po skończeniu wątku fabularnego. No sorry, ale w 2010 roku 2K Czech mogli taką rzecz w grze umieścić. Na PC to jeszcze można wgrać moda, który to umożliwia, ale na konsolach to już kompletna klapa. Poza tym w grze oprócz wątku fabularnego praktycznie nie ma co robić. Nuda, grę można spokojnie odłożyć na półkę po widoku napisów końcowych. Oczywiście można zbierać playboye, listy gończe i powtarzać rozdziały, ale to zdecydowanie za mało.

Podusmowując gra jest czadowa, czekaliśmy na sequel 8 lat, ale nasi południowi sąsiedzi odwalili kawał dobrej roboty. Świetna mafijna fabuła, okraszona bardzo ładną grafiką i fizyką posypana nieprzewidywalnymi zwrotami akcji w dodatku w polskiej wersji językowej, na dodatek ostrej. To lubię. Polecam z całego serca.

Plusy:

+fabuła

+grafika, fizyka, muzyka!

+żywy świat

+klimat mafii

+dobra polska wersja językowa

+zakończenie

Minusy

-źle rozstawione checkpointy

-brak Free Roamingu

-po zakończeniu wątku fabularnego nie ma nic do roboty

Ocena: 9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maziak parę stron temu wymieniłem wiekszośc rzeczy, radzę nie czytać bo może cie krew zalać do końca.

W każdym razie po rozdziale per Aspera ad Astra mielibysmy 3 rozdziały jeszcze do wyboru:

"Family buissnes"

"veni vidi vinci"

"friends for life"

mogli zostawić chociaż jeden z nich. Wiadomo że pod koniec któregoś z nich Vito

umiera. tzn: zastrzelili go chyba.

a jeżeli chodzi o ten mod to po wypakowaniu podmienić do analogicznie nazwanych plików w mafii II, poza sds_en. To co tam mamy podmieniamy z pliczkami o tej samej nazwie ale w sds_pl. IMO szkoda że poziom extreme nie znalazł się od razu w premierowej edycji gry, bo jest po prostu megagrywalny i bardzo realistyczny.

Ja myślę że trzeba zdefiniowa nowy rodzaj piractwa, kiedy to wydawca okrada użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś Halloween :icon_evil: i odrana nie mam co robić :/

A w MoHa grać mi się nie chciało to M2 poraz drugi zainstalowałem.

Więc tak:

Tym razem zagrałem na najwyższym poziomie trudności i z modelem jazdy realistycznym, wielkich różnicy w poziomie trudności nie zauważyłem jedynie chyba życie wolniej się regeneruje.

Najlepiej chyba podoba mi się przecudna zima w grze, to wtedy najwięcej jest klimatu :D Choć fajnie by było gdyby więcej śniegu padało.

Fabuła mi się bardzo podobała może zakończenie troszki zwalili ale ogólnie jest ok.

Moje odczucia bardzo się niezmieniły jedynie fabuła (której wcześniej nie znałem bo cut scenki pomijałem) doszła na duży plus.

Ale nadal uważam że GTA IV jest lepsze bo jakby nie patrzeć to ten sam typ, ale to moje tylko zdanie i proszę żebyście mi już niewmawiali że jest inaczej bo inni mogą mieć inne zdanie.

Teraz gram w DLC mam już ok 70%.

Na początku może wydawać się super gra ale potem okazuje się ze w grze brakuje cut-scenek co za tym idzie brak fabuły (niby jakaś jest).

Za to w DLC mamy swobodę chodzi mi o otwarte miasto ;]

To DLC można potraktować jak misje poboczne których było brak w podstawce.

Teraz czekamy na DLC z Joe :D

A tak swoją drogą to myślałem że Empire City (Mafia 2) to to samo miasto co Lost Haven (Mafia) zmyliła mnie właśnie ta cut scenka w której Joe z Vitem dokonują

egzekucji na głównym bohaterze pierwszej części.

A okazało się że on tutaj wyjechał rozpocząć drugie życie :D

Teraz tak się jeszcze zastanawiam czy pierwszej części nie ukończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Tabasco? Trochę siebie do gry trzeba wnieść :] Mimo że z Mafii 2 tyle wycieli dla mnie jest lepsza od GTA IV. Grałem w IV z takim przekonaniem:"AAAAA!!!! Kolejna część serii! Będę ciupał aż mi klawiatura popęka". A ta początkowa scenka z muzyczką jeszcze bardziej mnie nastroiła. Ale później było coooooraz gorzej. A Jimmy też słaby. Zero fabuły nie wytrzymałem godziny. Jimmy's Vendetta duuuużo gorszy od GTA IV tutaj przyznaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy's Vendetta duuuużo gorszy od GTA IV tutaj przyznaje.

