Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Odnośnie dyskusji Czapela i Uszakova- W mafii 1 paczka Salieriego nie była typową mafijną rodziną z uwagi na niezbyt ,,mafijną" hierarchię.Tommy mimo lat spędzonych na pracy dla Salieriego nigdy nie spotkał caporegime.Jedynym mafijnym stanowiskiem w bandzie Salieriego był consigliere.Można oczywiście mówić , że po prostu podczas tych kilkunastu misji Tommy nie spotkał żadnego capo, ale jeżeli Salieri osobiście dawał robotę Tommy'emu to nie miał caporegime, który jest właśnie od wydawania rozkazów szefa cynglom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielce niepocieszony z kupna tej gry. Według mnie historia nie jest za bardzo wciągająca. Wpływ na to ma przede wszystkim poszatkowanie gry, historia nie jest zbyt jednolita. Nie wiem skąd się biorą te wszystkie wygórowane oceny, ale na pewno nie są to ludzie którzy wydali na grę tyle ile ja. No i jeszcze ten dodatek o Jimmym- podziękowałem i CIACH grę z dysku.

Nie używaj przekleństw, nawet częściowo wykropkowanych - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Vavra nie odszedł z teamu, to zapewne gracze weszli by w dalsza część klimatu Mafii począwszy od Solierego, do Derka czy innych bohaterów Mafii II, po czym tworzyli by swoją własną fabułę dzieki pobocznym zadaniom, które miały być, tez się nie ujawniły. Po dodatku Jimmys Vendetta odechciało mi się grać, także teraz możemy czekać tylko na dokończenie modu multiplayer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w trakcie mojego 16-dniowego planu ''10 listów gończych dziennie'' (@$!$!@$) gra zaktualizowała się i na liście trofeów pojawiły się osiągnięcia z Joe's Adventure. Lubię takie wcześniejsze ujawnianie nowych osiągnięć, bo można się sporo dowiedzieć o tym co czeka nas w grze (czasem można się też dać zaspoilerować, ale mniejsza z tym). Ogólnie tutaj lista zbyt wiele nam nie mówi, ale jest kilka rzeczy, które potwierdzają moje obawy związane z grupą docelową tego DLC.

Naddźwiękowy

Zdobądź jednorazowo 2000 punktów za szybką jazdę w ''Przygodach Joe''

Skoczna bryka

Zdobądź 200 punktów za jeden skok w ''Przygodach Joe''

Król asfaltu

Zdobądź 200 punktów za jeden drifting w ''Przygodach Joe''

Człowiek orkiestra

Wykonaj 10 różnych punktowanych akcji w jednej misji w ''Przygodach Joe''

Wizja ''punktowania'' skutecznie zniechęca mnie do wydania pieniędzy na ''Joe's Adventure''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbaniem o klienta dla mnie nie jest wyciachanie połowy gry...... Dla mnie ta nowa edycja powinna być od razu sprzedawana a nie jako coś nowego z super dodatkami. To jest sprzedawanie wyciętych fragmentów i ja nadal mam focha na nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czekam na Mafia2 Multiplayer, który podobno jest już ukończony w 70%. Zastanawiam się czy kiedykolwiek tylko ujrzymy prawdziwe zakonczenie Mafii II czyli to: Epilog: High Time (18 października 1953), Friends for Life (22 czerwca 1955) A Family Business (18 stycznia 1954). NIe wiadomo czy to alternatywne zakończenia czy dalsze wydarzenia ale mimo wszystko to aż 3 rozdziały. Na 100% cały scenariusz nie został wykorzystany w Mafii 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wrażenia po dodatku z Joe?

Sam jeszcze nie zagrałem ale na 100% zagram w następnym tygodniu :D

Zresztą teraz czasu nie ma bo nowy NFS i niedługo turniej w Fife ma być...

Ja teraz czekam na Mafia2 Multiplayer, który podobno jest już ukończony w 70%.

Oo nawet nie wiedziałem że multi ma być :D Jak będzie dostępne to pewnie poświęcę chwilkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dodatku o przygodach Joe do w Polsce i Czechach jest jeszcze niedostępny i nie wiadomo, kiedy tak się stanie. Kupiłem to DLC na Allegro, ale dzień po zakupie dostałem email, w którym sprzedawca pisze, że premiera w Czechach i w Polsce jest jeszce nieznana z winy wydawcy.