Ja miałem na myśli ze podstawka jest gorsza od GTA IV, zresztą to DLC też.

No wiadomo że taki Jimmy's Vendetta się nudzi bo cały czas robi się to samo kradzież aut, wysadzenie czegoś lub strzelanie do ludzi.

A jeszcze taka ciekawostka wcześniej myślałem że pociąg po tych torach w M2 nie jeździ jednak się myliłem xD Podczas którejś misji widziałem jak jechał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam Jimmmy. Ten dodatek z Joe się liczy! Szkoda tym bardziej że Mafii 3 już najpewniej nie bedzie, przynajmniej nie od tych twórców i bez geniuszu Daniela Vavry. Niestety.

A ja też przechodzę sobię jeszcze raz Mafię 2 tylko że na poziomie Extreme, który został wycięty ale moderom(Polakowi :D)udało się go włączyć. I jest...super. Ten poziom jezeli chodzi o strzelaniny jest sporo trudniejszy od hard, a to dlatego że autoregeneracja nie zawsze się włącza(choc czasami tak) a jeśli już to zdrowie regeneruje się ze 2x wolniej niż na hardzie. Do tego nawet jedna kulka zadaje bardzo duże obrażenia (czerwony pasek). Ale jest realistycznie a strzelaniny są dużo dłuższe. Polecam.

@El Tabasco

Wiesz co, ja gdyby nie wycięty stuff to na zakonczenie bym nie narzekał bo Mafia 2 kończy się jak sporo dobrych filmów...musimy sami sobie odpowiedzieć na to co się mogło stać i dlaczego. Ale...skoro bezczelnie obcieto zakończenie...

A tak w ogóle co do twoich wrażeń. Chyba wiesz że pierwsze wrażenie ma decydujący wpływ. A ty to popsułeś, niestety :(

"bo jakby nie patrzeć to ten sam typ"

bzdura... Zarówno GTA i Mafia są nastawione na zupełnie co innego. Tylko pozornie to ten sam typ...Włącz sobie misję np. Room Service a później jakąś większą strzelaninę z GTA IV i zobaczysz na czym polega różnica. Misje w Mafii są liniowe i oskryptowane. Misje w GTA też są liniowe(bo innych się raczej zrobić nie da), ale podczas nich nie dzieje się zupełnie nic ciekawego(0 skryptów). Za to GTA ma wiekszą swobodę( o ile ktoś lubi, ja już dawno wyrosłem z bezsensownego jeżdzenia po miescie i trzymam się fabuły). Innymi słowy Mafia jest nastawiona na fabułę i klimat , GTA na free roam i ogrom wszystkiego

@Maziak "Mimo że z Mafii 2 tyle wycieli dla mnie jest gorsza od GTA IV. " błąd czy dziwnie skonstruowane zdanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zima, widać to w trailerze.

Co do zagadki..who knows, Ale zima naprawdę piekna jest w tej grze.

Kolejne wycięte rzeczy. (tzn niektre z tych są w grze)

WYCELUJ W KRĘGIEL
Strzelnica
Napraw strzelnicę
Kiepsko. Nie udało ci się trafić wszystkich celów.
Gratulacje! Trafiłeś wszystkie cele.
Postaraj się trafić każdy cel.
Postaraj się trafić w głowę.
Trening strzelecki z ruchomym celem
Obróć teleskop
Wyjdź zza zasłony
Otwórz kontuar
Zamknij kontuar
Wyjdź z siłowni
Wejdź na sedes
Obrabuj opancerzoną furgonetkę.
Zamów taksówkę
Włącz telewizor
Wyłącz telewizor
Zajrzyj pod łóżko
Stwórz skrzydłowych
Koktajl Mołotowa
Nóż
Kastet
Klucz francuski
Rurka
Tasak
Łom
Pałka
Butelka
Wycieraczka
Kij bejsbolowy
Kanister
Torba golfowa
Zwłoki
Bomba
Pieniądze
Miotła
Misja główna: ŁOWY
Misja: UCIECZKA
Wendeta - poziom 1
Przeciwnik
Wyścig uliczny - poziom 1
Szał blokad
Dostępna szybka misja.
Szybka misja ukończona.
Szybka misja odrzucona.
Łowca - poziom 1
Misja natychmiastowa nieudana.
Zbieg - poziom 1
Niszczenie sklepu - poziom 1
Bójka uliczna - poziom 1
Zabójstwo - poziom 1
Ochroniarz - poziom 1
Bukmacher
Wzgórze Tary
Salon samochodowy
Sklep muzyczny
Artykuły AGD
Delikatesy
Czy na pewno chcesz się położyć?
Zapisz postępy
WYŚCIGI
Polowanie na VIP-a
Jak reagujesz?
Pokaż pozwolenie na broń
AUTORYZACJA NIEUDANA - WRAŻENIA PŁYNĄCE Z GRY BĘDĄ POGORSZONE
Użytkownik niezarejestrowany: aby zdobyć identyfikatory użyj narzędzia rejestracji otrzymanego od 2Kczech.
Błędny identyfikator: aby uaktualnić identyfikator użyj narzędzia rejestracji otrzymanego od 2Kczech.
Połączenie z usługą ochrony przed kopiowaniem nieudane: sprawdź połączenie z Internetem. Musisz się zarejestrować i połączyć z usługami sieciowymi.
Naciśnij start, by obejrzeć film demonstracyjny
Tajny kod odnaleziony

Wczytaj rozdział
Tryb debuggera
Epizody
Ekstremalny
Zastanów się dwa razy, nim wybierzesz poziom ekstremalny. Będzie on olbrzymim wyzwaniem nawet dla graczy, którzy o strzelankach wiedzą wszystko.
Menedżer profili
Kody
Ukryj interfejs
Pokaż interfejs
Fuchy
Wezwij taksówkę
Ruch kamery
Ruch gracza
Taksówka: pomiń kurs
Taksówka: ustaw cel
Taksówka: pal gumy
Taksówka: zatrzymaj
Taksówka: czekaj
Ekwipunek / Ekran fabuły
Szybka walka
Szybki wyścig
Przejażdżka
Imię postaci
Wybierz język
Język napisów
Wendeta Jimmy'ego
Przygody Joe
Żywność i napoje
Przedmioty
Dziennik
Pub
Sklep odzieżowy
Zmień profil
Nowy profil
Usuń profil
Profil:
Stwórz nowy profil
Cena telefonu: $%d.%02d
Musisz stworzyć profil gry, by zapisywać swoje postępy. Gra utworzy nowy plik profilu.
Wiele funkcji dotyczących zapisu gry...
Błąd systemu trofeów, proszę opuścić grę i uruchomić ją ponownie.
Przyjaciele
Karta gracza
POZYCJA
TAG GRACZA
NAZWA UŻYTKOWNIKA
W tym rankingu nie ma już więcej graczy.
Rankingi - Wendeta Jimmy'ego
Musisz zalogować się do Steam, by otrzymać dostęp do rankingów.
Zwycięzca z zeszłego tygodnia:
Ta nazwa jest zajęta przez innego użytkownika. Wybierz inną.

Wywiad
Przyszłość
Tapeta
Tapety
Sycylia
Więzienie

Bardzo łatwa rozgrywka - dla graczy, którzy nie mają doświadczenia w grach akcji
Rozsądna równowaga między fabułą a wyzwaniem
Dla doświadczonych graczy, którzy lubią trudne wyzwania
Myślisz, że jesteś gangsterem? Możesz spróbować. Spore wyzwanie.
Rozpoczyna szybką walkę
Rozpoczyna wyścig wybranym samochodem
Pozwala na przejażdżkę z wykorzystaniem zawartości do pobrania
Wybierz i rozegraj pobrane epizody dodatkowe
Wybierz kontrolery i zmodyfikuj ich ustawienia
Ustaw widoczność podpisów, poziom trudności itd.

Zmiana fotela
Strzał z wyciągniętej broni z samochodu
Zmiana stylu jazdy (normalny/agresywny)
Zmiana kamery w samochodzie

Wózek widłowy

Zawartość do pobrania: Zestaw Vegas
Zawartość do pobrania: Zestaw Vegas
Zawartość do pobrania: Zestaw Greaser
Zawartość do pobrania: Zestaw Renegade
Zawartość do pobrania: Zestaw Renegade
Zawartość do pobrania: Mafiozo
Zawartość do pobrania: Mafiozo
Zawartość do pobrania: Zestaw War Hero
Zawartość do pobrania: Zestaw War Hero
Zawartość do pobrania: Zestaw Greaser

Zestaw Vegas
Zestaw Greaser
Zestaw Renegade
Mafiozo
Zestaw War Hero
Wendeta Jimmy'ego
Przygody Joe