Dziś wyczytałem w kolejny mailu, że pracownik 2K Games nie wie, kiedy to DLC ma mieć miejsce soją premierę u nas i południowych sąsiadów. Normalnie w kulki sobie lecą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na necie że to jednak DLC praktycznie bez fabuły :/ Ktoś pisał że tylko 3 cut-scenki są, ogólnie opinie o DLC z Joe nie są pochlebne :/Więc szykuje nam się drugi Jimis Vendetta.

Mimo wszystko pewnie zagram w końcu przecież nie ma teraz natłoku nowości growych więc czas się na to pewnie znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ludzie z 2K Games oświadczyli, że dodatek Joe's Adventures był ostatnim elementem gry Mafia II. Rozdział z Empire Bay i Golden Fifties jest zakończony. Miejmy nadzieję, że to nie jest definitywny koniec gier z serii Mafia. Czy będzie nam dane czekać osiem lat aby się o tym przekonać? Pożyjemy, zobaczymy.

mafiatown.gram.pl

Szkoda, wielka szkoda, tym bardziej że nie poznaliśmy( i raczej nie poznamy skoro nie ma Golden fifties) prawdziwego zakończenia historii Vito, która zakończyła się w najlepszym momencie.

No chyba, że w Mafii III don Scaletta :D będzie wspominał stare czasy. Aczkolwiek Vito bliżej do piachu niż do dojścia na szczyt hierarchii.

Moim zdaniem to miasto miało w sobie jeszcze potencjał, choć ostatnio szczerze mówiąc po przejściu GTA IV czułem dokładnie to samo-wielkie miasto którego tylko skrawek wykorzystano, więc moze moje biadolenie bardziej dotyczy tego jakie gry są dzisiaj. Empire Bay nie było ogromne i chyba dobrze lecz było naprawdę piękne i szczegółowe, mam wrażenie że kiedyś było tam więcej lokacji do których mozna było wejść.

Mam nadzieję, że to nie koniec, choć niestety wszystko na to wskazuje. Bo kto napisze scenariusz, kto zrobi tą grę, kto stworzy muzykę? Z 2KCzech odeszło naprawdę wielu fachowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowców? Jedni z najważniejszych przepraszam ja ciebie.

I Vito jako niby Don Scaletta? Jak już to jego ranka jak mówiłeś Trup Scaletta. Vito jest zbyt głupi żeby przetrwać. On potrafi tylko biegać z bronią i słuchać rozkazów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowców? Jedni z najważniejszych przepraszam ja ciebie.

troche Ci nieskładne zdanie wyszło.

A propo samego Vito, może trochę zmądrzał po tym co się stało na końcu, tego się pewnie nie dowiemy nigdy.

Co nie zmienia faktu że w jednym z niewydanych zakończeń Vito naprawdę zginął(zastrzelili go podobno)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję, że my Polacy tak szybko nie zagramy w DLC Joe's Adventures. Oto treść listu, który przesłał mi sprzedawca tego dodatku na allegro:

"Mija powoli 9 dzień od premiery DLC do Mafii 2: Joe's Adventures... i niestety dalej gra nie może zostać wysłana jako Steam Gift.

Są w tej sprawie co prawda jakieś postępy, ale dalej prowadzi nas to do nikąd:

1) W dniu premiery nie dało się nawet dodać produktu do koszyka.

2) Teraz udało mi się dojść aż do wysyłki towaru, ale Steam nie przyjmuje polskiej karty kredytowej ani innych płatności dokonywanych z Polski.

Otrzymałem odpowiedzi od pracowników Steama, 2K Games oraz naszej rodzimej Cenegi, ich sens przedstawiał się mniej więcej tak:

1) Steam - proszę pytać 2K Games

2) 2K Games - nie wiemy, jak się dowiemy to napiszemy

3) Cenega - nie rozumiemy pytania

Cóż... na stronie Cenegi udało mi się jeszcze znaleźć informację: "Cenega, wyłączny partner firmy 2K w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech informuje..." - chwila... wyłączny partner? Jak to?