Soczysty kebab
Elegancki strój kowbojski i kapelusz
Strój harleyowca
Szkolny mundurek
Kombinezon wyścigowy
Kupon na pewne racje paliwowe

Okoruj patyk, obierz jabłko i nie tylko.
Pistolet łatwy do ukrycia

Małe mieszkanie w Hunters Point
Większe mieszkanie w Oyster Bay
Większe mieszkanie w Uptown
Ładny dom w Greenfield
Wykwintny dworek w Hillwood

Zamontuj sprężarkę, by wycisnąć z silnika maksymalną moc.
Nanieś wyjątkowy wzór

Niezbędne dla włamywacza
Przedawkowanie kofeiny

Kup nieruchomość

Zaginiony w akcji
Błyskawiczny kurs sycylijskiego
Zabawa w chowanego
Człowiek honoru
Poczucie obowiązku
Wsparcie/Poczucie obowiązku wer. 2 (alternatywa, jeśli wyjdą wszyscy razem)
Szwadron śmierci
Władza ludu
Stary Kraj

Kupuje nieruchomości
Kupuje samochód
Kupuje meble
Kupuje jedzenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem błąd ale już poprawiony. Ale z tymi wyciętymi rzeczami to masakra. Ja nie rozumiem po co aż tyle wycieli?! Przecież mieli to w grze i usunęli to ? Nie zrobią z "Wejdź na sedes" DLC raczej. Dziwne to trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy musieli zmieścić grę na jednym DVD (X360) i z pewnych rzeczy musieli zrezygnować. Przyznało to kilku gości na forum 2K Games. Do tego dochodzi czynnik czysto ekonomiczny. Wiadomo, że twórcy chcą przedłużyć żywotność swojego produktu jak najdłużej (mówiąc wprost: zarobić trochę kasy :)). Nie ma co płakać, bo DLC staje się standardem, do którego musimy się przyzwyczaić. Pozatym Mafia II to dobra gra z naprawdę wciągającą fabułą. Każdy się zagrywał, a teraz nagle narzekania, że pocięta. :P 2K to nie Rockstar, dlatego nie możemy się spodziewać przemyślanych DLC wartych swojej ceny. Będą to raczej łatki, które odblokują kolejne ukryte linijki kodu. ;) Wyjściem jest przejście głównego wątku, olanie DLC i sprzedanie gry lub wymiana na jakiś inny krótki, pocięty tytuł. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sądzisz że ja się do DLC przystosuje to chyba śmieszny jesteś. Przepraszam bardzo nie mam zamiaru obrażać ale waść skończ.

Nigdy się do DLC nie przystosuję. Nie ma takiej opcji. A do tego Mafia 2 wcale nie musiała być na jednym DVD. Mogłoby być więcej. W Mass effect 2 im się udało z dwiema to i 2K też by coś wymyśliło. Skoro nie wiedzą jak to po co planowali tyle rzeczy. Bezsensu. 16 Gb czyli dwie DVD 8Gb by wystarczyły. Polowa gry na tej i połowa na tej. Ale nie. Lepiej wykombinować że to się nadaje pod DLC to sprzedać. Jimm'iego Wendetty nie kupię. Grałem u kumpla bo też ma. NIGDY! Jajco jak ich mało.

Do tego jakim prawem chcą sprzedawać coś co jest jednak w części zawarte w grze. To jest kompletne oszustwo. Dlaczego wszyscy takie coś olewają. Żadnej organizacji nie ma która by się tym zajęła? PEGI mogłoby rozwinąć się jak i ta druga instytucja która działa o ile się nie mylę w obu Amerykach. To jest oszustwo i tyle.

Mogli tyle nie planować. Miała być świetna gra a wyszedł lekki gniot po tym co mówili. Mogli zresztą olać Xboxa jakby ktoś chciał to by kupił na PC a na PS3 też sporo. Nienawidzę Xboxa choć go posiadam :D Top nie fer i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każę Ci przecież kupować DLC. Poprostu stwierdzam fakty, że DLC to przyszłość dla twórców, bo zapewnia stałe dochody bez większego nakładu pracy. Pytasz ''jakim prawem chcą sprzedawać coś co miało być w grze''. Przecież to jest ich produkt. Równie dobrze mogliby sprzedawać każdy rozdział w miesięcznych odstępach. Nikt nie rozkazuje kupować gier odrazu po premierze. Już pierwsze opinie o grze zawierały bezcenną informację, że została ona pocięta. Szczerze myślałem, że gra jest stratą czasu, ale po zagraniu zmieniłem zdanie i uważam, że Mafia II niesie sporą dozę grywalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ich produkt? Może i tak ale robią go dla nas. Prawa rynku cholerne. Wymyślił ktoś DLC i się na kasę zachciało. Nie ma to jak porządni twórcy. Nadzieja w Indie normalnie bo inni to masakra. Czekajmy teraz na to aż będziemy kupować bronie za 10 zł.... Jak w komiksie Otisa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro ale to jest po prostu okradanie graczy i ciagnięcie kasy ile mozna. Chamstwo i tyle

W każdym razie tutaj screeny z werski pre-alpha. Jeszcze zanim pokazano jakikolwiek gameplay. Interfejs podobny do Mafii 1 nieprawdaż?

http://mafia2.scorpions.cz/data/_novinky/2...lpha-scr-01.jpg

http://mafia2.scorpions.cz/data/_novinky/2...lpha-scr-02.jpg

http://mafia2.scorpions.cz/data/_novinky/2...lpha-scr-02.jpg

Dziwnie to wyglądało, i chyba trochę nieporęcznie

a tutaj kawałek scenariusza jednej z wyciętych misji na wojnie

http://mafia2.scorpions.cz/data/_novinky/2...ily-mission.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ich produkt? Może i tak ale robią go dla nas. Prawa rynku cholerne.

Tak. I prawa rynku są takie, że ludzie kasą głosują na to, co chcą - albo przynajmniej na co się zgodzą - a czego nie chcą. Kupując Mafię II w takim, okrojonym stanie wysłałeś od siebie cegiełkę: "Tak, pasują mi gry z których połowę contentu wycięto".

Ja Mafii II nie kupię, dopóki nie będzie GOTY. To, co jest teraz prezentuje się tak sobie - 10h liniowej gry rżnącej gameplayem od GTA IV, nawet z fajną fabułą i dialogami (co też było w GTA IV) nie jest IMO interesujące. Jakby były te rzeczy, które wycięto na rzecz DLC - więcej misji, swobodna jazda (wolę w takie gry grać na konsoli, więc mod mnie nie udobrucha), drugie miasto - to zainwestowanie w podstawowy produkt byłoby sensowne i można by wtedy kupno rozważyć. 2K po prostu strzeliło sobie w stopę i usunęło wiele fajnych rzeczy, tak, że Mafia II stała się produktem średnio atrakcyjnym i niewytrzymującym konkurencji pokroju Red Dead Redemption.

Taki Mass Effect 2 - do niego też wychodzi mnóstwo DLC. Ale mi to nie przeszkadza, bo sama gra bez nich jest kompletna i trwa 30+ godzin. I taki model jest jak najbardziej do przyjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekania nic nie dadzą. Pisanie petycji do 2K, żeby ci wydali pełną wersję gry podchodzi pod absurd. Twórców to nie obchodzi, grę kupiło sporo osób, więc tak jak napisał Fristron, dostali cichą zgodę na takie postępowanie. Ja gry z pewnością bym nie kupił i dziękuję za punkty, w których mogę wymienić gry, które już przeszedłem. Gdy skończę Mafię napewno nie będę czekał na kolejne DLC, które jakością są marne w porównaniu do ME2 czy Red Dead Redemption, tylko wymienię grę na innego krótkiego, pociętego średniaka, których ostatnio sporo. ;) Co do porównywania postępowania 2K do okradania... Przecież nikt nikogo nie zmuszał do kupowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mafii II nie kupię

To nie kupuj. Twoja strata.

10h liniowej gry rżnącej gameplayem od GTA IV

A to dopiero, że nie kupiłeś i nie grałeś a wiesz. Właśnie niestety nie wiesz. Bo gameplay jest inny,

Kupując Mafię II w takim, okrojonym stanie wysłałeś od siebie cegiełkę: "Tak, pasują mi gry z których połowę contentu wycięto".