Niestety w chwili gdy piszę tego maila, 2K Games nie odpisało mi jeszcze na pytanie jakoby Cenega miała wyłączność na ostatnie DLC do Mafii 2.

Co dalej?

Oczywiście można jeszcze zaczekać na jakiekolwiek pewne informacje, ale nikt nie daje nam gwarancji, że w końcu na Steamie będzie można zakupić oczekiwany dodatek. "

Komentarz w tej sytuacji wydaję się zbędny. :icon_evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę? capo bastone? Underboss/Sottocapo?

np. Sergio Morello jr. był underbossem, a był on bardzo ważną szychą rodziny Morello, więc nie ma mowy o tym aby Tom mógł mieć tą rangę.

Mnie zastanawiają dwie rzeczy: czy Joe mógł być Włochem? We włoskim nie ma litery J. I dlaczego Henry rodowity sycylijczyk ma amerykańskie imię, skoro jego rodzeństwo ma włoskie imiona?

btw:nie wiem czy zauważyliscie ale część misji z Mafii II jest bardzo podobna do Mafii 1 np. Per Aspera ad Astra do Śmierci Sztuki czy np. Dzikusy do Lepiej do tego przywyknij.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja miałem okazje już zagrać w Joe's Adventure ;]

Powiem szczerze że przeszedłem dopiero pierwszy rozdział i ze 2 kolejne misje gra wydaje mi się o niebo lepsza od podstawki :D Filmiki są ciekawsze i krótsze, mnóstwo akcji... Zobaczymy jak będzie dalej ale nie zapowiada się fajnie :/ Niestety po pierwszym rozdziale misje bierzemy sami (tak jak w Jimmi's Vendetta) bez żadnych cut-scenek... najbardziej wkurza mnie chyba zegar, to wcale nie potrzebne już w pierwszym dlc było zbędne,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jak będzie wyglądał ten multiplayer w Mafii 2? Deadmatch? Drużynowe operacje? Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić reguł gry, prowizorycznych meczy w Empire Bay. Macie jakieś wiadomości na ten temat, czy to tylko po prostu fanowski mod, w którym można bezstresowo porozbijać się po mieście ze znajomymi i poczatować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał jest, ale żaden mod nie wykorzysta go w 100%. To 2K powinni pracować nad tym i wziąć przykład z R* i zrobić multi podobne do GTA IV czy RDR. Fanowski mod z trybem multiplayer to raczej śmieszna próba walczenia z rzeczywistością niż jakiś poważniejszy content.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

A nieprawda xD

Spójrz na SA-MP (gta san andreas multiplayer) fani go zrobili i do dziś powstają jego nowe wersje :D A gra się o niebo lepiej niż w GTA IV mp które zrobił Rockstar.

Możliwe że podobny sukces odniesie M2-MP.

Ale nie wiadomo czy ten tryb multi robi 2k czy fani?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jest tworzony chyba przez fanów, bo nie sądzę by 2k miało coś z tym wspólnego, skoro sami zapowiedzieli że multi do M2 nigdy nie powstanie. Ale gdzie oni nie mogą tam fani zrobią...o

A co do samego multi mogłoby być tak że byłyby mapki tzn: całe Empire Bay(bez pomieszczeń specjalnych) lub jakieś pomieszczenia specjalne np. chińska restauracja, hotel czy planetarium. Wydaje mi się że w grze o Mafii najbardziej naturalna bedzie strzelanina dwóch (drużyn) rodzin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli DLC Przygody Joe było ostatnim DLC to nigdy nie dowiemy się co się stało z

Joe

:/

Dzisiaj przysiadłem na dwie godzinki i ukończyłem to DLC. Szczególnie dobry jest początek potem zaczynaną się misje tak jak w Vendecie. Ale trafią się niektóre bardzo fajne :] Mi do gustu akurat przypadły te:

rozróba w supermarkecie, kradzież pociągu

te misje były fajne bez licznika, z cut scenkami :D Zakończenie całkiem fajne bardzo efektownie się kończy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...