Bullshit. Skoro ma oryginała to dodatków ew. DLC już nie musi kupować, ale może w nie grać i będzie moralnie czysty. Bo moderzy już odblokowują coraz więcej rzeczy,

wolę w takie gry grać na konsoli, więc mod mnie nie udobrucha

twoja strata cz.2. Teraz już chyba widać czemu w dzisiejszych czasach PC jest lepszy. My instalujemy sobie modziki za darmo a wy obchodzicie się smakiem,albo ściągacie płatne DLC hehehe.

to zainwestowanie w podstawowy produkt byłoby sensowne i można by wtedy kupno rozważyć

Na szczęście tylko dla Ciebie jest bezsensowne. Gra i bez tych wyciętych rzeczy jest świetna, z wyciętymi ocierałaby się o ideał. 2k myślało że zarobi sobie na dodatkach, ale patrząc na niemal rozruchy na forum 2k to chyba tylko na myśleniu się skończy, bo "powstaje coraz więcej modów odblokowujących płatne DLC i cut content, zapewne Joe Adventures to linijki kodu odblokowujace to co już jest na płycie+coś tam jeszcze. Więc moderzy szybko to skleją a chciwe 2k dostanie po d***. "-tak przynajmniej twierdzi jeden z tamtejszych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym że wysłałem im wiadomość mówiącą:"podoba mi się taka okrojona wersja". Ale skąd ja miałem powiedzieć że tak będzie.

A ten screeny bardzo fajne :D To jest ciekawe jak gra przechodzi wielkie przemiany. Widać że chcieli stworzyć zaraz po jedynce ale się pozmieniało. Ale nadal mnie wkurza to że tka zmienili wszystko. Gdyby zrobili grę szybciej (może i z gorszą grafiką) i nie na Xboxa nie byłoby tego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dopiero, że nie kupiłeś i nie grałeś a wiesz. Właśnie niestety nie wiesz. Bo gameplay jest inny,

O rly?

To jednak nie mamy do czynienia ze strzelanką TPP z systemem klejenia się do osłon skrzyżowaną z samochodówką po otwartym świecie? (w M2 co prawda nie ma free roamu, ale otwarty świat jest) Patrz pan, a demo, gameplaye, recki i pierwsza część mówiły co innego.

Bullshit. Skoro ma oryginała to dodatków ew. DLC już nie musi kupować, ale może w nie grać i będzie moralnie czysty. Bo moderzy już odblokowują coraz więcej rzeczy,

Daj znać jak odblokują brakujące 10 misji i drugie miasto :] .

twoja strata cz.2. Teraz już chyba widać czemu w dzisiejszych czasach PC jest lepszy. My instalujemy sobie modziki za darmo a wy obchodzicie się smakiem,albo ściągacie płatne DLC hehehe.

Fanboj. *ziewa przeciągle, znudzony poziomem dyskusji*

Już pisałem - ja tam nic nie tracę, bo Mafią II w okrojonym stanie nie jestem zainteresowany. No, chyba że jednak odblokują te 10 misji i 2 miasto. Wtedy się chyba na wersję pecetową skuszę.

Na szczęście tylko dla Ciebie jest bezsensowne.

Wg vgchartz Mafia II ma na tę chwilę sprzedaż rzędu 1,1 mln i schodzi jej aktualnie mało (w ostatnim tygodniu 30k). Jak na tytuł hype'owany kilka lat i obecny na trzech platformach - słabo.

Więc na szczęście, nie tylko dla mnie. Bo nie chciałbym, żeby inni deweloperzy brali przykład z 2K, które wypuściło grę będącą bodaj najbardziej skandalicznym efektem okrajania pod płatne dodatki. Wolę, by deweloperzy szli za przykładem Rockstara, GTA IV i RDR - wielkich, kilkudziesięciogodzinnych gier z ogromnym, otwartym światem i z DLC które długością niewiele ustępują całemu storyline'owi Mafii II. I - na szczęście - nie jestem w tym widać sam (RDR ma sprzedaż pięciokrotnie większą niż M2 mimo braku wersji pecetowej).

Mówisz o tym że wysłałem im wiadomość mówiącą:"podoba mi się taka okrojona wersja". Ale skąd ja miałem powiedzieć że tak będzie.

Będziesz miał nauczkę, żeby czytać komentarze o grze zanim się ją kupi. :] Ja Mafią II byłem zainteresowany, ale po tym, co o niej przeczytałem, położyłem na jakiś czas krzyżyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Fristronem, na całej linii, a 2k tylko żeby dobić graczy zadecydowało o obecności STEAMa (nie mam nic do tej platformy, działa mi wyśmienicie) - tym sposobem skutecznie zablokowała możliwość odsprzedania gry jeżeli ktoś ma konto z innymi dobrymi tytułami, z którymi niekoniecznie chce się rozstawać :x

Czapel cytujesz wypowiedzi Fristrona tak, że można odnieść wrażenie, że między Twoją selekcją a jego wypowiedzią mogą zachodzić duże rozbieżności.

Skoro ma oryginała to dodatków ew. DLC już nie musi kupować, ale może w nie grać i będzie moralnie czysty.

Tą wypowiedzią zasłużyłeś na ciasteczko. Od dziś Skidrow i Razor to moderzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia 2 z 2004 roku oO

Ciekawe czy to ta wersja która poszła do kosza właśnie w 2004 czy hardkorowy prototyp obecnej wersji? Zwróccie uwagę na wskaźnik życia w drugiej części filmiku. Taki sam jak w Mafii 1

o jednak nie mamy do czynienia ze strzelanką TPP z systemem klejenia się do osłon skrzyżowaną z samochodówką po otwartym świecie? (w M2 co prawda nie ma free roamu, ale otwarty świat jest) Patrz pan, a demo, gameplaye, recki i pierwsza część mówiły co innego.

Inaczej. Włącz byle jaką misję z GTA IV i byle jaką misję z Mafii 2 to zobaczysz różnicę....a ty nie masz przecież Mafii 2. A poza tym w prawie wszystkich recenzjach jest wzmianaka że gry są na pozór tylko podobne, Te 2 gry są inne. Potwierdzi ci to każdy kto przeszedł GTA IV i Mafię 2, zrozum to.

Daj znać jak odblokują brakujące 10 misji i drugie miasto :] .

Niech tylko spróbują wypuścić DLC z wyciętymi częściami to nikt tego nie kupi tylko zostanie przez moderów przerobione na mod odblokowujący resztę stuffu+tryb offline na steamie żeby tego nie zablokowali i gotowe. Gracze są raczej wkurzeni więc sobie nie zarobią. Choć ciekawe czy w takim razie w ogóle to wyjdzie kiedyś.

O naiwny myślałeś że było 2 miasto w Mafii 2 takie jak Empire Bay do zwiedzania? Ono służyło prawdopodobnie celom misji tylko.

Fanboj. *ziewa przeciągle, znudzony poziomem dyskusji*

Już pisałem - ja tam nic nie tracę, bo Mafią II w okrojonym stanie nie jestem zainteresowany. No, chyba że jednak odblokują te 10 misji i 2 miasto. Wtedy się chyba na wersję pecetową skuszę.

Ale czego się bulwersujesz. Taka jest prawda... ja do HL2 i F3 mam tyle modów że hoho Tak cie to oburza? Nam mody przedłużają grę wam płatne DLC.

A tracisz i to dużo. Bo to świetna gra jest...btw: wersja pc oczywiście najlepsza więc nawet nie ma się co zastanawiać

, nie tylko dla mnie. Bo nie chciałbym, żeby inni deweloperzy brali przykład z 2K, które wypuściło grę będącą bodaj najbardziej skandalicznym efektem okrajania pod płatne dodatki. Wolę, by deweloperzy szli za przykładem Rockstara, GTA IV i RDR - wielkich, kilkudziesięciogodzinnych gier z ogromnym, otwartym światem i z DLC które długością niewiele ustępują całemu storyline'owi Mafii II.

A tu zgoda, Rockstar wypuścił dodatki które nawet są lepsze od podstawki, dobry przykład. Ba co najgorsze goście z 2kGames bezczelnie kłamią że to jest pełna wersja Mafii 2.

Co do kilkudziesięciogodzinności to w przypadku GTA IV sie już nie zgodzę- trzeciej wyspy być nie powinno bo zadania były na niej okropnie nudne i naciągane(szczególnie te od Jimmiego P.) W ogóle GTA IV pod koniec(poza zakończeniem)nie porywało. Zresztą jeżeli następne części GTA mają być takie jak IV z celowaniem zza osłon, okropną optymalizacją, nudnymi misjami to niech sobie je odpuszczą na PC.

Tą wypowiedzią zasłużyłeś na ciasteczko. Od dziś Skidrow i Razor to moderzy.
NIe miałem na myśli piractwa, jako takiego. Są przypadki kiedy złodziejem jest druga strona, tak jak 2k. O ile Joe's Adventures powinno się kupić o tyle jeżeli zostaną wydane dodatki zawierające to za co już się raz zapłaciło(misje na wojnie, samochody, ubrania, poziom extreme), to uważam za skandal żądać za to drugi raz kasy jest co najmniej chamstwem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że mam nauczkę. Gra była fajna. Ale zrozum że nie zawsze wszystko wiem od początku. Interesowałem się Mafią 2 przed premierą. Ale słyszałem tylko o wyciętych końcach na rzecz jednego. A kiedy dostali moderzy i inni grę do rąk to dopiero wyszło na jaw co miało być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Włącz byle jaką misję z GTA IV i byle jaką misję z Mafii 2 to zobaczysz różnicę....a ty nie masz przecież Mafii 2. A poza tym w prawie wszystkich recenzjach jest wzmianaka że gry są na pozór tylko podobne, Te 2 gry są inne. Potwierdzi ci to każdy kto przeszedł GTA IV i Mafię 2, zrozum to.

Konkrety, waść. To, co mówią efemeryczni "wszyscy", których nijak nie da się sprawdzić mnie nie interesuje. Rozmawiam z Tobą, nie ze wszystkimi. Jeśli masz jaja, to broń swojego zdania.

Podaj mi konkretne elementy rozgrywki, które pojawiły się w Mafii II, a których nie było w GTA IV.

Niech tylko spróbują wypuścić DLC z wyciętymi częściami to nikt tego nie kupi tylko zostanie przez moderów przerobione na mod odblokowujący resztę stuffu+tryb offline na steamie żeby tego nie zablokowali i gotowe. Gracze są raczej wkurzeni więc sobie nie zarobią. Choć ciekawe czy w takim razie w ogóle to wyjdzie kiedyś.

O naiwny myślałeś że było 2 miasto w Mafii 2 takie jak Empire Bay do zwiedzania? Ono służyło prawdopodobnie celom misji tylko.

Nic szczególnego nie myślałem. Pomyślałem tylko, że wycięto pół gry i finalny produkt mnie nie przekonuje na tyle, bym go kupił.

A takie "mody" to nic innego jak piractwo, sorry. Mafia II jest jaka jest, nie ma w niej Joe's Adventures czy Jimmy's Vendetta, to elementy dodatkowe. Ja nie kradnę. Jeżeli ktoś próbuje mnie przy transakcji zrobić w jajo (jak 2K) to po prostu nie wchodzę w ten biznes. M.in. dlatego czekam na GOTY.

Co do kilkudziesięciogodzinności to w przypadku GTA IV sie już nie zgodzę- trzeciej wyspy być nie powinno bo zadania były na niej okropnie nudne i naciągane(szczególnie te od Jimmiego P.)

Rzecz gustu. Mnie czwórka trzymała przy padzie do samego końca, a zaraz po niej wrzuciłem do konsoli Episodes - i też się świetnie bawiłem. Razem, skupiając się na głównym wątku spędziłem w Liberty City 40h, z czego prawie 30 przy podstawce. Czyli jest to 2-3x dłuższa gra od Mafii II - i to nie jest opinia, a fakt.

Ale czego się bulwersujesz. Taka jest prawda... ja do HL2 i F3 mam tyle modów że hoho Tak cie to oburza? Nam mody przedłużają grę wam płatne DLC.

Mam przypomnieć statystyki wg których to pecetowcy najczęściej kupują DLC? ; )

Nigdy mnie nie kręciły mody, nie mam cierpliwości odsiewać plew od ziaren, kiedy na przestrzeni ostatnich 20 lat namnożyło się wyśmienitych pełnometrażowych produkcji, w które nie grałem. Ja mam w co grać, na PC jestem ogólnie rzecz biorąc przygnieciony liczbą tytułów posiadanych (w średnio co drugim CDA jest gra, w którą chcę zagrać, a z tego roku jeszcze żadnej nie odpaliłem... brak czasu).

W ogóle GTA IV pod koniec(poza zakończeniem)nie porywało. Zresztą jeżeli następne części GTA mają być takie jak IV z celowaniem zza osłon, okropną optymalizacją, nudnymi misjami to niech sobie je odpuszczą na PC.

No, kto wie czy nie odpuszczą - o RDR na PC cicho-sza... Mi to rybka, ale pecetowcy Cię za te "życzenia" gotowi ukamienować. :P

btw - okropna optymalizacja - "teraz już wiesz, dlaczego konsole są lepsze" :P . IMO żadna platforma nie jest "lepsza", bo zależy, co kto lubi.

A tracisz i to dużo. Bo to świetna gra jest...btw: wersja pc oczywiście najlepsza więc nawet nie ma się co zastanawiać

W "świetną" po demku i przereklamowaniu części pierwszej (która MOIM ZDANIEM jest grą dobrą, ale niewybitną) trochę wątpię, ale sądzę, że grać mi się w nią będzie przyjemnie. Mam zamiar Mafię II kupić. Ale dopiero w kompletnym wydaniu.

Chcesz, to sobie graj w wersję PC, czy ja Cię nakłaniam do konsol? Ja, w warunkach jakie mam, z moim gustem, zdecydowanie preferuję konsolę. Z wielu powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...